Revivogen kai minoxidil

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

sito

Active Member
Το ρεβιβοτζεν περιέχει ψευδάργυρο;

Αν ναι, πως μπορουμε να το χρησιμοποιήσουμε μαζι με μινοξιδιλη;


Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen kai minoxidil

Παλιά, είχα στείλει email στην εταιρία και μου είπε ότι μπορώ να χρησιμοποιώ revivo και minox απλώς να αφήνω 3 τουλάχιστον ώρες μεταξύ τους.
Τελευταία, η εταιρία λέει να μην χρησιμοποιείτε παράλληλα με το minox καθόλου.
Περιέχει ναι. Μπορείς να βάζεις αν θες πρωί minox και το βράδυ revivo.
Αλλά το επόμενο πρωί που θα θες να βάλεις ξανά minox, θα πρέπει να πλένεις καλά το κεφάλι σου για να φυγουν τυχών υπολύματα ψευδάργυρου.
 

courieristas

New Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

Aυτό το βλεπώ με καλό ματι κι εγώ. Μαζι με fungoral 2%? Kαι ενδιάμεσα κάτι αλλο? Αλλά αν βαζω το πρωι μινοχιδιλ, θα μπορώ μετά να φοράω κράνος(βλέπεις η δουλειά μου ειναι με μηχανάκι).. Τα έχω ψιλομπλέξει.. :p
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

courieristas είπε:
Αλλά αν βαζω το πρωι μινοχιδιλ, θα μπορώ μετά να φοράω κράνος(βλέπεις η δουλειά μου ειναι με μηχανάκι)
δεν είναι περιοριστικό το ότι φοράς το κράνος,απλά το μαλλί θα είναι ψιλολαδωμένο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

το regaine δεν λαδωνει σχεδον καθολου σε σχεση με το revivogen
οποτε πιο πρακτικο για τον περισσοτερο κοσμο ειναι να βαζει regaine πρωι δεν δεν λαδωνει και και δεν πολυ φαινεται
παρα το revivogen που ειναι πολυ λαδιλα
για αυτο το revivo προτιμαται απο τους περισσοτερους το βραδυ
 

gkok

Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

Παιδιά χρόνια πολλά και καλή χρονιά.Είμαι καιρό μέλος του φόρουμ αλλά αυτό είναι το πρώτο μου ποστ.Έχω ξεκινήσει εδώ και 2,5 μήνες το big 3 (proscar-regain-fungoral). Ένας φίλος μου μου έφερε από αμερική σαμπουάν revivogen πριν 10 μέρες,2 μπουκάλια.Το χρησιμοποιώ τις μέρες που δεν λούζομαι με fungoral και μετά από 2-3 ώρες βάζω regain.Λέτε να μου την μπλοκάρει την μινοξιδίλη;Να το σταματήσω ή δεν πειράζει επειδή δεν είναι τόσο δυνατό όπως η λοσιόν,και βάζω regain μετά από 2-3 ώρες;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

λογικα μετα απο μερικες ωρες ο ψευδαργυρος εχει αποροφηθει απο το κεφαλι σου
προσεξε μονο την εχεις βαλει ποσοτητα μεγαλη σε μερικα σημεια και δεν προλαβε το καφελι να την αποροφησει και ξεραθηκε η λοσιον
αν θες με λιγο νερακι ξευγαλε το κεφαλι σου
 

gkok

Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

Παναγιωτης είπε:
λογικα μετα απο μερικες ωρες ο ψευδαργυρος εχει αποροφηθει απο το κεφαλι σου
προσεξε μονο την εχεις βαλει ποσοτητα μεγαλη σε μερικα σημεια και δεν προλαβε το καφελι να την αποροφησει και ξεραθηκε η λοσιον
αν θες με λιγο νερακι ξευγαλε το κεφαλι σου
αυτό λέω φίλε παναγιώτη ότι δεν βάζω την λοσιόν,μόνο το σαμπουάν έχω αγοράσει,και πάνω σ'αυτό ήταν η απορία μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkok

Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

Παναγιωτης είπε:
προτιμησε ενα σαμπουαν χωρις ψευδαργυρο
βάζω και t-gel της neutrogina αλλά μια και μου το αγόρασε ο φίλος μου και είναι και 2 μπουκάλια είπα να το δοκιμάσω μην πάει και τσάμπα
 

baybars

New Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

ΕΡΩΤΗΣΗ 1:ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΤΙ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΟΜΟΙΑ ΤΟΥ REGAINE, ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ?
ΕΡΩΤΗΣΗ 2:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΗΣ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗΣ, ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΘΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ 5% MINOXIDIL, ΟΙ 6 ΨΕΚΑΣΜΟΙ ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΝ? ΕΓΩ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ REGAINE ΚΟΛΛΑΕΙ Κ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ, ΒΑΖΩ 7 ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ. ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

πολυ καλα κανεις και πατας 7 φορες
αρκετη ποσοτητα μενεις στα μαλλια
μην φοβασαι και 2 φορες παραπανω να πατησεις ειναι μικρη διαφορα

μην το παρακανεις ομως ειδικα αν βαζεις 2 φορες την μερα
 

baybars

New Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

ΒΑΣΙΚΑ ΕΒΑΖΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΤΟ REVIVOGEN.ΕΚΤΟΤΕ ΒΑΖΩ 1 ΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ, ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

και εγώ πιστεύω ότι μία φορά την ημέρα(ανά 22h) μινοξ. είναι αρκετή,σε συνδυασμό πάντα με κάποιο dht blocker
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

το αγόρασα,αλλά ακόμη δεν το χρησιμοποίησα - το μελετάω ένα χρόνο τι παίζει-έρευνες,απόψεις,συνδυασμοί,χρήση,αποτελέσματα κ.α


θεωρώ το revivogen μοναδικό προϊόν - dht blocker με ελαφρύ regrowth χωρίς sides,και χρήση (μετά από καιρό) 3-4 φορές την εβδομάδα....δεν υπάρχει λέμε!!!

dim είναι ιδανικό,αρκεί να δουλέψει στον καθένα - νομίζω ότι απευθύνεται περισσότερο σε Norwood 2Α-3Α

θεωρώ ότι είναι θεραπεία επιλογής και η καλύτερη συντήρηση,αφού φτάσεις ένα καλό σημείο με proscar (12-18μηνο)


προσπάθησα κάτι ανάλογο στην μινοξ. προσθέτοντας ντουτα,saw palm,pygeum...

είπα-βλέπω πως θα μοντάρω το θέμα double A και μινοξ. και μετά το 12μηνο proscar θα μπει revivogen στην θεραπεία...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα