Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

salonikios30

Active Member
Η τελευταια ειναι 2 μηνες πριν την μεταμοσχευση( δεν ειναι τοσο κοντινη) αλλα για να θυμαμαι κ εγω πως ημουν πριν την μ.μ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
Καλησπέρα φίλε. Καταρχάς οκ υπάρχει αραίωση αλλά μην νομίζεις ότι ένα μη εκπαιδευμένο μάτι καταλαβαίνει τι έχει γίνει εκεί πάνω. Μια χαρά είσαι. Απλά πάρε τους τηλέφωνο και γενικά πίεσε τους για να καταλάβεις τι έγινε.
Πηρα τηλ πριν καμια βδομαδα την κλινικη με τη οποια υπαρχει φιλικη διαθεση κ προτειναν φινα κ ειχα εμφανη προδιαθεση κ θα το δουμε απο κοντα. αν ειχα εμφανη προδιαθεση ομως γιατι να κατεβασουν hairline?
 

koumparos

Well-Known Member
Ρε φιλε δεν γινονται αυτα,ο χριστος και η παναγια.Εκει στο κεντρο δεν μπηκαν,πως ειναι δυνατον να αραιωσες εκει??Δεν το εχω ξαναδει αυτο.Αν διαβαζει ο cvial ας ποσταρει να μας πει την γνωμη του
 

koumparos

Well-Known Member
Ξεχασε το φιλε!!!Τι προδιαθεση και κολοκυθια?Εκει στο κεντρο τα μαλια σου ηταν τουμπανο!!!
Απαραδεκτη απαντηση.Δεν μας τα λενε καλα μου φενεται και επισης και με τον ηρακλη απο τι φενεται και εκει τα πηγαν μετρια.
 

salonikios30

Active Member
Ξεχασε το φιλε!!!Τι προδιαθεση και κολοκυθια?Εκει στο κεντρο τα μαλια σου ηταν τουμπανο!!!
Απαραδεκτη απαντηση.Δεν μας τα λενε καλα μου φενεται και επισης και με τον ηρακλη απο τι φενεται και εκει τα πηγαν μετρια.
δυστηχως ενω παω στο δεκαμηνο κ ανεμενα πριν την μ.μ να ειμαι πολυ καλα κ να καλουπωθει ηhairline μου ,η εικονα μου τωρα ειναι κατα πολυ χειροτερη με προ την μ.μ
 

salonikios30

Active Member
Cvial μου ποσταρε τη αποψη του private message κ τον ευχαριστω.δε θελω να την ποσταρω γιατι ηταν προσωπικο μηνυμα. Καλο θα ηταν επειδη εχει σημαντικες γνωσεις κ ενδιαφερεται να ποσταρει κ εδω οποια κ να ειναι η αποψη του.
 

salonikios30

Active Member
Ολες οι γνωμες σεβαστες,γιαυτο αλλωστε ημαστε στο φορουμ.πχ αντριανο λεει μια χαρα εισαι :) ( ισως να μην ηξερε πως ημουν προ μ.μ ) ,δε το αποδεχομαι ,αλλα σεβαστο
 

koumparos

Well-Known Member
Ναι εννοείται να ακουσουμε και εμεις τη γνωμη του.Ειναι σημαντικη η παρουσια του cvial εδω μεσα και μαθαινουμε συνεχεια απο αυτον.
 

koumparos

Well-Known Member
Τι μια χαρα βρε φιλε ?Επαθες shockloss στη δυνατη περιοχη που ειχες.Εγω επαθα σοκ με τις φωτο!!!!
Ενταξει γνωριζουμε τις παρενεργειες της μμ μεσα σε μαμα μαλια αλλα εδω αραιωσες σε περιοχες αδουλευτες!!!!!Σαν να κατερευσε το αιματολογικο δικτυο διπλανων μαλιων με αποσταση ασφαλειας ομως!!!!:eek: μακαρι να κανω λαθος και να εχω μπερδευτει.Τι να πω?!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
Σκεψου το δικο μου σοκ κ την δικη μου θεση,που εχω μαραζι με το μαλλι κ απλα ηθελα να βελτιωθω να καλουπωσω κ πλεον δυστηχως η εικονα ειναι αυτη.
 

andy.k

Active member
Φιλε τα εκοβες ποτε τοσο κοντα οπως τωρα? Εισαι δλδ σιγουρος οτι αν τα αφησεις να φτασουν το μηκος που εχουν και στη φωτο πριν τη μμ που ποσταρες, θα εξακολουθει να φαινεται αυτη η αραιωσουλα? Μηπως και πριν τη μμ ησουν στην ιδια κατασταση στα σημεια που φαινεται τωρα το κενο και απλα τονιστηκε επειδη τα εκοψες κοντα τωρα και επειδη μπηκαν και μπροστα μαλλακια σε καλες πυκνοτητες? Δε ξερω, λεω εγω τωρα...
 

tasos33

Well-Known Member
Στη φωτο αυτήν την ημερα της μμ η περιοχή στον κοκκινο κυκλο δε βλέπω να έχει κάποια εμφανή διάφορα στην πυκνοτητα με τις τωρινές φωτο που ανεβασες,η μονη διάφορα είναι στο μήκος της τρίχας.

Μήπως το μακρύτερο μαλλί που αφηνες σου έδινε αλλη εικόνα σε σχέση με το πολύ κοντό που κανεις τώρα?
Δεν έχει λογική να πάθεις σοκ λοσ στο σημείο αυτό που απέχει αρκετά απο το σημείο της μμ,έχουμε δει εκατοντάδες περιστατικά δεν έχω ξανά παρατηρήσει κάτι ανάλογο.

Απο κει και πέρα το μμ κομματι δείχνει να έχει φυτρώσει και θα δειξει και άλλο μέχρι τον χρονο,το μελανό σημείο είναι η κάκιστη σύνδεση των μμ.μαλλιών με τα μμαμα μαλλια.
 

Συνημμένα

  • IMG_20170303_012734.jpg
    IMG_20170303_012734.jpg
    352.8 KB · Προβολές: 326

dimitris50423

Well-Known Member
Salonikie το μαλλι σου ηταν σταθερο τα τελευταια χρονια απο οσο μου εχεις πει. Οντως ηταν δυνατο και τωρα εχει αραιωση. Αυτο ειναι shockloss. Δεν θα επρεπε να συμβει σε τετοιο βαθμο γιατι δεν μπηκαν καθολου αναμεσα σε μαμα μαλλια.
Και εμενα μου αρεσει περισσοτερο το μαλλι πριν. Λιγο ανοιχτοι κροταφοι αλλα το υπολοιπο δυνατο.
Ξερω οτι τηρησες ολες τις οδηγιες και με το παραπανω.
Ευχομαι να επανελθει.
Τασο στη φωτο το μαλλι ειναι βρεγμενο. Ουτε πυκνοτητα φαινεται ουτε η συνδεση μαλλιων καλα.
Δοκιμασε και πιο μακρυ μαλλι οπως σου ειπε ο andy μηπως δειχνει καλυτερα.
 

tasos33

Well-Known Member
Και βρεγμένο που είναι παρατηρώντας τις ρίζες δε ν θέλει κ πολύ αετισιο μάτι να δεις οτι την διάφορα την κανει το μήκος κ όχι η πυκνοτητα,αυτό άλλωστε συμβαίνει κ σε μένα,πιο μακρύ δείχνει πιο πυκνό ,κοντό κλαφτα...

Για την σύνδεση εννοώ τις τωρινές φωτο,φαίνεται τι κενο

Τασο στη φωτο το μαλλι ειναι βρεγμενο. Ουτε πυκνοτητα φαινεται ουτε η συνδεση μαλλιων .
 

nine

Active Member
Τελικα δεν τα αφησες να μεγαλωσουν τα ξανακουρεψες;
Οι ζωνες απο εκει που ξεκινανε οι κροταφοι φαινονται πιο πυκνες απο τις πισω ακριβως.
Δεν βοηθαει πιστευω και το κουρεμα που εχεις σε ολους βλεπεις το δερμα με κοντο κουρεμα και ολα τα μαλλια πανω και ποσο μαλλον στην ηλικια που εισαι. απο τριχοπτωση πως πας μετα την μμ μηπως ειχες και extra shedding με την μινοξ;
 

andy.k

Active member
Παντως, εμενα απο θεμα φυτρωσης μου φαινεται οτι εχεις παει πολυ καλα. Η hairline σχηματιστηκε αψογα, μη σου πω εχεις και 100% φυτρωση. Θα μπορουσες να κανεις συγκριση πριν και μετα, μονο εαν ειχες αντιστοιχα αποκαλυπτικες φωτο στο ιδιο μηκος μαλλιου πριν τη μμ. Εγω προσωπικα ανακαλυψα οτι εχω αραιωση οταν για πλακα τα ξυρισα το 2010 σε ηλικια 33 ετων, μετα απο 10 χρονια μηκους μαλλιου ανω των 5-6 cm. Παρολο που ειχα παντου μαλλια, οταν πιασανε μηκος 2-2,5cm οποτε και τονιστηκαν οι αδυναμες περιοχες με τα λιγο πιο λεπτα μαλλακια, επαθα σοκ. Φυσικα οταν ξαναμεγαλωσαν καλυφτηκαν παλι ολα,ομως το προβλημα υπηρχε κ μετα απο 3-4 χρονια εγινε ορατο. Σε αυτο το μηκος που εχεις τωρα φαινεται ΟΛΟ το προβλημα που μπορει να εχει καποιος, γτ τα δυνατα σημεια μαυριζουν ενω στα αδυναμα φαινεται δερμα. Εκτιμω πως αν τα αφησεις 3-4 ποντους να μεγαλωσουν θα ειναι τελειως διαφορετικη η εικονα, που για να ειμαι ειλικρινης εμενα μου φαινεται καλη κ τωρα. Οκ, δε καταλαβαινω πως ειναι δυνατο να συγκρινουμε τη φωτο που εβαλες πριν τη μμ που ειναι κακιστης αναλυσης χωρις καθολου διαχυση φωτος αναμεσα στα μαλλια, μακρινη, που δεν αποκαλυπτει τπτ, με αυτες που βαζεις τωρα, στις οποιες φαινεται και το τελευταιο graft...Στη φωτο πχ που εχεις στο προφιλ φαινεται ακομα και με μεγαλο μαλλι πως τα πλαινα των κροταφων δλδ ειναι πιο λεπτα, ξανθιζουν παραπανω απο τα της hairline. Και στις τωρινες που εχεις βαλει φαινεται να ειναι πιο αδυναμα στα επιμαχα σημεια, οχι πιο λιγα...Αν ειναι οντως ετσι, τοτε ισως θα πρεπει να σκεφτουμε και το ενδεχομενο να ειναι αα σε αυτα τα μαλλια πολυ αργη μεν, η οποια ομως λογω λεπτυνσης, σε μικρο μηκος, ειναι ορατη...Καταλαβαινω πως εκανες τη μμ για να φαινεσαι τεζα ακομα και στις πιο σκληρες συνθηκες, ετσι μονο μπορω να δικαιολογησω το οτι εισαι τοσο απογοητευμενος απο το ως τωρα αποτελεσμα. Αν τα αφησεις λιγο πιο μακρια, εκτιμω οτι θα δεσει αψογα και θα ειναι εντυπωσιακη η εικονα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

hijikos

Active Member
http://www.hairlossexperiences.com/forum3/3323-5.html
Παραθετω ενα ποστ απο ξενο φορουμ που μοιαζει με την περιπτωση σου σαλονικιε κατεβασμα της hairline στην ιδια κλινικη. Πηγεναι στην 5 σελιδα του ποστ να δεις, παρουσιασε και αυτο shockloss στον ιδιο μερος του κεφαλιου.
 

billaros

Active Member
Σαλονικιε επειδη κ γω οταν ταχα κοψει πολυ κοντα τα μαλλια οι αραιωμενες περιοχεσ φαινοντουσαν πολυ χαλια.πιστευω αν αφησεις το μαλλι στο μακρος που το ειχες θα ειναι οπως ηταν.κανε μια προσπαθεια .απτην φοτο με τα βρεγμενα φαινεται οτι υπηρχε πολυ μικρη αραιωση.
 
Μπλουζα