Proscar vs finar

kapa

Μέλος του προσωπικού
καποιο μελος (john john)ειχε αναφερει οτι χρησιμοποιουσε προσκαρ 2 χρονια με παρενεργειες,εκανε μεταγραφη σε φιναρ και συνεχιζει εναν χρονο χωρις παρενεργειες.
ετσι και εγω ειπα να δοκιμασω φιναρ.
η στραβος ειναι ο γιαλος η βουλιαξε η βαρκα.
το φιναρ εχει πολυ λιγοτερες παρενεργειες απο το προσκαρ.
δεν ξερω αν ειναι τυχαιο η οχι,ειμαι 2 μηνες με φιναρ 0,5mg.
δεν εχει νερωσει το σπερμα που με το προσκαρ γονοταν με πολυ μικροτερη δοδολογια.
δεν εχει πεσει η λιμπιντο(αυτο μπορει να ειναι και τυχαιο)
μονο πονος στους ορχεις και παλι λιγοτερο απο το προσκαρ.
δεν περιμενα να βγαλω 2μηνο,με το προσκαρ ειχα πολυ εντονες παρενεργειες και με δοσολογια προπεσια 1/32.μιλαμε για ποσοτητες φιναστεριδης 0,0.
οποτε αν καποιος δεν αντεχει αλλο τις παρενεργειες του προσκαρ ας κανει μια μεταγραφη μηπως και βγει καμια ακρη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
να συμπληρωσω οτι το 1/32 προπεσια το εκοψα στην εβδομαδα με πολυ εντονους πονους σε σημειο να με ενοχλουν στην δουλεια μου,επισης ειχε μηδενισει την λιμπιντο
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Καλα νεα !! αλλα πως εξηγείτε αυτο? φιναστεριδη δεν περιεχει και το φιναρ? και με την τριχόπτωση πως ειναι τα πραγματα kappa? δουλευει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν βγαζω ακρη,φιναστεριδη εχουν και τα δυο.
γι αυτο λεω οποιος εχει παρενεργειες με προσκαρ δεν χανει κατι να δοκιμασει,θα βγαλουμε καποια ακρη.
το φιναρ ειναι φθηνοτερο του προσκαρ σαν γενοσημο.
απο αποτελεσματα δεν εχω ακομα,ειναι πολυ νωρις
 

poseidonas77

Well-Known Member
θα ρωτησω αυριο την αδερφη μου που δουλευει σε φαρμακειο να μου πει τι παιζει...
παντως τις προαλες μου λεγε οτι δινουν φουλ propecia μαζι με μινοξ ....εχει τσακισει το κοσμο η τριχοπτωση ..και ειδικα στις γυναικες γινεται χαμος τα τελευταια χρονια...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ίσως το final έχει μικρότερη συγκέντρωση ουσίας φιναστερίδης μέσα, όπως και να έχει εγώ δεν συμπαθώ τα γενόσημα. Επειδή υπάρχει καρκινοπαθής στην οικογένεια, προσφάτως μια ογκολόγος που μας έδωσε αντιοιστρογόνα (αναστολέα αρωματάσης) μας είπε να πάρουμε το αυθεντικό σκευασμα arimidex και οχι το γενόσημο και είχε στοιχεία για αυτό. Τώρα αν το finar κάνει την ίδια δουλειά με proscar χωρίς παρενέργειες, τότε φαντάζει τέλειο, αλλά πάντα κάποιο λάκο έχει η φάβα.
 

poseidonas77

Well-Known Member
μαλον ψυχολογικο ειναι το ζητημα..η συγκεντρωση της δραστικης ουσιας ειναι η ιδια και στα 2 σκευασματα...ετσι μου ειπανε σημερα που ρωτησα..βεβαια αυτο δε μας χαλαει καθολου!!!
συνεχιστε να μας δινετε feedback παιδες.....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μαλον ψυχολογικο ειναι το ζητημα..η συγκεντρωση της δραστικης ουσιας ειναι η ιδια και στα 2 σκευασματα...ετσι μου ειπανε σημερα που ρωτησα..βεβαια αυτο δε μας χαλαει καθολου!!!
συνεχιστε να μας δινετε feedback παιδες.....
αν προσεξεις ανεφερα ποιες ειναι οι ψυχολογικες παρενεργειες(πτωση λιμπιντο)
και ποιες οι σωματικες,δεν νερωσε το σπερμα,σωματικο.δεν εχω πολυ πονο,σωματικο.
δεν εχω καταλαβει το γιατι,ισως το ορμονικο ρποφιλ να αλαζει μετα απο καποια ηλικια
 

poseidonas77

Well-Known Member
kappa μολις μιλησα με την αδερφη μου που ειναι φαρμακοποιος και δουλευει σε φαρμακειο
και μιλαγαμε κανα 10λεπτο για το ζητημα...αυτα μου ειπε...
καπα απο στυσεις κτλπ πως εισαι???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kappa μολις μιλησα με την αδερφη μου που ειναι φαρμακοποιος και δουλευει σε φαρμακειο
και μιλαγαμε κανα 10λεπτο για το ζητημα...αυτα μου ειπε...
καπα απο στυσεις κτλπ πως εισαι???
πολυ καλα για την ηλικια μου και με φινα και χωρις.
οι ορμονες μου χωρις φαρμακα ειναι τέλειες
10866635_810772818962116_811347924_n.jpg
 

poseidonas77

Well-Known Member
kappa εμενα προς το παρον με κραταει καλα η μινοξ...βεβαια δεν μου εδωσε κατι ουσιαστικο
στην αραιωση αλλα πιστευω με φινα ισως να επαιρνα αρκετα πισω διοτι στο προβληματικο σημειο εχω πολλες κοντες τριχες εδω και πολλα χρονια που δεν μεγαλωνουν με τιποτα...ενα φοβο μονο εχω και αυτος ειναι μηπως και ειμαι ατυχος και μου δημιουργησει μονιμο στυτικο προβλημα οπως κατα καιρους διαβαζουμε....αλλιως θα ημουν ηδη στη φινα παροτι εχω μεγαλη αρνηση απο τους συγγενεις που ειναι στο χωρο του φαρμακου....
ποσο ατυχοι ειμαστε!!!!!!και ποσα ξενοιαστα χρονια θα παιρναγαμε εαν δεν ειχαν τις παρενεργειες φινα και ντουντα!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kappa εμενα προς το παρον με κραταει καλα η μινοξ...βεβαια δεν μου εδωσε κατι ουσιαστικο
στην αραιωση αλλα πιστευω με φινα ισως να επαιρνα αρκετα πισω διοτι στο προβληματικο σημειο εχω πολλες κοντες τριχες εδω και πολλα χρονια που δεν μεγαλωνουν με τιποτα...ενα φοβο μονο εχω και αυτος ειναι μηπως και ειμαι ατυχος και μου δημιουργησει μονιμο στυτικο προβλημα οπως κατα καιρους διαβαζουμε....αλλιως θα ημουν ηδη στη φινα παροτι εχω μεγαλη αρνηση απο τους συγγενεις που ειναι στο χωρο του φαρμακου....
ποσο ατυχοι ειμαστε!!!!!!και ποσα ξενοιαστα χρονια θα παιρναγαμε εαν δεν ειχαν τις παρενεργειες φινα και ντουντα!!!!
τα serms http://www.hairlossgr.com/threads/Γυμναστηριο.591/page-22#post-136794
μονο μπορουν να διωξουν τις παρενεργειες μονιμες και μη της φινας,ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε.
οταν θα διπλασιασουν τις αντρικες ορμονες ελευθερη τεστοστερονη δυιδροτεστοστερονη οι παρενεργειες θα φυγουν και η λιμπινο θα ερθει καλυτερα και απο πριν.
η φινα ειναι πολυ λιγη για να με τρωμαξει για μονιμες παρενεργειες
 

gkast

Active Member
kappa εμενα προς το παρον με κραταει καλα η μινοξ...βεβαια δεν μου εδωσε κατι ουσιαστικο
στην αραιωση αλλα πιστευω με φινα ισως να επαιρνα αρκετα πισω διοτι στο προβληματικο σημειο εχω πολλες κοντες τριχες εδω και πολλα χρονια που δεν μεγαλωνουν με τιποτα...ενα φοβο μονο εχω και αυτος ειναι μηπως και ειμαι ατυχος και μου δημιουργησει μονιμο στυτικο προβλημα οπως κατα καιρους διαβαζουμε....αλλιως θα ημουν ηδη στη φινα παροτι εχω μεγαλη αρνηση απο τους συγγενεις που ειναι στο χωρο του φαρμακου....
ποσο ατυχοι ειμαστε!!!!!!και ποσα ξενοιαστα χρονια θα παιρναγαμε εαν δεν ειχαν τις παρενεργειες φινα και ντουντα!!!!
Άκου τους συγγένεις...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
και εγω αν και το χρησιμοποιω(δεν ξερω για ποσο) δεν ειμαι υπερ της φιναστεριδης.
αν το προσεξετε δεν το προτεινω σε καινουρια μελη που ακομα ψαχνονται με τις θεραπειες.
η αληθεια ειναι οτι τις παρενεργειες της φιναστεριδης δεν τις ειδα πουθενα αλλου,πολλες και εντονες.
και γενικα στους περισσοτερους κανει παρενεργειες.
και με το φιναρ τωρα δεν ειναι εντελως ροδινα τα πραγματα,εχω πονους απλα ειναι ανεκτοι
 

gkast

Active Member
και εγω αν και το χρησιμοποιω(δεν ξερω για ποσο) δεν ειμαι υπερ της φιναστεριδης.
αν το προσεξετε δεν το προτεινω σε καινουρια μελη που ακομα ψαχνονται με τις θεραπειες.
η αληθεια ειναι οτι τις παρενεργειες της φιναστεριδης δεν τις ειδα πουθενα αλλου,πολλες και εντονες.
και γενικα στους περισσοτερους κανει παρενεργειες.
και με το φιναρ τωρα δεν ειναι εντελως ροδινα τα πραγματα,εχω πονους απλα ειναι ανεκτοι
Καλά κάνεις αυτό που με ανησυχει έιναι η μεγάλη αυξηση στο ποσοστό παρενεργείων σε αρκετά μέλη ,,,τελικα μόνο 1....%
δεν έιναι,,
 
Εμένα η απορία μου ειναι πως καποια παιδια απο εδω παιρνουν avodart χωρις να εχουν παρενεργειες η να εχουν ελαχιστες και πως αλλα παιδια παιρνουν 1/4 propecia (ο kapa 1/32) και γονατιζουν απο τις παρενεργεις.Τι είναι αυτο που τους διαφοροποιει?
 

poseidonas77

Well-Known Member
δεν ειναι και πολλοι εαν δεν κανω λαθος...ο τροφεας σε ενα ποστ που τον ρωτησα μου ειπε οτι στην αρχη με ντουντα ειχε χειροτερες παρενεργειες απο φινα...αν δει το ποστ καλυτερα να τοποθετηθει περι ντουντας και να μας δωσει ενα feedback
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εμένα η απορία μου ειναι πως καποια παιδια απο εδω παιρνουν avodart χωρις να εχουν παρενεργειες η να εχουν ελαχιστες και πως αλλα παιδια παιρνουν 1/4 propecia (ο kapa 1/32) και γονατιζουν απο τις παρενεργεις.Τι είναι αυτο που τους διαφοροποιει?
σε ενα ποσοστο στους αντρες η λιμπιντο ειναι η ελευθερη τεστοστερονη,σε ενα μεγαλο ποσοστο η λιμπιντο ειναι η διυδροτεστοστερονη.
υπαρχει ενα ποσοστο που σε καποιους η λιμπιντο ειναι και οι δυο αυτες ορμονες.
αυτες ειναι οι διαφορες που το φαρμακο θα δρασει διαφορετικα στον καθε εναν,αυτο ειναι στο σεξουαλικο κομματι.
το κλειδωμα της ελευθερης τεστοστερονης στο να μετατραπει σε διυδροτεστοστερονη προκαλει και πονο στους ορχεις
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα