Proscar vs finar

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa εχεις δει καθολου μειωμενη τριχοπτωση μεχρι στιγμης απο το finar?
εχω 10 μερες που εχει μειωθει παρα πολυ αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα οτι ειναι απο την φινα η τις αλαγες της θερμοκρασιας.
απο 200 επεσε σε 30 τριχες περιπου
 
OTE="John_John1, post: 142348, member: 2643"]Αυ
ο ειναι η Αρωματαση?
http://mastos.eu/mastos.eu/Anastoleis_aromatases.html[/QUOTE]
Οχι αυτή η αρωματαση. οι αρωματασες είναι πολλές όπως και οι Γιάννη δες είναι πολλοί.
Μας ενδιαφέρει και το επίθετο, λοιπον αυτή λέγεται "αρωματαση της τετοστερονης".
Και εχει το καθήκον να μετατρέπει σε Εστραδιολη(θυλική ορμόνη).
Όμως δεν θελουμε να το κανει αυτο με υπερβολικό τροπο γιατί κατεβάζει την λίμπιντο.
Εδώ θα βρεις όλες τοις πληροφορίες για την αρωματαση.
http://www.hairloss-research.org/Herbalaromataseinhibition.html

Και το ποιο σπουδαίο λέει οτι με λάδι απο τα κουκούτσια του Σταφυλιού μπορείς να σταματησεις την υπερβολική δραση της αρωματασης.
Αναλύσεις ορμών γίνονται οπου γίνονται αναλύσεις αίματος. Σε ιατρικά κέντρα και λοιπά. Το ζει αλόης μπορείς να το βρεις στη Macrovita οπώς και το λάδι απο τα κουκούτσια σταφιλιου
απο grape seed oil.
Όσο για αυτό που λέει o gkast εναι καλυτερο για την κοπελα να βάλεις αλόη με λαδί αβοκάντο για τα χέρια πρόσωπο, τα πόδια .
Θα φτιαξει τόσο ομορφο δερμα, απαλλαγμένο απο ρυτίδες κ.λ.π.
Που ξετρελαθει μάζι σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλα ρε kapa τις τριχες μετρατε καθημερινος εσεις?
Εγω ποτε δεν το κανα ως τωρα.Μην με βαζετε σε τριπακι να κραταω ημερολογιο καθημερινο ποσες τριχες επεσαν.
Δεν θα το αντεξω.
Εγω γενικα εχω μια σταθερη τριχοπτωση στο νιπτιρα οταν λουζομαι.
Λουζομαι καθημερινα σχεδον.
Αν το αφησω 3-4 μερες θα πεσουν πιο πολλες τριχες αλλα στα μαξιλαρια δε βρισκω τπτ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλα ρε kapa τις τριχες μετρατε καθημερινος εσεις?
Εγω ποτε δεν το κανα ως τωρα.Μην με βαζετε σε τριπακι να κραταω ημερολογιο καθημερινο ποσες τριχες επεσαν.
Δεν θα το αντεξω.
Εγω γενικα εχω μια σταθερη τριχοπτωση στο νιπτιρα οταν λουζομαι.
Λουζομαι καθημερινα σχεδον.
Αν το αφησω 3-4 μερες θα πεσουν πιο πολλες τριχες αλλα στα μαξιλαρια δε βρισκω τπτ.
οχι,δεν τις μετραω,το κανω μονο 3 φορες τον μηνα για να δω που βρισκομαι στην θεραπεια που ακολουθω.
αντιλμβανομαι μονο αν ειναι εντονη η τριχοπτωση η εχει καλμαρει.
το τελευταιο 2μηνο ειχα εντονη τριχοπτωση πριν ακομα ξεκινησει καλοκαιρι και δεν ηξερα το γιατι.
περιπου 100 χανω τον χειμωνα και 200 το καλοκαιρι.
δεν εχω εποχιακη τριχοπτωση αλλα καλοκαιρινη και χειμερινη,οσο πιο πολυ ζεστη,τοσο πιο πολυ μαλλι μου φευγει.
καθε 3 βαθμοι αλαγη θερμοκρασιας επηρεαζει την τριχοπτωση μου σε αυξηση η μειωση
 
ΤUOTE="John_John1, post: 142414, member: 2643"]Γιωργοςbioherbal εισαι ωραιος φιλε,Ενδιαφεροντα ολα οσα λες.[/QUOTE]
Σε λίγο που θα βγουν τα σταφύλια πρεπει να πρωτειμουμε αυτά που έχουν κουκούτσι και φυσικά να τρωμαι και το κουκούτσι αν θέλουμε να ανεβασουμε την Τ.
ο καθένας για τους λόγους του (άλλος για το μαλλί, άλλος για να τον χαίρεται η γυναικα του, ή για όλα μαζύ).
Επίσης λέει και για τοις κατεχινες που έχει το τσάι.
Και για το χυμό απο ρόδι, όμως τα ρόδια παρέχει να μεγαλώσουν σε χωράφι που να έχει ασβέστιο πολύ π.χ. στο Αγρίνιο.

Γιωργοςbioherbal εισαι ωραιος φιλε,Ενδιαφεροντα ολα οσα λες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
γιωργο,εχω διαγραψει περιπου 50 μηνυματα σου που δεν γραφουν τιποτα.
πρεπει καποια στιγμη να το κανεις σωστα.
πατας απαντηση,πας απο κατω και γραφεις,μετα πατας υποβολη απαντησης και το μηνυμα ειναι ετοιμο
 
kapaαγοραστές είπε:
γιωργο,εχω διγραψει περιπου 50 μηνυματα σου που δεν γραφουν τιποτα.
πρεπει καποια στιγμη να το κανεις σωστα.
πατας απαντηση,πας απο κατω και γραφεις,μετα πατας υποβολη απαντησης και το μηνυμα ειναι ετοιμο
Το λιτσι το αγορασες, έναι το μονο που παρεμποδίζει τη 17β hsd.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11348472
Δες τι κανουν οι Ελληνες καθηγητές στο Βερολίνο.
Μπορείς να πας στη theracell να σου μετρήσουν τα ένζυμα, για να δεις οτι Οντως η hsd υπέρ λειτουργεί.
Άλλα είναι ακριβά τα αντιδραστήρια πρεπει να πάτε καμια 10ρια μαζύ για να πεσει το κοστος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το λιτσι το αγορασες, έναι το μονο που παρεμποδίζει τη 17β hsd.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11348472
Δες τι κανουν οι Ελληνες καθηγητές στο Βερολίνο.
Μπορείς να πας στη theracell να σου μετρήσουν τα ένζυμα, για να δεις οτι Οντως η hsd υπέρ λειτουργεί.
Άλλα είναι ακριβά τα αντιδραστήρια πρεπει να πάτε καμια 10ρια μαζύ για να πεσει το κοστος.
αν αποτυχει το 0,5mg finar που χρησιμοποιω τωρα,θα δοκιμασω λιτσι.
μετεφερα τα τελευταια μηνυματα απο το τζελ φιναστεριδης στο φιναρ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa πως παει με το finar?εχεις πονους η ηρεμησαν?
στο 0,5 εχω λιγους,αλλα ειναι λιγοτεροι απο την αρχη,θυμαμαι τον πρωτο μηνα ημουν ετοιμος να το σταματησω απο αυτην την παρενεργεια.
υποψιν οτι εγω ειχα περισσοτερο πονο με
70mg soy isoflavones
5.000iu D3
600mg fo ti
το καθε ενα απο αυτα μου εκανε περισσοτερο πονο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν μετρησα ακριβως ποσο χρησιμοποιω,πρεπει να ειμαι στους 3,5 μηνες.
ολα πανε οπως πριν,δεν εχω βελτιωση ακομα στο μαλλι,λιγοι πονοι η μονη παρενεργεια,αν και νομιζω ειναι πιο αραιοι οσο περναει ο καιρος.
αν πετυχει(για τα επομενα 2 χρονια θα εχω τις αμφιβολιες μου)θα ξανα μετρησω τις ορμονες για να δω που ειμαι
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa τι διαφορά έχει απο το proscar to finar ....
μπορει και καμια,μπορει και να ειναι πιο ελαφρυ σε παρενεργειες.
το σιγουρο ειναι οτι τεμαχιζεται πολυ δυσκολα στα 8 ενω το προσκαρ τεμαχιζεται πολυ ευκολα σε 32
 

arhs

Member
εγώ έχω χαλάσει με το proscar ένα πακέτο για να το τεμαχίσω σε 8 κομμάτια άλλα έχω παρενέργειες από την δεύτερη μέρα με 0,5 πόνους όρχις αλλα μετά το επερνα μέρα πάρα μέρα σε ένα 24ωρο επανέρχομαι . Το σταμάτησα 2 μέρες και τώρα ξανά άρχισα που θα παει θα υποχωρήσει ο οργανισμός η λες να παθω τπτ ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγώ έχω χαλάσει με το proscar ένα πακέτο για να το τεμαχίσω σε 8 κομμάτια άλλα έχω παρενέργειες από την δεύτερη μέρα με 0,5 πόνους όρχις αλλα μετά το επερνα μέρα πάρα μέρα σε ένα 24ωρο επανέρχομαι . Το σταμάτησα 2 μέρες και τώρα ξανά άρχισα που θα παει θα υποχωρήσει ο οργανισμός η λες να παθω τπτ ?
Δοκιμασε finar 0,5 καθημερινα
 
Μπλουζα