Pyrithione Zinc

lab_rat

Member
baldy είπε:
gianniskritikos2 είπε:
μην κοιτας τι λεει baldy ειναι για αυτα που λεει αλλα εμεις πειραματιζομαστε... βλεπουμε τι κανει αν ελεγε οτι κανει δουλεια το προιον στην τριχοπτωση θα ηταν ειδη δοκιμασμενο και θα ειχαμε μια πρωτη αποψη... τωρα δεν εχουμε αποψη βλεπουμε μονο απο ερευνες και απο το τι θα δηξει στον καπα και πιθανων σε εμενα που μαλλον θα το αρχισω απο μηνα

ΑΝ θες να πειραματιζεσαι οκ αλλα στο τελος η ζωη σου αναλωνεται γυρω απο αυτο.Το πιο πιθανο ειναι να μην κανεις τιποτα αλλα και να χαλας την ψυχολογια σου,η συνεχης ενασχοληση με το θεμα σου δημιουργει εμμονη και στο τελος σου χαλαει τη ζωη,το θεμα ειναι να ακολουθησεις μια θεραπεια που πραγματι να δινει κατι και φυσικα να ασχολεισαι οσο το δυνατον λιγοτερο με τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα.Το να ψεκαζεις το μαλλι σου με ψευδαργυρο αν πραγματι καει πολυ καλο τοτε ενταξει αλλα αν η επιρροη του ειναι ελαχιστη,αξιζει να μπαινεις καθημερινα σε αυτη τη διαδικασια
Αν ομως δε το δοκιμασει εσυ πως θα το ξερεις?


Προσωπικα το συγκεκριμενο δε το πιστευω ιδιαιτερα. Καπου σε αυτα που διαβασα ελεγε οτι το αποτελεσμα του μαζι με minox ηταν υποδεεστερο απο το συνδιασμο minox ketokanazole.
Παροτι κατι φαινεται να κανει, ειμαστε σιγουροι οτι δεν αλληλεπιδρα με τη μινοχ σε ταυτοχρονη χρηση??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baldy

Member
μα η ιδια η ερευνα αναφερει οτι εγινε μονο για 6 μηνες,που βρεθηκαν τα στοιχεια για μακροχρονια που λεει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αλληλεπίδραση ειναι ενα μεγάλο κεφάλαιο,ειναι η εξόντωση της μιας ουσίας μέσα στην άλλη μετα το 24ωρο.
Κάνοντας εφαρμογή zinc ταυτόχρονα με μινοξ,δεν ρίχνουμε την μινοξιδιλη
 

lab_rat

Member
kapa είπε:
Αλληλεπίδραση ειναι ενα μεγάλο κεφάλαιο,ειναι η εξόντωση της μιας ουσίας μέσα στην άλλη μετα το 24ωρο.
Κάνοντας εφαρμογή zinc ταυτόχρονα με μινοξ,δεν ρίχνουμε την μινοξιδιλη
Παλια δε λεγαμε για την αλληλεπιδραση ψευδαργυρου - μινοχ? Ηταν απο τις κλασσικοτερες αλληλεπιδρασεις...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lab_rat είπε:
kapa είπε:
Αλληλεπίδραση ειναι ενα μεγάλο κεφάλαιο,ειναι η εξόντωση της μιας ουσίας μέσα στην άλλη μετα το 24ωρο.
Κάνοντας εφαρμογή zinc ταυτόχρονα με μινοξ,δεν ρίχνουμε την μινοξιδιλη
Παλια δε λεγαμε για την αλληλεπιδραση ψευδαργυρου - μινοχ? Ηταν απο τις κλασσικοτερες αλληλεπιδρασεις...

Ναι αλλα αφορά ουσίες που παραμένουν στο ίδιο διάλυμα.
Μάντεψε δυο ουσίες που αλληλεπιδρουν και τις βάζεις ταυτόχρονα,μινοξ airol,πως το βλέπεις το σχήμα?
Βέβαια θα φανεί και σε εμένα η διαφορα οταν προσθέσω και την μινοξ αργότερα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
kapa η μίνοξ που παρήγγειλες (http://www.minoxidilmax.com/products.php) σου έχει έρθει? αν ναι πόσο καιρό έκανε?

τα εχω στα χερια,δυο εβδομαδες νομιζω..
αλλα δεν ειναι παντα στανταρ ο χρονος,την πρωτη φορα που πηρα εκαναν περισσοτερο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
συνήθως από Αμερική μου έρχονται σε λιγοτετο από 2 εβδομάδες... τώρα έχω σχεδόν 20 μέρες και ακόμα τίποτα... :(

αργησαν πολυ,μπορει να κανουν βολτες και στην χωρα μας
εναν χρονο πριν που ειχα ξανα παρει εκαναν εναν μηνα,φετος ερχονται ολα γρηγορα
 

lab_rat

Member
kapa είπε:
lab_rat είπε:
kapa είπε:
Αλληλεπίδραση ειναι ενα μεγάλο κεφάλαιο,ειναι η εξόντωση της μιας ουσίας μέσα στην άλλη μετα το 24ωρο.
Κάνοντας εφαρμογή zinc ταυτόχρονα με μινοξ,δεν ρίχνουμε την μινοξιδιλη
Παλια δε λεγαμε για την αλληλεπιδραση ψευδαργυρου - μινοχ? Ηταν απο τις κλασσικοτερες αλληλεπιδρασεις...

Ναι αλλα αφορά ουσίες που παραμένουν στο ίδιο διάλυμα.
Μάντεψε δυο ουσίες που αλληλεπιδρουν και τις βάζεις ταυτόχρονα,μινοξ airol,πως το βλέπεις το σχήμα?
Βέβαια θα φανεί και σε εμένα η διαφορα οταν προσθέσω και την μινοξ αργότερα
Το θυμαμαι για την isotretinoin στη μινοχ, οπως και οτι η 15αρα μινοχ δεν μου εκανε το ιδιο καλα αποτελεσματα με την 10αρα, προφανως επειδη ειχε μεσα ρετινολη και καφεινη. Ομως οι αναφορες για zinc δεν ηταν για συνυπαρξη στο ιδιο διαλυμα (γιατι δεν υπηρχε τετοιο διαλυμα). Εδω ειχαν σταματησει ολοι, νομιζω και εσυ, οτι σαμπουαν περιειχε zinc η λουζονταν με πολλες ωρες διαφορα!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lab_rat είπε:
Το θυμαμαι για την isotretinoin στη μινοχ, οπως και οτι η 15αρα μινοχ δεν μου εκανε το ιδιο καλα αποτελεσματα με την 10αρα, προφανως επειδη ειχε μεσα ρετινολη και καφεινη. Ομως οι αναφορες για zinc δεν ηταν για συνυπαρξη στο ιδιο διαλυμα (γιατι δεν υπηρχε τετοιο διαλυμα). Εδω ειχαν σταματησει ολοι, νομιζω και εσυ, οτι σαμπουαν περιειχε zinc η λουζονταν με πολλες ωρες διαφορα!!
Πλέον δεν πιστεύω σε αλληλεπιδρασεις επειδη η πράξη μου δείχνει αλλα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
lab_rat είπε:
kapa είπε:
lab_rat είπε:
kapa είπε:
Αλληλεπίδραση ειναι ενα μεγάλο κεφάλαιο,ειναι η εξόντωση της μιας ουσίας μέσα στην άλλη μετα το 24ωρο.
Κάνοντας εφαρμογή zinc ταυτόχρονα με μινοξ,δεν ρίχνουμε την μινοξιδιλη
Παλια δε λεγαμε για την αλληλεπιδραση ψευδαργυρου - μινοχ? Ηταν απο τις κλασσικοτερες αλληλεπιδρασεις...

Ναι αλλα αφορά ουσίες που παραμένουν στο ίδιο διάλυμα.
Μάντεψε δυο ουσίες που αλληλεπιδρουν και τις βάζεις ταυτόχρονα,μινοξ airol,πως το βλέπεις το σχήμα?
Βέβαια θα φανεί και σε εμένα η διαφορα οταν προσθέσω και την μινοξ αργότερα
Το θυμαμαι για την isotretinoin στη μινοχ, οπως και οτι η 15αρα μινοχ δεν μου εκανε το ιδιο καλα αποτελεσματα με την 10αρα, προφανως επειδη ειχε μεσα ρετινολη και καφεινη. Ομως οι αναφορες για zinc δεν ηταν για συνυπαρξη στο ιδιο διαλυμα (γιατι δεν υπηρχε τετοιο διαλυμα). Εδω ειχαν σταματησει ολοι, νομιζω και εσυ, οτι σαμπουαν περιειχε zinc η λουζονταν με πολλες ωρες διαφορα!!
τι διαφορεσ ειδες μεταξυ 10 και 15αρας γιατι εγω που παιρνω τη 15αρα με βοηθησε στην τριχοπτωση αλλα εχω τη εντυπωση οτι η λαδιλα που αφηνει η ρετινολη ισως μου δημιουργη το αραιωμα στους κροταφους
 

lab_rat

Member
thimios72 είπε:
τι διαφορεσ ειδες μεταξυ 10 και 15αρας γιατι εγω που παιρνω τη 15αρα με βοηθησε στην τριχοπτωση αλλα εχω τη εντυπωση οτι η λαδιλα που αφηνει η ρετινολη ισως μου δημιουργη το αραιωμα στους κροταφους
Δε νομιζω οτι η ρετινολη προκαλει λαδιλα. Ισως εχει παραπανω pg/γλυκερινη. Δε μπορει να σου προκαλεσει τριχοπτωση αυτο.
Με την 10αρα ειδα καλυτερη επανεκφυση ενω με τη 15αρα πολυ εντονο πριξημο και με πηγε πισω. Ισως δε λειτουργει καλα ο συνδιασμος ρετινολης καφεινης μινοξιδιλης γιαυτο σε παει κ σενα πισω!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
η ερευνα εχει δικιο....
τα πραγματα ειναι οπως ακριβως τα λεει,ο ψευδαργυρος δινει την μιση επανεκφυση απο την μινοξιδιλη,δεδομενου οτι η μινοξιδιλη θα χασει σε δυναμη,σε διαστημα 12-36 μηνων θα εχουν τα ιδια αποτελεσματα
zinc 0,25% vs minox 5%= 1-1
ειμαι στην ιδια κατασταση σαν να μην σταματησα μινοξιδιλη και με μια μικρη βελτιωση στον δεξι κροταφο


mikipitri είπε:
συνήθως από Αμερική μου έρχονται σε λιγοτετο από 2 εβδομάδες... τώρα έχω σχεδόν 20 μέρες και ακόμα τίποτα... :(

εφτασαν οι μινοξ?
 

mikipitri

Member
ήρθαν προχτές kapa! έχω βάλει τρεις φορές και δεν μπορώ να πω ότι μου άφησε λαδίλα. το μόνο ότι χτες το βράδυ ψιλοκοκκίνισα στο μέτωπο
εσένα έχει έρθει το zinc pirithione?
σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ κυρίως για λόγους μυκητιάσεων...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
ήρθαν προχτές kapa! έχω βάλει τρεις φορές και δεν μπορώ να πω ότι μου άφησε λαδίλα. το μόνο ότι χτες το βράδυ ψιλοκοκκίνισα στο μέτωπο
εσένα έχει έρθει το zinc pirithione?
σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ κυρίως για λόγους μυκητιάσεων...

Ωραία.
Δοκίμασε το δεν λαδωνει καθόλου,εχει μονο νερό και οινόπνευμα.
Απο ένα σημείο και μετα δουλεύει καλύτερα απο την μινοξιδιλη σε επανεκφυση και ειναι μόλις 0,25%
Ηρθε σε 8 μέρες
Η έρευνα λέει για 1%.
Βλέπω να αργω να προσθέσω μινοξιδιλη στους κροταφους,εδώ έχουμε θέμα με τον ψευδαργυρο,την airol θα την αντικαταστησω με κρέμα ψευδαργυρου 1%
 

mikipitri

Member
εσκασα κάνα 100ρικο για τη μινοξ 15%! δεν λέει να την αφήσω!
τι λες να την χρησιμοποιήσω παράλληλα με το zinc pirithione αλλα σε διαφορετικά σημεία?
πχ vertex μινοξ και κρόταφοι zinc? αν και πλέον στους κροτάφους εχω το μεγαλύτρο θέμα
(το κοκκίνισμα ίσως ήταν επειδή έβαλα μίνοξ με dactador και ένιωθα και ένα τσούξιμο... καλό ήταν ή κακό?)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
εσκασα κάνα 100ρικο για τη μινοξ 15%! δεν λέει να την αφήσω!
τι λες να την χρησιμοποιήσω παράλληλα με το zinc pirithione αλλα σε διαφορετικά σημεία?
πχ vertex μινοξ και κρόταφοι zinc? αν και πλέον στους κροτάφους εχω το μεγαλύτρο θέμα
(το κοκκίνισμα ίσως ήταν επειδή έβαλα μίνοξ με dactador και ένιωθα και ένα τσούξιμο... καλό ήταν ή κακό?)

μην την αφηνεις την μινοξ.
χρησιμοποιησε ψευδαργυρο σε ενα αλλο σημειο για να κρινεις αν αξιζει αντικειμενικα και μονο του.
απο οσο θυμαμαι εχεις ενα θεμα με τσουξιμο με οτιδηποτε χρησιμοποιεις.
το εχεις και με γλυκερινη?
 

mikipitri

Member
kapa είπε:
απο οσο θυμαμαι εχεις ενα θεμα με τσουξιμο με οτιδηποτε χρησιμοποιεις.

θα παρεξηγηθούμε Kapa και δεν κάνει σε αυτή την ηλικία!!! ;):]:]

έχω αυτή την καταραμένη ΣΔ με τις εξάρσεις και τις υφέσεις της... την μια είμαι μια χαρά, την άλλη γυαλίζω ολόκληρος από το σμήγμα και είμαι κόκκινος σαν τον κ@λο της μαϊμούς...

το κεφάλι μου ηρεμεί γενικά με λαδάκι (ελαιόλαδο λίγο πριν το λούσιμο). τώρα δοκιμάζω τη 15άρα μίνοξ και με βλέπω να παίρνω και το zinc αλλά το βλέπω χλωμό να δώσει επανέκφυση από μόνο του... εσύ είδες κάτι ενθαρυντικό?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
έχω αυτή την καταραμένη ΣΔ με τις εξάρσεις και τις υφέσεις της... την μια είμαι μια χαρά, την άλλη γυαλίζω ολόκληρος από το σμήγμα και είμαι κόκκινος σαν τον κ@λο της μαϊμούς...

το κεφάλι μου ηρεμεί γενικά με λαδάκι (ελαιόλαδο λίγο πριν το λούσιμο). τώρα δοκιμάζω τη 15άρα μίνοξ και με βλέπω να παίρνω και το zinc αλλά το βλέπω χλωμό να δώσει επανέκφυση από μόνο του... εσύ είδες κάτι ενθαρυντικό?
δινει λιγο regrowth το οποιο ειναι σχετικο.
η σωστη ερωτηση ειναι κατα ποσο πιστευει ο καθε ενας οτι δουλεψε η μινοξιδιλη.
εδωσε 100%?
εδωσε 50%?
εδωσε 20%?
εμενα μου εδωσε 20-50,απο τον δευτερο μηνα μεχρι τον τριτο και στον εκτο ξεκινησε θεαματικη πτωση.
φιδελαιο με τα ολα της:dodgy:
ειμαι σε ανοδικη πορεια σε regrowth


mikipitri είπε:
θα παρεξηγηθούμε Kapa και δεν κάνει σε αυτή την ηλικία!!! ;):]:]

:21m::cheesy:
 
Μπλουζα