Scalp Micropigmentation στην DHI

hater_of_baldness

Active Member
Nice!!!

Νομίζω ότι για κάποιον NW5, FUE+SMP = the best solution. Το σκέφτομαι κι εγώ για DHI, θα πάω μέσα στο μήνα να τους δω από κοντά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dk1984

Member
φαινεται ωραιο Ν094 αλλα θα ηθελα να το δω σε εντελως ξυρισμενο η καραφλο κεφαλι για να το συγκρινω με τις φωτο του εξωτερικου
Ν094 ποια ειναι γνωμη σου για το κανει καποιος στο ληπτρια περιοχη ? Σε ρωταω γιατι αν χανεις μαλλια το τατοο μπορει να σε ξεγελασει και μην το καταλαβεις εγκαιρως
 

Adriano

Well-Known Member
n094 είπε:
ΥΓ2. Αύριο θα αναρτήσω και βίντεο (τόσο δικό μου, όσο και της ουλής του κυρίου που ήταν πριν από εμένα) για να πάρετε μια γεύση. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ πως μπορώ να αναρτήσω βίντεο στο διαδίκτυο πέρα από το Youtube και να είναι δημόσια διαθέσιμα για να τα δείτε;;;;

Πες στην DHI να το κάνει για σένα.Έχει κανάλι στο youtube.
 

n094

Active Member
_damn_ είπε:
Nice!!!

Νομίζω ότι για κάποιον NW5, FUE+SMP = the best solution. Το σκέφτομαι κι εγώ για DHI, θα πάω μέσα στο μήνα να τους δω από κοντά.

Και εγώ το νομίζω, αν δεν έχεις να πάρεις από γένια ή/και σώμα, τότε το SMP μπορεί να βοηθήσει πολύ....


dk1984 είπε:
φαινεται ωραιο Ν094 αλλα θα ηθελα να το δω σε εντελως ξυρισμενο η καραφλο κεφαλι για να το συγκρινω με τις φωτο του εξωτερικου
Ν094 ποια ειναι γνωμη σου για το κανει καποιος στο ληπτρια περιοχη ? Σε ρωταω γιατι αν χανεις μαλλια το τατοο μπορει να σε ξεγελασει και μην το καταλαβεις εγκαιρως

Η δότρια που έβαλα είναι ξυρισμένη. Τώρα αν εννοείς ένα τελείως καραφλό σημείο.... δεν ξέρω πως θα είναι, την άποψή μου για τα τελείως καραφλά σημεία και το SMP την έχω πει, εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα χωρίς να έχω έστω και λίγες τρίχες στη λήπτρια μιας και το SMP σου δίνει μια οπτική ψευδαίσθηση ότι έχεις ξυρισμένες τρίχες, αλλά αν σε αγγίξει κανείς και αισθανθεί μόνο δέρμα, τότε τι γίνεται; Πιστεύω ότι το ιδανικό για τελείως καραφλούς είναι SMP στην αρχή και καπάκι έστω ένα μικρό FUE που θα δώσει τόσο την τρισδιάστατη εικόνα όσο και την άισθηση των ξυρισμένων τριχών.
 

n094

Active Member
Adriano είπε:
n094 είπε:
ΥΓ2. Αύριο θα αναρτήσω και βίντεο (τόσο δικό μου, όσο και της ουλής του κυρίου που ήταν πριν από εμένα) για να πάρετε μια γεύση. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ πως μπορώ να αναρτήσω βίντεο στο διαδίκτυο πέρα από το Youtube και να είναι δημόσια διαθέσιμα για να τα δείτε;;;;

Πες στην DHI να το κάνει για σένα.Έχει κανάλι στο youtube.

και άμα τα "πειράξουνε";;;;; χαχαχαχα. Λοιπόν βρήκα άκρη: στις δύο πρώτες δ/νσεις είναι τα βίντεο του κυρίου που έκανε αποκατάσταση ουλής (όπως προανέφερα, έκανε FUE στην DHI και μετά από κάποιες μέρες (χθες δλδ) έκανε SMP στην ουλή. Ρώτησα γιατί δεν του βάλανε μοσχεύματα στην ουλή αντί για SMP και μου είπαν ότι δεν ήθελε να "ξοδέψει" μοσχεύματα για την ουλή μιας και τα αφήνει μακριά τα μαλλιά του, απλά έκανε SMP για να κυκλοφορεί χωρίς να φαίνεται η ουλή μέχρι να μεγαλώσουν τα μαλλιά στην περιοχή.

http://imageshack.us/clip/my-videos/39/hnztkvzfcuuqtzkdtqkoyh.mp4/
http://imageshack.us/clip/my-videos/571/86hzbxgbpzqsafgnhhucal.mp4/


και στην παρακάτω δ/νση είναι το βίντεο στη δική μου περιοχή. Όπως θα παρατηρήσετε, ήδη στο μεγαλύτερο τμήμα είχαν ήδη μπει τα στίγματα.

http://imageshack.us/clip/my-videos/820/u9csmpbbezzidgptptpmmt.mp4/

Επίσης: στο μεν περιστατικό του άλλου, το χρώμα είναι διαφορετικό μιας και είχε καστανό μαλλί, σε εμένα μαύρο μιας και έχω μαύρο μαλλί. Στην ερώτησή μου αν μπορούν να φτιάξουν χρώμα που να ταιριάζει με γκρι-άσπρο μαλλί, η απάντηση ήταν θετική. Οπότε αν προχωρήσω, σίγουρα θα κάνω και κάποια στίγματα τέτοιου χρώματος.
 
εγω παιδια εβαλα καποιες τριχες στην ουλη πριν κανα μηνα !καμια αλλαγη!απενταντιας διεκρινε και ο τελευταιος (μιας και τα ειχα πολυ κοντα για να γινει η επεμβαση ) το σημαδι!δεν ξερω αν υπαρχει τροπος επειδη ειναι καπως ερυθρο να φυγει αυτη η κοκκινιλα!και δεν ξερω και αν μπορω να κανω smp!τωρα σε ελληνικο εδαφος δεν εχουμε δει αποτελεσμα !οριστε και το βιντεο το παραπανω δεν δειχνει κατι!ας δουμε επιτελους φωτο πραγματικες απο καποιον στην ελλαδα με πριν και μετα στην ουλη!!!!τραγικη η κατασταση παντως !το θεμα θεραπειας μαλλιων εκλεισε ...(και συμφωνειτε ολοι κυριως οι παλιοι ..) το κακο ειναι πως ουτε να καμουφλαρουμε μια ουλη δεν μπορουμε .....!
 

no_hair

New Member
Πολύ καλό φαίνεται n094. Κι εγω θέλω να επισκεφτώ την DHI. Προς το παρον θέλω να συγκρίνω τιμές και από αλλού.
 

ios80

New Member
Καιρός ηταν να αρχίσουν αυτη την τεχνική..έβαλα κάποια grafts στην ουλη κ το αποτέλεσμα ειναι πολυ καλο αλλα πιστεύω πως αν κάνω κ τατου θα εξαφανιστεί τελιοσ..με έβαλες σε σκέψεις...
 

tsintsila

Member
Παιδια εχουμε καποιο χειροπιαστο αποτελεσμα, ειτε σε μεγαλο norwood, ειτε σε μικροτερο norwood με αραιωση δηλαδη για πυκνωση?
 

vayero

Member
tsintsila είπε:
Παιδια εχουμε καποιο χειροπιαστο αποτελεσμα, ειτε σε μεγαλο norwood, ειτε σε μικροτερο norwood με αραιωση δηλαδη για πυκνωση?

Θα με ενδιέφερε να μάθω περισσότερα από όσους έχουν κάνει ή γνωρίζουν πραγματικά για αυτό. Είδα χθες στην τηλεόραση που το διαφημιζε από 200€. Είναι επικίνδυνες οι ουσίες (τι ακριβώς είναι) πόσο κρατάει και αν επηρεάζεται από ιδρώτα (ιδρώνω πολυυύ) από ήλιο από αλλά σκευάσματα όπως μινοξιδιλη κλπ και αν χρειάζεται ειδικό σαμπουαν λοσιόν κλπ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nekon

Member
http://www.beautymedical.it .milena lardi.εκτος απο πελωριο νιμου θεωρειται η καλυτερη στον κοσμο στο ειδος της
 

tsintsila

Member
http://www.beautymedical.it/page_gallery_trico_pp.asp

Δηλαδη αυτες οι φωτογραφιες ειναι απο απλο pigmentation? Ή εγω δεν καταλαβα καλα ή μας δουλευουν...
 

n094

Active Member
vayero79 είπε:
tsintsila είπε:
Παιδια εχουμε καποιο χειροπιαστο αποτελεσμα, ειτε σε μεγαλο norwood, ειτε σε μικροτερο norwood με αραιωση δηλαδη για πυκνωση?

Θα με ενδιέφερε να μάθω περισσότερα από όσους έχουν κάνει ή γνωρίζουν πραγματικά για αυτό. Είδα χθες στην τηλεόραση που το διαφημιζε από 200€. Είναι επικίνδυνες οι ουσίες (τι ακριβώς είναι) πόσο κρατάει και αν επηρεάζεται από ιδρώτα (ιδρώνω πολυυύ) από ήλιο από αλλά σκευάσματα όπως μινοξιδιλη κλπ και αν χρειάζεται ειδικό σαμπουαν λοσιόν κλπ

εγώ όπως θα είδες και στο βιντεο που ανάρτησα στο νήμα έκανα ένα δοκιμαστικό στη δότρια. Όπως ξέρεις έχω πάρει πάνω από 4.500 μοσχεύματα από εκεί και κατά την πρώτη μου μμ το 2006 λόγω ότι το εργαλείο εξαγωγής είχε μέγεθος πάνω από 1 χλσ μου άφησε κάποια λίγα σημαδάκια τα οποία φαίνονται μόνο όταν ξυρίζω τα πλαινά, αλλά φαίνονται. Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα με μια μικρή επιφύλαξη για το χρώμα, το οποίο δεν είναι ακριβώς το χρώμα των μαλλιών μου (δλδ είναι λίγο πιο ανοιχτό). Σκέφτομαι μετά το καλοκαίρι ή σε κανένα μήνα να πάω και για κάποια ακόμα σημεία σε μικρά κενά που έχω πάνω, τους ρώτησα και μου είπαν ότι το κάθε δέρμα μπορεί να αντιδράσει διαφορετικά στο χρώμα κλπ αλλά σε μένα από την στιγμή που έγινε το τέστ μπορούν να συνθέσουν το κατάλληλο χρώμα για το μαλλί μου.
Μου είπαν ότι κρατάει για περίπου 5 χρόνια, επηρεάζεται από τον ήλιο (δλδ ξεθωριάζει πιο γρήγορα), σαμπουάν κανονικό και επίσης, όταν ρώτησα για χρήση μινοξιδίλης μου είπαν μετά από 15 μέρες (η οποία επίσης το επηρεάζει, δλδ ξεθωριάζει λίγο πιο γρήγορα από ότι μου είπαν). Οπότε για ελληνικές συνθήκες με ήλιο και με χρήση μινοξιδίλης δεν νομίζω να κρατήσει για πάνω από 2-3 χρόνια. Αυτά ως δικές μου σκέψεις.
 

vayero

Member
Ουσιαστικά-αν το κατάλαβα σωστά-είναι τατουάζ; Διοχετεύουν χρωστική ουσία στο δέρμα της κεφαλής; Είναι ασφαλές και πόσο σίγουροι είμαστε ότι δεν προκαλούν βραχυπρόθεσμα ή μακροπρόθεσμα κάποιο πρόβλημα;
 

Alex25

New Member
Παντως στο Beauty medical τους εστειλα στο facebook και μου εδωσαν ενα εμαιλ στο οποιο εστειλα και εκει φωτογραφιες κλπ αλλα δεν ελαβα καμια απαντηση :s[/u]
 

vayero

Member
vayero79 είπε:
Ουσιαστικά-αν το κατάλαβα σωστά-είναι τατουάζ; Διοχετεύουν χρωστική ουσία στο δέρμα της κεφαλής; Είναι ασφαλές και πόσο σίγουροι είμαστε ότι δεν προκαλούν βραχυπρόθεσμα ή μακροπρόθεσμα κάποιο πρόβλημα;

Ισχύει αυτό;
 

kouklos10

Member
ναι σωστα σημασια εχει πως θα φαινετε οταν αρχισει να ξεθωριαζει. δηλαδη οταν ειναι σκουρω μαυρο και αρχιζει σιγα σιγα να χανει την αποχρωση μηπως θα δειχνει περιεργα. και σημασια εχει μετα απο ποσο καιρο αυτο θα γινετε.
 
Μπλουζα