Revivogen Bio-Cleansing Shampoo η DS Laboratories REVITA

weznem

Well-Known Member
δεν ημουν επιθετικος..καθε αλλο απόρησα διοτι big 3 ennooyme allo..sto φορουμ δεν εβαλες το λιποτζεν να καταλαβω οτι εννοεις κατι αλλο.. δεν νομιζω οτι θα βρεις ευκολα απαντησει στο ερωτημα σου διοτι δεν ασχολειται κανεις πολυ με τα σαμπουαν.. μακαρι να βρεις απαντησει στο ερωτημα σου..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Atsibir είπε:
Φίλε μου με το συμπάθιο και εγώ αλλά υπάρχει σαμπουάν με την ονομασία "Lipogaine BIG 3" και το βρίσκεις εδώ http://www.amazon.com/Lipogaine-Hair-Loss-Thinning-Professional/dp/B004N1EQNO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1362236053&sr=8-1&keywords=lipogaine+big+3+shampoo. Και περιέχει όλα όσα αναφέραμε. Το ζήτημα είναι ότι δεν το φέρνουν Ελλάδα. Η ερώτηση ήταν αν ξέρει κάποιος πως μπορούμε να το αποκτήσουμε.Λιγότερο επιθετικός την επόμενη φορά να βρούμε μια άκρη προσπαθούμε.Ευχαριστώ.

Αν θες το lipogaine, μπορείς να πάρεις και της DS labs που αναφέρεται, παρόμοια είναι (βασικό συστατικό ketoconazole 1%).
Επίσης θα διαφωνήσω με τους προλαλήσαντες, το σαμπουάν παίζει ρόλο στην υγεία του τριχωτού.
 

Reve

Active Member
Αν θες το lipogaine, μπορείς να πάρεις και της DS labs που αναφέρεται, παρόμοια είναι (βασικό συστατικό ketoconazole 1%).
Επίσης θα διαφωνήσω με τους προλαλήσαντες, το σαμπουάν παίζει ρόλο στην υγεία του τριχωτού.

Νομίζω πως όλα παίζουν ρόλο.. Βρίκα αυτήν την σελίδα http://www.nicehair.org/hair-loss-treatments/6-anti-dht-shampoos-shampoos-that-block-dht η οποία προτίνει το HairGenesis Anti DHT Shampoo (χωρίς keto 1%) και κάνει και την σύγκριση ανάμεσα στο ds labs το οποίο είναι υπερβολικά ακριβό ρε παιδιά.
 

Xristoforos

New Member
crossfire είπε:
κανενα σαμπουαν δεν σταματαει την τριχοπτωση....

Αμα διαβασες αυτα που ειπα φιλε μου, δεν αναφερθηκα μονο στο σαμπουαν για την τριχοπτωση..Ειπα οτι με ενα πολυ καλο σαμπουαν και με μια θεραπεια θα εχουμε καποιο θετικο αποτελεσμα..Για μενα μετραει και το σαμπουαν οπως ειχα πει και πιο πριν και αυτη ειναι γνωμη μου.Ο καθενας πιστευει οτι θελει..Φιλικα παντα :)

Επισης καποια καλα σαμπουαν ειναι αυτα:

http://www.nicehair.org/hair-loss-treatments/what-is-the-best-shampoo-for-hair-loss
 

weznem

Well-Known Member
οκ δεκτο μπορεις να εχεις την αποψη σου απλα δεν στηριζετε πουθενα νομιζω..ποσοι ανθρωποι λουζονται με τα πιο φθηνα σαμπουαν του εμποριου και εχουν μαλλια,διχως να τους πεσουν οποτε?καταληγουμε παλι στο οτι,ενα καλο σαμπουαν θα σου καθαρισει πιο καλα το κεφαλι και μονο.ετσι νομιζω εγω αλλα ο καθενας κανει οτι πιστευει ..αν θελεις να την ψαχνεις πολυ με τα σαμπουαν καντο..
 

Xristoforos

New Member
weznem είπε:
οκ δεκτο μπορεις να εχεις την αποψη σου απλα δεν στηριζετε πουθενα νομιζω..ποσοι ανθρωποι λουζονται με τα πιο φθηνα σαμπουαν του εμποριου και εχουν μαλλια,διχως να τους πεσουν οποτε?καταληγουμε παλι στο οτι,ενα καλο σαμπουαν θα σου καθαρισει πιο καλα το κεφαλι και μονο.ετσι νομιζω εγω αλλα ο καθενας κανει οτι πιστευει ..αν θελεις να την ψαχνεις πολυ με τα σαμπουαν καντο..


H απαντηση μου δεν πηγαινε σε εσενα φιλε μου αμα δεις..

Δεκτα ομως αυτα που μου λες! :)
 

orestis

Member
Ενα σαμπουαν κατα της τριχοπτωσης ειναι το UNA COMPENSATING SHAMPOO. Κυκλοφορει και στην Ελλαδα. αλλα περισσοτερο σε κομμωτήρια. Εγω στην πατρα το εβρισκα σε ενα μαγαζι, αλλα εκλεισε και πλεον δεν το εχω βρει αλλου.
Δεν ξερω ποσο καλο ειναι ή οχι, μιας και εγω ξεκινησα να το χρησιμοποιώ, με τα πρωτα σημαδια τριχόπτωσης. Σε μενα δεν ειναι επιθετική και πηγαίνει πολυ αργά, οποτε δεν ξερω τι ρολο μπορει να εχει παιξει και το σαμπουαν στην καθυστέρηση της πτωσης ή και στη διατήρηση περισσοτερων τριχων. Το χρησιμοποιω 2 χρονια τωρα, αλλα οχι καθημερινα, 2 με 3 φορες τη βδομαδα.
Απλα το αναφερω για οποιον θελει να το ψαξει.
Ειναι αυτο. http://www.beautytown.gr/peripoihsh/body/sampouan.html?view=productdetails&virtuemart_product_id=1316&virtuemart_category_id=30
Αν το βαλετε στο google θα σας βγαλει αρκετες σελιδες και στην Ελλαδα.

Δεν λεω οτι ενα σαμπουαν θα λύση το προβλημα της τριχόπτωσης, αλλα πιθανον ενα καλο σαμπουν να την καθυστερήσει.
 

IoannisKo

New Member
Μετα απο ψαξιμο και σκεψη καταληγω στο να κανω μια αρχη με Keratene και HairGenesis shampoo και τα δυο, εναλλαξ. Αν παει καλα τοτε (αναλογα και με τα οικονομικα μου) θα ξεκινησω καψουλες Keratene.
Τα δυο αυτα ειναι συμβατα μεταξυ τους? Το Κeratene γραφει "Partially compatible with (amino) minexil and minoxidil-based products".
Επισης, καμια ιδεα απο που βρισκω το HairGenesis?
 

spartacom10

New Member
Καλησπέρα παιδιά! Ερώτηση : Γιατι το fungoral να αποτελεί μέρος του big3 και όχι για παράδειγμα το hairforce. επειδή περιέχει κετοκοναζόλη? Και επειδή εδώ μέσα όλοι έχουμε το ίδιο θέμα με την α/α..... αν δεν ενταξουμε το fungoral, υπάρχει άλλο υποψήφιο σαμπουάν για το big3 ?
 

weznem

Well-Known Member
μην εστιαζεις σε λαθος σημεια κανε τα αλλα του big3 και σου εγγυωμαι εγω οτι και ουλτερχ να βαζεις θα πας καλα ενω με το αντιστροφο δεν θα πας καλα..
μεγαλη κουβεντα για κατι που μενει 3 λεπτα στο κεφαλι........
 

guru_gr

Member
Reve είπε:
Να ρωτήσω ξέρει κανείς πως θα μπορέσουμε να βρούμε το Big 3 στην Ελλάδα?Γιατί το amazon δεν το φέρνει
Μπορείς να το βρεις στο ebay επισης

http://www.ebay.co.uk/itm/Lipogaine-Big-3-Shampoo-for-Anti-Hair-Loss-Thinning-Hair-1-Ketoconazole-/330945936360?pt=US_Shampoo_Conditioning&hash=item4d0dea3be8
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα