PSI... Η απόλυτη επανέκφυση;;;;;;

sito

Active Member
Ανοιγω ενα θεμα σχετικα με μια ουσια, συγκεκριμενα ενα πεπτιδιο το οποίο λεγεται PSI.

Τι είναι το PSI;

Το PSI είχε περάσει επιτυχώς από την φάση 2Β των κλινικών δοκιμών από την εταιρία Neosil με "επιτυχείς και ενθαρυντικα αποτελέσματα". Η Neosil αργότερα πουληθηκε σε μια αλλη εταιρια η οποία κ αυτη στην συνεχεια πουληθηκε σε μια αλλη μεγαλύτερη. Η μεγαλύτερη στην συνεχεια σταματησε την ερευνα για την συγκεκριμένη ουσια διοτι η αλοπεκια δεν ηταν μεσα στο προγραμμα της.

Το PSI είναι ενα πεπτίδιο το οποίο εφαρμόζεται τοπικά

"It inhibits the activity of the proteasome and both promotes hair growth and stimulates the production of hair follicles. The peptide compound is thus useful in stimulating hair growth, including hair density, in subject where this is desirable." - source - Original Osteoscreen Patent

"It works on bone morphogenic protein (BMP). As stated, not only does it increase BMP2 (hair growth) and decrease BMP4 (hair loss) but it also inhibits the way the immune system attacks the hair follicle during MPB (anti-inflammatory properties) and inhibits cell apotosis (cell death) in the follicle. Aside from inhibiting proteasomal activity it also decreases the activity of the transcription factor NF-.kappa.B."

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-bool.html&r=15&f=G&l=50&co1=AND&d=PTXT&s1=osteoscreen&OS=osteoscreen&RS=osteoscreen

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-bool.html&r=8&f=G&l=50&co1=AND&d=PTXT&s1=osteoscreen&OS=osteoscreen&RS=osteoscreen

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-bool.html&r=7&f=G&l=50&co1=AND&d=PTXT&s1=osteoscreen&OS=osteoscreen&RS=osteoscreen

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-bool.html&r=3&f=G&l=50&co1=AND&d=PTXT&s1=osteoscreen&OS=osteoscreen&RS=osteoscreen


Στο αμερικα αυτες τις μερες ξεκινανε μετα απο ομαδικη παραγγελια σε φορουμ.... Για να δουμε τι αποτελεσματα θα εχουν....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Οντως το neosh101 εχει ενδιαφερον...ελπιζω να δωσει καλη επανεκφυση και να ειναι σταθερο σε θερμοκρασιες δωματιου...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Η μια εταιρεια αγορασε την αλλη η αλλη την αλλη η αλλη την αλλη και τελικα αυτη που τις αγορασε ολες εκλεισε.............γιατι δεν την ενδιεφεραν οι τριχες......tragic!!!
 

kos1987

New Member
Το PSI ειναι ενας θρυλος που αναβιωνει σε prive forum.Πρεπει να βγαζει πραμα...για να εχει τετοια φημη.Θα μ πειτε γιατι χαθηκε τοσα χρονια?Αν δεν κανω λαθος το μοναδικο μαυρο εργαστηριο που το εφτιαχνε εκλεισε...
 

sito

Active Member
Αν το PSI που παραλαβαν τα αμερικανακια ειναι αληθηνο θα κανει δουλεια και πολυ γρηγορα μαλιστα. Αλλα απο οτι εχω καταλαβει η ουσια δν ειναι καθολου σταθερη. Να φανταστειτε σε ξηρο παγο αποστελλεται γτ σε θερμοκρασια δωματιου χανει την δραστικοτητα της πολυ γρηγορα. Σε ενα αλλο φορουμ που εχει κλεισει πλεον εγραφε ενας π ελεγε οτι ηταν "πειραματοζωο" στις κλινικες δοκιμες και ελεγε οτι ειχε τρελη επανεκφυση η οποια μετα την διακοπη της θεραπειας δν χαθηκε αποτομα αλλα μεσα σε διαστημα 12μηνων...

Ας ελπισουμε οτι θα κανει καλη δουλεια....
 

geo.

