Rogaine / Regaine FAQ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

ΤΟ σιγουριά φοβάμαι από το eBay...
Δεν έχω ξαναπάρει για να ειμαι ειλικρινείς.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Admin είπε:
ΤΟ σιγουριά φοβάμαι από το eBay...
Δεν έχω ξαναπάρει για να ειμαι ειλικρινείς.

γεια σας παιδες σορρυ που ελειψα αλλα εφυγα απο αθηνα και γυρισα στα παρτρια εδαφη
περασε κιολας σχδον ενας χρονος

τωρα στο θεμα μας
ακη απο το ebay εχω κανει παρα πολλες αγορες απο παπουτισα εσωρουχα κωλωνιες
minoxidil και αλλα πολλα
μεχρι τωρα δεν ειχα κεναν προβλημα ειτε απο τελωνειο
ειται κατι αλλο
βεβεαι η σιγουρια ειναι λιγοερη απο οταν παραγγειλεις απο την ιδια την εταιρια δεν το συζητάμε αλλα ειναι ενας καλος εναλακτικος τροπος και το ebay για αγορες
σε οτι εχετε αποτια με το εβαυ πεστε μου
εχω παρει αρκετα πραγματα
 

Άκης

Administrator
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Ήθελα να πάρω κάτι παλιά για το αμάξι αλλά λάκησα μετά.
Πιστεύω ότι στο eBay, αν κοιτάξεις το rate του κάθε πωλητή, βγάζεις το συμπέρασμα αν είναι καλός ή όχι.
Δεν είναι με paypal αυτοί; Νομίζω σου παρέχει μια σιγουριά αυτό...
 

Bee

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

_SPIROS είπε:
δυστυχώς δεν έχουμε την πείρα και την γνώση στην γυναικεία τριχόπτωση...
δες τελευταία αυτό - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,47.msg3860.html#top
περισσότερο θα σε βοηθήσει η Ντία,μια και το ζει το θέμα...

Ελπίζω τώρα που μπήκα στο forum να μπορέσω να δώσω μερικές εμπειρίες και για την γυναικεία τριχόπτωση στο μέλλον. Όσο για τον σχετικό σύνδεσμο, όντως η λοτιόν με την οποία αραιώνω το Regain 5% είναι η FD HAIR TONIC EXTRA LOTION, οπότε μπορεί να είμαι και σε καλό δρόμο προς το παρόν. Θα δούμε...
 

Ntia

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Bee καλωσόρισες!

Νομίζω ότι θα σε βοηθήσει η μινοξιδίλη, τη λοσιόν που βάζει μέσα η φαρμακοποιός σου τη ξέρω γιατί τη περιέχει το διάλυμα που χρησιμοποιώ κι εγώ αυτή τη στιγμή μαζί και με άλλα συστατικά.

Βέβαια κάθε περίπτωση είναι μοναδική και ίσως κάτι που βοηθά σημαντικά κάποιον να μη βοηθήσει πολύ κάποιον άλλο... Επίσης πρέπει να είσαι σίγουρη τι τύπο τριχόπτωσης έχεις, είναι ανδρογενετικού τύπου ή προέρχεται από κάτι άλλο? Καλό θα είναι να δεις γιατρό για να κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις και να βεβαιωθείς. Σίγουρα τον γυναικολόγο σου και σίγουρα ένα καλό δερματολόγο για να δεις μήπως μπορείς να το υποστηρίξεις και τοπικά μαζί με παράλληλη ορμονική θεραπεία ή μόνο τοπικά κ.τ.λ. Απλά να σου πω ότι για το δικό μου θέμα θα μπορούσα να πάρω αντισυλληπτικά, αλλά λόγω παρενεργειών στο παρελθόν ξαναεπιχείρησα να το πολεμήσω τοπικά. Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν και τα σωστά διαλύματα αλλά και τα κατάλληλα σαμπουάν τα οποία συνοδεύουν μια θεραπεία καθώς επίσης και διάφορα συμπληρώματα ή μέταλλα. Βεβαια, όπως θα έχεις διαβάσει εδώ, δεν είναι όλοι οι γιατροί οι κατάλληλοι και επίσης δεν είναι όλοι πάντα ενημερωμένοι αλλά προσπαθούμε να το υπερπηδάμε αυτό και να βρίσκουμε πάντα τον κατάλληλο... :)

Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα ξεπεραστούν :)

Spyro, το big3 επειδή έχει το proscar δεν απευθύνεται σε γυναίκα απ' όσο ξέρω.. Με το regain βέβαια δεν υπάρχει πρόβλημα. ;)
 

jim250781

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

jim250781 είπε:
[quote author=_SPIROS link=topic=47.msg4226#msg4226 date=1228743032]
[quote author=Admin link=topic=47.msg4205#msg4205 date=1228642517]
Minoxidil-5% Extra Strength Hair Regrowth for Men, 6 Month Supply by Kirkland $26.95
δεν στέλνουν Ελλάδα...
[/quote]

Στέλνουν όμως από εδώ... www.vitacart.com

Μόλις παρέλαβα :D
[/quote]

Πιο συγκεκριμένα εδώ http://www.vitacart.com/kirkland-signature-minoxidil-hair-regrowth-treatment-for-men.html

Και πολύ πιο φτηνά...με ένα μικρό κόστος για έξοδα αποστολής.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

jim250781, πολύ καλό το site που πρόσθεσες.

Σπύρο, αφού θα σου έχουν λογικά μέσα δικό τους.
 

Άκης

Administrator
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Πόσες ψηκασιές βάζεις από το regaine? Δεν ξέρω ακριβώς ή στο περίπου πόσες είναι 1ml...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

λες να κάνει ο ψεκαστήρας του regain για kirkland;!
βέβαια παίζει και το άλλο-κρατάω το regain και μεταγγίζω kirkland όταν τελειώνει!!!! :D
 
Μπλουζα