Rogaine / Regaine FAQ

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν κτλ τοτε το νοημα να χρησιμοποιούμε μινοξ αφου αργα η γρηγορα επανερχόμαστε στο σημειο 0....εκει που θα πρεπει να ημασταν...για να φαινεται το εκάστοτε αποτελεσμα οποισαδηποτε κλινικής καλυτερο το πρωτο χρονο; Πιο το νοημα αφου δεν υπαρχει διάρκεια ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Οι κλινικες προτεινουν την μινοξ για καλυτερη φυτρωση μετα την μμ.

Η διαρκεια ειναι σχετικη. Αν πουμε οτι καποιον καθυστερει την τριχοπτωση και κραταει τα κερδη 5-6 χρονια ειναι αποδεκτο.
Αλλα οταν χανεις τρελο εδαφος μεσα σε 1-3 μηνες τοτε δεν εχει νοημα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Κύριοι, μόλις γύρισα από τον φαρμακοτρίφτη της γειτονιάς. 19.90 η Regaine solution 5% ,από 25.90 που ήταν η τελευταία τιμή. Άμα βάζουν μυαλό και αυτές οι ληστρικές επιχειρήσεις όλο και κάποια ελπίδα υπάρχει για μας και τα παιδια μας.
 

konakihotel

Member
Κύριοι, μόλις γύρισα από τον φαρμακοτρίφτη της γειτονιάς. 19.90 η Regaine solution 5% ,από 25.90 που ήταν η τελευταία τιμή. Άμα βάζουν μυαλό και αυτές οι ληστρικές επιχειρήσεις όλο και κάποια ελπίδα υπάρχει για μας και τα παιδια μας.

kirkland απο ebay με 5 ευρω και τελος...
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλα ναι, δεν αντιλεγω, για τους φανατικους του original το ανεφερα. Εγω μια φορα πηρα απο Ολλανδια μια αλλη και σοκαριστηκα και ειναι πλεον ψυχολογικο, δε χρησιμοποιω αλλο brand.
 

nine

Active Member
kirkland απο ebay με 5 ευρω και τελος...

και ομως...οι τιμες ανεβηκαν!
41 λιρες αυτη την στιγμη σε πωλητες (Αγγλια) και 9 λιρες τα μεταφορικα απο το αγγλικο ebay η εξαδα. Που σημαινει 55-60 ευρω κοντα.

Εκτος Ευρωπης (Αμερικη) ειναι πιο φθηνα αλλα νομιζω πληρωνεις τελωνειο!
 

cool11

Well-Known Member
Rogaine foam, φερνουν τα ελληνικα φαρμακεια;
Εγω απο ebay παιρνω τα τελευταια χρονια, αλλα να ξερω μια εναλλακτικη...
 

sakisla

New Member
Καλησπέρα. Ξεκινησα τωρα τον χειμωνα rogaine foam που βρηκα σε καπως καλη τιμη από το goldhair που διαφημιζει και ενας εδώ. Η αληθεια είναι τωρα στον 5ο μηνα βλεπω διαφορα ( δεν ξερω αν είναι και ψυχολογικο χαχαχ). Εχει αγορασει κανεις άλλος από εκει ? Εμενα που φανηκε αξιοπιστο και σαν συσκευασια που μου ηρθε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karol

Member
Καλησπερα παιδια! να ρωτησω κατι ...για τις γυναικες υπαρχει καποιο dht blocker ? εννοω που να ειναι ασφαλες να χρησιμοποιησει μια γυναικα..
 

ΛΕΣ

Active Member
καλησπερα μαγκες παρηγγειλα απο biovea εχει κανεις εμπειρια ποσο περιπου καιρο κανουν να στα στειλουν?
 

mic6

Well-Known Member
Παίδες rogain foam υπάρχει κάπου Ευρώπη που να βγαίνει φθηνότερα από Ελλάδα με τα μεταφορικα;
 

nikosssss

Active Member
Καλησπέρα παιδιά. Εχω το εξής πρόβλημα. Μετά κανα χρόνο χρήσης regaine 5% άρχισε να μου δημιουργει τρομερό ερεθισμό στο crown....Το σταμάτησα για κανένα 2μηνο, και πριν καμιά βδομάδα που ξεκίνησα πάλι τα ίδια. Κνησμός, απίστευτη κοκκινίλα, και απο τη φαγούρα και το ξύσιμο φτάνω σε σημείο να ματώνω. Αναγκάζομαι να βάλω κάποιο έλαιο (δαφνέλαιο πχ) για να ηρεμώ....Έχετε υπόψιν τι φταίει και γιατί δε μου δημιουργούσε πρόβλημα στην αρχή αλλά ξεκίνησε μετά απο τόσο καιρό? Με τι μπορώ να το αντικαταστήσω??
 

Georgie

Well-Known Member
Παίδες rogain foam υπάρχει κάπου Ευρώπη που να βγαίνει φθηνότερα από Ελλάδα με τα μεταφορικα;
[/
Στειλε εδω και ρωτα εάν κανουν αποστολή στην Ελλαδα , δεν εχει τελωνείο κλπ , απο Ιρλανδία
 

simpa

Active Member
Οσοι βάζετε 1 φορα την ημέρα, το κάνετε το βράδυ ή τα πρωινά? Λογικά πρέπει να περάσει αρκετός χρόνος πριν το καθημερινό λούσιμο...am I right?
 

mic6

Well-Known Member
Εδώ και 1μιση χρόνο το βάζω μόνο βράδυ σα ρουτίνα μετά από ένα γρήγορο λούσιμο. Πιστολάκι και regain σε καθαρό στεγνό κεφάλι. Αν υπάρχει και ελάχιστη υγρασία δεν πειράζει, αντιθέτως βοηθάει στη διείσδυση του υγρού.
 

simpa

Active Member
Εδώ και 1μιση χρόνο το βάζω μόνο βράδυ σα ρουτίνα μετά από ένα γρήγορο λούσιμο.
Kαι εγω για βραδυ λεω να αρχισω απο βδομαδα, και να λουζομαι τα πρωινα. Εντελώς διαισθητικα ομως, χωρις καποια αιτιολογια, μου μοιαζει πιο πιθανο να πριστεί το πρόσωπο, αν το βαζεις βραδυ(γιατι οταν κοιμασαι δεν υπαρχει ιδιαιτερη κυκλοφορια αιματος).

Αν υπάρχει και ελάχιστη υγρασία δεν πειράζει, αντιθέτως βοηθάει στη διείσδυση του υγρού.
Αυτο που το διαβασες; Στις οδηγιες του φαρμάκου γραφει χαρακτηριστικά να χρησιμοποιείται σε στεγνό κεφάλι.
 
Μπλουζα