Member
εψαξα σε αρκετα ξενα site αλλά δεν βρηκα κανέναν που να ξέρει απο που μπορουμε να παρουμε το psi σε 98 % καθαρότητα.
sito μπορεις να δωσεις κανα ling γιατι θελω να το δοκιμάσω ?
 

sito

Active Member
geo. είπε:
εψαξα σε αρκετα ξενα site αλλά δεν βρηκα κανέναν που να ξέρει απο που μπορουμε να παρουμε το psi σε 98 % καθαρότητα.
sito μπορεις να δωσεις κανα ling γιατι θελω να το δοκιμάσω ?

αυτοι που το πηραν τωρα το κανονισε ενας απο ενα ιδιωτικο φορουμ κ καναν ομαδικη παραγγελια...

Πολυ πιθανον να ειναι συντομα διαθεσιμο στο www.mpbtreatments.com , τωρα δοκιμαζουν αυτοι την καθαροτητα του... Αν θα εχω νεα σχετικα με το PSI θα σας ενημερωσω....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sito

Active Member
έκανα δύο κύκλους psi πέρυσι. Από τις πρώτες εφαρμογές τέρμα η φαγούρα, τέρμα το λάδωμα, τέρμα η τριχόπτωση. όλο το σκάλπ ένιωθε χαλαρό όπως ποτέ. Επανέκφυση στους δύο κύκλους δεν είδα. Τώρα έχω ξανά υλικό για 4 κύκλους. Τα έχω γύρω στους 6-7 μήνες κατάψυξη και ελπίζω να μην χάλασε. Για να δούμε
 
έκανα δύο κύκλους psi πέρυσι. Από τις πρώτες εφαρμογές τέρμα η φαγούρα, τέρμα το λάδωμα, τέρμα η τριχόπτωση. όλο το σκάλπ ένιωθε χαλαρό όπως ποτέ. Επανέκφυση στους δύο κύκλους δεν είδα. Τώρα έχω ξανά υλικό για 4 κύκλους. Τα έχω γύρω στους 6-7 μήνες κατάψυξη και ελπίζω να μην χάλασε. Για να δούμε
από που το βρήκες????
 

dk1984

Member
έκανα δύο κύκλους psi πέρυσι. Από τις πρώτες εφαρμογές τέρμα η φαγούρα, τέρμα το λάδωμα, τέρμα η τριχόπτωση. όλο το σκάλπ ένιωθε χαλαρό όπως ποτέ. Επανέκφυση στους δύο κύκλους δεν είδα. Τώρα έχω ξανά υλικό για 4 κύκλους. Τα έχω γύρω στους 6-7 μήνες κατάψυξη και ελπίζω να μην χάλασε. Για να δούμε
μπορει απο μονο του να μην εδωσε growth αλλα οπως το περιγραφεις μηπως δημιουργει ενα ιδανικο περιβαλλον ετσι ωστε αν το χρησιμοποιησεις με κατι αλλο συνδιαστηκα να δωσει regrowth ...Αλλα φανταζομαι αυτο θα το χεις ηδη δοκιμασει .
Επισης οταν λες 2 κυκλους ποσο καιρο κρατανε? Αυτος που ηταν πειραματοζωο σε ποσους κυκλους ειχε growth
 
Τελευταία επεξεργασία:

sito

Active Member
από που το βρήκες????

από ομαδική παραγγελία σε ιδιωτικό φόρουμ

μπορει απο μονο του να μην εδωσε growth αλλα οπως το περιγραφεις μηπως δημιουργει ενα ιδανικο περιβαλλον ετσι ωστε αν το χρησιμοποιησεις με κατι αλλο συνδιαστηκα να δωσει regrowth ...Αλλα φανταζομαι αυτο θα το χεις ηδη δοκιμασει .
Επισης οταν λες 2 κυκλους ποσο καιρο κρατανε? Αυτος που ηταν πειραματοζωο σε ποσους κυκλους ειχε growth

από την εμπειρία παλαιότερων χρηστών μπορεί να δώσει επανέκφυση. Ο κάθε κύκλος κρατάει 21 μέρες. μετά αφήνεις κενό 21-30 μέρες. Με συζήτηση με έναν χρήστη ο οποίος παλαιότερα είχε καλά αποτελέσματα χρειάστηκε 10 περίπου κύκλους για να φτάσει από nw3 αραιό σε 2 δυνατό. Αναφέρει οτι υπήρχαν χρήστες με πολύ πιο γρήγορη ανταπόκριση. Επίσης οσοι χρησιμοποιούσαν φίνα ή RU είχαν και αυτοί πιο γρήγορη ανταπόκριση.

Το θέμα είναι τώρα μόλις τελειώσει το υπόλοιπο που έχω από που θα προμηθευτώ ξανά

Υ.Γ. ΠΡΟΣ ΑΝΤΜΙΝΣ παρακαλώ αυτό το θέμα να μπορούν αν το βλέπουν μόνο μέλη. Ευχαριστώ
 

Dim10

Active Member
@sito αναφερόμενα sides απο μελη ετυχε να ακούσεις; ειτε να δεις εσυ;
Ισως καποιος οπως ο @GOMI η ο @calchas να καταλαβαινει πανω κατω την λειτουργεια του και την δραση του; ενδιαφερον σαν Πρώτη εικονα παντως
 

sito

Active Member
@sito αναφερόμενα sides απο μελη ετυχε να ακούσεις; ειτε να δεις εσυ;
Ισως καποιος οπως ο @GOMI να καταλαβαινει πανω κατω την λειτουργεια του και την δραση του; ενδιαφερον σαν Πρώτη εικονα παντως

τίποτα απολύτως, ένα μέλος ανέφερε κάτι (δεν θυμάμαι τι ακριβώς αλλα δεν ήταν κατι σοβαρό) αλλα αυτός χρησιμοποιούσε πολύ dmso και είχε μεγάλη συστημική απορρόφηση, μόλις σταμάτησε μετά από μερικές μέρες έφυγαν τα ήπια σαιντς που ένιωσε
 
από ομαδική παραγγελία σε ιδιωτικό φόρουμ



από την εμπειρία παλαιότερων χρηστών μπορεί να δώσει επανέκφυση. Ο κάθε κύκλος κρατάει 21 μέρες. μετά αφήνεις κενό 21-30 μέρες. Με συζήτηση με έναν χρήστη ο οποίος παλαιότερα είχε καλά αποτελέσματα χρειάστηκε 10 περίπου κύκλους για να φτάσει από nw3 αραιό σε 2 δυνατό. Αναφέρει οτι υπήρχαν χρήστες με πολύ πιο γρήγορη ανταπόκριση. Επίσης οσοι χρησιμοποιούσαν φίνα ή RU είχαν και αυτοί πιο γρήγορη ανταπόκριση.

Το θέμα είναι τώρα μόλις τελειώσει το υπόλοιπο που έχω από που θα προμηθευτώ ξανά

Υ.Γ. ΠΡΟΣ ΑΝΤΜΙΝΣ παρακαλώ αυτό το θέμα να μπορούν αν το βλέπουν μόνο μέλη. Ευχαριστώ
φίλε ευχαριστώ για την απάντηση σου!παίζει οργανωμενη παραγγελία απο το φορουμ μας??
από ομαδική παραγγελία σε ιδιωτικό φόρουμ



από την εμπειρία παλαιότερων χρηστών μπορεί να δώσει επανέκφυση. Ο κάθε κύκλος κρατάει 21 μέρες. μετά αφήνεις κενό 21-30 μέρες. Με συζήτηση με έναν χρήστη ο οποίος παλαιότερα είχε καλά αποτελέσματα χρειάστηκε 10 περίπου κύκλους για να φτάσει από nw3 αραιό σε 2 δυνατό. Αναφέρει οτι υπήρχαν χρήστες με πολύ πιο γρήγορη ανταπόκριση. Επίσης οσοι χρησιμοποιούσαν φίνα ή RU είχαν και αυτοί πιο γρήγορη ανταπόκριση.

Το θέμα είναι τώρα μόλις τελειώσει το υπόλοιπο που έχω από που θα προμηθευτώ ξανά

Υ.Γ. ΠΡΟΣ ΑΝΤΜΙΝΣ παρακαλώ αυτό το θέμα να μπορούν αν το βλέπουν μόνο μέλη. Ευχαριστώ
ευχαριστώ φίλε για την απάντηση αλλά και το ότι μοιράστηκες μαζί μας τα αποτελέσματα σου!Παίζει καμιά οργανωμένη παραγγελία από το φόρουμ μας αν γνωρίζεις πωσ γίνεταί??
 
Μπλουζα