Prp αποψεις

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Έχω κάνει μία συνεδρία prp πριν απο περιπου 20 μερες. Δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι ειμαι ταυτοχρονα και στο big three. Στο τελος του 2ου μηνα μινοξιδιλης(φινα παιρνω χρονια αλλα τωρα εχασε εδαφος) σταματησε σχεδον παντελώς η τριχόπτωση. Βέβαια ταυτόχρονα ξύρισα και τα μαλλιά μου, ίσως δυνάμωσαν. Επειδή θα επαναλάβω την θεραπεία θα ενημερώσω. Ίσως συνδιαστικά να βοηθάει, πάντως είναι δυσάρεστο και λίγο επίπονο. Τονίζω ότι δεν το προτείνω... ειδικά στην περίπτωση που μαζεύει κάποιος χρήματα για μεταμόσχευση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dim10

Active Member
Επικουρικα με μμ ισως.Σε γενικες γραμμες νομιζω ειναι πεταμα χρηματων

Ισως καλυτερα να δωσεις οτι εδινες για prp για μερικα grafts ακομα.
Δε ξερω , σε ξενα forum οι περισσοτεροι το βριζουν και λενε οτι τους εκανε και χειροτερα.
Σε sites με φωτογραφιες λενε τα καλυτερα.
Αντε βγαλε ακρη
 

MariosOik

Active Member
@MariosOik μιλαω για μονο του χωρις μινοξ φινα ωστε να ειναι ανεπηρεαστο το οποιο αποτελεσμα
Αποδεδειγμένα μόνο η μινοξιδίλη και η φιναστερίδη μπορούν να δημιουργήσουν μείωση της τριχόπτωσης αλλά και επανέκφυση. Αν έχεις σημαντικό πρόβλημα δοκίμασε μινοξιδίλη αλλά καλύτερα στείλε κάποιες φώτο σου ή άνοιξε ένα νήμα με την περίπτωσή σου να παρέμβουν οι πιο έμπειροι...!
 

Dim10

Active Member
Ξερω @MariosOik
Απλα συγκεκριμενα για prp δημιουργησα νημα για εμπειριες και αποψεις
Thanx και για την ενημερωση
 

crossfire

Well-Known Member
Τελικα βοηθαει η ειναι ανουσιο;

Επικουρικα με μμ ισως.Σε γενικες γραμμες νομιζω ειναι πεταμα χρηματων



Για μένα τελείως άχρηστο..
Εγώ προσωπικά και μεταμόσχευση να έκανα και να μου το πρόσφεραν δωρεάν, θα έλεγα όχι.
 

aeratos28

Just aeratos
Εννοείται ότι είναι άχρηστο..πεταμένα λεφτά..μου λέει ένας φίλος του είπε μία κορυφαία και καλά δερματολογος να του κάνει prp και ότι θα βγουν μαλλιά..και να σχεδιάσουν μαζί πως θέλει την hairline ..ακου τι του λέει ρε παιδιά του φίλου μου η γυναίκα..το πρόβλημα είναι ότι αυτός την πιστεύει κιόλας και μου αγριεψε μόλις του είπα ότι τον κοροϊδεύει.δεν ξέρω ποιος είναι χειρότερος από τους 2...αυτή με τις μαλακίες που του λέει,η αυτός που νομίζει ότι θα δώσει 600-700 € και θα βγάλει μαλλιά..εντωμεταξυ ο φίλος norwood3 προς 4..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dim10

Active Member
Ποιος ο λογος ομως;
Υπαρχει καποια ερευνα πισω απο αυτο που να αποδεικνύει οτι δεν κανει τπτ;
Απο χρηστες ναι, πολλοι ειπαν οτι δεν ειδαν τπτ , αλλοι χειροτερα.
 

aeratos28

Just aeratos
Βασικά ψάξε να βρεις καμιά έρευνα που να αποδεικνύει ότι κάνει δουλειά πραγματική..όχι το αντίθετο..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ακουστε κατι παιδια που ισως δεν γνωριζετε. Το prp δεν γινεται μονο στα μαλλια αλλα και στο προσωπο για αναπλαση. Επισης γινεται με ενεση σε αρθρωσεις γονατου σε ασθενεις με χρονιους πονους και με πολυ καλα αποτελεσματα στο συγκεκριμενο κομματι το οποιο γνωριζω απο γνωστη μου αθλητρια που κανει στα γονατα της με αποτελεσμα.
Για το μαλλι δεν πιστευω οτι θα βγαλει καποιος μαλλια σε αδεια περιοχη. Στα μαμα μαλλια μπορει να δωσει μια βοηθεια πιστευω. Αλλα θα προτιμουσα φυσικα να μαζεψω χρηματα για μμ παρα να τα ξοδευω εκει.
 

Dim10

Active Member
Βασικά ψάξε να βρεις καμιά έρευνα που να αποδεικνύει ότι κάνει δουλειά πραγματική..όχι το αντίθετο..

Επειδη ψαχνω δε βρισκω κατι που να λεει 100% οτι βοηθαει.
Οπως ξαναειπα αλλοι χρηστες λενε τα χειροτερα κ καποια site τα καλυτερα.
Τωρα αν εμπλεκεται marketing μεσα δε μπορω να το πω με σιγουρια γι αυτο πανε μαζι μαρτυριες χρηστων με τα λεγομενα των ερευνων για να βγει εστω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη
 

MariosOik

Active Member
Είναι ακριβώς αυτό που λέει ο Δημήτρης. Ίσως ένα boost στα ήδη υπάρχοντα μαλλιά.
 

aeratos28

Just aeratos
Δημητρη για το πρόσωπο το ήξερα ότι γίνεται το prp..για τα γόνατά που ειπες δεν το είχα ακούσει πάλι..ενδιαφέρον..!όσο για αυτό που λες συμφωνω..σε αραιά μαλλιά ίσως να κάνει κάτι ελάχιστο ,αλλά και αυτό θα πρέπει να το κάνεις συνέχεια ,κάθε μήνα σαν θεραπεία δηλαδή και να μην το σταματήσεις ποτέ και ίσως μετά από κάνα χρονο να δεις κατι..όμως σε άδεια περιοχή δεν πρόκειται να βγει ούτε χνούδι..όχι που θέλει η άλλη να σχεδιάσει και τι hairline θέλει να φτιάξει ο φίλος μου που είπα πιο πριν..έλεος δηλαδή..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Στα γονατα εχει το πιο αισθητο αποτελεσμα σε αυτους που εχουν προβλημα. Και παλι ομως θελει επαναληψη καθε 6μηνο το αργοτερο. Ο ορθοπαιδικος το βαζει με ενεση μεσα στην αρθρωση του γονατου.
Τωρα που το σκεφτομαι και οι βεντουζες που κανουν οπως βλεπαμε στους ολυμπιακους αγωνες οι κολυμβητες τι κανουν; τραβανε το αιμα εξω απο τα αγγεια και κανουν εκχυμωση (μελανια) στο δερμα και τους μυς. Ισως και αυτο να αναπλαθει και να αναζωογονει τους μυς των αθλητων. Δεν ξερω αν εχει καποια σχεση τωρα μου ηρθε αλλα εχει βαση. Ψαξτε στο ιντερνετ για prp σε γονατο. Εχει και βιντεακια απο οτι θυμαμαι
 

Dim10

Active Member
Μα ουσιαστικα αυτο λενε ως επι τω πλειστων , για πυκνωση σε αδυναμες τριχες και πιο αργη εξελιξη της τριχοπτωσης , σε κενα σημεια δεν υπαρχουν αναφορες για επανεκφυση ισως αν υπαρξει κατι να να υπαρξει σε αδρανοποιημενους θυλακες.
Απλως διχαζουν μαρτυριες μελων σε ξενα φορουμ.
 
Μπλουζα