revivogen!

παν

New Member
revivogen! χαιρετε.Εχω αραια μαλλια λογο κληρονομικοτητας ειμαι 25 και ξεκινησα να χρησιμοποιω αυτο το προιον απο τις 16 ιουλιου εχουν αραιωση λιγο και βλεπω πιο πολλες τριχες να πευτουν..επισης αυτο Regenepure DR Hair Loss Shampoo For Hair Growth and Scalp Treatment in Men and Women πως μπορω να το προμηθευτω,εχει το φαρμακειο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aris85

Member
Aμα εχεις αραιωση λογο κληρονομικοτητας .. δηλαδη με αλλα λογια αν εχεις Α.Α. οτιδηποτε και να βαλεις σε σαμπουαν μην περιμενεις και πολλα. Αυτες οι τριχες που ειναι γονιδιακα να πέσουν θα πεσουν.
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις φαρμακευτικες αγωγες. Δυο ειναι οι ουσιες που για την ωρα υπαρχουν.. η μινοξιδιλη και η φιναστερίδη. Ομως καμια απο αυτες δεν ειναι για παντα ουτε λύνει το προβλημα για παντα ... ο οργανισμος καποτε μαθαινει τις ουσιες κ δεν του κανουν μετα τιποτα. Επιπλεον οι παρενεργειες ειναι αρκετες... διαβασε αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9587.html

Aρα...... καλυτερα πανε σε δερματολογο να εισαι σιγουρος οτι ειναι γονιδιακο το θεμα.
 

παν

New Member
Ευχαριστω για την απαντηση.Ναι σιγουυρα ειναι,ο πατερας μου ειναι καραφλος.απλα ηθελα κατι να τα κρατησω για λιγο χωρις παρενεργειες.Ελεγα να βαλω μινοξιδιλη αλλα πολλες παρενεργειες βλεπω και δεν το ηξερα οτι εχει,νομιζα οτι ειναι αθωο!
 
Μπλουζα