Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

salonikios30

Active Member
καλα εκανες .Εννοειται δεν πονταρω οτι με την μινοξιδιλη θα βγαλω μαλλια αλλα για καλυτερη αιματωση ,επικουρικα!η τριχοπτωση ηταν μηδαμινη και στασιμη μεχρι την μ.μ, . Σε αυτο που πονταρω ειναι να επανελθουν,( δεν εστιαζω καθολου σε λεπτομερεις πχ κενακια) δεν εχω επιθετικη τριχοπτωση κ δεν ειχα ποτε , αλλα ηταν για μενα αποτελεσμα sock loss ,οχι τραυματικου αλλα λογο αλλαγης αιματολογικου δικτυου τωρα γιατι εγινε αυτο δεν ξερω ισως μπηκαν πολλα σε μικρη περιοχη ισως μπηκαν γρυγορα ισως το κατεβασμα της hairline ( αλλα σιγα αντε 1 εκατοστο να κατεβηκε) κ η αναγκη να δημιουρηγηθουν νεα αγγεια κ να αποδυναμωσε το υπαρχον δεν ξερω γιατι ,το μονο που μπορω να κανω τωρα ειναι να περιμενω 12 μηνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
To πορισμα μου εως τωρα ( απαιτητικος λογω της ηλικιας μου και του μικρου μου nw με μηδαμινη-στασιμη κατασταση ως προς την τριχοπτωση αλλα κ ρεαλιστης δεν εχω την απαιτηση να δειχνω 18 ) για το 8 μηνο ειναι : οτι ναι φυτρωση εχω , πυκνοτητα οχι την αναμενομενη με κενακια κ ενα γερο sock loss στα μαμα μαλλια, δεν ηταν αυτο που ηθελα να παρω απο την κλινικη αλλα το τελικο πορισμα θα ειναι στο 12μηνο.
 

bruno1989

Active Member
Nine δεν εχουν μακρυνει πολυ,τα κουρεψα πριν κανα μηνα ,για τελευταια φορα.
Χρησιμοποιείς μινοξ σταθερά; και αν ναι σε όλη τη διάρκεια χρησιμοποίησες στην ίδια μορφή πχ υγρή η την άλλαξες από υγρό σε αφρό ;
 

bruno1989

Active Member
Ποια η διαφορά φίλε Bruno ....
Λοιπόν θα σου πω την περίπτωση μου ,
Μετά από τη μμ ξεκίνησα μινοξ στο δεκαήμερο σε υγρή μορφή χωρίς shedding .στο εξάμηνο που το γύρισα σε αφρό μιλάμε τρελή συνεχόμενη τριχόπτωση.και το ξαναγύρισα σε υγρό και επανήλθα σε δυο μέρες .
Και διάβασα στις θεραπείες και σε θέματα με μινοξ πολλά παιδιά που δοκίμασαν την αλλαγή από υγρό σε αφρό έχασαν πολύ έδαφος και πολλοί μόνιμα. Και γενικά δεν ακούω καλά σχόλια για αφρό .εχει πολλά θετικά σε απορρόφηση και styling αλλά δεν .
 

gkast

Active Member
Λοιπόν θα σου πω την περίπτωση μου ,
Μετά από τη μμ ξεκίνησα μινοξ στο δεκαήμερο σε υγρή μορφή χωρίς shedding .στο εξάμηνο που το γύρισα σε αφρό μιλάμε τρελή συνεχόμενη τριχόπτωση.και το ξαναγύρισα σε υγρό και επανήλθα σε δυο μέρες .
Και διάβασα στις θεραπείες και σε θέματα με μινοξ πολλά παιδιά που δοκίμασαν την αλλαγή από υγρό σε αφρό έχασαν πολύ έδαφος και πολλοί μόνιμα. Και γενικά δεν ακούω καλά σχόλια για αφρό .εχει πολλά θετικά σε απορρόφηση και styling αλλά δεν .
Γενικά ο αφρός δεν έχει την απορροφητικότητα που έχει το υγρό αφου είσαι λάτρης λοιπόν της μινοξ και σε κάνει ψυχολογικά να πετάς δοκίμασε την minoxidildmax 15% με βάση την γλυκερίνη .
 

salonikios30

Active Member
Μη εστιαζετε βρε παιδισ στη μινοξ υποβαθμιζομουμε κατ εμε μια μεταμοσχευση.η μινοξ αντε να λειτουρησει καπως επικουρικα για ποιο γρυγορο αποτελεσμα-αιματωση αλλα επι της ουσιας δε παιζει ρολο στην τελικη εικονα μη τρελαθουμε κιολας κ τα ριχνουμε στην μινοξ
 

salonikios30

Active Member
Μη κοιταμε το δεντρο κ χανουμε το δασος :) ,ειναι αυτο που λενε της στραβης ψωλ..
.....φταινε οι τριχες.μην εστιαζετε στη μινοξ διαφορετικα να ανοιξουμε θεμα ξεχωριστο στις θεραπειες...ας σοβαρευτουμε το αμεσο αποτελεσμα μιας μ.μ ποσο μαλλον με πολυ καλη πυκνοτητα στα μαμα μαλλια δεν εξαρταται απο τη μινοξ αλλα αλλου αλλα οχι παντως στη μινοξ
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σαλονικιέ καλησπέρα. Και εγω θα περιμένω μια κάπως υψηλότερη πυκνότητα απο HDC αλλά σε καμία περίπτωση δεν λες το αποτέλεσμα αποτυχημένο. Ειναι καλό απλά καλό όμως, οχι τίποτα σπουδαίο, και για τις δικές σου απαιτήσεις μέτριο και σε καταλαβαίνω με βάσει τις προσδοκίες σου. Υπάρχει μια υποψία shock loss. Η τριχόπτωση σου μπορεί να μην ήταν σε εξέλιξη, δεν ξέρω όμως τι συμβαίνει όταν δουλεύεται ενα κεφάλι, διάφοροι μηχανισμοί διεγείρονται και μπορεί τρίχες που δεν ηταν τόσο υγιείς να έπεσαν νωρίτερα. Η φύτρωση σου ακόμη δεν έχει τελειώσει και η ποιότητα των τριχών θα βελτιωθεί. Κάνεις και buz cut κούρεμα, ακατάλληλο για άτομο που έχει προβεί σε μμ. Νομίζω ταμείο θα κάνεις στο 14μηνο, μέχρι τότε υπομονή. Μίλα και με την κλινική να σου πουν την γνώμη τους, αν και νομίζω δεν θα αναγνωρίσουν σφάλμα. Αν μπεις σε διαδικασία πύκνωσης θα τα κάνεις χειρότερα. Περιμένεις ως το 14μηνο και βλέπουμε τότε την εικόνα σου. Πάντως δεν ειναι κακή η δουλειά, αλλά οχι και οτι θα περιμένες, αλλά σίγουρα υπερτονίζεις τα disavantage διότι κουρεύεσαι κοντά. Επίσης παίζει ρόλο πως δεν κάνεις θεραπεία για να μπουσταριστεί το αποτέλεσμα, και έχεις σχετικά λεπτή και ίσια τρίχα με αντίθεση χρωμάτων.
 

salonikios30

Active Member
Απλα σκεφτομαι οταν εισαι κατω απο 30 δεν ενδεικνεται για μεταμοσχευση γιατι ενδεχομενως εξελισετε η τριχοπτωση ,οταν πλεον εισαι 35
+ με μεγαλο nw το ενδεχομενο ειναι να μην εχεις καλο αποτελεσμα κ πρεπει να εισαι προσγειωμενος γιατι δεν εχεις κ μαμα για να το υποστηριξεις οταν εισαι 35+ με καλη πυκνωτητα στα μαμα με μικρο nw δε πρεπει να περιμενεις κ κατι αναλογο? αν δεν εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα σε αυτην την περιπτωση ποτε θα επιβαλλεται να εχεις?
 

salonikios30

Active Member
δυστηχως η εικονα μου κατ εμε απελπιστικη( μια χαρα ηταν το μαλλακι απλα ηθελα να καλουπωσω την HAIRLINE μου κ δεν ξερω τι αλλο να περιμενω(κ ποτε δεν ειχα φανταστει αυτο κατ εμε χαλι--δεν ειχα αυτο στο μυαλο μου κ δυσκολο να το αποδεχτω) οδευω στο 10 μηνες. ο λογος που τα κοβω κοντα πλεον ( κ ας μην μου πηγαινει καθολου) ειναι γιατι οσο μεγαλωνουν δυστηχως τονιζεται το προβλημα .Να ξεκινησω φινα? ποτε δεν ηθελα να μπλεξω με φινα, αλλωστε κ η κλινικη εξ αρχης μου ειπε δεν την χρειζομαι κ οτι δεν εχω α.α .Πραγματι ενδεχομενως και ας ειμαι στα 37 ,να προχωρουσε η τριχοπτωση κ να ειχα προδιαθιεση αλλα τοτε γιατι να κατεβασουν hairline( κατω της φυσικης μου (το οποιο εγω δεν ηθελα) ? αν σαν ειδημονες με γνωσεις -τεχνογνωσια -επαγγελματισμο( αυτη ειναι η δουλεια τους-αυτο πληρωνουμε) διακρινουν αμεση υποχωρηση των μαμα? .επισυναπτω φωτο. ΘΑ αναμενω συναντηση οταν ερθουν θεσσαλονικη γιατι σημαντικη ειναι η συναντηση κατευθυνση προταση κ πορισμα με την κλινικη πριν την μ.μ , αλλα ποιο σημαντικη ειναι η αντιμετωπιση μιας κλινικης στον πελατη αν κατι δεν παει καλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
20170221_150457.jpg
 

koumparos

Well-Known Member
Ποπό ρε φιλε τι αραιωση ειναι αυτη εκει στο κεντρο??Εκει δεν ησουν γεματος και χωρις προβλημα???
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε. Καταρχάς οκ υπάρχει αραίωση αλλά μην νομίζεις ότι ένα μη εκπαιδευμένο μάτι καταλαβαίνει τι έχει γίνει εκεί πάνω. Μια χαρά είσαι. Απλά πάρε τους τηλέφωνο και γενικά πίεσε τους για να καταλάβεις τι έγινε.
 
Μπλουζα