Proscar vs finar

TheoZKS

Member
Παντός εγώ παιδιά παίρνω εδώ και 10 μήνες περίπου Προσκαρ 1μγ την ημέρα και βλέπω αραίωση.
Θέλω να πω επίσης πος λόγο καλής ψυχολογίας οτι δεν εχω καθόλου να καθόλου παρενέργειες. Ίσα ίσα είμαι απίστευτα ανεβασμένος σεξουαλικα με την κοπέλα μου και γενικά είμαι ευτιχισμενος και πιστεύω πος παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.

Το θέμα μου ειναι πος η Φινα δεν με κρατάει σε σταθερό σημείο και συνεχίζω να χάνω έδαφος. Επίσης παίρνω Μινοξ, Ρολλερ 1,5μμ ( 1 φορά την εβδομάδα ) και Φολιγγεν την ημέρα του Ρολλερ μόνο.

Να αλλάξει ίσος τα πράγματα σε μένα το Φιναρ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε μου και εγώ άρχισα να χάνω έδαφος επειδή συνηθίζεις την φινα με τον καιρό, η λύση για μένα ήταν να ανένω στο 1/4 του χαπιού ήτοι 1,25 mg και όταν έχασε και αυτό έδαφος πήγα στο 1/3 και 2 χρόνια τώρα με κρατάει σταθερό, ειμαι χρήστης 10 χρόνια. Το επόμενο στάδιο θα ειναι μάλλον duta για μένα.
 

TheoZKS

Member
Φίλε μου και εγώ άρχισα να χάνω έδαφος επειδή συνηθίζεις την φινα με τον καιρό, η λύση για μένα ήταν να ανένω στο 1/4 του χαπιού ήτοι 1,25 mg και όταν έχασε και αυτό έδαφος πήγα στο 1/3 και 2 χρόνια τώρα με κρατάει σταθερό, ειμαι χρήστης 10 χρόνια. Το επόμενο στάδιο θα ειναι μάλλον duta για μένα.

Ναι βρε συ απλά ειχα την εντύπωση πως δεν κάνει να υπερβαίνουμε το 1μγ επειδή υπάρχει κυνδυνος να φέρει να αντίθετα αποτελέσματα. Γιαυτο και σκέφτηκα πως ΜΗΠΟΣ ΑΝ αντικαταστήσω στην θεραπεία μου το Προσκαρ με το Φιναρ, θα καταφέρω κάτι ;
 
post: 143987 είπε:
εγώ έχω χαλάσει με το proscar ένα πακέτο για να το τεμαχίσω σε 8 κομμάτια άλλα έχω παρενέργειες από την δεύτερη μέρα με 0,5 πόνους όρχις αλλα μετά το επερνα μέρα πάρα μέρα σε ένα 24ωρο επανέρχομαι . Το σταμάτησα 2 μέρες και τώρα ξανά άρχισα που θα παει θα υποχωρήσει ο οργανισμός η λες να παθω τπτ ?
Το ποιο πιθανο είναι ότι ανηκεις στην κατηγόρια που λέει G. Kotsarelis οπου εχεις αυξημένες prostaglandines και η Φίνα δεν σε βοηθα , χρειάζεται αλλη θεραπεια.
Για να δεις οτι Οντως είσαι σεαυτη την κατηγόρια πρεπει μα μετρησεις την DHT και την Οιστρόνη και την Androstedione.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
μπορω με σιγουρια να πω πως η φιναστεριδη ειναι το πιο βαρυ φαρμακο που εχω χρησιμοποιησει.
οχι οτι εγινε τιποτα το τραγικο.γενικα μιλαω....
εχω δοκιμασει τα παντα απο φαρμακο αλλα σαν την φινα δεν βρηκα.
για να λεμε του στραβου το δικαιο το 95% των φαρμακων δεν θα εμφανισουν παρενεργειες.
η δοσολογια μου εχει πεσει στο 1/10 φιναρ για να μην εχω ενοχλησεις.
και απο οτι φαινεται δεν θα υποχωρησουν
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Την προηγουμενη βδομαδα ηταν να συναντηθω με μια κοπελα για να περασουμε καλα.
Ε με τα πολλα ειπα να μην παρω Finar την προηγουμενη μερα και την μερα που θα συναντιομασταν.
Την ωρα που ξεκινησα να παω λιγο πριν στο σπιτι με πιασε τρομερη παρενεργεια.
Πονους αφορητους στους ορχεις αλλα και στην κοιλια.Μιλαμε διπλωσα απο τον πονο ουτε να περπατησω μπορουσα.
Λεω ρε γ@μοτο τοσο γκαντεμης ειμαι?
Οι Πονοι συνεχιστηκαν ολο το βραδυ φυσικα και ξενερωσα.
Κουμπωσα μετα και ενα βιαγκρα γιατι με τοσο πονο κουκου δεν θα κανε ουτε με λιτανειες.
Δεν πηγαμε σε σπιτι την βγαλαμε αμαξι μετα απο ενα ποτο.
Στο αμαξι με εκανε κουκου τελικα αλλα και παλι δεν ημουν ντουρος με τετοιους πονους ακομη και με βιαγκρα ειχα θεμα.
Παλι καλα αρκεστηκαμε σε αλλα πραματα ασε που δεν βολευε και στο αμαξι μου και δεν το επιδιωξα μην γινουμε και ρομπα.
Φταει οτι δεν πηρα φινα για 1 μερα? Δεν μπορω να καταλαβω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρομαντικος ημουνα και την πρωτη φορα της συναντησης.
Οκ η τριτη φορα θα ειναι σε χοτελ.
 

tasos

Active Member
John John, μάλλον ότι το δεν το πήρες για 1-2 ημέρες φταίει ότι είχες πόνους ! Το έχω πάθει αρκετές φορές, γιατί το έχω κόψει-αρχίσει πολλές φορές μέσα σε περίπου 15 χρόνια !

Για μία μέρα πάλι πιστεύω, αν το ξεχάσεις δεν θα εχεις πρόβλημα. Αν δεν πάρεις πάνω κάτω στο 24ωρο .....τότε θα έχεις λίγους πόνους !

Γνώμη μου είναι, μείνε σταθερός στην φίνα....... και πάρε κανένα βοήθημα για να είσαι ντούρασελ (έστω και ψυχολογικά θα σε βοηθήσει).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαι αλλες φορες το χω ξεχασει και δεν με πονουσε αλλα αυτη την φορα με διπλωσε ο πονος στα δυο.
Βοηθημα πηρα το ειπα παραπανω αλλα με τοσο πονο που ειχα δεν ειχα ουτε για φιλι ορεξη.
 
Γειά σας, σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω φιναστεριδη αλλά δεν ξέρω ποια συσκευασία finar, Propecia η proscar;; αν δω παρενέργειες θα την σταματήσω
 

gkast

Active Member
Kαι αλλες φορες το χω ξεχασει και δεν με πονουσε αλλα αυτη την φορα με διπλωσε ο πονος στα δυο.
Βοηθημα πηρα το ειπα παραπανω αλλα με τοσο πονο που ειχα δεν ειχα ουτε για φιλι ορεξη.
Δηλαδή είχες πόνο μόνο και μόνο επειδει δεν το πήρες για μια μέρα ...
Δηλαδή εαν το κόψεις μαχαίρι τι θα γίνει θα μείνεις παράλυτος .....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ισως να ειχα πονο που δεν το πηρα ισως ηταν συμπτωση.
Αν το κοψω το χαπι και ισχυει πιστευω ναι,οτι θα αρχισω να ποναω για καποιες μερες μεχρι να σταθεροποιηθει ο οργανισμος μου.
Μπορει να εκδηλωσω και προστατιτιδα και μετα να θελω θεραπεια κατα τις προστατιτιδας.
Ειναι πιστευω οπως οταν ενα πρεζακι κοβει την πρεζα και αρχιζουν μετα οι παρενεργειες και οι πονοι μεχρι να καθαρισει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μετα απο 3 χρονια χρηστης φινας που κλεινω το σεπτεμβριο πιστευω οτι η φινα μας κανει κακο στον οργανισμο ασχετα το τι κανει στο μαλλι.
Αυτο εχω καταλαβει ασχετως αν με το φιναρ ειμαι πολυ καλυτερα απο το προσκαρ σε οτι αφορα για τις παρενεργειες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Xρηστο αν διαθετεις λεφτα ξεκινα με propecia που υπαρχει και 1Mg σε χαπι και θα βγαινει κανονικα η δοση αρα και καλυτερα.
Μετα παρε proscar Που θα σε βγει πολυ πιο οικονομικο για μηνες αλλα θα πρεπει να το σπας το χαπι.
Τριτο σε βαζω το finar που περνω και γω εξισου οικονομικο αλλα και αυτο πρεπει να το σπασεις.
Το Proscar Με φερνε παρενεργειες σε ολα και το κοψα.
Με το finar ειμαι οκ και σε παρενεργειες και σε μαλλι.
Αν θες να ξεκινησεις ξεκινα με την σειρα που σε ειπα.Απλα το Propecia βγαινει πιο ακριβο.
 

giwrgos athina

Active Member
Jonn τωρα τι εκανες το ξαναρχισες το φαρμακο?οι πονοι υποχωρησαν??Σκοπευεις να το συνεχισεις??Συμφωνω μαζι σου πως κανει κακο στην υγεια και ολα αυτα για 5 κολοτριχες που μας εμειναν.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Τζον προσπαθησε να δοκιμασεις ενα διαλειμα απο το φαρμακο και βγες σταδιακα περνωντας αρχικα μερα παρα μερα και ανα 10 μερες ελλατωσε τη χρηση του, ισως η ξενερα που εφαγες στο αυτοκινητο ειναι μια προειδοποιηση...ουτως η αλλως το μαλλι σου μπροστα δεν θα επιρρεαστει απο dht κοψε καν εξαμηνο και.δες πως παει δε νομιζω να γινεις γλομπος ισως να μην πεσει και τριχα παντως δοκιμασε να βγεις, ενα διαλλειμα στα τρια χρονια χρειαζεται
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Giwrgo athina δεν ειχα κοψει ποτε την φινα.
Πονους ειχα μια μερα ναι υποχωρησαν αν και χθες ειχα ενα τσιμπηματακι.
Δεν ξερω αν επηρεαζει και η ζεστη τελικα.
 
Μπλουζα