selsun shampoo

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mikipitri

Member
διαβάζω καλά λόγια για το selsun 2,5%...
ας γράψουμε εδώ τις εντυπώσεις μας (όσοι το έχουν χρησιμοποιήσει) και αν τελικά κάνει δουλεια στη Σ.Δ.
Δυστυχώς έχω χρησιμοποιήσει αρκετά σαμπουάν (stieprox, fungoral, libroman, emu oil κτλ) αλλά με το που τα σταματήσω επανέρχεται :-[
to selsun μόνο από net το παραγγέλνουμε?
υπάρχει κάποιο site να προτείνετε? η τιμή του? thnx :worshipper ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kakashi

Member
Απ: selsun shampoo

εγω χρησιμοποιω το σελσουν 1% κ με βοηθαει παρα πολυ...οταν το σταματησω μπορει μετα απο ενα με εναμησι μηνα να ξαναρχισει να εμφανιζεται η σδ αλλα μετα το ξεκιναω παλι κ ολα καλα....το αγοραζω απο φαρμακειο τιμη δε θυμαμαι...
 

vag25

Well-Known Member
Απ: selsun shampoo

Για την δικη μου περιπτωση ειναι το καλυτερο,αλλα μιλαω για το selsun blue.
Το ασχημο ειναι οτι δεν κανει παντα καλη δουλεια,λες και συνηθισει το δερμα,οποτε και το σταματαω ανα διαστηματα.
 

mikipitri

Member
Απ: selsun shampoo

vag25 είπε:
Για την δικη μου περιπτωση ειναι το καλυτερο,αλλα μιλαω για το selsun blue.
Το ασχημο ειναι οτι δεν κανει παντα καλη δουλεια,λες και συνηθισει το δερμα,οποτε και το σταματαω ανα διαστηματα.

το selsun blue υπάρχει στα φαρμακεία?
όλα τα σαμπουάν έτσι είναι!!! (σε μένα τουλάχιστον)
κάνουν δουλειά στην αρχή και μετά η Σ.Δ επανέρχεται :-[

kakashi είπε:
εγω χρησιμοποιω το σελσουν 1% κ με βοηθαει παρα πολυ...οταν το σταματησω μπορει μετα απο ενα με εναμησι μηνα να ξαναρχισει να εμφανιζεται η σδ αλλα μετα το ξεκιναω παλι κ ολα καλα....το αγοραζω απο φαρμακειο τιμη δε θυμαμαι...

το 1% είναι σε κίτρινη συσκευασία?
 

vag25

Well-Known Member
Απ: selsun shampoo

Nαι ξεχασα να γραψω οτι υπαρχει στα φαρμακεια.Το blue ειναι δυσκολοτερο να το βρεις,αλλα για την δικη μου περιπτωση τουλαχιστον ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο απο το απλο selsun.
Εκτος αν ετυχε και τις 3 φορες που δοκιμασα και τα 2,να ειναι καλυτερο το blue ,τι να πω. :p
 

mikipitri

Member
Απ: selsun shampoo

vag25 ένας τύπος selsun blue υπάρχει? στο net έχω δει 6-7 διαφορετικούς τύπους!!! εσένα στο σύστησε γιατρός ή ο φαρμακοποιός?
η τιμή του?
 
Απ: selsun shampoo

Για να αποφεύγετε το να "συνηθίζει" το κεφάλι 1 σαμπουάν χρησιμοποιείτε Stieprox και συχνή (κάθε 1-2 μήνες) εναλλαγή με Selsun blue.
 

vag25

Well-Known Member
Απ: selsun shampoo

mikipitri είπε:
vag25 ένας τύπος selsun blue υπάρχει? στο net έχω δει 6-7 διαφορετικούς τύπους!!! εσένα στο σύστησε γιατρός ή ο φαρμακοποιός?
η τιμή του?

Oχι γιατρος ουτε φαρμακοποιος.Aν περιμενα απο αυτους...
2 τυπους ξερω ,το απλο και το blue.Εγω ζηταω το blue στα φαρμακεια.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα