progesterone cream

kapa

Μέλος του προσωπικού
Atsibir είπε:
Κάπα καλησπέρα. Επειδή είμαι καινούργιος στο φόρουμ ψάχνω μια δυνατή DHT λοσιόν. Σκεφτόμουν να φτιάξω σπίρο αλλά είδα ότι πρότινες "ζιρτεκ"?Τι είναι αυτό και πως φτιάχνετε? (τελείως άσχετος λεμε...) , ποιό dht θα πρότινες?? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων καλή υγεία
Ζιρτεκ να προτιμήσεις,μεγαλύτερο πόσοστο επιτυχιας,λιγότερες παρενέργειες

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5094.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
kapa είπε:
weznem είπε:
δηλαδη δεν συμφωνεις με προγεστερονη να συνεχισω σπιρο και γιατι?σε ολο το κεφαλι βαζω σπιρο πανω καπα,δεν το βαζω μονο στους κροταφους..

Σε έπιασε θετικά η spiro,δεν θα δεις κατι επιπλέον με προσθήκη προγεστερονης.
Σε nw6 spiro minox και σε κροταφους minox airol.
Αν μετα απο χρονια ξεκινήσει κατηφόρα το επόμενο βήμα ειναι σε nw6 spiro σε nw6 minox airol
η σπιρο δινει καλυτερα αποτελρσματα απο ρεβιβο?
 

Reve

Active Member
Ζιρτεκ να προτιμήσεις,μεγαλύτερο πόσοστο επιτυχιας,λιγότερες παρενέργειες

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5094.html

Kapa Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Οδηγίες χρήσης δεν βρήκα όμως. Πόσο να βάζω και κάθε πότε?Ευχαριστώ πολυ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Atsibir είπε:
Ζιρτεκ να προτιμήσεις,μεγαλύτερο πόσοστο επιτυχιας,λιγότερες παρενέργειες

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5094.html

Kapa Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Οδηγίες χρήσης δεν βρήκα όμως. Πόσο να βάζω και κάθε πότε?Ευχαριστώ πολυ

Φαντάζομαι όλοι θα έχουμε τριχοπτωση σε επιφάνεια nw6..
Μέτρησε πόσες τρίχες χάνεις στο περίπου.
Ξεκινάς με μια εφαρμογη την ημερα 1,5-2ml σε αυτήν την επιφάνεια.
Αργότερα μπορείς να ανεβασεις σε δυο εφαρμογές η και περιεκτικότητα.
 

Reve

Active Member
Φαντάζομαι όλοι θα έχουμε τριχοπτωση σε επιφάνεια nw6..
Μέτρησε πόσες τρίχες χάνεις στο περίπου.
Ξεκινάς με μια εφαρμογη την ημερα 1,5-2ml σε αυτήν την επιφάνεια.
Αργότερα μπορείς να ανεβασεις σε δυο εφαρμογές η και περιεκτικότητα.
[/quote]

Καμια 100 σίγουρα αλλα είναι μικρές δεν ξέρω γιατί. Και κάτι τελευταίο και κλείνω :)20em: κατα πόσο είναι ασφαλή τα σκευάσματα αυτά ? (Δεν το λεω κακοπροαίρετα ίσα ίσα) γιατί ουσιαστικά συνθέτουμε φάρμακα.. Ευχαριστώ και λέω ξανά δεν το λέω με κακη διάθεση. Ευχαριστώ καπα keep rocking
 

weznem

Well-Known Member
Atsibir είπε:
Καμια 100 σίγουρα αλλα είναι μικρές δεν ξέρω γιατί. Και κάτι τελευταίο και κλείνω :)20em: κατα πόσο είναι ασφαλή τα σκευάσματα αυτά ? (Δεν το λεω κακοπροαίρετα ίσα ίσα) γιατί ουσιαστικά συνθέτουμε φάρμακα.. Ευχαριστώ και λέω ξανά δεν το λέω με κακη διάθεση. Ευχαριστώ καπα keep rocking

απο την στιγμη που κυλοφορουν για αλλους λογους διαβαζεις το φυλλαδιο με τις πρενεργειες και βλεπεις τι προκαλει αφου αρχικα εχεις ως βαρομετρο τι θα το βαζεις τοπικα και οχι οραλ σε λιγοτερα μλ την μερα..
ειναι αντιαλλεργικο φαρμακο το ζιρτεκ δν κανει τπτ κακο μονο σπυριασε προσωπο κεφαλι,αυτια αναλογα που τα βγαζει οκαθενας..
και κατι τελευταιο μην ρωταμε ασχετα πραγματα σε αλλα θεματα με διαρκεια,δηλαδη να υπαρχει εκτεταμενη συζητηση οσο μπορουμε διοτι ο αλλος που θα θελει να διαβασει για την ρογεστερονη θα βλεπει ξαφνικα να μιλαμε για το ζιρτεκ...γραψε στο νημα σου οτι απορια εχεις..και θα απαντησουμε..φιλικα... :blush:
 

Reve

Active Member
και κατι τελευταιο μην ρωταμε ασχετα πραγματα σε αλλα θεματα με διαρκεια,δηλαδη να υπαρχει εκτεταμενη συζητηση οσο μπορουμε διοτι ο αλλος που θα θελει να διαβασει για την ρογεστερονη θα βλεπει ξαφνικα να μιλαμε για το ζιρτεκ...γραψε στο νημα σου οτι απορια εχεις..και θα απαντησουμε..φιλικα... :blush:

Εχεις δίκαιο το μαμησα λίγο είμαι καινούργιος και χάνομαι πολύ ευκολα στο φορουμ .. Η απορία μου είναι μην μου βγάλουν παρενέργειες μετά την σύνθεση τους όχι το κάθε φάρμακο ξεχωριστά. (Μην αντιδράσουν μεταξύ τους κτλ.. ίσως λέω και χαζομάρες δεν ξέρω) και αν στραγγίζεις το μείγμα.. Αυτά δεν θα πω κάτι άλλο και ένα μεγάλο συγνωμη που χάλασα το θεμα :s
 

weznem

Well-Known Member
εννοεις να μειωση αποδοσης του αλλου φαρμακου...δεν εχουμε τετοια δειγματα για το ζιρτεκ.. θεωρητικα μαλιστα το ζιρτεκ δουλευει βοηθωντας την μινοξιδιλη..
ζιρτεκ= αναλογο προσταγλανδινης μειωσης της pgd2 + μινοξιδηλ=αυξηση αναλογου προσταγλανδινης pgE2
δεν τρεχει τιποτα,απλα γραψε ειτε στο νημα σου την απορια ειτε στο αντιστοιχο θεμα π.χ στο νημα cetizine..
:)
 

Reve

Active Member
weznem είπε:
εννοεις να μειωση αποδοσης του αλλου φαρμακου...δεν εχουμε τετοια δειγματα για το ζιρτεκ.. θεωρητικα μαλιστα το ζιρτεκ δουλευει βοηθωντας την μινοξιδιλη..
ζιρτεκ= αναλογο προσταγλανδινης μειωσης της pgd2 + μινοξιδηλ=αυξηση αναλογου προσταγλανδινης pgE2
δεν τρεχει τιποτα,απλα γραψε ειτε στο νημα σου την απορια ειτε στο αντιστοιχο θεμα π.χ στο νημα cetizine..
:)

Δεν ξέρω τι εννοείς με το νήμα που λες :s... Έψαξα για το cetizine δεν μου εβγαλε κάτι. Όχι εννοω μην αντιδράσει με τα άλλα φάρμακα και πάθουμε τπτ όχι αν θα μειώσει την αποτελεσματικότητα τους... Γιατί είναι λίγο χημεία να συνθέτεις φάρμακα ισως λεώ και βλακεις ρε παιδιαά δεν ξέρω. Ευχαριστώ για όλα σε όλα τα μέλη.
 
Μπλουζα