Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

Physio40

Member
Οι γιατροί είναι οι ίδιοι παντού δλδ Ελλάδα,εξωτερικό πάντα ίδιοι. Ταξιδεύουν και κάνουν τις επεμβάσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
γεια σας!!!!αυτες οι φωτογραφιες μου αφου πλεον κατεληξα για μ.μ. παρακληση για την βοηθεια σας....την γνωμη σας....για τον αριθμο grafts τιμες...με ενδιαφερει για κροταφους hairline οπου εχω το μεγαλο προβλημα...ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωω


επομενες 5 φωτο.


οι φωτο μου ειναι με υψηλης αναλυσης φωτογραφικη με φλας κατω απο φως....οσο το δυνατον να φαινεται μεγαλητερο το προβλημα....hair line κροταφους...ελληνικες εταιριες μ.μ μου προτειναν συνολο 2000 τριχες...κροταφους...αρα συνολο γυρω στα 700-800grafts...και οτι δεν γινετε να βαλουν μπροστα ζωνη Α γιατι υπαρχει ρισκο hairloss. δεν θελω να κατεβασω hair line αλλα να γεμισω κροταφους και αν δεν υπαρχει κανενα ρισκο να εβαζα και στα μαμα μαλλια , μπροστα στη hair line για πυκνωση...αρκει να μην υπαρχει κανενα ρισκο για τα ηδη υπαρχοντα...θεραπεια δεν εχω κανει ποτε...παρα εδω και 2μηνες βαζω regain 5% μονο βραδυ 8-10ψεκασιες (καποιας φορες το αμελω) ευχαριστω...


η ηλικια μου ειναι 34 , δεν εχω επιθετικη τριχοπτωση....αλλα με τα χρονια απο τα 19χρονων αραιωνουν...
 

Συνημμένα

  • 10588536_726727190742905_1641278082_n.jpg
    10588536_726727190742905_1641278082_n.jpg
    103.1 KB · Προβολές: 1,633
  • 10744844_726727024076255_291940076_n.jpg
    10744844_726727024076255_291940076_n.jpg
    156.9 KB · Προβολές: 1,761
  • 10748829_726740784074879_1592208905_n.jpg
    10748829_726740784074879_1592208905_n.jpg
    101.9 KB · Προβολές: 1,833
  • 10751860_726727264076231_425652947_n.jpg
    10751860_726727264076231_425652947_n.jpg
    94.3 KB · Προβολές: 1,457
  • 10749450_726728597409431_656270911_n.jpg
    10749450_726728597409431_656270911_n.jpg
    144.4 KB · Προβολές: 1,616
  • 10751961_726740834074874_1874987988_n.jpg
    10751961_726740834074874_1874987988_n.jpg
    148 KB · Προβολές: 1,786
  • 10799361_726728180742806_823536507_n.jpg
    10799361_726728180742806_823536507_n.jpg
    77.1 KB · Προβολές: 1,400
  • 10806925_726740917408199_1705055206_n.jpg
    10806925_726740917408199_1705055206_n.jpg
    80.4 KB · Προβολές: 1,402

lucky13

New Member
Ρε φίλε εσύ είσαι μια χαρά, δεν την χρειάζεσαι την μεταμόσχευση.

Πάρε κανα regain ίσως για να τα δυναμώσεις και είσαι οκ

ξεκόλλα
 

salonikios30

Active Member
Υ.Γ παρακολουθω το forum ανελιπως και κλινω προς κυπρο λογω καλων αποτελεσματων που εχω δει αλλα με νοιαζει οπως ολων μας το οικονομικο αλλα με κυριο γνωμονα το ιδανικοκετο κατα προσεγγιση αποτελεσμα χωρις ρισκο....μιας και το προβλημα μου δεν ειναι θεωρω παρα πολυ μεγαλο...αλλα θελει λεπτομερεια λογω hairline (μονοτριχα) εχω δει απο siteπολυ καλα αποτελεσματα και Τουρκια erdogan σε πολυ καλη τιμη...εχω μπερδευτει...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Salonikios30 γνώμη μου είναι να μην κάνεις τίποτα, είναι προφανές ότι θα χάσεις και το μεσαίο τμήμα (είναι εμφανώς αραιωμένο) και αν βάλεις σε κροτάφους μετά θα πρέπει να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι τα πάρεις γνώμες από πολλούς γιατρούς και να σχεδιάσεις προσεκτικά σε συνεργασία με αυτούς τις επόμενες κινήσεις σου. Ξέρω ότι τώρα έχεις μπει σε λογική "άντε να πάμε να τελειώνουμε, δεν μπορώ άλλο" αλλά δυστυχώς έτσι είσαι ευάλωτος σε "κοράκια" που δεν θα αρνηθούν καθόλου τα χρήματα σου οτι και να πρέπει να γίνει.
 

salonikios30

Active Member
Λογικη και αποδεκτη η γνωμη σου α το εχω σκεφτει και εγω αλλα η αραιωση στο κεντρο εχει καμια τετραετια και συνεχιζει με αργουσ ρυθμους...ενδεχεται την επομενη πενταετια οπως μου ειπαν στις ελληνικες εταιρειες μ.μ οτι δε θα κανω ποτε φαλακρα αλλα να μεγαλωσει αρα θα αναμενω κανα 4-5 χρονια για να εχω μια τελικη εικονα στο κεντρο δεν θελω να φτασω στα σαρραντα....αν καταλαβαινεις λιγο την ψυχολογια μου...


Αν ημουν 20 χρονων η η τριχοπτωση ητανεπιθετικη θα ανεμενα.....απλα πλεον....
 

tropheus

Well-Known Member
Το "πρόβλημα" με τα μαλλάκια σου δεν είναι μεγάλο υπό την έννοια ότι συνάδει με την ηλικία σου.
Αν όμως είσαι αποφασισμένος να "μπλέξεις" με μεταμοσχεύσεις θα πρέπει να πέσεις σε έμπειρα και τίμια χέρια τα οποία θα σου βάλουν όσα μοσχεύματα πρέπει, εκεί που πρέπει γιατί διαφορετικά σε βλέπω να πέφτεις σε έναν φαύλο κύκλο μεταμοσχεύσεων.

Ο Erd**an είναι μια ενδιαφέρουσα και σχετικά οικονομική περίπτωση με μεγάλο ενδιαφέρον για την Ελληνική αγορά ο οποίος σίγουρα θα σε προσέξει. Από εκεί και πέρα αν τα οικονομικά σου το αντέχουν ο Bis**ga είναι ένα σίγουρο Ευρωπαϊκό χαρτί και αν αντέχεις και παραπέρα οι γνωστοί γιατροί στον Καναδά...
 

zotrix

Active Member
Φίλε εμένα το μαλλί σου μου φαίνεται μια χαρά. Αν προσέξεις 1 στους 3 άνδρες σήμερα στην ηλικία σου έχουν αρκετά λιγότερα μαλλιά από σένα. Τώρα αν θες να κάνεις μεταμόσχευση, όπως λέει και ο Tropheus φρόντισε να ψάξεις καλά, να ταξιδεψεις μακριά και να πληρώσεις αδρά γιατί αν την κάνεις σε ντόπιο γιατρό κινδυνεύεις να εύχεσαι να μην είχες κανει ποτέ μεταμόσχευση.

Επίσης αν κάνεις, το πολύ 1000 grafts θα είναι, από 500 σε κάθε κρόταφο. Για μένα φίλε ψάξτο καλά το θέμα γιατί έχεις ήδη πολύ μαλλί και είναι κρίμα μετά να ...τραβας τα μαλλιά σου
 

afanas3

New Member
Γεια σας παιδιά θα ήθελα να πώ οτι ο θεσσαλονικιός30 μια χαρά μου φάινετε δν νομίζω να χρειάζεται τίποτα. κ εγώ από Θεσσαλονίκη 35 καστανόξανθος με nw4 ή 5 μάλλον και σκέφτομαι να κάνω Θεσσαλονίκη μεταμόσχευση. Διάβασα κάποια πράγματα εδώ έχω κάνει από το Δεκέμβριο του 2012 κάποιες θεραπείες μινοξ. revivogen, Αλλά δν βλέπω να την γλυτώνω. Ήρθε η ώρα ή μη πω άργησα κιόλας. Σκέφτομαι για d.I έχετε να προτείνεται κάτι άλλο? ξέρετε περίπου πόσα grafts θα χρειαστώ? Και περίπου πόσο θα κοστίσει.δν περιμένω τρελή πύκνωση άλλωστε ποτέ δν είχα πυκνά μαλλιά. Ευχαριστώ
 

Δημητρης38

Active Member
Ο salonikios30 λεει διαβαζει Φορουμ αλλα μαλλον δεν τα καταλαβαινει καλα.
Aς κανει μ/μ οπου θελει, αλλα να μην τον ποτισουνε Φινες και Φαρμακα...να δουμε το Shock Loss και το Μετα της Επεμβασης !!!
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω τον σαλονικιο τον καταλαβαινω..ακριβως την ιδια αραιωση εχω και εγω και ειδικα στο μπανιο με φωτα κανει μπαμ στο κεντρο και μου γ@μ@ει την ψυχολογια..σε κανονικο φωτισμο ειναι οκ...
σαλονικιε επειδη το ψαχνω και εγω να ξερεις εχουμε μεγαλο ρισκο για σοκλος των μαμα μαλιων και μπορει να γινεις χειροτερα....
φιλε εαν την πηρες την αποφαση καλυτερα ρισκαρε εκτος ελλαδας η περιμενε μηπως βελτιωθουν περισοτερο οι ελληνικες κλινικες εδω.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σας και απο μενα.

Ο Salonikios30 επειτα απο τηλεφωνικη συνομιλια ηθελε να δει το αποτελεσμα μου απο κοντα οπως και του εκανα και την χαρη γιατι το εχω πει και παλιοτερα ειμαι διαθεσιμος να με δει καποιος αρκει να μενει σχετικα κοντα απο εμενα.

Πηγα απο το σπιτι του και του εδειξα τις φωτογραφιες μου απο διαφορους μηνες της πορειας μου για να παρει μια ιδεα και να τον εξηγησω τι παιζει γενικα με μια μεταμοσχευση.

To αποτελεσμα μου του αρεσε με σχεση με το πριν και του εδειξα οτι δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενος λογο της β ζωνης μου που ηθελα περισσοτερη πυκνωση.
Οι φωτογραφιες που ποσταρισε τις τραβηξα εγω με δικια μου φωτογραφικη μηχανη που βγαζω και τα δικα μου μαλλια.

Εγω ετσι πως τον ειδα μου φανηκε μια χαρα super και του προτεινα να το αφησει ακομη το θεμα κανα 2-3 χρονια να δουμε πως θα εξελιχθει.
Στο crown δεν εχει καθολου προβλημα αλλα ουτε και β ζωνη.
Εχει λιγο αραιωση στην μπροστινη τουφιτσα αλλα και παλι με λιγο τοππικ που του εβαλα εγινε super και δεν πιστευε το τι δουλεια κανει ενα τοππικ.
Περα απο αυτην την αραιωση εχουν ανοιξει λιγο οι κροταφοι που για εμενα ετσι πως τον ειδα παλι μια χαρα τον ειδα.
Να φανταστειτε οι φωτογραφιες που ποσταρε τον δειχνουν χειροτερα αποτι ειναι live.

Τον ειπα οτι ειναι λιγο ρισκο να βαλει ηδη αναμεσα στα μαμα μαλλια λογο οτι εχει αρκετα στην αραιωμενη τουφιτσα και ετσι φοβαμαι το shock loss.
Επισης τον εξηγησα οτι ακομη και στους κροταφους να βαλει πρεπει να γινει καλη προσεχτικη δουλεια γιατι ισως να μην βγει το επιθυμητο αποτελεσμα που περιμενε λογο πυκνοτητας.

Το δικο μου πλανο ειναι να τα αφηνε 3 χρονακια ακομη και να εβαζε τοππικ στην μπροστινη τουφιτσα.
Ο ιδιος ειναι ηδη 34 ετων και θελει να προχωρισει σε μεταμοσχευση γιατι δεν του αρεσει αυτο που βλεπει στο καθρεφτη και δεν νιωθει καλα.

Θα ηθελα απο τα εμπειρα μελη να βοηθησετε λιγο στα ποσα grafts μπορει να χρειαστει για να κλεισει λιγο τους κροταφους και αν ηδη στην τουφιτσα μπορουν να επεμβουν οι γιατροι χωρις να γινει ζημια.

Την Ελλαδα την απεκλεισε για μεταμοσχευση και εστιασαμε στις 2 κυπριακες και στην τουρκια.
Παρα περα καναδα κτλ οχι λογο χρηματων φυσικα.
Ειδαμε τα συν και τα πλυν απο τις 2 κυπριακες και φυσικα εγω τον προτεινα να παει στην H*c μιας και εμεινα εγω ευχαριστημενος αλλα και η πλειοψηφία φυσικα που το δειχνει αυτο.
Τωρα απο κει και περα αυτος αποφασιζει για τουρκια η κυπρο.
Τουλαχιστον ειμαστε τυχεροι γιατι τελος του μηνα ερχετε ο φιουρης θεσνικη και ετσι δωσαμε ενα ραντεβου να τον δει και απο κοντα.

Περα απο αυτα το καλυτερο της υποθεσης ειναι οτι γιναμε 2 καλοι φιλοι με τον salonikio και πιστευω να τα λεμε συχνα για καφεδακι.
 

Δημητρης38

Active Member
Salonikios30 ακου προσεχτικα ολα οσα σου ειπε ο Γιαννης και μην ενθουσιαζεσαι ευκολα με τις μ/μ/.
Μην ασχολεισαι καθολου με τα μαλλια σου, ειναι καθαρα ψυχολογικο το προβλημα που εχεις παρα αισθητικο.

Εγω στην θεση σου δεν θα εκανα τιποτα και θα ανεμενα !!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπορει να περιμενει και αλλο βαζοντας λιγο toppik μπροστα στην τουφιτσα.
Αν ηταν πολυ περισσοτερο αραιωμενη θα τον ελεγα να προχωρισει ασυζητητί.
Η περιπτωση του δεν σηκωνει λαθη γιατι μετα η απογοητευση θα ειναι διπλη.
 

salonikios30

Active Member
σε ευχαριστω δημητρη για την γνωμη σου γιατι αλλωστε απο τα μελη του foroum περιμενω βοηθεια πως να κινηθω απλα η εικονα μου με χαλαει χρονια και με εχει ριξει ψυχολογικα ... και δεν μπορω να το μοιραστω με τα ατομα που δεν εχεουν θεμα τριχοπτωσης η μ/μ, δεν με καταλαβενουν .....οσο αναφορα τον john john ΧΑΡΗΚΑ που τον γνωρισα ειναι πολυ αξιολογο ατομο....και εχω πολλα να μαθω...περαν του καφε σαν εν δυναμη πολυ καλος φιλος...


Υ.Γ ΔΗΜΗΤΡΗΣ38 μην εισαι επιτακτικος " δεν καταλαβαινω κανε οπου θες" καθοδηγηση ζηταω και εμπειρη γνωμη, για να μην κινηθω λαθος...για αυτο εγινα μελος...ευχαριστω....
 

Δημητρης38

Active Member
salonikios30 είπε:
σε ευχαριστω δημητρη για την γνωμη σου γιατι αλλωστε απο τα μελη του foroum περιμενω βοηθεια πως να κινηθω απλα η εικονα μου με χαλαει χρονια και με εχει ριξει ψυχολογικα ... και δεν μπορω να το μοιραστω με τα ατομα που δεν εχεουν θεμα τριχοπτωσης η μ/μ, δεν με καταλαβενουν .....οσο αναφορα τον john john ΧΑΡΗΚΑ που τον γνωρισα ειναι πολυ αξιολογο ατομο....και εχω πολλα να μαθω...περαν του καφε σαν εν δυναμη πολυ καλος φιλος...

Οτι σου λεει ο Γιαννης αδερφε !!

Σε καταλαβαινω απολυτα σε οσα λες, ετσι ειμαστε οι περισσοτεροι.
Οταν μιλας μαζι του νοιωθεις ποιο ομορφα γιατι το βγαζεις απο μεσα σου και μπορεις να το κουβεντιασεις με καποιον που δεν θα σε παρεξηγησει, χλευασει ή οτι αλλο αρνητικο μπορει να σκεφτει καποιος ακουγοντας κουβεντες για τριχες. Κοιτα να μην στεναχωριεσαι και οσον αφορα τις μ/μ ρωτησε τον Γιαννη γιατι τα γνωριζει καλυτερα απο ολους ... και αυτα που σου ειπε ειναι ολα οσα πρεπει να σου πει ενας "φιλος" και οχι ενας... "πλασιε" !!! Μην μασας τιποτα !!! ;)
 

Stripar

Established Member
Κάτι σαν αυτό που σου έχω σχεδιάσει θα σε ευχαριστούσε?...

55rMfbj.jpg


Άν εμβαδομετρούσατε την περιοχή , την ημέρα που πίνατε το καφεδάκι με τον Γιάννη και αναλόγως την πυκνότητα που επιδιώκεις , θα μπορούσε να προσδιοριστεί με μεγαλύτερη ακρίβεια ο εκτiμούμενος αριθμός grafts.

Όπως και να έχει με 2000-2500 grafts θα είσαι τζι-τζί!.

Συμφωνώ όμως με John ότι άν επιχειρήσεις στην Hairline & Middle A θα είναι ρίσκο...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Stripar καπως ετσι θελει να κανει την μεταμοσχευση.
Να κλεισει λιγο κροταφους και να επεμβει αναμεσα στα μαμα μαλλια που εχει λιγο αραιωση που εγω προσωπικα το βλεπω ρισκο.

Για τους κροταφους τον ειπα το λιγοτερο απο 750 grafts στο καθενα κροταφο αλλα πιστευω κι εγω ισως ειναι και περισσσοτερα.

Salonikie κανε και εσυ ενα σχεδιακι απο που θες να κλεισεις τους κροταφους.


Δημητρη38 καπως ετσι ειναι οπως τα λες.Thanks!!!!
Mεταξυ μας πρεπει να Βοηθουμαστε.
Κανεις και καινουργιους φιλους.
 

Συνημμένα

  • 55rMfbj.jpg
    55rMfbj.jpg
    106.3 KB · Προβολές: 1,305

Stripar

Established Member
Καλύτερα να μήν έμπλεκε μέσα στα μαμά μαλάκια , για τους λόγους που αναφέρεις...

Το σχέδιο που έκανα είναι βάση , τού τί θεωρώ εγώ όμορφο σε αυτό που βλεπω...προσωπικά θεωρώ αρρενωπό τον σχεδιασμό μικρών κροτάφων -λιμανιών(στην φωτό που τροποποίησες τους είδα κοφτούς)...αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό - αναλόγως τα γούστα του καθενός.

Ας ανεβάσει ένα σκίτσο που θεωρεί εκείνος συμπαθή & άν μπορεί να εμβαδομετρήσει την περιοχή με μιά μεζούρα...για να βγεί το νούμερο με μεγαλύτερη ακρίβεια.

Τα grafts είναι κάπου εκεί σφαιρικά (1500 άν κρατήσει το μοτίβο που έκανες και δέν τροποποιήσει την hairline να την κάνει πιό οβαλ...κάνοντας την hairline πιο "ανοικτή" δίνεις και την ψευδαίσθηση μικρότερων & πιό συμμετρικών κροτάφων) βέβαια η πυκνότητα όπως και το εμβαδό που θα καλύψει τα μεταβάλουν όπως γνωρίζεις...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οχι απλα στο περιπου εδειξα το ποσο θελει να καλυψει δεν τους θελει κοφτους σιγουρα.
Καλα το σχεδιασες αλλα χωρις περα για περα την hairline.
 
Μπλουζα