SPECTRAL DNC-L

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

kostas είπε:
Αν διαβάστηκα νευριασμένος θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω απόλυτος τίποτα με τον Παναγιώτη η τον Τσακαλο και ούτε με κάποιον από την κοινότητα. Ζητάω συγγνώμη και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ.

Σίγουρα είσαι πολύ ποιο έμπειρος από εμένα και γνωρίζεις πολύ περισσότερα δεν έχω σκοπό να σε αμφισβητήσω και δεν διαφωνώ στα περισσότερα λεγόμενα σου.

ναι διαβαστικες με εναν οχι και τοσο καλο τροπο
οπως σου ειπα εκανα αναλυση σε αυτα τα συστατικα που βρηκα τωρα αν απο κατω εγραφε και αλλα σορρι αλλα δεν τα ειδα
ομως οτι ειδα το εκανα σωστα πιστευω
δικαιωμα σου να διαφωνεις
αλλα σεβασου την προσπαθεια μου να βοηθησω εδω μεσα οπως μπορω και τον χρονο που ξοδευσα

στο τελευταιο που λες Σίγουρα είσαι πολύ ποιο έμπειρος από εμένα και γνωρίζεις πολύ περισσότερα δεν έχω σκοπό να σε αμφισβητήσω και δεν διαφωνώ στα περισσότερα λεγόμενα σου.

σιγουρα για τον ακη θα μιλας η τον τσακαλο γιατι εγω δεν ειμαι τοσο
εξαλλου η αρχη μου ξεκινησε περιπου απο εδω και πολλα πραγματα τα εμαθα αποσπαστικα οπως θες πες το απο τον ακη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

kostas είπε:
...και δεν διαφωνώ στα περισσότερα λεγόμενα σου.
Αν και δεν θα το διαβάσεις το συγκεκριμένο, ας σου απαντήσω.
Μου αρέσει να με διορθώνουν γιατί μαθαίνω. Αν έχει κανείς οποιαδήποτε διαφωνία για κάποιο προϊόν που θα γράψω ή ακόμη για κάποια γνώμη μου, θα χαρώ να την συζητήσω και να βρούμε την λύση της, αρκεί να γίνεται σε ήπιο κλίμα και με στοιχεία.

kostas είπε:
Δεν είχα σκοπό να ξανά μπω στο φόρουμ αλλά απάντησα σε ένα PM και δεν μου άρεσε καθόλου αυτό
[quote author=panagiotisf link=topic=176.msg2579#msg2579 date=1223504172]
αλλα σεβασου την προσπαθεια μου να βοηθησω εδω μεσα οπως μπορω και τον χρονο που ξοδευσα
Δεν είδα να σεβάστηκες εσύ την δική μου προσπάθεια που υπάρχει ένα μηνά και αφορούσε τα ακριβή στοιχεία. Δεν νομίζω ότι πρέπει να το παίζεις και θιγμένος
....
Καλή συνέχεια στην κοινότητα καλά να περνάτε

[/quote]

Το να μαλώσει/παρεξηγηθεί κανείς για γυναίκα, το καταλαβαίνω. Το να παρεξηγηθεί για προϊόν, ε εδώ δεν μπορώ να το καταλάβω.
Καλά να περνάς και εσύ...
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Καταρχάς, μπράβο παναγιώτη για την ανάλυση που έκανες για τα συστατικά του και μάλιστα και στα Ελληνικά.
Τα έψαξα και εγώ, ένα-ένα για να δούμε τί έχει και τί μπορεί να κάνει.

panagiotisf είπε:
* Phytosterol 5a - reductase inhibitor
αναστολεας τη dht μας
Περιέχει αποστάγμα από λάδι, saw palmetto (serenoa repens) και κουκούτσι από λινάρι.
Τώρα, πλην του palmetto, τα άλλα δεν είναι γνωστά για την DHT. πχ το λάδι, λένε ότι αν το τρίψεις στο κεφάλι σου και το αφήσεις, σταματά την τριχόπτωση. Το λινάρι, υποθετικά λένε ότι σε μια δίαιτα, μπορεί να προστατέψει από τον καρκίνο του προστάτη.
Ειλικρινά, δεν υπάρχει κάποιο δυνατό blocker.

panagiotisf είπε:
* Procyanidin B-2 and C-1
ισχυρο αντιοξειδωτικο το βρισκεις στα σταφυλια στα μηλα και εχει βρεθει πως ειναι 20 φιρες πιο ισχυρο απο τη βιτανιμη C και Ε
επισης παραγωγη της ουσια βοηθαει στην καλη κυκλοφορεια του αιματος για αυτο λεει και η παροιμια οινος ευφραινει καρδιαν ;D βοηθαει στην καλη κυκλοφορεια του αιματος και ειναι ιδιαιτερα καλη για ατομα με κυκλοφοριακα προβληματα καρδιας
Από μία έρευνα του New Health & Longevity αναφέρει ότι δεν υπήρξε αποτέλεσμα σαν τριχοφυία.
Μία άλλη έρευνα στην Ιαπωνία, ανέφερε ότι σε δοκιμές που έγιναν σε 12 μήνες, παρουσιάστηκε τριχοφυία σε σχέση με placebo.
Δείτε και μία άλλη από αξιόπιστη πηγή.

panagiotisf είπε:
* Vitamin & Mineral Complex
διαφορες βιταμινες
... οι οποίες και λαμβάνοντε φυσιολογικά από πολλές πηγές...

panagiotisf είπε:
* Copper Peptides
πεπτιδια χαλκου εχουν βρεθει πως βοηθαει στην τριχοπτωση πολλα σαμπουαν στηριζουν την αποτελεσματικοτητας τους σε αυτην την ουσια
Τα πεπτίδια του χαλκού περιέχοντε και στο tricomin και αναφέροντε ότι λειτουργούν για τριχοφυία. Δεν είναι ισχυρά για τριχοφυία πάντως.

panagiotisf είπε:
* Herbal Extracts
εκχυλισματα βοτανων (τωρα τι βοτανα ειναι αυτα δεν ξερω γιατι δεν βρηκα τι βοτανα περιεχει μονο λεει εκχυλισματα βοτανων ετσι αοριστα μονο οτι βρηκα παραθέτω)
...
Δεν νομίζω άλλα βότανα να βοηθούν στο μπλοκάρισμα της DHT παραπάνω από τα ήδη γνωστά, palmetto κλπ...

panagiotisf είπε:
* Adenosine
είναι μια ισχυρή αντιφλεγμονώδης ουσία, βοηθαει στην επισκευή και την αναδημιουργία ιστού
αντιφλεγμονώδης ουσία. Στα sides της είναι η ακμή, εφίδρωση, ασυστολία (αρρυθμιες).

panagiotisf είπε:
* Arginine
είναι ένα αμινοξύ βοηθαει στην καλη κυκλοφορεια του αιματος και βοηθαει στην συνθεση μυιων μιας και ειναι παραγωγο πρωτεινης γιατι ως γνωστον οι πρωτεινες που παιρνουμε απο το κρεας οπως το κοτοπουλο μετατρεπονται σε αμυνοξεα στον οργανισμο μας. την χρησιμοποιουν ευρεως αυτην την ουσια οσοι αχσολουνται με το bodybuilding
επισης λογω καλης κυκλοφορειας του αιματος βοηθαει και στην στυτική λειτουργία
Δημιουργήτε και από το σώμα μας. Πάντως η εκτεταμένη λήψη της, μπορεί να δημιουργήσει και καρδιακά προβλήματα (όπως και η καρνετινη) ακόμα και πνευμονικά προβλήματα ή και άσθμα.

panagiotisf είπε:
* Aminexil
Το Aminexil βοηθά στην καταπολέμηση του "σκληρού" κολλαγόνου που περιβάλλει τη ρίζα. Έτσι, σταματά τη συμπίεση της ρίζας και τη σταθεροποιεί στο θυλάκιο (παρα πολλα προιοντα χρησιμοποιουν αυτη την ουσια σαν κυριο μερος της θεραπειας τους)
Προϊόν της L’Oreal, το οποίο αναφέρεται σαν παρόμοιο με την μινοξιδίλη. Αν είναι να το συγκρίνουμε με την μινοξιδίλη, να πούμε ότι έγκριση από FDA και αποτέλεσμα έχει δείξει μόνο η μινοξιδίλη.

panagiotisf είπε:
* Retinol
Η ρετινόλη είναι μορφή βιταμίνης Α. Έχει αντιοξειδωτικές ιδιότητες
Οι αντιοξειδωτικές ουσίες εξουδετερώνουν τις ελεύθερες ρίζες οξυγόνου που παράγονται από το φυσιολογικό μεταβολισμό
(την ρετινολη την βαζουν οι πιο πολλες αν οχι ολες οι εταιριες σε κρεμες για το προσωπο για να καταπολεμισουν τις ρυτιδες
Χρήσιμο σε ένα προϊόν, αλλά όχι απαραίτητο για αποτέλεσμα...

Οπότε, αν θα δείξει αποτελέσματα το συγκεκριμένο μόνο του δεν νομίζω.
Να σταματήσετε δηλαδή όλα τα άλλα και να έχετε μόνο αυτό, ε δεν το κόβω για την καλύτερη επιλογή.
Αν δεν είχε την μινοξιδίλη, δεν νομίζω να είχε και καλά αποτελέσματα.

Γνώμη μου, αν θέλετε να πάρετε κάτι δυνατό για να το προσθέσετε στην θεραπεία σας, προτιμήστε το Handrox 15% plus.
Αλλιώς, παραμείνετε στο big 3, ή έστω σε ένα αξιόπιστο blocker, μινοξιδίλη και fungoral 2%.
Μαζί πάντα με βιταμίνες και ωμέγα λιπαρά (αν δεν τρώτε σωστά, τρώτε junk food ή είστε σε δίαιτα)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

kostas είπε:
Δεν είχα σκοπό να ξανά μπω στο φόρουμ αλλά απάντησα σε ένα PM και δεν μου άρεσε καθόλου αυτό
[quote author=panagiotisf link=topic=176.msg2579#msg2579 date=1223504172]
αλλα σεβασου την προσπαθεια μου να βοηθησω εδω μεσα οπως μπορω και τον χρονο που ξοδευσα
Δεν είδα να σεβάστηκες εσύ την δική μου προσπάθεια που υπάρχει ένα μηνά και αφορούσε τα ακριβή στοιχεία. Δεν νομίζω ότι πρέπει να το παίζεις και θιγμένος

panagiotisf είπε:
στο τελευταιο που λες Σίγουρα είσαι πολύ ποιο έμπειρος από εμένα και γνωρίζεις πολύ περισσότερα δεν έχω σκοπό να σε αμφισβητήσω και δεν διαφωνώ στα περισσότερα λεγόμενα σου.
Αναφερόμουν στον Άκη και μονό.
Καλή συνέχεια στην κοινότητα καλά να περνάτε[/quote]

λοιπον απο που συμπερανες εσυ οτι δεν σεβαστηκα την δικη σου προσπαθεια δεν ειμαι εγω αυτος που μιλησε πρωτος σε τετοιο υφος
επειτα το ποστ μου ειναι κατι τελειος διαφορετικο απο το δικο σου
το δικο σου ειναι ενα copy paste δεν ειδα κατι παραπανω ουτε 5 λεπτα δεν σου πηρε
το δικο μου προσπαθει να αναλυσει το καθενα
οποτε συγκρινεις ανομοια πραγματα μεγαλε

και οσο για το οτι δεν προκειται να σε δουμε εδω ξανα........ δεν με απασχολει ιδιαιτερα
εδω μπαινει οποιος θελει και οχι με το ζορι
στο καλο λοιπον
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

proedros είπε:
Πάντως περιλαμβάνει πολύ δυνατά συστατικά.
Περιλαμβάνει, δεν λέω. Μάλιστα, είναι όλα μαζεμένα σε ένα μπουκάλι και θεωρείς τον εαυτό σου καλυμμένο.
Αλλά μόνο σαν συμπλήρωμα, πιστεύω κάνει καλή δουλειά. Δεν έχει (ή δεν κατάλαβα αν έχει) κάποιο δυνατό blocker.
Καλή η δουλειά της μινοξιδίλης, αλλά αν δεν μπλοκάρεις το πρόβλημα από την ρίζα του, τότε κάνεις μισή δουλειά και δεν σε σώζουν τα βότανα.

panagiotisf είπε:
ακη ειδες κατι λαθος σε αυτα που παρεθεσα ??
Δεν είδα κάτι κακό. Πάντως οι διαμάχες δεν αξίζουν με το παραμικρό, άλλωστε δεν είμαστε για να υποστηρίξουμε κάποια ομάδα, αλλά για να βρούμε κοινές λύσεις.
Ο kostas κάπου τα πήρε και άδικα κατά την γνώμη μου...
 

Martini

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Θα ηθελα να προσθεσω ομως οτι το Revivogen το οποιο ειναι ενα πολυ καλο προιον το οποιο το συστηνω ανεπιφυλακτα (θελει υπομονη ομως,για να δειςσ αποτελεσματα περιμενεις απο 6 μηνες και πανω τουλαχιστον !! )οτι ειναι πολυ λαδερο και κανει τα μαλλια χαλια ,για αυτο θα ητανε πολυ καλο ενα προιον οπως το Spectral Dnc-L το οποιο τα συνδιαζει ολα σε ενα, δηλαδη Dht blocker και regrowth (rogaine)μαζι.
Δεν ξερω ομως μηπως και αυτο ειναι πολυ λαδερο και κατι λενε οτι εχει και πολυ ασχημη μυρωδια ισχυει αυτο τελικα ?
Εχω δει επισης που λετε για το Rοgaine οτι το βαζετε το πρωι και το βραδυ το Revivogen ,θα ηθελα να πω ομως οτι αν θελεις να καλυψεις το εμπρος μερος της κεφαλης και το πισω μερος οτι αυτο ειναι πολυ δυσκολο και ειδικα με το Rogaine foam 5% που χρησιμοποιω.
Οποτε θελει μια φορα το πρωι Rogaine, μετα απο 12 ωρες ξανα εφαρμογη Rogaine (ειδικα αν θελετε να μην εχετε side effects - πρησμενο προσωπο κλπ) και μετα απο 3 ωρες το minimum λενε να εφαρμοζουμε το Revivogen εγω προσωπικα το εφαρμοζω μετα απο 4 με 5 ωρες για να ειμαι σιγουρος οτι δεν κανει ζημια το zinc που περιεχει το revivogen στο rogaine που exoυμε εφαρμοσει νωριτερα .
 

NGL

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Martini είπε:
Οποτε θελει μια φορα το πρωι Rogaine, μετα απο 12 ωρες ξανα εφαρμογη Rogaine (ειδικα αν θελετε να μην εχετε side effects - πρησμενο προσωπο κλπ) .

αυτο πως γινεται φιλε μου?εδω πρηζεσαι με το 1ml....
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Martini η μινοξ παραμένει στο σώμα για 22 ώρες. Αν βάζεις επί 2 φορές όπως λες, θα την έχεις για 24ώρες μόνιμα. Αν κάποιος πρήζεται από αυτήν, θα πρηστεί και ανά 18 ώρες να βάζει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Martini

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Aki katarxin kalispera kai xarika pou eimai edo sto site auto kai moirazomai mazi sas tis skepseis mou oson afora tin trixoptosi kai ti mporoume na perisosoume apo ta mallia pou mas meinane :)
Tha sou po kati kai min sou fanei paraxeno , otan evaza to rogaine xoris na ypologizo to 12 oro diaforas stis efarmoges mou tote prizomouna poly sto prosopo,vevaia arxisa na pino kai 7 me 8 potiria nero tin imera isos epaixe kai auto rolo den xero ..
An exeis kati na sybliroseis oson afora tin gnomi sou gia to Spectral DNC-L einai kalodexoumeni ..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

λοιπόν...
το οίδημα (πρήξιμο) από την μινοξιδίλη είναι στάνταρ μετά από καιρό -ανεξάρτητα της ώρας χρήσης...

τώρα...
το spectral dnc-l είναι ακόμα ένα δ/μα με μινοξιδίλη+saw palmetto+5a-reductase inhibitors:
i)http://en.wikipedia.org/wiki/Arginine
ii)http://en.wikipedia.org/wiki/Retinol
iii)http://www.baldingblog.com/2007/05/08/aminexil-vs-minoxidil/

μέλη forum στο εξωτερικό δεν έχουν πιστεί για τα πολλά υποσχόμενα (3μηνη θεραπεία..) αποτελέσματα - http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=75602&forumid=1

άλλωστε,και αυτό είναι μια ακόμη πατέντα για συνδυασμό της μινοξιδίλης
 

Martini

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Xmmm mou fainetai oti den einai kai poly kalo telika to Spectral DNC-L , me vazeis se skepseis ..
Na doume pote tha vgei ena farmakeutiko skeuasma pou na ta syndiazei ola se ena opos to sygekrimeno alla omos na kanei kali douleia .
Thanks Spiro !!
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Αυτό που ψάχνεις Martini (υπήρχε ένας με nick MartiniMan και είχε ένα blog, εσύ είσαι;) μάλλον σε ιδιοκατασκευή θα το βρεις. Δηλαδή να συνδυάσεις πολλά μαζί και αποτελεσματικά.
 

Martini

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Ακη οχι δεν ειμαι εγω ο Martiniman , τι φορουμ εχει ?
Θα περιμένω να βγει κανενα νεο φαρμακο απο καμμια σοβαρη εταιρεια , το μελλον θα δειξει ..
Yπομονη !!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

συμφωνώ με τον Άκη - κάνε δ/μα με αυτά που γνωρίζουμε ότι αποδίδουν και μην χαλαρώνεις με τις μεγαλοεταιρίες
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Martini είπε:
Ακη οχι δεν ειμαι εγω ο Martiniman , τι φορουμ εχει ?
Θα περιμένω να βγει κανενα νεο φαρμακο απο καμμια σοβαρη εταιρεια , το μελλον θα δειξει ..
Yπομονη !!
Blog είχε προσωπικό του.
Για το φάρμακο θα περιμένεις καιρό ακόμη, αλλά έχουμε ηδη αρκετά βέλη στην φαρέτρα μας και πολύ καλά ιδιοσκευάσματα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

Martini είπε:
Ακη οχι δεν ειμαι εγω ο Martiniman , τι φορουμ εχει ?
Θα περιμένω να βγει κανενα νεο φαρμακο απο καμμια σοβαρη εταιρεια , το μελλον θα δειξει ..
Yπομονη !!

η καλυτερη εταιρια πιστευω πως ειναι ο ιδιος μας ο εαυτος
μιας και μπορουμε πλεον να βρουμε πολλα συστατικα για να φτιαξουμε μια πολυ πιο αποτελεσματικη λοσιον οι ιδιοι
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα