SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

kos1987

New Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Lab_hair είπε:
Ειχα αναφερει τους προβληματισμους μου για αυτο το φαρμακο απο την πρωτη στιγμη που αναφερθηκε! Και συγκεκριμενα για την εμφανιση καρκινου! Δε μπορει ενα ισχυρο ανοσοκατασταλτικο (τοσο ισχυρο που ακινδυνοστις μεταμοσχευσεις) να ειναι ακινδυνο!!

Φαντασου τι θα ισχυει για τον tacrolimus!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Lab_hair είπε:
Εγω ειχα πει τους προβληματισμους μου για αυτο το φαρμακο απο την πρωτη στιγμη που αναφερθηκε! Και συγκεκριμενα για την εμφανιση καρκινου! Δε μπορει ενα ισχυρο ανοσοκατασταλτικο (τοσο ισχυρο που χρησιμοποιειται στις μεταμοσχευσεις) να ειναι ακινδυνο!!


φιλε η υπερβολικη χρηση ειναι επικυνδινο οπως και σε ολα τα φαρμακα , αν τα χρισημοποιεις με μετρο δεν πα8ενεις τιποτα!!!!!!!
 

lab_rat

Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

MANKAR είπε:
φιλε η υπερβολικη χρηση ειναι επικυνδινο οπως και σε ολα τα φαρμακα , αν τα χρισημοποιεις με μετρο δεν πα8ενεις τιποτα!!!!!!!

Γνωμη μου ειναι οτι με μερικα πραγματα δεν παιζεις! Δεν ειναι οτι θα σου πρηστει το προσωπο, οτι θα εχεις προβλημα στυσης και αν το σταματησεις ολα οκ! Ουτε καν συγκρινεται με το να την πατησεις κ να χρειαστει να κανεις επεμβαση στο στηθος! Εδω αν την πατησεις αντε γεια!!! Και επειδη ως γνωστον καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος, το "μετρο" ειναι πολυ σχετικο!!
Αν εχεις εστω μικρη προδιαθεση για καρκινο και χρησιμοποιεις και neoral, τοτε αστα βραστα!! Και δε νομιζω οτι μπορει καποιος ευκολα να ξερει αν εχει η οχι....
Γνωμη μου παντα!
 

MANKAR

Active Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Lab_hair είπε:
Γνωμη μου ειναι οτι με μερικα πραγματα δεν παιζεις! Δεν ειναι οτι θα σου πρηστει το προσωπο, οτι θα εχεις προβλημα στυσης και αν το σταματησεις ολα οκ! Ουτε καν συγκρινεται με το να την πατησεις κ να χρειαστει να κανεις επεμβαση στο στηθος! Εδω αν την πατησεις αντε γεια!!! Και επειδη ως γνωστον καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος, το "μετρο" ειναι πολυ σχετικο!!
Αν εχεις εστω μικρη προδιαθεση για καρκινο και χρησιμοποιεις και neoral, τοτε αστα βραστα!! Και δε νομιζω οτι μπορει καποιος ευκολα να ξερει αν εχει η οχι....
Γνωμη μου παντα!

φιλε αν εχεις την προδια8εση 8α το πα8εις και απο το τσιγαρο και απο τη διατροφη και απο πολλα αλλα!!!!!! 8) 8)
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

kapamarou είπε:
μιας και κλεισαμε εναν χρονο με την εισοδο του νεοραλ στο φορουμ να πω οτι μετα τους 12 μηνες χρησης το συγκεκριμενο φαρμακο
εξαπλασιαζει την πιθανοτητα καρκινου του δερματος,χωρις να σημαινει οτι με αυτο θα γινει σιγουρα.
απλα το αναφερω για λογους ασφαλειας.
στην ιατρικη χρησιμοποιειτε 12 μηνες max.

Είμαι στον ενάμιση χρόνο με το χάπι και οι εξετάσεις μου είναι άψογες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Soralteno είπε:
Είμαι στον ενάμιση χρόνο με το χάπι και οι εξετάσεις μου είναι άψογες
αφορα την τοπικη χρηση του οχι την oral.
εγω προσωπικα δεν το θεωρω επικινδυνο φαρμακο και θα ρθει και η σειρα του.
μεταμοσχευση οργανου? :chinscratch
 

okyalos1

Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Παιδια, το neoral εχει κανει θαυματα στην ιατρική, αλλα αποτελεί ενα πολύ δυσκολο φάρμακο το οποιο καταρχας απαιτει παρακολουθηση, οχι απο οποιοδηποτε γιατρο, αλλα απο γιατρο με εμπειρια. Πριν μερικά χρονια, αποδειχτηκε οτι καταστελλει και τον ιο της ηπατιτιδας Γ.
Καταρχας, λογω του μοριου του, αλληλεπιδρα με οτιδηποτε άλλο φαρμακο κυκλοφορα στην αγορα. Παιζει τεραστιο ρολο η φαρμακομορφη και εχει αποδειχθει οτι με διαφορετικές μορφες κυκλοσπορινης εχουν σημειωθει διαφορετικά αποτελεσματα απο τους πρωτους 6 μηνες .
Ειναι γεγονος οτι η κυκλοσπορινη εχει συνδεθει με ανοσοεξαρτωμενες μορφες καρκινου. Η πρωτη αιτια θανατου σε μεταμοσχευμενους καρδιας ειναι οι κακοηθειες λογω ανοσοκαταστολής, οι οποιες ονομαζονται PTLD.
Αυτη η παρενεργεια, της υπερτριχωσης εμφανιζεται σε ολες τις ηλικιες και στα 2 φυλα. Ακομα και σε μικρα παιδακια εχει παρουσιαστει η υπερτριχωση, η οποια συνοδευεται συνηθως και απο μια αλλη παρενεργεια, την υπερτροφια ουλων.
Οσο αφορα το τακρολιμους, δεν ειναι 100 φορες καλυτερο απο την κυκλοσπορινη, αλλα πανω κατω το ίδιο. Οι μελετες διιστανται. Το τακρολιμους εχει συνδεθει μαλιστα με απωλεια μαλλιων και αυτος ειναι ο λογος που τα περισσοτερα μεταμοσχευμενα παιδακια λαμβανουν τακρολιμους.
Εχει μελετηθει η χρηση της σε ονυχοδυστροφια αλλα μονο για 12 εβδομαδες. Το να την βαλεις στο κεφαλι σου, σε μια μεσογειακή χώρα με την σχετικά ηλιοφάνεια, νομιζω ειναι συνδυασμός καταστροφής.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

kapamarou είπε:
αφορα την τοπικη χρηση του οχι την oral.
εγω προσωπικα δεν το θεωρω επικινδυνο φαρμακο και θα ρθει και η σειρα του.
μεταμοσχευση οργανου? :chinscratch

Nope...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Πόσο καιρό συζήτηση για το neoral και τα τρομερά αποτελέσματα και ούτε μια φωτό.. πολύ βρόμα η δουλειά.. :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Πόσο καιρό συζήτηση για το neoral και τα τρομερά αποτελέσματα και ούτε μια φωτό.. πολύ βρόμα η δουλειά.. :chinscratch

εχει αποτελεσματα:grandpa:


MANKAR είπε:
λες να ειναι κανενα φιδακι??
μπαααααααα....



Γεια σου Καπα συντροφε :8m: Είμαι πολυ θετικό άτομο και χαίρομαι όταν ακούω τους άλλους να έχουν αποτελέσματα.. αλλά για το neoral δεν είδα πουθενά αποτελέσματα στην τριχόπτωση.. Η μήπως παίζουν μεγάλοι κίνδυνοι υγείας με αυτό και πεπορδακαν μαλλί? :chinscratch Αν είναι πες μου να το δοκιμάσω :D


MANKAR είπε:
λες να ειναι κανενα φιδακι??

Αδερφέ μου φιδέμπορα που είσαι? Έρχομαι κάτω να γίνουμε φιδέμπορες παρέα 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Γεια σου Καπα συντροφε :8m: Είμαι πολυ θετικό άτομο και χαίρομαι όταν ακούω τους άλλους να έχουν αποτελέσματα.. αλλά για το neoral δεν είδα πουθενά αποτελέσματα στην τριχόπτωση.. Η μήπως παίζουν μεγάλοι κίνδυνοι υγείας με αυτό? :chinscratch
εχει δυστυχως,αν δεν ειχε θα ηταν οτι καλυτερο σε θεραπεια,ειναι και blocker και growth και μαλιστα δυνατο και στα δυο
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Γεια σου Καπα συντροφε :8m: Είμαι πολυ θετικό άτομο και χαίρομαι όταν ακούω τους άλλους να έχουν αποτελέσματα.. αλλά για το neoral δεν είδα πουθενά αποτελέσματα στην τριχόπτωση.. Η μήπως παίζουν μεγάλοι κίνδυνοι υγείας με αυτό? :chinscratch
εχει δυστυχως,αν δεν ειχε θα ηταν οτι καλυτερο σε θεραπεια,ειναι και blocker και growth και μαλιστα δυνατο και στα δυο

Δεν μπορούμε να βρούμε χρυσή τομή στην δοσολογία? Να έχουμε και αποτέλεσμα αλλά και όχι ισυρες αν. ενέργειες.. από ότι είδα το neoral σκοτώνει αδερφέ.. και όταν λέω σκοτώνει εννοώ άνθρωπο.. από μαλλί δεν ξέρω..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Δεν μπορούμε να βρούμε χρυσή τομή στην δοσολογία? Να έχουμε και αποτέλεσμα αλλά και όχι ισυρες αν. ενέργειες.. από ότι είδα το neoral σκοτώνει αδερφέ.. και όταν λέω σκοτώνει εννοώ άνθρωπο.. από μαλλί δεν ξέρω..
δεν υπαρχει χρυση τομη δυστυχως,μονο τυχη,ακομα και μικρη δοσολογια μπορει να προκαλεσει προβλημα αν υπαρχει η προδιαθεση
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Δεν μπορούμε να βρούμε χρυσή τομή στην δοσολογία? Να έχουμε και αποτέλεσμα αλλά και όχι ισυρες αν. ενέργειες.. από ότι είδα το neoral σκοτώνει αδερφέ.. και όταν λέω σκοτώνει εννοώ άνθρωπο.. από μαλλί δεν ξέρω..
δεν υπαρχει χρυση τομη δυστυχως,μονο τυχη,ακομα και μικρη δοσολογια μπορει να προκαλεσει προβλημα αν υπαρχει η προδιαθεση

Εννοείς συστηματική χρήση και με μικρή δοσολογία? Η ακόμη και με την πρώτη χρήση?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
το ίδιο τραγούδι λέμε ρε συ, και εγώ τοπικά αναφέρομαι :)

αν θες να δοκιμασεις κατι ασφαλες με τα ιδια αποτελεσματα ειναι εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3625.html?highlight=%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CE%B6%25C%E2%80%8B%E2%80%8BE%BF%CE%BD%CE%B7
εδω μπορει να βρεθει χρυση τομη
 

crossfire

Well-Known Member
1 χρονο neoral....το σταματησα γιατι μου αγριεψε το προσωπο.

Σκληρυναν τα γενια,παχυναν με αποτελεσμα να βγαινουν κατι καρφια απο το προσωπο και δεν μου αρεσε καθολου....ενοιωθα οτι με μεγαλοεδειχνε.

Απο αποτελεσματα....τα καλυτερα μετα τη φινα και σιγουρα καλυτερα απο τη μινοξ.....σε γεμιζει το κεφαλι(στο καλυπτει σαν να βαζεις toppik) με χνουδια......ειδικα σε μενα που ειχα διαχυτη αραιωση,σταματησε η γυαλαδα.....

το neoral με κατεβασε ενα norwood
 
Μπλουζα