Robot, fue, 3000 grafts, 28-29/8/14

ROBOT

Member
Καλησπέρα σε όλους!!Παρακολουθώ εδώ και καιρό το φόρουμ και μιλάω με κάποια παιδιά για τις μέχρι τώρα εμπειρίες και απόψεις για τις μεταμοσχεύσεις.Θα ήθελα την γνώμη όσων γνωρίζετε για την περίπτωση μου.
Είμαι 32 ετών με καστανά σκούρα μαλλιά που λούζονται καθημερινά και εκτίθενται στο χλώριο καθημερινά από τα 13μου.Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν το 2009 στην D*I με φτωχό αποτέλεσμα κάνοντας mega fue για φουλ πύκνωση σε (χαιρ λαιν) και κροτάφους χωρίς να μιλήσουμε για αριθμό μοσχευμάτων τότε.Η κατάσταση μου έχει ως εξής άρχισα φίνα εδώ και 1.5 μηνά και είπα να βρεθώ να μιλήσω με έναν πολύ καλό γιατρό μήπως τελειώσω με όλο αυτό που έβλεπα να φουντώνει.Ειμαι σταθερώς με μικρή πτώση εδω και 4 μήνες. Είπα να κάνω κάτι πριν αρχίσει και φαίνεται πάρα πολύ.Βάζω τοπ* εδω και επτά μήνες. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος με το γιατρό ανθρώπινος και με γνώση για το καλό αποτέλεσμα και μόνο,και από τις δουλειές που έχω δει μου άρεσαν,θα κλείσω σύντομα σταθερή ημερομηνία για 8/14 και ελπίζω να πάνε όλα καλά και να το τελειώνω. Περιμένω να δω και αποτελέσματα από φίλους του φόρουμ.:blush:

Ξέροντας πως μια τέτοια παρέμβαση είναι δύσκολη και σημαντικη για ολη σου την ζωή θα ήθελα τη γνώμη σας για το πόσα grafts και αν τα 3000 θα είμαι οκ;;;Και τι δυσκολίες θα αντιμετωπίσω και πρέπει να προσέξω;;;;


Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Συνημμένα

  • IMG_0477.JPG
    IMG_0477.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 1,676
  • IMG_0472.JPG
    IMG_0472.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 1,474
  • IMG_0480.JPG
    IMG_0480.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 1,417
  • IMG_0478.JPG
    IMG_0478.JPG
    972.5 KB · Προβολές: 1,380

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petrospap

Active Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Η γνώμη μου είναι πως 3000 είναι καλά..θα μπούνε ανάμεσα σε αυτα π έχεις κ θα είσαι gg....Αλλα ας πούνε κ οι έμπειροι
 

hairlosscursed

Well-Known Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Φιλαρακι επειδη οπως ο ιδιος ειπες μια τέτοια παρέμβαση είναι δύσκολη και σημαντικη για ολη σου την ζωή φυγε εξωτερικο και μην ασχοληθεις με Ελλαδα κατα την γνωμη μου.αν βαριεσαι να ταξιδεψεις τοτε θα εχεις να κανεις με μετριοτητες και πιθανοτητες λιγοτερες για κατι πραγματικα καλο
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

hairlosscursed η Κύπρος δεν ειναι Ελλάδα. Όταν λες εξωτερικό εξαιρείς και Κύπρο? Εκτιμάς πχ οτι η απόφαση του να πάει MH*C ειναι λάθος. Αν θυμάμαι καλά εσύ δεν εξεφρασες παράπονα πολλά για τον καναδό?
 

giwrgos athina

Active Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

εγω παντως δεν νομιζω να υπαρχει καμοια τεραστια διαφορα αναμεσα στους γιατρους του καναδα και της κυπρου στο θεμα ικανοτητων....και δεν τους συγκρινω μονο με γεωργιου αλλα και με hdc...εχουν δειξει τρομερα αποτελεσματα και οι δυο..
 

hairlosscursed

Well-Known Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Ο καθενας ειναι ενηλικος και κρινει μονος του ποιος γιατρος του ταιριαζει.απλα αυξανεις πιθανοτητες ή τις μειωνεις.για Κυπρο δεν εχω αποψη.για Ελλαδα απλα γελαω


Τα παραπονα για τον καναδο εχουν να κανουν με το οτι εγω ειχα υψηλοτερες απαιτησεις και υψηλα στανταρς.εν τελη την δικια μου ΜΜ την χαρακτηριζω αξιοπρεπη. οταν λεμε καναδας δεν εννοω μονο τον γιατρο που πηγα εγω καθοτι στον καναδα υπαρχουν αρκετοι.δεν ειπα στον φιλο να παει καναδα αλλα γενικα προτεινα οπουδηποτε εκτος συνορων.προσωπικη αποψη η οποια και δεν αλλαζει γιατι μονο αν εχεις καει καταλαβαινεις τι σημαινει φωτια...
Ο φιλος μας πηγε στην εν λογο κλινικη το 2009 και δεν συζητησανε για αριθμο μοσχευματων...το αποτελεσμα το δειχνουν οι φωτογραφιες...τα συμπερασματα δικα σας.
 

Gio

New Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Φίλε hairlosscured και εγώ γελάω.......... βλέποντας τον εαυτό μου στον Καθρέφτη και την λιγότερη επιβαρυμένη τσέπη μου.

Το να έχεις αρνητική άποψη για τις μεταμοσχέυσεις στην Ελλάδα είναι σεβαστό, το να κρίνεις όμως συνολικά την εικόνα με βάση τις δικές σου εμπειρίες και μάλιστα να αποτρέπεις ανθρώπους απο το κάνουν την έρευνα τους (Προσοχή, όχι να κάνουν! Αλλά να ερευνήσουν..) είναι αθέμιτο. Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να είσαι πιο εγκρατής. Κατανοώ οτι πιθανόν έχεις αγνές προθέσεις και θέλεις να βοηθήσεις, αλλά αυτό μπορεί να γίνει με τον διάλογο επιχειρηματολογώντας και όχι με αοριστολογίες.
 

dk1984

Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

μηπως φιλε Robot εχεις φωτο πριν και μετα την μεταμοσχευση για μαθω και εγω o ασχετος τι σημαινει
mega fue για foul πυκνωση στην hairline απο την D**
 

Flosk

Well-Known Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Με 3000 θα εισαι πολυ καλα στο σημειο που εχεις την αραιωση μπροστα Robot και ο γιατρος εχει πολυ καλη φημη! Προχωρα
 

elmajiko

Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Εγω προτεινω να πας D*I παλι και ισως τα καταφερουν με τη δευτερη προσπαθεια και εφοσον τους αφησεις τα πολυτιμα ευρουδακια σου οπως αναφερουν και αλλοι συμφορουμιτες οι οποιοι αποποιουνται οποιασδηποτε σχεσης με την εν λογω εταιρεια!

Τελικα ειναι να γελας με το θρασος ορισμενων....
 

Gio

New Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

elmajiko είπε:
Εγω προτεινω να πας D*I παλι και ισως τα καταφερουν με τη δευτερη προσπαθεια και εφοσον τους αφησεις τα πολυτιμα ευρουδακια σου οπως αναφερουν και αλλοι συμφορουμιτες οι οποιοι αποποιουνται οποιασδηποτε σχεσης με την εν λογω εταιρεια!

Τελικα ειναι να γελας με το θρασος ορισμενων....

Eριστικότατος για πολλοστή φορά. Τούτη όμως δεν θα μπω στην διαδικασία απάντησης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ROBOT

Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Δυστυχώς είχα θέμα με το pc και έχασα πολλά αρχεία για να ανεβάσω από τις τότε φώτο.Το θέμα είναι πως η φουλ πύκνωση για τα τότε δεδομένα δεν έχει καμία σχέση με τις δουλειές του τώρα θες εργαλεία,θες εμπειρία,θες ανταγωνισμός πολλά ερωτήματα χωρίς απαντήσεις ;;;; φιλε dk1984.
Οι ποίο εμπειροί που το ψάχνουν ξέρουν την εξέλιξη ολών αυτών.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Φιλε Gio: δεν απετρεψα κανεναν να παει στην Ελλαδα ή οπου αλλου θελει,αλλωστε δεν εχω τετοια δυναμη..ωστοσο εχω το δικαιωμα να λεω την γνωμη μου κρινοντας φυσικα ΚΑΙ κατ ιδιαν. καποιος συνανθρωπος μας ανεφερε με ντοκουμεντα και ειλικρινως πως πηγε σε μια Ελληνικη κλινικη και....ΔΕΝ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΑΡΙΘΜΟ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΩΝ...εσυ αυτο πως το κρινεις;;;;ποσο σοβαρα μπορεις να παρεις μια τετοια κλινικη;.... απετρεψα εγω ποτε κατα τα λεγομενα μου καποιον να κανει ερευνα;;;Η ιδια η πραγματικοτητα και τα εργα ειναι αυτη που αποτρεπει και οχι τα λογια...αν διαβασεις το ποστ μου,ξεκαθαρα ειπα πως ειμαστε ολοι ενηλικοι και ο καθενας πρεπει να βρει αυτο που του ταιριαζει.Οσο για την εγκρατεια που ανεφερες.... Εξηγησε μου σε παρακαλω με ποια ιδιοτητα με παρακαλεις εσυ να ειμαι εγω πιο εγκρατης;θιχτηκες με κατι;επειδη ομως εγω θιχτηκα μαθε πως ειναι καθαρα προσωπικο θεμα για το ποσο,που και ποτε θα ειμα εγκρατης και υποδειξεις ΕΓΩ δεν δεχομαι για το πως θα εκφραστω ιδιως για πραγματα που γνωριζω και εχω βιωσει.
ΑΘΕΜΙΤΟ επισης ειναι να σου λενε υστερα απο χρονια που σε εσφαξαν, "δεν ξεραμε αλλα μαθαιναμε"..αν θεωρεις τις προσωπικες εμπειριες καποιων απο εμας αοριστολογιες επειδη δεν μπορουμε να εχουμε να προσκομισουμε ντοκουμεντα,αποδειξεις ταμειακης μηχανης 13 ετων πριν και φωτογραφιες του πριν και μετα, αλλα η καθημερινη παρουσια μας εδω δεν σου λεει τιποτα για την καθημερινη μας ενασχοληση με το αντικειμενο πραγμα που σημαινει πως ακομα βασανιζομαστε τοτε δεν εχω να πω τιποτε αλλο.ειναι καθαρα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ να μην εμπιστευομαι Ελληνικες κλινικες και ουτε θα δωσω λογο του γιατι,ουτε και θα απολογηθω για αυτο και μαλιστα θα συνεχιζω να το υποστηριζω.αυτη η αποψη ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ και κανεις δεν εχει υποχρεωση να ταυτιστει με αυτην,οπως και εγω δεν εχω καμια υποχρεωση να ταυτιζομαι με αποψεις και λεγομενα περι δηθεν βελτιωσης και ωραιοποιησης καταστασεων ανυποστατων και εκτος πραγματικοτητας.αναγνωριζω πως ειναι αποψεις που αν θελω τις ακουω και αν οχι τις πεταω στα σκουπιδια.Σιγουρα ομως πρεπει να τις σεβαστω. Οσο για το "πιθανον εχεις αγνες προθεσεις"αν εχεις κατι στο μυαλο σου πεστο ανοιχτα να το συζητησουμε χωρις υπονοούμενα καθοτι δεν μου αρεσουν.Αν εννοεις οτι μπορει και να μην εχω αγνες προθεσεις και δουλευω για καμια ξενη κλινικη και παιρνω μιζες ή οτιδηποτε αλλο πεστο στα ισια να το συζητησουμε...
Φιλικα παντα
 

elmajiko

Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Επαναλαμβάνω....

Τελικά είναι να γελάς με το θράσος ορισμένων οι οποίοι ουδεμία σχέση φέρουν με την εν λόγω κλινική που όποτε υπάρχει πιθανότητα να θιγουν τα συμφέροντα της αρχίζουν εκστρατεία υποστήριξης!!!
 

Gio

New Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Καταρχήν elmajiko, υποστηρίζω το δίκαιο. Σαν ασθενής την εν λόγω κλινικής -και όχι ως κάτι παραπάνω όπως υπαινίσσεσαι- απορώ όταν βλέπω ανθρώπους να την κατηγορούν συνεχώς χωρίς να έχουν την παραμικρή επαφή μαζί τους. Επομένως εσυ μπορεί να το θεωρείς θράσος οτι την "υποστηρίζω" ωστόσο το ίδιο μπορώ να πω και εγώ για σένα που δεν κάνεις άλλη δουλειά απο το να την κατηγορείς αστοιχείωτα!!! Σταματά λοιπόν την ειρωνεία και μίλα με δεδομένα.
Μην κάνεις μαθήματα ηθικής σε μένα, επανειλλήμενα πολλά μέλη έχουν κάνει παράπονα για την συμπεριφορά σου. Τελειώνω εδω με το θέμα και ο καθένας μπορεί να κάνει την κριτική του.

Αγαπητέ hairlosscured, επειδή σε παρακολουθώ καιρό έχω να σου πω οτι τρέφω ιδιαίτερη εκτίμηση στις απόψεις σου. Το να είσαι περισσότερο εγκρατής ήταν περισσότερο συμβουλή και σε καμία περίπτωση υπόδειξη, αν φάνηκε κάτι τέτοιο ζητώ συγνώμη. Τώρα, όσον αφορά το θέμα Ελλάδα και μεταμόσχευση. Τα έχουμε ξαναπεί πολλάκις, ο άνθρωπος εξελίσσεται , το ίδιο και η επιστήμη. Δεν συγκρίνω επουδενί την μεταμόσχευση που είχα κάνει το 2008 με αυτή που έκανα πρόσφατα. Το έχω ξαναπεί άλλωστε. Όμως σε καμία περίπτωση αυτοί οι άνθρωποι δεν με έσφαξαν. Το τι γινόταν πριν 15 χρόνια δεν μπορώ να το γνωρίζω, αλλά δεν γίνεται επίσης (εκ των πραγμάτων) να κατηγορούμε κάποιον-ους για το παρελθόν του/υς ενώ το παρόν τους είναι σαφώς καλύτερο. Είναι σαν να εξετάζεις ενδελεχώς το παρελθόν μιας γυναίκας ενώ περνάς φανταστικά μαζί της. Δεν είναι λίγο άδικο;
Αυτά φίλε μου hairlosscured, προσθέτω επίσης οτι δεν έχω καμία σχέση με την εν λόγω κλινική.. πέρα απο ασθενής της.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Gio είπε:
Καταρχήν elmajiko, υποστηρίζω το δίκαιο. Σαν ασθενής την εν λόγω κλινικής -και όχι ως κάτι παραπάνω όπως υπαινίσσεσαι- απορώ όταν βλέπω ανθρώπους να την κατηγορούν συνεχώς χωρίς να έχουν την παραμικρή επαφή μαζί τους. Επομένως εσυ μπορεί να το θεωρείς θράσος οτι την "υποστηρίζω" ωστόσο το ίδιο μπορώ να πω και εγώ για σένα που δεν κάνεις άλλη δουλειά απο το να την κατηγορείς αστοιχείωτα!!! Σταματά λοιπόν την ειρωνεία και μίλα με δεδομένα.
Μην κάνεις μαθήματα ηθικής σε μένα, επανειλλήμενα πολλά μέλη έχουν κάνει παράπονα για την συμπεριφορά σου. Τελειώνω εδω με το θέμα και ο καθένας μπορεί να κάνει την κριτική του.

Αγαπητέ hairlosscured, επειδή σε παρακολουθώ καιρό έχω να σου πω οτι τρέφω ιδιαίτερη εκτίμηση στις απόψεις σου. Το να είσαι περισσότερο εγκρατής ήταν περισσότερο συμβουλή και σε καμία περίπτωση υπόδειξη, αν φάνηκε κάτι τέτοιο ζητώ συγνώμη. Τώρα, όσον αφορά το θέμα Ελλάδα και μεταμόσχευση. Τα έχουμε ξαναπεί πολλάκις, ο άνθρωπος εξελίσσεται , το ίδιο και η επιστήμη. Δεν συγκρίνω επουδενί την μεταμόσχευση που είχα κάνει το 2008 με αυτή που έκανα πρόσφατα. Το έχω ξαναπεί άλλωστε. Όμως σε καμία περίπτωση αυτοί οι άνθρωποι δεν με έσφαξαν. Το τι γινόταν πριν 15 χρόνια δεν μπορώ να το γνωρίζω, αλλά δεν γίνεται επίσης (εκ των πραγμάτων) να κατηγορούμε κάποιον-ους για το παρελθόν του/υς ενώ το παρόν τους είναι σαφώς καλύτερο. Είναι σαν να εξετάζεις ενδελεχώς το παρελθόν μιας γυναίκας ενώ περνάς φανταστικά μαζί της. Δεν είναι λίγο άδικο;
Αυτά φίλε μου hairlosscured, προσθέτω επίσης οτι δεν έχω καμία σχέση με την εν λόγω κλινική.. πέρα απο ασθενής της.

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω gio ειναι γιατι σε πιανει τοσος πονος για την συγκεκριμενη κλινικη? http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8637.html
γραφει ο τιτλος ευχαρηστιμενοι πελατες?
δες πονο και κακο και υπερασπιση,και ο n090 φυσικα.σας ζητησε κανεις να υπερασπηστειτε την κλινικη?
γιατι πονατε τοσο?πολυς πονος ομως......
εγω αν ειχα κανει επτυχημενη μεταμοσχευση και εβγαινε να κατηγορησει καποιος τον γιατρο μου δεν θα εβαζα τα κλαματα,εσεις τα βαζετε κανονικα τα κλαματα,πολυ συναισθημα....
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Παίδες το χέσαμε το νήμα του robot. Φίλε robot σου εύχομαι καλή επιτυχία για την μεταμόσχευση σου, έχεις δρόμο μέχρι τότε βέβαια αλλά επέλεξες καλό γιατρό και θα σε δικαιώσει εκτιμώ. Τα grafts αν φυτρώσουν όλα θα σου δώσουν ενα ικανοποιητικό αποτέλεσμα, στο μέλλον όμως σίγουρα θα χρειαστείς και άλλη και καλό ειναι να κανεις υποστηρικτική θεραπεία.

Hairlosscursed σε εκτιμώ και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε θίξω, ούτε εγώ εκτιμώ της Ελληνικές κλινικές, ωστόσο δεν θα έδινα τόση υπεραξία στους ξένους εκτός Ευρώπης. Η Κύπρος ειναι εξωτερικό, ειναι κοντά μας και έχει δείξει εξαίρετα αποτέλεσματα, είτε πρόκειται για HD* είτε για MHR*. Γενικά η Ελλάδα έχει δείξει απαράδεκτα αποτελέσματα στο παρελθόν, σημάδια βελτίωσης υπάρχουν όμως πλέον και αποδείξεις αυτών ειναι ο physio, gio, no94. Ωστόσο έχουν πολλά ακόμη να μάθουν. Είμαι όμως πανελλαδικών αναγνωρισμένο πως η D** στο παρελθόν (ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΛΕΩ) έχει κατακρεουργήσει κεφάλια, με αποτέλεσμα να κουβαλάει αρνητική φήμη.


Και να προσθέσω, δυσαρεστημένοι πελάτες θα υπάρχουν πάντα, ακόμη και στον καλυτερη κλινική να πας. Αύριο μεθαύριο μπορεί και ο Μιχάλης, ο Χάσον, ο Χ Υ κτλ. Σαν στατιστικό νούμερο, μια αποτυχία ειναι πιθανή. Μπορεί να έγιναν λάθη στην επέμβαση απο τον γιατρό ή τους Placers, μπορεί να έκανε λάθοι ο ασθενής μετεγχειρητικά, μπορεί να είχε φλεγμονή και ο οργανισμός του να τα απέριψε όλα, και δεκάδες άλλοι λόγοι. Το θέμα ειναι πως όταν έρχεται μια αποτυχία, τι υπεθυνότητα θα δείξει η κλινική και πως θα σε υποστηρίξει στην πορεία με δωρεάν repair κτλ.
 

elmajiko

Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Πολύ κλάμα και πόνος από ορισμένους αμεροληπτους, θεόσταλτους και γεμάτους ανιδιοτέλεια σωτήρες του φόρουμ.

Πίστη και ας πονάει μόνο για τη D*I....
 

ROBOT

Member
RE: MH*C Dr, ΓΕΩΡ**ΟΥ 3000grafts FUE 8/14

Δεν καταλαβαίνω την τόση συζήτηση περί κλινικών και το που;;; και το γιατί;;; του καθενός!!!!!Ο κάθε ένας έχει προσωπική κρίση και άποψη και μπορεί να διαθέσει τα ευρουλάκια του σε ότι εμπιστεύεται και θεωρεί καλύτερο για αυτόν. Υποτίθεται πως είμαστε εδω για να ενημερώνουμε και να βοηθάμε με τις εμπειρίες και τις γνώσεις μας ο καθένας το Κάθε ένα που μέσα στο άνχος του για τα όσα αλλάζουν στο κεφαλάκι του ψάχνει!!!!Αν μπορεί κάποιος λοιπών να δώσει μια συμβουλή η ιδέα με βάση την εμπειρία του για το θέμα μου ας το καταθέσει ευχαρίστως, θέσεις περί κλινικών υπάρχουν ανάλογες συζητήσεις που μπορεί να τα καταθέσει.
Ευχαριστώ προκαταβολικώς.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Σε ευχαριστώ φιλε μου danceworld και περιμένουμε όλοι και τα δικά σου αποτελέσματα στο εγγύς μέλλον.Όταν λες υποστηρικτική θεραπεία μιλάς για φίνα κτλ.
 
Μπλουζα