SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
το ίδιο τραγούδι λέμε ρε συ, και εγώ τοπικά αναφέρομαι :)

αν θες να δοκιμασεις κατι ασφαλες με τα ιδια αποτελεσματα ειναι εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3625.html?highlight=%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CE%B6%25C%E2%80%8B%E2%80%8BE%BF%CE%BD%CE%B7
εδω μπορει να βρεθει χρυση τομη

Καλημέρα Kapa, ρε συ δεν θέλω να μπλέξω με υδροκορτιζόνες.. τουλάχιστον ακόμα.. στο μέλλον αν δεν υπάρξει κάτι καλύτερο ίσως ναι.. προς το παρόν που το θέμα δεν είναι μεγάλο το παλεύω με φινα και μινοξ.. εξάλλου είναι πολύ νωρις ακόμη να δω αποτελέσματα.. Πάντως θα συμφωνήσω με αυτό που είπες ότι είναι η χρυσή τομή και αποτελεσματική η υδροκορτιζόνη.. την δίνουνε και οι γιατροί. Αλλά πάνω από όλα δοκιμασμένη από σένα :22m:


crossfire είπε:
1 χρονο neoral....το σταματησα γιατι μου αγριεψε το προσωπο.

Σκληρυναν τα γενια,παχυναν με αποτελεσμα να βγαινουν κατι καρφια απο το προσωπο και δεν μου αρεσε καθολου....ενοιωθα οτι με μεγαλοεδειχνε.

Απο αποτελεσματα....τα καλυτερα μετα τη φινα και σιγουρα καλυτερα απο τη μινοξ.....σε γεμιζει το κεφαλι(στο καλυπτει σαν να βαζεις toppik) με χνουδια......ειδικα σε μενα που ειχα διαχυτη αραιωση,σταματησε η γυαλαδα.....

το neoral με κατεβασε ενα norwood

Γεια σου Cross συμπαίκτη :8m:
Αναλυτικότατος.. αλλά μια απορία.. είπες γέμισες χνούδι.. όχι τρίχες κανονικές? Η μήπως λόγο το ότι είναι διάχυτη α/α είναι δύσκολη η πίστα? Από sides δεν ανέφερες κάτι, αρα δεν είχες θέμα ελπίζω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
ενα μικρο ποσοστο μπορει να ψιλοεγινε τριχα,αλλα δυστυχως το περισσοτερο εμεινε χνουδι.
Απο sides....αυτο με το αγριεμα του προσωπου το οποιο το θεωρω προβλημα.....δεν εχεις ιδεα για τι μιλαω.....επρεπε να ξυριζομαι καθε μερα.....το στυλακι ελαφρος αξυριστος 2 και 3 ημερων,δεν υποστηριζονταν.....καρφια κανονικα προς τα πανω και προς τα κατω.....ελπιζω τωρα να μαλακωσουν παλι
 

crossfire

Well-Known Member
MANKAR είπε:
τα αποτελεσματα τα θετικα σου εμειναν η' εχασες και το χνουδι που εβγαλες???

10 μερες εχω που το σταματησα μαχαιρι την ιδια μερα μαζι με το regaine για να μπω vpa......μεχρι τωρα ειναι νωρις για να δω διαφορα...προς το παρων οχι δεν τα εχασα.....πιστευω ομως πως θα τα χασω.
πονταρω στο vpa
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
crossfire είπε:
10 μερες εχω που το σταματησα μαχαιρι την ιδια μερα μαζι με το regaine για να μπω vpa......μεχρι τωρα ειναι νωρις για να δω διαφορα...προς το παρων οχι δεν τα εχασα.....πιστευω ομως πως θα τα χασω.
πονταρω στο vpa
μακαρι να βγω λαθος αλλα πιστευω και εγω οτι θα χασεις εδαφος
 

Batist

Member
Crossfire μπορεις σε παρακαλω να γραψεις καποιες λεπτομερειες για τη χρηση του?! Οπως πχ πως το ζηταμε στο φαρμακειο, ποσο ακριβως το πληρωσες, ποσο σε βγαζει το ενα μπουκαλακι, τι ποσοτητα εβαζες, ποσες φορες τη μερα, τι αλλες παρενεργειες ειχε εκτος απο γενια-καρφια?? εμφανισες πουθενα αλλου τριχοφυια ανεπιθυμητη? και τελος στις ποσες μερες αρχισες να βλεπεις αποτελεσματα? ειμαι norwood 5-6 θα μου το συστηνες?
 

crossfire

Well-Known Member
Batist είπε:
Crossfire μπορεις σε παρακαλω να γραψεις καποιες λεπτομερειες για τη χρηση του?! Οπως πχ πως το ζηταμε στο φαρμακειο, ποσο ακριβως το πληρωσες, ποσο σε βγαζει το ενα μπουκαλακι, τι ποσοτητα εβαζες, ποσες φορες τη μερα, τι αλλες παρενεργειες ειχε εκτος απο γενια-καρφια?? εμφανισες πουθενα αλλου τριχοφυια ανεπιθυμητη? και τελος στις ποσες μερες αρχισες να βλεπεις αποτελεσματα? ειμαι norwood 5-6 θα μου το συστηνες?

Το ζηταμε σαν ''neoral σιροπι''......ειναι πανακριβο.....το ενα μπουκαλακι κανει γυρω στα 120 ευρω....αμα το συνταγογραφησεις δεν πληρωνεις μια,καλυπτεται 100%.
Το καθε μπουκαλι ειναι 50 ml....εχει δοσομετρητη σε συριγγα και τραβας οσο θελεις...κατι σαν το vpa τωρα...εγω εβαζα 1,5 ml σε ολη την επιφανεια του κεφαλιου καθε βραδυ και το πρωι λουζομουν....ειναι σαν παχυρευστο σιροπι και δεν κυκλοφορεις με αυτο στο κεφαλι εξω.....αναγκαστικα σπιτι και λουσιμο....1 μπουκαλακι,1 μηνα περιπου κρατουσε.
Δεν εμφανισα πουθενα ανεπιθυμητη τριχοφυια...απλα οι ηδη υπρχουσες μαυρισαν τρομερα και αγριεψαν...το ιδιο και στα χερια.
Αποτελεσματα βλεπεις απο τις πρωτες 15 μερες...σου δινει γρηγορο μπαμ...αλλα μετα στασιμοτητα.
Οχι,δεν θα σου το συστηνα.....συνεχισε το big 3 αφου σε επιασε τοσο καλα και μην αλλαζεις τιποτα


σβησε το πρωτο post feni...με εσπασε τα νευρα...δεν μπορω με τιποτα ....το site εχει 2 ωρες που σερνεται
 

Batist

Member
ευχαριστω πολυ! ισως το παρω και βαζω μονο στους κροταφους για κανα μηνα, οι οποιοι εχουν παψει να υπαρχουν εδω και 2 χρονια... αν το ξεκινησω θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα του σε μενα..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Batist είπε:
ευχαριστω πολυ! ισως το παρω και βαζω μονο στους κροταφους για κανα μηνα, οι οποιοι εχουν παψει να υπαρχουν εδω και 2 χρονια... αν το ξεκινησω θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα του σε μενα..

Καλή αρχή αδερφέ.
Να θυμάσαι όμως το neoral δεν είναι παιχνίδι.. είναι περίεργο φάρμακο και μπορεί να κάνει μεγάλες ζημιές, να έχεις τον νου σου ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

turnfiji123

Active Member
υπήρχαν τέτοια νήματα και δε μιλούσατε βρε παλιόπαιδα; Ο άλλος λέει επανέκφυση και σε γενια και σε μαλλί, φύγαμε ξεκινάμε @sito & @tasos33
 

makakas

Member
Εγώ εβαζα κάτι σταγόνες με κυκλοσπορινη για μια αλλεργία στα ματια που ειχα,θυμαμε ηταν πανάκριβες,πανω από 100.Εγω σκέφτομαι για να έβαζα στα μάτια κυκλοσπορινη ποσο δυνατό φάρμακο να ειναι? Μακάρι να βγει θεραπεία και να είναι ποιο αποτελεσματικη από τις υπαρχουσες,μεχρι και αβονταρτ επαιρνα.Δεν ξέρω αλλά θα ήθελα να κόψω kirkland revivogen και proscar να μου πεσουν όλα και να ξεκινήσω νεοραλ για να δω πως θα γίνω
 
Τελευταία επεξεργασία:

crossfire

Well-Known Member
@crossfire τι εγινε τελικα με το νεοραλ

Αυτό χρησιμοποιήθηκε πριν 8 περίπου χρόνια τοπικά αλλά νομίζω τίποτα.......παράλληλα με big 3.
Την δουλειά την έκανε φίνα.
Όταν παίρνεις φίνα, ότι άλλο συνδυάσεις είναι τζάμπα κόπος.
Τώρα μετά από 8 χρόνια big 3 είμαι στα ίδια.
 
Μπλουζα