Revivogen και παρενεργειες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Το revivogen ειναι dht blocker επηρεαζει με λιγα λογια τα αδρογονα δηλαδη εχεις μειωση ερωτικης επιθυμιας σε περιπτωση που εχεις χαμηλα ανδρογονα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen και παρενεργειες

Με το revivogen θα δείς τόσες παρενεργειες, όσες και με το νερό.
Δεν κάνει απολύτος τιποτα.
Ή για να είμαι ειλικρινής, έχουν αναφερθεί μαύροι κύκλοι αλλά οι τύποι που τα έλεγαν αυτά έπερναν και rogaine, τον Νο1 υπαίτιο για τέτοιου είδους παρενέργειες.
Το συγκεκριμένο το δοκιμάζω πάνω από χρονο και δεν είδα το παραμικρό. Και άμα έβλεπα το παραμικρό, θα το ανέφερα, don't worry.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Revivogen και παρενεργειες

Γιαυτο εχω παρατηρηση μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια αρα το regaine 5% τους δημιουργει. Επειδη εχω ανδρογεννετικου τυπου αλωπεκια το revivogen σκετο θα κανει δουλεια τη λες πανω σε αυτο το θεμα.?
Απο οτι μου λες αν χρησιμοποιεις μονο το revivogen δεν εχει παρενεργεια καμια ετσι?
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen και παρενεργειες

Όχι καμμία. Αλλά καλύτερα χρησιμοποίησε και regain για λίγο διάστημα αλλά 1 φορά την ημέρα (η 2η θα είναι το revivogen) και δες εάν έχουν φύγει οι μαύροι κύκλοι κλπ.
 

ikon

Member
Άλλαξε το Revivogen??

Παρήγγειλα καινούριο revivogen και παρατήρησα μια αλλαγή…

αν και μυρίζει ακριβώς το ίδιο, δεν είναι τόσο κοκκινωπό όπως ήταν και δεν αφήνει πλέον κόκκινες «στάμπες» στο scalp το πρωί…

Να είναι νέα βελτιωμένη σύνθεση ή τίποτα ύποπτο…;

Η συσκευασία (η οποία είναι επίσης ελαφρώς βελτιωμένη) δεν αναφέρει τίποτα…
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

πότε και από που παρήγγειλες;
βγάλε φωτο να το δούμε και γράψε τι έχει επάνω... :-\

η εταιρία δεν έχει ενημερώσει για αλλαγές... ::)
 

ikon

Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

To παρήγγειλα πριν κανα2 εβδομάδες από το HairlossTalk.com μαζί με tricomin (το οποίο είναι οκ) και ήρθε προχθές...

Βασικά δεν είναι τόσο κόκκινο όσο το παλιό, σαν να είναι πιο αραιωμένο ένα πράγμα...

Η συσκευασία είναι ίδια, απλά έχουν φτιάξει λίγο καλύτερα το κουτί, το καπάκι κλείνει με μαγνητάκι, είναι από καλύτερο χαρτί κ.α....

Τα μπουκαλάκια ήταν σφραγισμένα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο...

Μήπως άλλαξαν την σύνθεση για να μην κάνει τις εκνευριστικές κόκκινες στάμπες και την κρούστα στο scalp? Λογικό μου φαίνεται...
 

magic810

New Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

Hair Loss Pictures of Hair Loss Success
Revivogen understands that you want to see some evidence of our claims before you commit to a hair loss treatment, so we’ve gotten some of our customers to send in their before and after photos that show their hair loss improved after using Revivogen. If you are a Revivogen customer, send us your hair loss pictures today and get free Revivogen products. Ask us how!


απο το site του revivogen αυτο........
 

magic810

New Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

ikon είπε:
To παρήγγειλα πριν κανα2 εβδομάδες από το HairlossTalk.com μαζί με tricomin (το οποίο είναι οκ) και ήρθε προχθές...

Βασικά δεν είναι τόσο κόκκινο όσο το παλιό, σαν να είναι πιο αραιωμένο ένα πράγμα...

Η συσκευασία είναι ίδια, απλά έχουν φτιάξει λίγο καλύτερα το κουτί, το καπάκι κλείνει με μαγνητάκι, είναι από καλύτερο χαρτί κ.α....

Τα μπουκαλάκια ήταν σφραγισμένα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο...

Μήπως άλλαξαν την σύνθεση για να μην κάνει τις εκνευριστικές κόκκινες στάμπες και την κρούστα στο scalp? Λογικό μου φαίνεται...

παντα με μαγνητακι ηταν η συσκευασια.......
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

magic810 είπε:
Hair Loss Pictures of Hair Loss Success
Revivogen understands that you want to see some evidence of our claims before you commit to a hair loss treatment, so we’ve gotten some of our customers to send in their before and after photos that show their hair loss improved after using Revivogen. If you are a Revivogen customer, send us your hair loss pictures today and get free Revivogen products. Ask us how!


απο το site του revivogen αυτο........
και τι καθόμαστε ??? 8)

άντε να στείλουμε όλοι όσοι κάνουμε/κάναμε revivogen και να μας στείλουν τζαμπαντάν προϊόν :eek: :p ;D :D
 

ikon

Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

magic810 είπε:
παντα με μαγνητακι ηταν η συσκευασια.......

Όχι, το προηγούμενο που είχα πάρει από το αγγλικό combat hairloss δεν είχε μαγνητάκι (σίγουρα),
αυτό που ήρθε απο το USA έχει μαγνητάκι και το τύπωμα του κουτιού είναι διαφορετικό, το usa είναι matt to UK glossy.

Συμπέρασμα/ερώτηση...: υπάρχει διαφορά σε αυτά που έρχονται ευρώπη και σε αυτά που παίρνεις κατευθείαν απο usa?? χλωμό θα έλεγα... δεν ξέρω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkok

Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

ikon είπε:
To παρήγγειλα πριν κανα2 εβδομάδες από το HairlossTalk.com μαζί με tricomin (το οποίο είναι οκ) και ήρθε προχθές...

Βασικά δεν είναι τόσο κόκκινο όσο το παλιό, σαν να είναι πιο αραιωμένο ένα πράγμα...

Η συσκευασία είναι ίδια, απλά έχουν φτιάξει λίγο καλύτερα το κουτί, το καπάκι κλείνει με μαγνητάκι, είναι από καλύτερο χαρτί κ.α....

Τα μπουκαλάκια ήταν σφραγισμένα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο...

Μήπως άλλαξαν την σύνθεση για να μην κάνει τις εκνευριστικές κόκκινες στάμπες και την κρούστα στο scalp? Λογικό μου φαίνεται...
Φίλε μου το ίδιο έχω παραγγείλει και εγώ από τις 9 Απριλίου και ακόμα να μου έρθει.Έχω μπει στο σαιτ του ταχυδρομείου που μου το στείλανε (united states postal service) και βλέπω ότι έχει φτάσει στην Ελλάδα από τις 14 Απριλίου.Με τι σου ήρθε εσένα σπίτι;Με το ελληνικό ταχυδρομείο ή με καμία εταιρία κούριερ;
 

jdim

New Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

εστειλα e-mail κ μου απαντησαν τα εξης,τα παραθετω για οσους ενδιαφερονται να στειλουν φωτος.

Thank you for trying Revivogen. We have a wonderful opportunity for you to earn free Revivogen products!



We are offering (1) 3 month supply for you to provide us with before and after pictures while using Revivogen.

How this works: simply, take a photo of your hair before you start using Revivogen and then after 3 months take another photo of your hair. If we see improvement we will send you an agreement to use your photos and we will then send you your free 3 month supply of Revivogen Scalp Therapy, Shampoo, and Conditioner after we receive the signed agreement back from you.

If you order a six month supply, take pictures before you use Revivogen, after 3 months of use and then again at the end of the six months.



You may contact us if you have any questions at 888-616-4247.

Please reply to this email if you have any further questions. Thank you and have a pleasant day.
Best Regards,
Morrigan
Revivogen Customer Service
ADVANCED SKIN & HAIR INC.
 

ikon

Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

gkok είπε:
Φίλε μου το ίδιο έχω παραγγείλει και εγώ από τις 9 Απριλίου και ακόμα να μου έρθει.Έχω μπει στο σαιτ του ταχυδρομείου που μου το στείλανε (united states postal service) και βλέπω ότι έχει φτάσει στην Ελλάδα από τις 14 Απριλίου.Με τι σου ήρθε εσένα σπίτι;Με το ελληνικό ταχυδρομείο ή με καμία εταιρία κούριερ;

Κι εγώ περίπου τότε το παρήγγειλα, την επόμενη μέρα μου έστειλαν mail ότι το δέμα έγινε shipped και μετά από 2 εβδομάδες μου ήρθε χαρτί από το ταχυδρομείο (ΕΛΤΑ) να πάω να το παραλάβω. Στην παραγγελία είχα βάλει τον πιο φθηνό τρόπο μεταφοράς.
Πάρε τηλ στο ταχυδρομείο και ρώτα αν έχει έρθει. Λογικά εκεί θα είναι, απλά τον παίζουν…
…μιας και θα σου έρθει σε λίγο, πες μου αν έχει καμιά διαφορά σε σχέση με το παλιό που είχες (αν είχες).

…Έχει να προσθέσει κανείς τίποτα στο βασικό θέμα του thread? αμάν με τις φωτό..
 

gkok

Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

ikon είπε:
[quote author=gkok link=topic=696.msg11570#msg11570 date=1240846673]Φίλε μου το ίδιο έχω παραγγείλει και εγώ από τις 9 Απριλίου και ακόμα να μου έρθει.Έχω μπει στο σαιτ του ταχυδρομείου που μου το στείλανε (united states postal service) και βλέπω ότι έχει φτάσει στην Ελλάδα από τις 14 Απριλίου.Με τι σου ήρθε εσένα σπίτι;Με το ελληνικό ταχυδρομείο ή με καμία εταιρία κούριερ;

Κι εγώ περίπου τότε το παρήγγειλα, την επόμενη μέρα μου έστειλαν mail ότι το δέμα έγινε shipped και μετά από 2 εβδομάδες μου ήρθε χαρτί από το ταχυδρομείο (ΕΛΤΑ) να πάω να το παραλάβω. Στην παραγγελία είχα βάλει τον πιο φθηνό τρόπο μεταφοράς.
Πάρε τηλ στο ταχυδρομείο και ρώτα αν έχει έρθει. Λογικά εκεί θα είναι, απλά τον παίζουν…
…μιας και θα σου έρθει σε λίγο, πες μου αν έχει καμιά διαφορά σε σχέση με το παλιό που είχες (αν είχες).

…Έχει να προσθέσει κανείς τίποτα στο βασικό θέμα του thread? αμάν με τις φωτό..
[/quote]Οκ,αυτό ήθελα να μάθω,θα πάω στα ελτα να ρωτήσω.

Πρώτη φορά το παίρνω οπότε δεν μπορώ να σου πω για διαφορές.

Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

VAMPIRIA είπε:
Εγω θα βαλω λιγο duta στο revivogen.
εχει βαλει κανεις αλλος?
εγώ έβαλα στην αρχή-όταν έκοψα το proscar-και έκανα παράλληλα double A,
αλλά μετά το γύρισα σε πρωί double A και βράδυ revivogen χωρίς ντουτα
 

magic810

New Member
Απ: Άλλαξε το Revivogen??

ikon είπε:
[quote author=magic810 link=topic=696.msg11564#msg11564 date=1240830107]
παντα με μαγνητακι ηταν η συσκευασια.......

Όχι, το προηγούμενο που είχα πάρει από το αγγλικό combat hairloss δεν είχε μαγνητάκι (σίγουρα),
αυτό που ήρθε απο το USA έχει μαγνητάκι και το τύπωμα του κουτιού είναι διαφορετικό, το usa είναι matt to UK glossy.

Συμπέρασμα/ερώτηση...: υπάρχει διαφορά σε αυτά που έρχονται ευρώπη και σε αυτά που παίρνεις κατευθείαν απο usa?? χλωμό θα έλεγα... δεν ξέρω...
[/quote]

Εγω παντως που το παρηγγειλα πριν 6 μηνες περιπου απο usa μου ηρθε με μαγνητακι τωρα δεν νομιζω να υπραχει διαφορα.......
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα