Rogaine / Regaine FAQ

καλησπέρα παιδιά, νεος στο φορουμ. χρησιμοποιουσα πριν καποια χρονια το αμερικάνικο rogain εως και το foam. υπάρχει κάποιο site στο οποιο μπορώ να το βρω για να μην δώσω 35-40 ευρώ σε προσφορά για το ευρωπαϊστι regain? από τοτε που η μινοξιδιλη αναγνωρίστηκε στην ελλαδα ως φαρμακο δεν παιζουν πλεον και τα σκρουτζ με τα παραφαρμακα και με εχουν ξετινάξει. σας ευχαριστω πολύ!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Για regain δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει οικονομική λύση...υπάρχει και το Kirkland που συμφέρει πολύ οικονομικά...δεν ξέρω τι τιμές επικρατούν τώρα αλλά πέρυσι τέτοιο καιρό είχα παραγγείλει απο Αγγλία Κirkland υγρό για 6 μήνες με περίπου 50€

Στην ελλάδα υπάρχει και εδώ https://www.goldhair.gr/index.php?act=viewProd&productId=12 αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι οκ ή μούφα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για regain δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει οικονομική λύση...υπάρχει και το Kirkland που συμφέρει πολύ οικονομικά...δεν ξέρω τι τιμές επικρατούν τώρα αλλά πέρυσι τέτοιο καιρό είχα παραγγείλει απο Αγγλία Κirkland υγρό για 6 μήνες με περίπου 50€

Στην ελλάδα υπάρχει και εδώ https://www.goldhair.gr/index.php?act=viewProd&productId=12 αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι οκ ή μούφα

Είναι φερέγγυοι στη δουλειά τους και σωστοί επαγγελματίες για έμενα.
Δεν είναι μουφα έχω παραγγείλει από το site αυτό,όλα καλά!!!
Δίνουν και καλύτερες τιμές για τα μέλη του hairloss.
 

johnysblue

Active Member
Υπαρχει καποιος που χρησημοποιουσε μια μαρκα μινοξ κ οταν εχασε τη δραση της να αλλαξε μαρκα κ να ειδε μπουσταρισμα???
 

pavlakis

Member
καλησπερα δεν νομιζω αλλα πιστευω πως οι μαρκες kirkland rogaine ειναι πολυ αξιοπιστες σαν ονοματα και θα εχουνε καλυτερη αποδοση γενικως
 

logicguy

New Member
Καλά παιδιά ο τύπος το έχει παρακάνει. Έχει δημιουργήσει δεκάδες fake profiles, όπως @maria87 @pavlakis @sgouromalis @vapsomallias @jothess @mantekas κλπ
με στόχο να προωθήσει την «επιχείρηση» του. Κάνει spam ως @jothess στέλνοντας σε όλους το ίδιο pm ζητώντας…πληροφορίες για αγορά μινοξιδίλης, δημιουργεί διαγωνισμό στον οποίο κατά πάσα πιθανότητα συμμετέχουν τα προφίλ που δημιουργεί (μαντέψτε ποιος θα κέρδιζε αν είχε ολοκληρωθεί). Απορώ γιατί οι mods δεν μπλοκάρουν την ip του. Όσο για το περιβόητο goldhair.gr, πρόκειται για εταιρία-φάντασμα αφού:

1) Δεν υποστηρίζει αγορές με κάρτα, πρακτική παράνομη (προφανώς δεν έχει νόμιμη παρουσία), και εννοείται paypal. Έχει όμως τα εικονίδια στο interface για να προδώσουν την αναγκαία αξιοπιστία

2) Δεν αναγράφονται τα στοιχεία της «εταιρίας», όπως η έδρα και το ΑΦΜ

3) Εμπορεύεται το προιόν regaine παρανόμως αφού η διάθεση του γίνεται αποκλειστικά από τα φαρμακεία, σύμφωνα με Υπουργική Απόφαση υπ'αριθμ. ΔΥΓ3α/Γ.Π.63696 (ΦΕΚ Β' 740/2010)



Απορώ ειλικρινά με τα άτομα που αγοράζουν από εκεί, δε θα το έκανα ακόμα και αν ήταν δωρεάν (και όχι απλά οι τιμές του ebay με καπέλο όπως είναι τώρα)
 

pavlakis

Member
καλησπερα η εταιρια εμπορευται τα παντα και ειναι στο εξωτερικο!
Και ειναι αξιοπιστη με χιλιαδες πελατες και πωλησεις!
οποιος οποια θελει επιβεβαιωση ας με καλεσει 6976925733
καλο απογευμα σε ολους!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
καλά εσύ ρε logicguy πότε προλαβες να κάνεις τέτοια ερευνά ? Σήμερα γράφτηκες στο φόρουμ .

Καλά παιδιά ο τύπος το έχει παρακάνει. Έχει δημιουργήσει δεκάδες fake profiles, όπως @maria87 @pavlakis @sgouromalis @vapsomallias @jothess @mantekas κλπ

προλαβες και τσέκαρες τόσα προφίλ σε τόσο λίγο χρόνο ?
 

Kotsikos21

New Member
Παιδιά καλησπέρα νέος στο φόρουμ, αξίζει η αγορά από goldhair.? Κάποιος που έχει δοκιμάσει τα προϊόντα ? Είδα βέβαια και από παλιά ποστ το σαιτ minoxidil direct.com.uk δεν ξέρω βέβαια αν περνάνε χωρίς τελωνεία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω περνώ τοππικ goldhair και αξίζει για μένα & πιο φθηνό βεβαία.
Μικρές διαφορές με το toppik original άλλα μου κάθετε μια χαρά και στο χρώμα και στην τιμή.
 

Kotsikos21

New Member
Φίλε Γιάννη χρησιμοποιώ κι εγώ τοπικ και μια φορά είπα να αλλάξω να δοκιμάσω το volume on λόγο κόστους, το μέτριο κάστανο που είναι το χρώμα μου δεν το πέτυχα, δυστυχώς ότι πληρώνεις παίρνεις εκεί έχω καταλήξει!Για να μην ξεφύγουμε και από το θέμα να προχωρήσω σε αγορά από εκεί?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Dark brown σε έμενα βγήκε μια χαρά.
Αν και είναι πιο γυαλιστερό από το toppik original στα μαλλί-δέρμα δεν φαίνεται κάτι.
Τι θέλεις να αγοράσεις από εκεί?
 

johnysblue

Active Member
Μαγκες χρησημοποιω μινοξ εδω κ 1.5 χρονο..το πρωτο χρονο απο νοργουντ 2 πηγα 1..μεσα στους επομενους 6 μηνες τα χασα ολα..αν οχι το 100% το 90% σιγουρα.
Αλλα συνεχιζω κ βαζω 1 φορα τη μερα..μου κανει κ κατακρατηση υγρων στο πρωσοπο...με χαλαει λιγο αυτο..εβαλα κ μες το παιχνιδι τωρα σεν μιν κ φολιγκεν..τη μινοξ να τη σταματησω τελειως;;τι μου προτεινετε παιχτες μου..!
 

nine

Active Member
Να κανω ενα update της μινοξ στο 14μηνο που ειμαι. Να θυμίσω βαζω 1ml την ημερα.

Οπως ειπα και σε αλλα posts πιο πισω στο 5μηνο-6μηνο με ειχε κανει τουμπανο και απο το 7ο μηνα και μετα ειδα πτωση στους κροταφους θα ελεγα πτωση 90% - 95% σε αυτα τα σημεια. Αν με εβλεπε καποιος στο 5μηνο θα νομιζε ειχα κανει full head μμ.

Καπου στο 10μηνο-12μηνο η πτωση ηταν σταθερη και αργη θα ελεγα αν και δεν λες αργο για κατι που βαζεις μονο 12μηνες στο κεφαλι σου και για 1η φορα.

Οτι εδωσε στους κροταφους δυστηχως εχει πλεον χαθει χωρις γυρισμο.

Πλεον στο 14μηνο τα πραγματα ειναι ασχημα και στο υπολοιπο scalp αφου θα ελεγα με εχει κατεβασει 1μιση βαθμιδα norwood (οχι απο οταν πριν ξεκινησω) αλλα σε σχεση με 9 μηνες πριν που το ιδιο προιον με ειχε κανει τουμπανο. Μια πρωτη total 60-65% σε σχεση με τον περσινο χρονο.

Το χειροτερο ειναι οτι η ποιοτητα του scalp εχει χαλασει, φαγουρα ξηροδερμια και πολυ ξυσιμο που βγαινει και αρκετη κολλημενη ασπριλα στο δερμα. Αυτο το λεω σε συνδιασμο με το εδαφος που εχω χασει. Η ξηροδερμια ειναι απο την μινοξ, μαλλον κουρασε το δερμα!!

Oταν ειχα regrowth το scalp μου δεν ειχε κανενα δερματικο προβλημα με αυτα που εχω τωρα. Βγαζω το συμπερασμα οτι φαγουρα, ξηροδερμια σε συνδιασμο με ΑΑ χαλαει ολο το μαλλι.
Πιστευω ίσως ένας αλλος λογος της πτωσης ειναι πως με την ξηροδερμια δεν εχω μεγιστη απορρόφηση της μινοξ.

Δεν ξερω αν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι καποτε το μαλλι μου ηταν καλυτερο και καποτε χειροτερο περα απο την κατηφόρα του τελευταιου καιρου.

Η Μινοξ γενικα προκαλει shedding cycles;
Εννοω περα απο το 1ο shedding του πρωτου μηνα μπορει να εχεις shedding μετα απο regrowth σε καποιον μελλοντικο μηνα ή κάτι άλλο παιζει;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα