Revivogen Και αποτελεσματα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Μάλλον ο stratos θέλει Δευτέρα να βάλει κάποιο προϊόν και τετάρτη να έχει μαλλί 16αρι.
Δεν γίνοντε τέτοια θαύματα strate...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

οχι ρε στρατι καλο ειναι οι μεταμοσχευσεις γενικα να γινονται κοντα στα 30 γιατι τα περισσοτερα μαλλια τα χανουμε μεχρι αυτην την ηλικια
και αμα κανεις στα 25 και δεν εχεις μεγαλο προβλημα οπως εσυ
στα 30 αν σου πεσουν και αλλα θα πρεπει να ξαναπας για μεταμοσχευση για θα ειναι χαλια το αποτελεσμα θα σου μεινουν οτι σου καναν μεταμοσχευση μονο
εχεις ομως την δυνατοτητα να πας 2 φορες σε διαστημα 5 ετων και να δωσεις τοσα λεφτα
εσυ μπορει ναι αλλοι μπορει οχι
ειναι στην κριση του καθενος ποτε θα παει
 

kostas

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Ενώ τον πρώτο 1,5 μηνά ξεκίνησε η θεραπεία καλά με το revivogen σιγά σιγά
πάχαιναν οι τρίχες και είχαν βγει κάποια χνούδια από τότε με μέχρι σήμερα που θα κλείσω 3 μήνες υπάρχει στασιμότητα δεν παρατηρώ καμία εξέλιξη. Έχω και την εντύπωση ότι σήμερα είμαι λίγο χειρότερα από ότι ήμουν στον 1.5 μηνά σαν να αραίωσα. Βεβαία έχω μεγάλη αραίωση .

Πως όμως μπορώ να κάνω τα χνούδια που βγήκαν τρίχες ; μονό με minoxidil ;
Εκτός από minoxidil καμία άλλη πρόταση ;
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Άλλη πρόταση; Κάτι ποιο δυνατό του lee.
Πάντως, αν εκατοντάδες είδαν αποτέλεσμα με το regaine και το FDA έδωσε το ΟΚ του ότι έχει αποτελέσματα, συνιστώ να ξεκινήσεις με την απλή 5% και αν σε 4-6 μήνες δεν δεις τπτ, να πας σε ποιό δυνατό.
Θα βλέπεις στασιμότητα για καιρό ακόμη. Επίσης, η αραίωση είναι φυσιολογική στην αρχή.
Επίσης, μερικές ημέρες το μήνα θα παρατηρείς τριχόπτωση. Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό, είναι φυσιολογικό.
Τα προϊόντα αυτά παρατείνουν την ανάπτυξη της τρίχας και μπαίνουν ποιό άμεσα σε φάση ανάπτυξης.
 

kostas

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Το δέρμα μου στο κεφάλι το νιώθω ζεστό και όταν έβαζα παλιά minoxidil ένιωθα ότι με έκαιγε. Έβαζα 3 χρόνια αλλά δεν άντεχε το δέρμα μου άλλο και σταμάτησα και καταλαβαίνεις τι έγινε μετά.
Για το είπα καμία εναλλακτική πρόταση. Αυτό που λες του lee έχει νομίζω minoxidil.
Ψάχνω αυτές τις μέρες να βρω κάτι για τα χνούδια αλλά να μην υπάρχει πρόβλημα με ταυτόχρονη χρήση του revivogen αν δε βρω θα αρχίσω αναγκάστηκα minoxidil.
 

magic810

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

ενα σχολειο για τα προιοντα FABAO101 ΚΑΙ VIVISCAL.....εχει δοκιμασει κατι απο αυτα καποιος?

www.hairlosswatch.com/viviscal_hair_formulas.htm - 41k -
απο αυτην τη σελιδα τα βρηκα
 

barman

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

τα viviscal δεν προσφερουν κατι..ειναι βιταμινες για την τριχα...τα fabao ειναι μουφα..κατι ειχαμε ξαναγραψει παλαιοτερα γι'αυτα..
 

magic810

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

ευχαριστω φιλε

εχεις καμμια ιδεα για revivogen προσφτατα το ξεκινησα αφου το διαβασα σε αυτο το site...

exo akoma arketo malli pisteveis oti θα με βοηθησει η θα επιβαρυνει την κατασταση?
 

kostas

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

magic810 είπε:
ενα σχολειο για τα προιοντα FABAO101 ΚΑΙ VIVISCAL.....εχει δοκιμασει κατι απο αυτα καποιος?

www.hairlosswatch.com/viviscal_hair_formulas.htm - 41k -
απο αυτην τη σελιδα τα βρηκα

Fabao είχα πάρει εγώ 3 μήνες δεν έκαναν τίποτα. Δόκιμα το D και το B μύριζαν απαίσια και κολλούσαν.Eίχαν πρηστεί τα μάτια και έγιναν κατάμαυρα πήγα στο οφθαλμίατρο που μου είπε κάτι χρησιμοποιείς και σε πειράζει.
Λένε ότι περιέχει λαδί ή λίπος από φίδι μαζί με τα άλλα.
 

barman

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

ναι..λαδι απο φιδι,νυχια απο κροκοδειλο,και φτερα απο νυχτεριδες....ειναι μουφα..τελος..και μονο απο την συσκευασια του,φαινεται..μου θυμιζει μεξη!!
 

barman

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

magic810 είπε:
ευχαριστω φιλε

εχεις καμμια ιδεα για revivogen προσφτατα το ξεκινησα αφου το διαβασα σε αυτο το site...

exo akoma arketo malli pisteveis oti θα με βοηθησει η θα επιβαρυνει την κατασταση?
εχουμε πει με μαρτυριες χιλιαδων ατομων μαζι κ εγω πως το revivogen ειναι απο τα καλυτερα και ασφαλεστερα προιοντα...σιγουρα θα βοηθησει..αρκει οντως να εχεις προβλημα και να μην εισαι κατα φαντασιαν ασθενης...γιατι λες πως εχεις αρκετο μαλλι..ισως να μην χρειαζεσαι και τιποτα στην τελικη..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

για το revivogen εχουμε πει κιολας οτι κοντα στον 1 μηνα υπαρχει εντονη τριχοπτωση
ειναι κατι που συμβαινει στους περισσοτερους
οποτε μην πειτε οτι δεν δουλευει παλι
ειναι κατι που γινετε συνεχεια για αυτο και το αναφερουμε συνεχεια
μετα απο την πρωτη εντονη τριχοπτωση θα αρχισει η καλη δουλεια
και θα δειτε το αποτελεσμα να καλυτερευει μερα με την μερα
πιο χονδρες τριχες και πιο δυνατες αποτελεσμα το μαλλι να φαινετε πιο πλουσιο

το κακο ειναι οτι με το χνουδι που ισως βγαλετε δυσκολα θα το μεγαλωσετε
εκει ειναι που χρειαζετε οργανικο dht blocking
το ρεβιβοτζεν θα σας φτασει ως ενα σημειο και θα διατηρησει τα μαλλια σας πιο δυνατα και η τριχοπτωση θα μειωθει δραματικα
 

magic810

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

καπου αναφερετε οτι το ΖΙΧ εχει τα ιδια συστατικα με το revivogen ....

επισης αναφερερετε οτι το ΖΙΧ δεν πρεπει να χρησιμοποιητε με μινοξιδιλη διοτι σε αντιδραση με το ψευδαργυρο μπορει να αντιδρασει.....

εφοσον το REVIVOGEN εχει και αυτο zinc(ψευδαργυρο) τι το κανει διαφορετικο και μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε με μινοξιδιλη την ιδια περιοδο?
 

kostas

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

magic810 είπε:
καπου αναφερετε οτι το ΖΙΧ εχει τα ιδια συστατικα με το revivogen ....

επισης αναφερερετε οτι το ΖΙΧ δεν πρεπει να χρησιμοποιητε με μινοξιδιλη διοτι σε αντιδραση με το ψευδαργυρο μπορει να αντιδρασει.....

εφοσον το REVIVOGEN εχει και αυτο zinc(ψευδαργυρο) τι το κανει διαφορετικο και μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε με μινοξιδιλη την ιδια περιοδο?

Νομίζω ότι λέει ότι πρέπει να περάσουν 3 ώρες και όχι ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί και μου ακούγετε λογικό.
Το revivogen έχει περισσότερα συστατικά για να εννοούν την ανάπτυξη της τριχοφυΐας (και μάλλον χάνει κάπως στον τομέα μπλοκερ) ενώ το ΖΙΧ είναι καθαρό μπλοκερ.
 

magic810

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

αυτη την στγμη χρησιμοποιω REVIVOGEN και SHEN MIN χαπια .....

θα ηθελα να μου πειτε τυχον γνωμες για τα SHEN MIN.

Συστατικα(shen min): -FOLATE(as folic acid) 800mcg
-PANTOTHENIC ACID(as dicalcium pantothenate) 200mcg
-BIOTIN 1400mcg
-IODINE(from kelp) 150mcg
-ZINC(as zinc momomethionine) 15mg
-SAW PALMETTO 450mg
-BETA SITOSTEROL 450mg
-ISOFLAVONES 450mg
-BIOPERINE (piper nigrum) 5mg
-HE SHOU WU EXTRACT 1320mg
-SILICA (from colloidals) 40mg
 

kostas

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Πολλές εταιρίες βάζουν πλέον τέτοιες κάψουλες. Βασίζονται στο palmetto κύριος μαγνήσιο ψευδάργυρο βιοτική B6 φιλικό οξύ Κ.τ.λ.
Ενδεικτικά αναφέρω :
Provillus
Procerin
MelanPlus
Melancor
Proguard
Advecia
Corvinex

Και έχει πολλές ακόμα. Δεν έχει αποδεικτή η αποτελεσματικότητα από τέτοιες κάψουλες οι οποίες είναι πολύ ακριβότερες από το proscar που έχει σίγουρα αποτελέσματα.
 

magic810

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

κωστα χρησιμοποιησα στο παρελθον φιναστεριδη1mg
για δυο χρονια μαζι με μινοξιδιλη....

το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ξαναμπλεξω με τετοια...αν και δεν ειχα καποια παρενεργεια απο αυτες που αναφερονται...

απλα δεν θελω στο μελλον να εχω μπλεξιματα με προστατες και τετοια.....

δεν ξερω αν συνηθιζει ο οργανισμος και τι μπορει να επιφερει η διακοπη τους
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

η ποσοτητα θεωρειται safe
ωστοσο εχω και εγω καπιες αντιδρασεις με τα χαπια και τον προστατη

αν και μετα τα 35 οπου και η τεστοστερονη αρχιζει και πεφτει δραματικα
το θεωρω το χαπι οχι και το απαραιτητο
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Από τα χάπια που προαναφέρθηκαν να ξαναπώ ότι ΔΕΝ χρειάζεται να πάρετε κάποιο.
Θέλετε να κάνετε όντως κάτι για το σώμα σας;
Καταρχάς να τρώτε τα πάντα, φρούτα, ψάρι και λαχανικά.
Αυτού του είδους τα χάπια, δεν απαιτούντε. Και αν πάρετε και χάπια με ωμέγα3 λιπαρά, τότε κάνετε κάτι.
Εκτώς αν κάνετε καμία δίαιτα αλα μοντέλων και τρώτε μόνο μαρούλι με νερό και παξιμάδια.
Τοτε ΝΑΙ, θα δείτε διαφορά στα μαλλιά σας και ΝΑΙ, δουλεύουν τα χάπια αυτά.

Η φιναστερίδη είναι και το μόνο χάπι που πρέπει να παίρνει κανείς που έχει τριχόπτωση. Αν δεν θέλει να παίρνει κάτι σε χάπι, τότε πάει σε τοπικό blocker.Αλλά τοπικός blocker χωρίς μινοξιδίλη, δεν θα έχει και ιδιαίτερη τριχοφυία.

Για το revivogen, η ίδια η "μαμά" εταιρία, αναφέρει να ΜΗΝ χρησιμοποιήτε το Revivogen μαζί με rogaine αν δεν περάσουν τουλάχιστον 3 ώρες.
Το revivo, θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, αλλά έχει τα regrowth συστατικά που το εμποδίζουν. Και πάλι, στην έρευνα του Ιανουαρίου, βγήκε το καλύτερο σε τοπικό τομέα.

Για το χάπι propecia, η "μαμά" Merck αναφέρει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι τα 55χρ., αν δεν κανω λάθος.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Να ρωτησω κ παλι κατι εγω :D . Πες οτι το παιρνω πρεπει να βαζω σε ολο το κεφαλι η μονο στο μπροστινο μερος που εχω προβλημα (προς τους κροταφους ) ?
Ακη εσυ περνεις κ proscar + αυτο (δεν θυμαμαι γιαυτο ρωταω κ αν περνεις παει να πει οτι δεν το εμπιστευεσαι μονο του σαν dht blocker οποτε κ εγω δεν θελω να το παρω διοτι proscar εχω γραψει το λογο που δεν το παιρνω ).
1) Εκτος απο τοπικο dht blocker εχει κ regrowth απο μονο του ιδιοτητες?
2)Πρεπει αναγκαστικα να το συνδιαζεις με rogain?
3) Αν δεν ειναι regrowth που απο οτι διαβασα οχι k ειναι μονο dht blocker κ βλεπει καποιος οτι γινεται δουλεια τοτε αν κοψεις το rogain (κ λογικα εφοσον ειναι dht blocker ) το revivogen απο μονο του δεν θα αφησει να πεσουν τα μαλλια απο το rogain που σταματησες σωστα? Αν πεσουν τοτε δεν κανει δουλεια ,σωστα?
4)Ποσοι απο εδω μεσα το χρησιμοποιειται κ ποσοι εχετε δει αποτελεσματα κ ειναι σιγουροι οτι οφειλονται στο revivogen k οχι στην μινοξυδυλη η στο fungoal η στο proscar?
Απαντησε μoυ Ακη σε αυτα διοτι απο οτι καταλαβα το μονο που κανει δουλεια ειναι η μινοξιδυλη κ τα αλλα μονο σε συνδιασμο μαζι της (κ αυτα μας δουλευουνε μου φαινεται) δηλαδη ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΧΛΩΜΑ .
Επισης πες πληροφοριακα,αυτοι στελνουν με usps κ ποια η χρεωση ?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα