progesterone cream

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

Αναφέρει ότι η τοπική προγεστερονη μειώνει κατα 75,2% την dht στο δερμα ::)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

Παίρνω τα proluton depot είναι προγεστερονη υγρης μορφής αλλά ακριβή σε σχέση με τα χάπια.17 euro.
Έχουν 3 αμπουλες του 1ml,250mg προγεστερονη η κάθε αμπουλα.
Σπαω την αμπουλα με πανί να μην πε πάρει κανένα γιαλι και προσθετω το υγρό στην μινοξιδιλη .
Ανακατευω καλά την μινοξιδιλη πριν από κάθε χρήση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

για να προλαβω πριν σκεφτει κανεις να κουμπωσει προγεστερονη ειναι αντισυλληπτικο :D :D ;D
 

Ntia

New Member
Απ: progesterone cream

καλημέρα παιδιά,

θα ήθελα να σας ρωτήσω..

ξέρετε μήπως τι ποσοστό απορρόφησης έχει η προγεστερόνη τοπικά?

επίσης μπορούμε να τη προσθέσουμε σε ένα διάλυμα που περιέχει και άλλα συστατικά εκτός από μινοξ? όπως, tretinoin, zinc, κορτιζόνη? το έχετε δοκιμάσει? ή είναι too much και μετά θα τα πάρω στο χέρι???

μπήκαμε στην άνοιξη και βάλω δεν βάλω το ίδιο και το αυτό είναι... πάλι βγαίνουν τούφες μετά το λούσιμο!

μια ζωή τα ίδια... τα νέύρα μου!!! :mad:

ευχαριστώ! :-*
 

Hairboost

Member
Απ: progesterone cream

kapamarou είπε:
Παίρνω τα proluton depot είναι προγεστερονη υγρης μορφής αλλά ακριβή σε σχέση με τα χάπια.17 euro.
Έχουν 3 αμπουλες του 1ml,250mg προγεστερονη η κάθε αμπουλα.
Σπαω την αμπουλα με πανί να μην πε πάρει κανένα γιαλι και προσθετω το υγρό στην μινοξιδιλη .
Ανακατευω καλά την μινοξιδιλη πριν από κάθε χρήση
εντυπωσεις απο αυτο ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

Hairboost είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2206.msg48511#msg48511 date=1298489642]
Παίρνω τα proluton depot είναι προγεστερονη υγρης μορφής αλλά ακριβή σε σχέση με τα χάπια.17 euro.
Έχουν 3 αμπουλες του 1ml,250mg προγεστερονη η κάθε αμπουλα.
Σπαω την αμπουλα με πανί να μην πε πάρει κανένα γιαλι και προσθετω το υγρό στην μινοξιδιλη .
Ανακατευω καλά την μινοξιδιλη πριν από κάθε χρήση
εντυπωσεις απο αυτο ?
[/quote]
ειναι μια καλη προσθηκη στην μινοξ να κανει κατι και στην dht χωρις αλληλεπιδρασεις
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

ξέρετε μήπως τι ποσοστό απορρόφησης έχει η προγεστερόνη τοπικά?
υπαρχει σε πολλες μορφες,σε υγρη,την οποια μπορεις να την ριξεις στην μινοξιδιλη χωρις να μπουκωσει το ψεκαστιρακι και αποροφαται πολυ καλα λογο προπυλαινογλυκολης της μινοξ.
σε κρεμα οπως αυτην http://www.progesterall.com/more_progesterall.html η οποια εχει γλυκερινη και αποροφαται επισης καλα.
υπαρχει και σε χαπια που ειναι πανφθηνη και μπορεις να φτιαξεις λοσιον,λιωνοντας τα σε καθαρο οινοπνευμα και προσθετοντας γλυκερινη η προπυλαινογλυκολη αναλογα με το ποσο αποροφησιμη θελεις να την φτιαξεις.

επίσης μπορούμε να τη προσθέσουμε σε ένα διάλυμα που περιέχει και άλλα συστατικά εκτός από μινοξ? όπως, tretinoin, zinc, κορτιζόνη? το έχετε δοκιμάσει? ή είναι too much και μετά θα τα πάρω στο χέρι???
μπορεις μονο μην ριχνεις tretinoin μεσα στην μινοξ,θα χασουν και τα δυο σε δυναμη,τα εχω δοκιμασει,μια χαρα ειναι ;)

μπήκαμε στην άνοιξη και βάλω δεν βάλω το ίδιο και το αυτό είναι... πάλι βγαίνουν τούφες μετά το λούσιμο!
γνωμη μου ξεκινα airol με μινοξιδιλη στην οποια θα εχεις βαλει 2 αμπουλες proluton depot
 

g-tsak

New Member
Απ: progesterone cream

kapamarou θα μπορούσα να ρωτήσω κάτι; τα sides που έλεγες περι γυναικομαστίας είναι σίγουρα ή παίζουν με μεγάλο ποσοστό να εμφανισθούν σε οποιονδήποτε, όπως γίνεται με κάθε θεραπεία;
και κάτι άλλο... βλέπω στην υπογραφή σου σταμάτησες την προγεστερόνη και την αντικατέστησες με το spiro... θεωρείς ότι έχεις καλύτερα αποτελέσματα;; (πολύ airol βρε παιδί μου, χονδρική το έπαιρνες;;; :) )
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

kapamarou θα μπορούσα να ρωτήσω κάτι;
και δεν ρωτας...
τα sides που έλεγες περι γυναικομαστίας είναι σίγουρα ή παίζουν με μεγάλο ποσοστό να εμφανισθούν σε οποιονδήποτε, όπως γίνεται με κάθε θεραπεία;
με καθε φαρμακευτικη θεραπεια αν αποροφηθει ποσοτητα που δεν αντεχει ο οργανισμος

και κάτι άλλο... βλέπω στην υπογραφή σου σταμάτησες την προγεστερόνη και την αντικατέστησες με το spiro... θεωρείς ότι έχεις καλύτερα αποτελέσματα;;
χρησιμοποιουσα προγεστερονη μεσα στην μινοξ,στους κροταφους μονο,spiro σε ολο το πανω μερος του κεφαλιου,δεν μπορω να κανω αμεση συγκριση
(πολύ airol βρε παιδί μου, χονδρική το έπαιρνες;;; :) )
καθε φορα που παω φαρμακειο,φευγω με πολυ πραμα :tease:
 

geo.

Member
Απ: progesterone cream

Kapamarou θέλω τα φώτα σου σε κάτι :grandpa: ( ελπίζω οι συμβουλές σου να μην μου αλλάξουν τα φώτα :tease: :tease: :tease: )
Όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου ξεκίνησα με airol και regain με 3 proluton depot μέσα.
Αυτό το έκανα γιατί προγραμματίζω μεταμόσχευση ( ARMANI ή HASSON ή RAHAL το ψάχνω , δεν έχω ακόμα καταλήξει τελικά σε ποιόν θα πάω)
Τη λύση του propercia την έχω αποκλείσει γιατί έχω ευαισθησία στο επίμαχο θέμα , να φανταστείς πριν από χρόνια είχα δει sides με συμπληρώματα από γυμναστήριο :down όσο περίεργο και αν ακούγεται (όχι αναβολικά)
Αυτό που θέλω να ξέρω είναι : 1ον εάν κινδυνεύω με αυτό το σχήμα να εμφανίσω πρόβλημα στη στύση ή μειωμένη libito ;
Και τέλος τι άλλο μπορώ να προσθέσω σαν τοπικό DHT bloker για να είμαι καλυμμένος , μην πετάξω τζάμπα τα λεφτά μου γιατί μόνο με το regain μέσα σε ένα χρόνο έχω χάσει αρκετά μαλλιά και φοβάμαι ότι μάλλον έχω επιθετική τριχόπτωση.
 
Μπλουζα