Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

salonikios30

Active Member
χαιρομαι που εγινα μελος στο φορουμ και διαβασα καποιες αποψεις αλλα καπου μπερδευτηκα.ειμαι 34 χρονων εχω στους κροταφους θεμα και θελω να κανω εμφυτευση-πυκνωση. το προβλημα δεν ειναι αισθητο απο τους γυρω μου αλλα εμενα μου εχει ριξει την ψυχολογια σε σημειο αμα δεν λουστω και δωσω ογκο στο μαλλι για να καληψω τους κρουταφους δεν βγαινω ουτε για καφε(καταλαβαινετε την ψυχολογια μου, ευελπιστω) ειμαι απο θεσσαλονικη.τι μου προτεινετε? d.. θεσσαλονικη? δεν ξερω που αλλου? πηγα μια επισκεψη b....g... θεσσαλονικη και μου ειπαν 2000 τριχες (πολλες μου φανηκαν) (μου ειπαν grafts αλλα δεν θυμαμαι τον αριθμο) αλλα δεν με νοιαζουν τα χρηματα (ηδη μαζευω) και ας μην μου περισευουν αλλα το αποτελεσμα. θελω να αποφυγω να φυγω απο θεσσαλονικη για να εχω κοντα την κλινικη για παρακολουθηση. τι να κανω???????????????βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

prowler3

Member
Φίλε,συντοπίτη & συνοδοιπόρε καλώς ήρθες!
Μου θυμίζεις εμένα όταν πρωτοανακάλυψα τη συγκεκριμένη κοινότητα.Σίγουρα δε χρειάζεται πανικός.
Ακόμα πιο σίγουρα, δε χρειάζονται βιαστικές κινήσεις που θα κοστίσουν...
Εν αρχή 3 πράγματάκια απλά.
Πρώτον, ανέβασε μερικές φωτογραφίες σου για να εκτιμήσουν τη κατάσταση σου τα εμπειρότερα μέλη. Είναι σημαντικό!
Δεύτερον, ξεκίνα να διαβάζεις το φόρουμ. Οδηγίες για θεραπείες, και παρουσιάσεις των παιδιών εδω.
Τρίτον, άρχισε να συνηθίζεις στην ιδέα οτι θα φύγεις απο τη Θεσσαλονίκη (και απο την Ελλάδα μη σου πω) για μια ποιοτική και σοβαρή δουλειά. Αν θελεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Καλή αρχή και για τα υπόλοιπα στη διάθεση σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν χρειαζεται να σε παρακολουθει κανεις φιλε μου.
Εγω πηγα κυπρο εκατσα μια βδομαδα γυρισα ελλαδα και κοντευω τα 2 χρονια και κανεις δε με παρακολουθησε ουτε καν απο το σκαιπ.
Σκοπος ειναι να γινει σωστα η δουλεια σου.
Και αν δεν εχεις και θεμα με το χρημα ηρεμησε διαβασε και περιμενε να παρεις τι σωστη αποφαση.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ειδικά η κλινική που πήγες να πάρεις προσφορά ειναι οτι να νε. Απο τις χείριστες εδώ. Λυπήσου το κεφάλι σου και τα λεφτά σου και ψάξου κυρίως για εξωτερικό. Διάβασε το φόρουμ και σιγά σιγά θα καταλάβεις. Αν βαριέσαι να διαβάσεις, απλά έχε κατα νού οτι αφού το πρόβλημα σου ειναι μικρό, μπορείς να κάνεις θεραπεία και να την συνδυάσεις με τόπικ και να το σουλουπώσεις. Αλλιώς κοιτάς για μια αξιοπρεπή μμ σε κοστολόγια που αντέχεις, την Κύπρο, και μετά Αμερική, Βέλγιο, Καναδά με ακόμη πιο εγγυημένο αποτέλεσμα αλλά πολλά παραπάνω χρήματα.
 

salonikios30

Active Member
δεν θελω να γινω γραφικος αλλα σας παρακαλω μη μου προτεινετε ψαξου......απο εσας περιμενω.....που με καταλαβενετε.....!!!
 

Bouklas

Well-Known Member
Είσαι ίδια περίπτωση με την δικη μου φιλε, πρόβλημα στους κροτάφους και για να το καλύψω όσο γίνετε έπρεπε να λούζομαι κάθε μέρα για να δίνω όγκο στο μαλλί. Έτσι δεν παρατηρούσε κανεις ότι έχω θέμα.

Θεραπεία δοκίμασες ποτε? Η καλύτερη είναι φιναστερίδη με μινοξιδίλη και αν σε πιάσει καλά θα πάθεις πλακα με το αποτέλεσμα, δεν θα σκέφτεσαι την μεταμόσχευση. Αλλα είναι ρίσκο η φιναστερίδη το ξεκινάς με την προοπτική ότι θα είσαι μαζί της για πολλά χρονια.
Το τοππικ που ανέφερε και ο φίλος Dance δεν θα σου κάνει τίποτα στους κροτάφους γιατί σε άδειες περιοχές δεν έχει υποστήριξη από τρίχες να το καμουφλάρει και φαίνεται σαν σκόνη στο δέρμα. Είναι όμως και γαμώ για τις αραιωμένες περιοχές που υπάρχουν τριχούλες γύρω γύρω να το βοηθήσουν.


Όσο για την μεταμόσχευση, ανέβασε καμια φωτογραφία φιλε να δούμε ποσο μεγάλους κροτάφους έχεις και σε τι κατάσταση είναι το υπόλοιπο μαλλί. Γιατί αν έχεις κροτάφους και μαλλί τούμπανο πας για μεταμόσχευση με υψηλές πυκνότητες.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ωραία αφού βαριέσαι, βάλε πρώτα φωτογραφίες που φυσικά θα κρύψεις το πρόσωπο σου ώστε να σου κάνουμε μια εκτίμηση πραγματικά τι κλίμακα είσαι και πόσα grafts θα χρειαστείς. Θεραπεία με φάρμακα τριχόπτωσης κάνεις? Αν οχι το σκέφτεσαι? Τι budget διαθέτεις? Μια μέση μεταμόσχευση κάλυψης κροτάφως κοστίζει απο 3000 στην Ελλάδα μέχρι και 8000 στο εξωτερικό. Εγώ πήγα Κύπρο μπορείς να πάρεις μια ιδέα απο το νήμα της υπογραφής μου για την εμπειρία μου. Ο john john πήγε σε άλλη κλινική της Κύπρου εξίσου καλή. Φημολογείται πως ο Rahal, ο Bisanga και ο Hasson ειναι κορυφαίοι καθώς και Λορέντζο και αρκετοί ακόμη αλλά το κόστος ξεφεύγει. Η κύπρος ειναι αρκετά value for money επιλογή με σημαντικά ποσοστά επιτυχίας. Στην Ελλάδα αν θες σώνει και καλά να κάνεις η d** κάνει φιλότιμες προσπάθεις με σχετικά χαμηλές τιμές αλλά υστερεί λίγο σε πυκνότητες.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
salonikios30 είπε:
χαιρομαι που εγινα μελος στο φορουμ και διαβασα καποιες αποψεις αλλα καπου μπερδευτηκα.ειμαι 34 χρονων εχω στους κροταφους θεμα και θελω να κανω εμφυτευση-πυκνωση. το προβλημα δεν ειναι αισθητο απο τους γυρω μου αλλα εμενα μου εχει ριξει την ψυχολογια σε σημειο αμα δεν λουστω και δωσω ογκο στο μαλλι για να καληψω τους κρουταφους δεν βγαινω ουτε για καφε(καταλαβαινετε την ψυχολογια μου, ευελπιστω) ειμαι απο θεσσαλονικη.τι μου προτεινετε? d.. θεσσαλονικη? δεν ξερω που αλλου? πηγα μια επισκεψη b....g... θεσσαλονικη και μου ειπαν 2000 τριχες (πολλες μου φανηκαν) (μου ειπαν grafts αλλα δεν θυμαμαι τον αριθμο) αλλα δεν με νοιαζουν τα χρηματα (ηδη μαζευω) και ας μην μου περισευουν αλλα το αποτελεσμα. θελω να αποφυγω να φυγω απο θεσσαλονικη για να εχω κοντα την κλινικη για παρακολουθηση. τι να κανω???????????????βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω!!!
Φιλε δεν χρειαζεται παρακολουθηση.Αν σου κανουν καλη δουλεια θα βγουν αν παλι οχι δεν θα βγουν.Το να λες οτι δεν θελω να φυγω απο Θεσσαλονικη απο την στιγμη που καποιοι φτανουν στο Βανκουβερ ακομα για μεταμοσχευση ειναι μεγαλο λαθος.Συμφωνω με τον φιλο απο πανω.Ελλαδα μονο DHI απλα θα τους πιεσεις για καλη πυκνωση.Απο εκει κ περα Κυπρο λεγεται οτι γινεται καλη δουλεια επισης.
 

salonikios30

Active Member
μια φωτο που οσο το δυνατον απεικονιζω κροταφους
 

Συνημμένα

  • 20140428_225102.jpg
    20140428_225102.jpg
    316.5 KB · Προβολές: 1,897

Physio40

Member
Φαίνεται να έχεις μικρό πρόβλημα..λίγο να κλείσεις τους κροτάφους δλδ. Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες. Επιλόγες από Ελλάδα D*I Θεσσαλονίκης και Κύπρο. Εξωτερικό για τόσο μικρό δε νομίζω ότι αξίζει.
 

salonikios30

Active Member
ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ(ΠΑΠΑ....ΛΑΟΥ) Η ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
salonikios30 είπε:
ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ(ΠΑΠΑ....ΛΑΟΥ) Η ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?

Καλησπέρα φίλε salonikios30 και καλώς όρισες στο forum :)

Γράφε με πεζά σε παρακαλώ διότι είναι σαν να φωνάζεις και επίσης το διάβασμα γίνεται κουραστικό με μόνον κεφαλαία. Κεφαλαία μπορούν να μπουν όταν π.χ. θες να τονίσεις μια λέξη η μια πρόταση.

Ευχαριστώ :)
 

Bouklas

Well-Known Member
Φιλε μου δεν μας έχεις πει τίποτα για σένα όμως. Θεραπεία κανεις? Τριχόπτωση έχεις?
Το πρόβλημα σου μοιάζει μικρό οποτε μένει το κατά ποσο πολύ θέλεις να γεμίσεις το μπροστινό μέρος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βαλε καθαρες φωτο και πιο πολλες.Εγω δε καταλαβενω τιποτα απο την φωτογραφια.
 

salonikios30

Active Member
φωτο μου

ελπιζω να μην ανοιξα και αλλο θεμα. αν μπορειτε να απαντησετε στο ερωτημα μου , για να γεμισω τους κροταφους να κατεβω αθηνα γιατρος (παπα..λαου) και να ζητησω απο τον ιδιο η αρκει d..i θεσσαλονικη?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φιλε άκουσε με καλά γιατί θα κλαίς μετά. Κάνε καλύτερα για αρχή μια θεραπεία και άσε την μμ για την ώρα. Καμία μεταμόσχευση δεν θα σου γεμίσει τους κροτάφους απίστευτα ώστε να φαίνονται όπως ήσουν πριν αδειάσουν. Οι τρίχες δεν μπορούν να τοποθετηθούν τόσο κοντά όπως τα μαμά μαλλιά. Αν έχεις ξανθά μαλλιά και γενικά μαλλιά που να μην κάνουν μεγάλη αντίθεση με το κρανίο σου, αν έχεις θεόχοντρη τρίχα (αλογότριχα) που ελάχιστοι έχουν, και αν κάνεις και θεραπεία με φάρμακα παράλληλα και πας σε κορυφαίο γιατρό που μπορεί να πιάσει μεγάλη πυκνότητα και αν σου επιβιώσουν και όλα τα μοσχεύματα, ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ μπορείς να αποκτήσεις την εικόνα που θες. Ελάχιστοι άνθρωποι ειναι υποψήφιοι για μμ που τους δίνει την εικόνα που ονειρεύονται. Όλοι οι άλλοι κάνουν και απλα συμβιβάζονται με το μισό απο οτι ονειρευόνται. Αν κάνεις fue καταρχάς θα έχεις μειωμένα ποσοστά επιβίωσης των μοσχευμάτων, ειδικά σε Ελληνικές κλινικές θα μπούν απίστευτα αραιά, και το αποτέλεσμα δεν θα σου αρέσει. Πουθενά δεν θα σου αρέσει το αποτέλεσμα. Οι τρίχες που μπαίνουν με fue βγαίνουν συνήθως και κατσαρές και ειναι δύστροπες για καιρό. Υπάρχουν άτομα εδώ που έχουν κάνει 3 μμ και παίρνουν τα πιο βαριά φάρμακα και πάλι ευχαριστημένοι δεν ειναι με την πυκνότητα και παίρνουν φάρμακα. Και οι φωτογραφίες που βλεπεις παραπλανούν, μειώνουν το πρόβλημα. Οπότε στην ερώτηση σου θα σου πω εφού κατέληξες σε κλινική, πήγαινε καλύτερα Αθήνα στον γιατρό που λες, αλλά μην περιμένεις και θαύματα απο τις μμ, όπου και να πας, και στον κορυφαίο. Κράτα χαμηλές προσδοκίες. Αν είχες αραίωση αλλού με υπάρχοντα μαλλιά θα σου έλεγα άλλα. Εκεί οπου μπαίνουν τα πολύτριχα και με υποστήριξη μαμά μαλλιών το αποτέλεσμα ειναι υπέροχο. Σε εντελώς γυμνές περιοχές... ειδικά hairline που ειναι και τα μονότριχα κτλ, δυστυχώς δεν θα δεις πουθενά αυτό που θες πλυν ελαχίστων περιπτώσεων. Ξεκίνα θεραπεία θα έλεγα να δεις τι ανταπόκριση θα έχεις και μετά βλέπεις.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Συμφωνω σε καποια απο αυτα που λεει ο φιλος danceworld 2001.Οι περισσοτεροι που κανουν για 1η φορα μεταμοσχευση νομιζουν οτι θα βγει τελειο το αποτελεσμα.Δυστυχως αυτο δεν ισχυει.Θελω ομως να ρωτησω γιατι πιστευει οτι με την FUE υπαρχει μικροτερο ποσοστο επιβιωσης των μοσχευματων.Εγω εχω δει μεταμοσχευσεις με strip με τρομερη αποτυχια.Για εξηγησε το λιγο φιλε.Παντως εγω νομιζω οτι ολα ειναι θεμα γιατρου.
 

salonikios30

Active Member
σε ευχαριστω φιλε ησουν πολυ κατατοπιστικος, για θεραπεια σκεφτομουν τσαμπα λεφτα και χωρις μονιμο αποτελεσματα και να εχω συνεχεια αυτην την εννοια και σκεφτηκα μεταμοσχευση μιας ακομα εχω μαλλι απλα για τους κροταφους(αρκει να εχω σχετικα καλο απτελεσμα οχι να γινουν χειροτερα-δεν αναμενω αποτελεσματα εφηβου) και η τριχοπτωση εχει σχετικα σταθεροποιηθει στα 34 εφτασα.για αυτο σκεφτομαι πολυ ζεστα μ.μ.Για θεραπεια προτεινεις φινα? πρωτη φορα εδω στο φορουμ το ακουσα . περνεις?τι αποτελεσματα ενδεχωμενος να αναμενω? ειδες παρενεργειες?και τι ποσοτητες?περρισοτερη συγουρια νιωθω με τα λεγομενα σου παρα δερματολογους που κοιτανε μονο το κερδος. δοκιμασα minoχιl 5 % αλλα δεν μου αρεσε η αισθηση που ειχα στο μαλλι , μου τα λαδωνει καπως και τονιζε το αραιωμα στους κροταφους και δεν θελω να το χρησιμοποιησω και ουτε προκειτε.
 

Physio40

Member
Δοκίμασε τον αφρό Regaine καμία σχέση με το σπρέυ. Δεν αφήνει λαδίλα και αν μπορείς ναι πάρε φίνα. Σπάνια έχει παρενέργειες.
 

globalzero

New Member
Παιδιά η DHI θεσσαλονίκης άνοιξε μόλις φέτος?

Και εάν ναι οι γιατροί δηλαδή είναι νεοι?
Διότι στην αρχική μου επίσκεψη ήταν ένας πλαστικός χειρουργός σε ηλικία κοντά στα 45?ίσως και 50
Σαριγια***** το όνομα.
 
Μπλουζα