Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
φιλε piros προσωπικά μου αρέσει ή προσέγγιση που έχεις στο θέμα..πας σωστά,όχι μεγάλες εμφυτεύσεις,θα πας και για μια 2η ,θα πιάσεις και πυκνότητα πολύ καλή και θα είσαι αρχηγός..έτσι το έχω και εγώ στο μυαλό μου..ωραία δουλειά φαίνεται,καλή φυτρωση να εχεις
 

andy.k

Active member
Πιρος καλη επιτυχια να εχεις φιλε...

Παιδιά το έχω ξαναρωτησει, δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση...μπορεί ο γιατρός εύκολα μετά από ένα χρόνο να βάλει μοσχεύματα ανάμεσα στα μεταμοσχευμενα της πρώτης μμ χωρίς να προκαλέσει ζημιά...??? Δλδ αν είναι έτσι τότε ποιος ο λόγος να πας σε ένα πολύ μάστορα γιατρό που πάει απευθείας για 55-60gts/cm2? Για να μη περιμένεις 1 χρονακι? Ούτως ή άλλως αν θες 4500-5000gts θα πας σε 2 μμ...γτ να πας να τα σκασεις δλδ στο lorenzo για να πιάσεις 50-55, όπως έκανε ο cvial, και να μη πάμε όλοι στην dhi ή στο Β και να κάνουμε όλο το κεφάλι (όχι πρώτα εμπρός κ μετά πίσω) με 30gts/cm2 και να πάμε πάλι σε ένα χρόνο να βάλουμε ενδιάμεσα αλλά τόσα με το 1/3 του ποσού? Είμαστε βέβαιοι πως αυτή ή πύκνωση μεταξύ των μμ μαλλιων- που έχουν και ποικίλη φορα- πετυχαίνει 100%? Πολύ ευκολακι το ακούω κ δε ξέρω κατά ποσό είναι...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλή ερώτηση, επειδή θέλει γράψιμο, εντός ολίγου


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν το να βάλεις 50-60graft/cm2 είτε σε μια είτε σε δύο φόρες χρειάζεται ικανότητες. Αν μπορούσε να το πετύχει η D*I με επιτυχία δεν θα υπήρχε θέμα (αλλά δεν έχω δει κάτι τέτοιο). Εξάλλου και αυτό που έχω δει από Β. δεν αφορά μμ για να επανέλθει για πύκνωση αλλά τελική κατάσταση. Αν κάποιος από εσάς θελήσει να το κάνει στην hairline και τον αναλάβει και επιτύχει θα είναι πολύ ενδιαφέρον. Να θυμίσω ότι δεύτερη μμ στην ίδια περιοχή ουσιαστικά αφορά πύκνωση και εμπεριέχει τους γνωστούς κινδύνους.

Γενικά πάντως η τάση σήμερα στις καλές κλινικές είναι να δουλεύονται οι περιοχές μία και έξω αφού αυτή η τακτική έχει πολλά πλεονεκτήματα (δεν επιβαρύνεις την περιοχή με χειρουργείο 2 φορές, αναισθησίες, σοκλος, κλπ). Στο παρελθόν επιχειρούσαν σε 2 στάδια γιατί πίστευαν ότι το dense packing πάνω από 30-35 είχε θέμα με τις φυτρώσεις κάτι που σήμερα έχει ξεπερασθεί (στις καλές κλινικές) και φυσικά ο hasson ήταν ο πρώτος που τους "πέταξε" τα μάτια έξω όταν οι άλλοι θεωρούσαν ότι δεν γίνεται....
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
Άρα αυτό που λέμε με τόση ευκολία...βάλε τώρα 30 και πας σε ενα χρονο να βάλεις αλλά 25/cm2 να γίνεις μαλλιας...απλά το λέμε και το φανταζόμαστε...δε το έχουμε δει ακόμα!!! Αερατε δε ξέρω, επειδή το έχεις αναφέρει αρκετές φορές και για τη hairline του Δήμητρη και για βελτίωση πυκνότητας Βαλάντη νομίζω...το εχεις δει σε κάποιον να έχει πετύχει αυτό? Δε ξέρω εμένα μου φαίνεται αρκετά επισφαλές...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
και εμενα μου φενεται πολυ πιο ρισκο...απορω πως ο aeratos το χειροκροτει κιολας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άρα αυτό που λέμε με τόση ευκολία...βάλε τώρα 30 και πας σε ενα χρονο να βάλεις αλλά 25/cm2 να γίνεις μαλλιας...απλά το λέμε και το φανταζόμαστε...δε το έχουμε δει ακόμα!!! Αερατε δε ξέρω, επειδή το έχεις αναφέρει αρκετές φορές και για τη hairline του Δήμητρη και για βελτίωση πυκνότητας Βαλάντη νομίζω...το εχεις δει σε κάποιον να έχει πετύχει αυτό? Δε ξέρω εμένα μου φαίνεται αρκετά επισφαλές...

Πολύ σωστό. Δεν λέω ότι δεν γίνεται, o Shapiro και άλλοι στο εξωτερικό το κάνουν (έκαναν) κατά κόρο, το θέμα είναι στην Ελλάδα το κάνουν? υπάρχουν παραδείγματα? Γιατί βάλε 30 και θα δούμε του χρόνου έχω δει πολλά....
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αν αυτο που σκεφτηκε ο piros για 2 μεταμοσχευσεις στη 2η η πυκνωση ισχυε 100% και μπορουσε να γινει ευκολα απο το πληθος των κλινικων ποια θα ηταν η αξια των μεγαλων ονοματων του χωρου που πετυχαινουν πολυ καλες πυκνοτητες στην περιοχη που γινεται η μμ?
θα ηθελα να δω πως θα παει αυτη η στρατηγικη προσεγγιση του piros με 2 μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί όχι? μπορεί να είναι the future star of Greece in hair transplantation! Piro πλάκα κάνουμε, μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε
 

andy.k

Active member
Θα παρουσιάσει πολύ ενδιαφέρον το σετ μεταμοσχεύσεων του Πιρος πάντως...Συμφωνώ με το Δημήτρη...
 

poseidonas77

Well-Known Member
Πιρος καλη επιτυχια να εχεις φιλε...

Παιδιά το έχω ξαναρωτησει, δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση...μπορεί ο γιατρός εύκολα μετά από ένα χρόνο να βάλει μοσχεύματα ανάμεσα στα μεταμοσχευμενα της πρώτης μμ χωρίς να προκαλέσει ζημιά...??? Δλδ αν είναι έτσι τότε ποιος ο λόγος να πας σε ένα πολύ μάστορα γιατρό που πάει απευθείας για 55-60gts/cm2? Για να μη περιμένεις 1 χρονακι? Ούτως ή άλλως αν θες 4500-5000gts θα πας σε 2 μμ...γτ να πας να τα σκασεις δλδ στο lorenzo για να πιάσεις 50-55, όπως έκανε ο cvial, και να μη πάμε όλοι στην dhi ή στο Β και να κάνουμε όλο το κεφάλι (όχι πρώτα εμπρός κ μετά πίσω) με 30gts/cm2 και να πάμε πάλι σε ένα χρόνο να βάλουμε ενδιάμεσα αλλά τόσα με το 1/3 του ποσού? Είμαστε βέβαιοι πως αυτή ή πύκνωση μεταξύ των μμ μαλλιων- που έχουν και ποικίλη φορα- πετυχαίνει 100%? Πολύ ευκολακι το ακούω κ δε ξέρω κατά ποσό είναι...
γινεται..κοιτα την μμ του τροφεα..εκανε πυκνωση στην πυκνωση....πρεπει να εριξε σχεδον μια μεση δοτρια
μπροστα στη hairline-κροταφους...εκει να δεις τη παει να πει πυκνοτητα...
οπως κοιτα και την μμ του ρομποτ που και αυτος εκανε μια μεγαλη πυκνωση αναμεσα σε μμ μαλια
απολυτα επιτυχημενη με εξαιρετικη πυκνοτητα...ο κινδυνος μεγαλωνει οταν πας να πυκνωσεις μαμα μαλια περιοχων χτυπημενες απο αα...εκει θες φινα αλλιως ρισκαρεις...αντιθετα σε περιοχες με μονο μμ μαλια εαν προσεξει ο γιατρος και δε χτυπησει διπλανους θυλακες δεν κινδυνευεις(σοκλος)
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
γινεται..κοιτα την μμ του τροφεα..εκανε πυκνωση στην πυκνωση....πρεπει να εριξε σχεδον μια μεση δοτρια
μπροστα στη hairline-κροταφους...εκει να δεις τη παει να πει πυκνοτητα...
οπως κοιτα και την μμ του ρομποτ που και αυτος εκανε μια μεγαλη πυκνωση αναμεσα σε μμ μαλια
απολυτη επιτυχημενη με εξαιρετικη πυκνοτητα...ο κινδυνος μεγαλωνει οταν πας να πυκνωσεις μαμα μαλια περιοχων χτυπημενες απο αα...εκει θες φινα αλλιως ρισκαρεις...αντιθετα σε περιοχες με μονο μμ μαλια εαν προσεξει ο γιατρος και δε χτυπησει διπλανους θυλακες δεν κινδυνευεις(σοκλος)

Thanks poseidona,εννοειται
δε μιλάω για σοκ
λος...αναφέρομαι
αποκλειστικά σε τραυματισμό
υπαρχόντων θυλάκων που
μάλιστα δεν έχουν ακριβώς αλλα σχεδον την ιδια κατεύθυνση εφόσον έχουν τοποθετηθεί από ανθρώπινο
χέρι, συνεπώς αυξάνεται έτσι ο κίνδυνος τραυματισμου...θα δω τα νήματα που προανεφερες, ελπίζω να υπάρχουν στις παρουσιάσεις μμ...
 

poseidonas77

Well-Known Member
του ρομποτ υπαρχει..και του τροφεα αλλα δεν ξερω αμα εχουν χαθει φωτο..
για του τροφεα που τον εχουν δει και παιδια απο κοντα απο πυκνοτητα ειναι τεζα!!!
 

Stripar

Established Member
,εννοειται
δε μιλάω για σοκ
λος...αναφέρομαι
αποκλειστικά σε τραυματισμό
υπαρχόντων θυλάκων που
μάλιστα δεν έχουν ακριβώς αλλα σχεδον την ιδια κατεύθυνση εφόσον έχουν τοποθετηθεί από ανθρώπινο
χέρι, συνεπώς αυξάνεται έτσι ο κίνδυνος τραυματισμου...θα δω τα νήματα που προανεφερες, ελπίζω να υπάρχουν στις παρουσιάσεις μμ...

Είτε μιλάς για shock loss , είτε για τραυματισμό η fina ΔΕΝ βοηθάει...

Περισότερο δουλειά θα σου κάνει το Liposomal Atp Spay:
Atp.jpg

ή το Acell


Acell.jpg


Όλα τα άλλα ΜΥΘΟΣ είναι !
 

poseidonas77

Well-Known Member
αλλα δυο...
http://parsamohebi.com/hair-loss/other/shock-loss-after-hair-transplant/

Dr FERIDUNI CLINIC
There are ways however that temporary or permanent shock loss can be minimized:

3. Use of FDA approved hair loss medication such as Propecia (finasteride) and/or Rogaine (minoxodil) to strengthen the miniaturized hairs 6 months to 1 year prior to hair restoration surgery
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα