Revivogen και παρενεργειες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

Παναγιωτης είπε:
[quote author=ANAR link=topic=92.msg32059#msg32059 date=1271755315]
Οk παω πασο ας μιλήσουν αυτοι που βαζουν :)

αδερφε προς θεου δεν ειπα κατι για να πας πασο
την γνωμη μας λεμε εδω περα

ξερεις οτι σε εκτιμω
[/quote]

Δεν τρεχει τιποτα Παναγιωτη ;)
Και εγω σε εκτιμώ :boy2 :boy2
 

dim74

Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

εγω εχω παρει απο ολα τα προιοντα τετοια απογοητευση που ειμαι σχεδον ετοιμος να βρω που θα κανω την μεταμοσχευση...πολλα εξοδα για προιοντα,ταλαιπωρια απο την εφαρμογη καθε μερα,λαδωμενα μαλλια,κινδυνοι παρενεργειων...η λυση μια για μενα,η μεταμοσχευση...δινεις καποια λεφτα και τελος το προβλημα σου οριστικα.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

dim74 είπε:
εγω εχω παρει απο ολα τα προιοντα τετοια απογοητευση που ειμαι σχεδον ετοιμος να βρω που θα κανω την μεταμοσχευση...πολλα εξοδα για προιοντα,ταλαιπωρια απο την εφαρμογη καθε μερα,λαδωμενα μαλλια,κινδυνοι παρενεργειων...η λυση μια για μενα,η μεταμοσχευση...δινεις καποια λεφτα και τελος το προβλημα σου οριστικα.

Φιλε κανε την μεταμοσχεύσει να τελειώνεις αφου δεν βλεπεις προκοπή με τα προϊόντα ;)
 

magic810

New Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

dim74 είπε:
εγω εχω παρει απο ολα τα προιοντα τετοια απογοητευση που ειμαι σχεδον ετοιμος να βρω που θα κανω την μεταμοσχευση...πολλα εξοδα για προιοντα,ταλαιπωρια απο την εφαρμογη καθε μερα,λαδωμενα μαλλια,κινδυνοι παρενεργειων...η λυση μια για μενα,η μεταμοσχευση...δινεις καποια λεφτα και τελος το προβλημα σου οριστικα.

Οριστικα......? :chinscratch

Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο παιδι εδω μεσα που να χει κανει μεταμοσχευση κ να μην χρησιμοποιει φιναστεριδη....εκτος κ αν ξερεις κατι παραπανω...
 

dim74

Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

αν ειναι να κανω μεταμοσχευση και να περνω φινα αστο!εδω δεν περνω τωρα!αν τα μεταμοσχευμενα μαλλια δεν θελουν φινα...τοτε τα υπολοιπα που θα ειναι πιο πισω ας πεσουν σιγα σιγα...καποια στιγμη που θα φαινεται αρκετα κανω μεταμοσχευση κι εκει...το σκεπτικο μου αυτο ειναι...αυτη την στιγμη υπαρχει αραιωση μονο μπροστα,αυτο θελω να καλυψω.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

dim74 είπε:
εγω εχω παρει απο ολα τα προιοντα τετοια απογοητευση που ειμαι σχεδον ετοιμος να βρω που θα κανω την μεταμοσχευση...πολλα εξοδα για προιοντα,ταλαιπωρια απο την εφαρμογη καθε μερα,λαδωμενα μαλλια,κινδυνοι παρενεργειων...η λυση μια για μενα,η μεταμοσχευση...δινεις καποια λεφτα και τελος το προβλημα σου οριστικα.

απογοητευση αλλα απο την αλλη ρε dim η τριχοπτωση σου οπως λες ξεκινησε στα 19 και τωρα εισαι 35-36 και η κλιμακα σου ειναι μονο nw2....μια χαρα εισαι.... ;)
 

magic810

New Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

Τελος παντων σε τετοιες περιπτωσεις θελω να σκεφτομαι θετικα....

Απλα αν θυμαμαι καλα την περιπτωση σου....επαιρνες για 11 μηνες φιναστεριδη και ειπες οτι η τριχοπτωση δεν σταματησε.....ξεκινωντας την μινοξιδιλη πολυ αργοτερα.....

Γνωμη μου να πας σε κατι πιο ισχυρο οπως η τοπικη φλουταμιδη...και ισως και να δοκιμασεις και τον αφρο minoxidil.....

Τωρα για την φλουταμιδη λεγονται διαφορα και οτι εχει πολλες παρενεργειες....Σαυτο ρωτα τον παναγιωτη που αν θυμαμαι καλα εχει πει οτι την χρησιμοποιει με καλα αποτελεσματα......

Οσον αφορα τις μεταμοσχευσεις....υπαρχουν γιατροι στο εξωτερικο που πριν κανουν την μεταμοσχευση δινουν φιναστεριδη για ενα χρονο....βλεπουν πως παει η πορεια των μαλλιων σου και αναλογα βγαζουν το συμπερασμα αν θα προχωρησουν σε μεταμοσχευση η δεν θα χρειαστει να κανουν τιποτα στο πελατη...γιατι εχει βγαλει μαλλια....(ναι!!υπαρχουν και τετοιοι γιατροι..)

Δεν ξερω παντως εισαι μια περιπτωση που απογοητευεται ευκολα απο τις θεραπειες και τις αλλαζει γρηγορα οπως εχω καταλαβει μπορει να κανω και λαθος....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

giannis13 είπε:
ο αφρος δηλαδη ειναι πιο ''τουμπανο''?

Σκεψου οτι η μινοξιδιλη σε υγρη μορφη οταν πηρε εγκριση για αποτελεσμα την πηρε γιατι εδειξε ενα ποσοστο αυξησης τριχοφυιας 55%

Ο αφρος εδειξε αυξηση τριχοφυιας 85%....
Τα συμπερασματα δικα σου.....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

magic810 είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=92.msg32129#msg32129 date=1271780018]
ο αφρος δηλαδη ειναι πιο ''τουμπανο''?

Σκεψου οτι η μινοξιδιλη σε υγρη μορφη οταν πηρε εγκριση για αποτελεσμα την πηρε γιατι εδειξε ενα ποσοστο αυξησης τριχοφυιας 55%

Ο αφρος εδειξε αυξηση τριχοφυιας 85%....
Τα συμπερασματα δικα σου.....
[/quote]

οκ...δικα μου...παντως αν επαιρνα μινοξ αφρο θα επαιρνα....
 

GK

New Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

Εγώ παιδιά ξέρω ότι εκ των υστέρων το regaine liquid είναι πιο αποτελεσματικό όσο αφορά την ανάπτυξη τριχών επειδή από τον αφρό λείπει το PPG στοιχείο (το οποίο έχει το υγρό).

Τι θέλω να πώ, ότι ο αφρός παρουσιάζει αποτέλεσμα σε μεγαλύτερο ποσοστό ανθρώπων 85% από ότι το υγρό. Αλλά το υγρό εάν π.χ σε εσένα προσωπικά δουλέυει, θα σου δώσει περισότερες τρίχες από ότι εάν χρησιμοποιούσες αφρό. Το θέμα είνα δλδ να σου δουλέψει το υγρό. Αυτό ξέρω.

Επίσης είναι πολύ πιο έυχρηστος ο αφρός και δεν ερεθίζει αυτά είναι τα πλεονεκτήματα του.

Εγώ θα πρότεινα να αγοράσετε το υγρό και εάν δεν σας κάνει δουλειά (που σημαίνει ότι είστε στο 45%) τότε δοκιμάστε τον αφρό που κάνει δουλειά στο 85%. Τουλάχιστον εγώ αυτό θα κάνω.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

ο αφρος απο οτι εχουν πει εχει το πλεονεκτημα οτι δε λαδωνει τοσο ειναι πιο ευχρηστος και δεν προκαλει ερεθισμους και ξηροδερμια......ειναι πιο ''φιλικος'' δηλαδη.....
 

GK

New Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

giannis13 είπε:
ο αφρος απο οτι εχουν πει εχει το πλεονεκτημα οτι δε λαδωνει τοσο ειναι πιο ευχρηστος και δεν προκαλει ερεθισμους και ξηροδερμια......ειναι πιο ''φιλικος'' δηλαδη.....

Εγώ Γιάννη πάντως σου λέω καλύτερα να πάρεις, εάν έπερνες regaine, το υγρό να το δοκίμαζες και εφόσον το άντεχε το κεφάλι σου, να βάζεις αποκλειστικά αυτό αφού αυτό έχει καλύτερα αποτελέσματα. Θα βρω και την έρευνα που το είχα διαβάσει.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

ok αγορινα....παντως ενα μειονεκτημα του αφρου ειναι οτι δε μπορεις να προσθεσεις διαφορα αλλα...
 

magic810

New Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

GK είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=92.msg32164#msg32164 date=1271790822]
ο αφρος απο οτι εχουν πει εχει το πλεονεκτημα οτι δε λαδωνει τοσο ειναι πιο ευχρηστος και δεν προκαλει ερεθισμους και ξηροδερμια......ειναι πιο ''φιλικος'' δηλαδη.....

Εγώ Γιάννη πάντως σου λέω καλύτερα να πάρεις, εάν έπερνες regaine, το υγρό να το δοκίμαζες και εφόσον το άντεχε το κεφάλι σου, να βάζεις αποκλειστικά αυτό αφού αυτό έχει καλύτερα αποτελέσματα. Θα βρω και την έρευνα που το είχα διαβάσει.
[/quote]

Μηπως εννοεις αυτο.....?
http://www.dutasteride.cc/minoxidil/factors-affecting-absorbtion.pdf
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα