Smp

tol

Well-Known Member
Ενα σαμπουαν , σπρει με μινοξιδιλη 5% αν δεν κανω λαθος και ενα gel συνολο 105 euro.
Φιλε μου, αν δε θελεις να γινεις "προβατο επι σφαγη" και πελατης κλινικων που πλασαρουν "φυκια για μεταξωτες κορδελες", πηγαινε σε ενα φαρμακειο της γειτονιας, αγορασε μινοξιδιλη 5% με 15 ευρω (π.χ. το Botafex) και ενα καλο σαμπουαν με 10 ευρω (π.χ. Hair force της Frezyderm) και ετσι γλιτωνεις 80 ευρω το μηνα με τα ιδια αποτελεσματα.

Η κοροϊδια της θεραπειας των 105 ευρω ειναι χαρακτηριστικο γνωρισμα και συνηθεια των κλινικων (το ιδιο ισχυει και για την DHI).

Εκμεταλλευονται την απογνωση των πελατων και προσπαθουν να αποκομισουν οσο το δυνατον περισσοτερα χρηματα με πανακριβες θεραπειες αμφιβολου αποτελεσματος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Χθες με παίρνε τηλ ένα κινητό το έβαλα στο google και βγήκε laserline clinic,καλά τι θέλουν ?υπάρχουν ακόμα αυτοί?
Το 2006 είχα κάνει μια θεραπεία σε αυτούς 1200 ευρώ 6 μήνες άστα να πάνε.
 

jamtome

New Member
Φιλε μου, αν δε θελεις να γινεις "προβατο επι σφαγη" και πελατης κλινικων που πλασαρουν "φυκια για μεταξωτες κορδελες", πηγαινε σε ενα φαρμακειο της γειτονιας, αγορασε μινοξιδιλη 5% με 15 ευρω (π.χ. το Botafex) και ενα καλο σαμπουαν με 10 ευρω (π.χ. Hair force της Frezyderm) και ετσι γλιτωνεις 80 ευρω το μηνα με τα ιδια αποτελεσματα.

Η κοροϊδια της θεραπειας των 105 ευρω ειναι χαρακτηριστικο γνωρισμα και συνηθεια των κλινικων (το ιδιο ισχυει και για την DHI).

Εκμεταλλευονται την απογνωση των πελατων και προσπαθουν να αποκομισουν οσο το δυνατον περισσοτερα χρηματα με πανακριβες θεραπειες αμφιβολου αποτελεσματος.

Και στην κλινικη αυτα τα 2 τοσο περιπου εχουν φιλε μου.Αυτο που ειναι ακριβο καπου 65 euro ειναι το gel.Δεν θυμαμαι ακριβως τι ειναι να σου πω την αληθεια.Εχει ενα συστατικο που υπαρχει και σε μορφη χαπιου αλλα στο χαπι εχει παρενεργεις οπως μειωση λίμπιντο και καποια ακομα.Επισης με ειπαν οτι τα 105 euro θεραπεια θα φτασουν για 2μηνο.
 

NikosV

Member
Φινα σε gel ειναι το περνω και εγω δεν ειμαι σιγουρος οτι κανει δουλεια αλλα θα το συνεχισω για ολο τον χρονο που πρεπει.Σου ειπαν για prp ?
 

karampalikis

Active Member
Μην παίρνετε ότι σας πλασάρουν οι κλινικές Π.χ: gel φιναστερίδης, σαμπουάν, prp....σας αρμέγουν κανονικά με πολύ φτωχά αποτελέσματα (ή και καθόλου).
Τρεις επιλογές υπάρχουν:
1. Μινοξιδίλη 5%
2. Φιναστερίδη σε χάπι
3. Σαμπουάν με κετοκοζανόλη
ζυγίζεις τα θετικά και τα αρνητικά και ξεκινάς αυτό που σου ταιριάζει (ή κάποιον συνδυασμό)
 

jamtome

New Member
Για την φιναστεριδη με ειπαν οτι το gel ειναι το ιδιο με το χαπι απλα δεν εχει παρενεργειες , τωρα τι να πω ισως ηταν λιγο random αυτα που με λεγαν κιολας επειδη ειμαι ασχετος πανω στο θεμα.
 

karampalikis

Active Member
Για την φιναστεριδη με ειπαν οτι το gel ειναι το ιδιο με το χαπι απλα δεν εχει παρενεργειες , τωρα τι να πω ισως ηταν λιγο random αυτα που με λεγαν κιολας επειδη ειμαι ασχετος πανω στο θεμα.
Το έχουμε ξανασυζητήσει στο φόρουμ αυτό και αν θυμάμαι καλά έχει τις ίδιες παρενέργειες με ίσως χειρότερα αποτελέσματα. Άσε που είναι και πανάκριβο. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για την φιναστεριδη με ειπαν οτι το gel ειναι το ιδιο με το χαπι απλα δεν εχει παρενεργειες , τωρα τι να πω ισως ηταν λιγο random αυτα που με λεγαν κιολας επειδη ειμαι ασχετος πανω στο θεμα.
Ψεμα .... ο κομμωτής μου προσφατα εκανε μμ στους κροτάφους κ του εδωςαν απ την κλινική το τζελ δωρο κ εχει ακριβως τα γνωστα συμπτώματα ... πόνους στους όρχεις, με δυσκολία στύση κ αραιό σπερμα αν καταφέρει να τελειωσει ...υποψιν οτι δεν ειχε ιδεα τι εστι φίνα κ ουτε φαντάζονταν οτι θα ταν κάτι το ιδιαίτερο ωστε να επιρεαςτει ψυχολογικα ... μετα τα συμπτώματα πηρε τηλ την κλινική κ ρωτησε τι συμβαινει κ έμαθε σιγα σιγα για τις παρενέργειες ....
 

jamtome

New Member
Μαγκες με ανχωσατε ασχημα γιατι ειμαι χεστης με τα χαπια και νομιζα με το gel δεν θα εχει παρενεργειες οπως με ειπαν.Αν δεν παρω καθολου φιναστεριδη και παρω τα υπολοιπα δεν θα υπαρχει καποιο αποτελεσμα?
 
Μπλουζα