Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

tasos33

Well-Known Member
σε αυτες τις φψτο συμφουριτες μου δε βλεπω τριχακια να πεταγονται, ενα εδω ενα εκει δεν ειναι υποπτο, απο την αλλη μπορει να μη βλεπω και καλα γιατι μεγαλωσαν και τα ματια μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή βλέπω ότι αρκετοί εκφράζουν απόλυτες θέσεις, θέλω να μας πουν την αποψή τους για την τελευταία φώτο.

Οι μεγάλες και βαριές κουβέντες (ειδικά όταν λέγονται από την αντίθετη πλευρά) πρέπει να εκφέρονται με μεγάλη προσοχή γιατί μπορεί να γυρίσουν και μπούμεραγκ.

Και 2 λόγια για την ταμπακιέρα. Τα περισσότερα από αυτά που βλέπατε σαν νέα τριχακια ειναι η ρίζα μιας αναπτυγμενης τρίχας που επειδή είναι πιο χοντρή (η ρίζα) και η φώτο κοντινή είναι σε πλήρες focus, ενώ το υπόλοιπο της τρίχας είναι out of focus και δεν φαίνεται δίνοντας την εντύπωση ότι δεν υπάρχει. Μου έχει συμβεί σε πολλές δικές μου φώτο και εμφανίζεται συνήθως όταν ο φακός έχει μικρό διάφραγμα. Με πιο μακρινές φώτο (όπως η παραπάνω) όλη η τρίχα είναι σε focus και έτσι φαίνεται η πραγματική εικόνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
με την τελευταια φωτο φαινεται οτι δεν υπαρχουν graft που σκανε τωρα. οπως φαινεται και στους 10 μηνες οτι ειχε 250-300 grafts που ειχαν σκασει και ειχαν το ιδιο μηκος. δεν με ενδιαφερει ουτε εμενα να το συνεχισω.
εγω στο 10μηνο ειχα δεν ειχα 3-4 να σκανε. μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λεει ο piros.
 

makis25

Well-Known Member
Μα δεν έκανα.
φώτο με σηκωμένα παρακάτω (αν παρατηρήσετε δεν υπάρχουν νέες τρίχες πλην ελαχίστων και βεβαίως πλην κάποιων που είναι δίτριχες και σκάει η δεύτερη κ.ο.κ.) θεωρώ ότι με άλλα 700-800 μοσχεύματα μπροστά θα είμαι όπως θέλω:
Προβολή συνημμένου 15300

Εγω με βαση αυτη τη φωτογραφια , και συγκρινοντας τις φωτογραφιες απο την τοποθετηση στη πρωτη σελιδα αλλα και στην 6 σελιδα ( τις εβαλα διπλα διπλα και τις μελετουσα) θα ηθελα να πω πως φαινεται να εχει υψηλη φυτρωση . Πολυ . Δε θα τολμησω να πω πως βγηκαν ολα , αλλα βγηκαν παρα πολλα . Απλα απο την αρχη ηταν αραιη η τοποθετηση . Εβαλε κατα μεσο ορο 27 μοσχευματα ανα τετραγωνικο , βγηκαν τα 25. Ισως και 26 . Δε νομιζω να πεφτω πολυ εξω . 92-96% φυτρωση ειναι επιτυχια . Ωραια !
 

Tsek

Well-Known Member
Επειδή βλέπω ότι αρκετοί εκφράζουν απόλυτες θέσεις, θέλω να μας πουν την αποψή τους για την τελευταία φώτο.

Οι μεγάλες και βαριές κουβέντες (ειδικά όταν λέγονται από την αντίθετη πλευρά) πρέπει να εκφέρονται με μεγάλη προσοχή γιατί μπορεί να γυρίσουν και μπούμεραγκ.

Και 2 λόγια για την ταμπακιέρα. Τα περισσότερα από αυτά που βλέπατε σαν νέα τριχακια ειναι η ρίζα μιας αναπτυγμενης τρίχας που επειδή είναι πιο χοντρή (η ρίζα) και η φώτο κοντινή είναι σε πλήρες focus, ενώ το υπόλοιπο της τρίχας είναι out of focus και δεν φαίνεται δίνοντας την εντύπωση ότι δεν υπάρχει. Μου έχει συμβεί σε πολλές δικές μου φώτο και εμφανίζεται συνήθως όταν ο φακός έχει μικρό διάφραγμα. Με πιο μακρινές φώτο (όπως η παραπάνω) όλη η τρίχα είναι σε focus και έτσι φαίνεται η πραγματική εικόνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για ένα θέμα που προέκυψε τον Δεκέμβρη του 2016 όταν και πρωτοπαρατηρήθηκε ερυθρότητα σε συνδιασμό με νέα τριχάκια, ανέβηκε μία και μόνη φωτογραφία που "λύνει" την παρεξήγηση σήμερα , 8 μήνες μετά.

Στο μεταξύ, οι ενδιάμεσες φωτογραφίες πάλι πρόδιδαν 2ερη μμ και η όλη στάση του Πύρου που απλά επέμενε να προσπερνάει τα σχόλια χωρίς να δίνει κάποια πειστική απάντηση ή μία δέσμευση πως θα ανεβάσει σύντομα ή άμεσα φωτογραφίες που να δείχνουν την αλήθεια, έγειραν την ζυγαριά εναντίον του.

Επειδή και εγώ βλέπω διάφορα κουλά επάνω μου σε κάποιες λήψεις, καταννοώ πως μία φωτογραφία μπορεί να μπερδέψει ή και να παρερμηνευθεί, όμως η μέχρι τώρα στάση του δεν ήταν η ανάλογη ενός ατόμου που λέει ξεκάθαρα την αλήθεια.
Απλά προσπερνούσε τις παρατηρήσεις σαν να βλέπουμε άλλα απο αυτά που μας έδειχνε.
Εντελώς λάθος χειρισμός.

Ζητάω συγνώμη γιατί όντως ήμουν απόλυτος αλλά όπως προείπα η απάντησή του δίνεται πολύ καιρό μετά και το λέω γιατί και 2ερη μμ να έκανε πάνε 9 με 10 μήνες που κάλλιστα θα μπορούσαν να έχουν μπεί νέα μοσχεύματα και να μεγαλώσουν μαζί με τα πρώτα.
Δεν έχει νόημα λοιπόν να το ψάχνουμε. Επίσης δεν είμαι αντίπαλος με κανέναν που έκανε κάτι αλλού, θα είμαι όμως αντίπαλος με κάποιον που είναι ανακριβής ή έχει δόλο.
 

dimitris50423

Well-Known Member
επειδη δεν πιστευω οτι με γελουν τα ματια μου θελω να ρωτησω πως γινεται συμφωνα με την παρουσιαση του pirou
στους 7,5 μηνες να εχει αυτη την εικονα



στους 8 μηνες αυτη την εικονα:



και στους 10 μηνες αυτη:



καμια ερυθροτητα πριν τους 10 μηνες και ελαχιστα graft και μεσα σε ενα διμηνο ευθροτητα και φουλ γκραφτ σε ολη τη hairline και προς τα μεσα. εδω εμενα με υποπτευονταν ποσοι ενω ανανεωνα ανα 15 μερες με τις φωτο που ζητουσαν δεν μπορουσα να μην γραψω για κατι τοσο οφθαλμοφανες. αχινους να βαρουσες με το κεφαλι ετσι δεν θα φαινοταν ρε piro.
cvial μπορει να γινει κατι τετοιο? υπαρχει πιθανοτητα? εγω πιστευω οτι οποιον ιατρο και να ρωτησεις που ξερει απο μμ θα σου πει οτι ειναι διορθωτικη.
αυτο ειναι το τελευταιο μου μηνυμα για το συγκεκριμενο θεμα δεν εχω σκοπο να το τραβαω. ο καθενας εχει τη δικη του γνωμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
με την τελευταία φωτό που έβαλε ο piros είπα μπορεί να είναι και έτσι όπως το είπε ο cvial..ίσως λέω παιχνίδισμα του φακού,η ότι η ρίζα είναι παχυτερη από τις άλλες κτλ..οκ συμβαίνουν όλα από τις φωτο..γίνεται μπέρδεμα.ομως οι φωτο αυτές που ανέβηκαν από τον Δημήτρη50423 στους 7,5 μήνες,8 και 10 με βρίσκουν συμφωνο σε αυτό που λέει για ερυθρότητα κτλ..φουλ grafts φαινονται να σκάνε μυτη..αντικειμενικά δείχνει πως κάτι έχει γίνει..εγω τουλάχιστον ετσι νομίζω από αυτό που βλεπω..η φάση δείχνει 2η επεμβαση..όπως είπα και πιο πριν πάντα υπάρχει και το λάθος..αλλά.!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
επειδη δεν πιστευω οτι με γελουν τα ματια μου θελω να ρωτησω πως γινεται συμφωνα με την παρουσιαση του pirou
στους 7,5 μηνες να εχει αυτη την εικονα



στους 8 μηνες αυτη την εικονα:



και στους 10 μηνες αυτη:



καμια ερυθροτητα πριν τους 10 μηνες και ελαχιστα graft και μεσα σε ενα διμηνο ευθροτητα και φουλ γκραφτ σε ολη τη hairline και προς τα μεσα. εδω εμενα με υποπτευονταν ποσοι ενω ανανεωνα ανα 15 μερες με τις φωτο που ζητουσαν δεν μπορουσα να μην γραψω για κατι τοσο οφθαλμοφανες. αχινους να βαρουσες με το κεφαλι ετσι δεν θα φαινοταν ρε piro.
cvial μπορει να γινει κατι τετοιο? υπαρχει πιθανοτητα? εγω πιστευω οτι οποιον ιατρο και να ρωτησεις που ξερει απο μμ θα σου πει οτι ειναι διορθωτικη.
αυτο ειναι το τελευταιο μου μηνυμα για το συγκεκριμενο θεμα δεν εχω σκοπο να το τραβαω. ο καθενας εχει τη δικη του γνωμη.

Καταρχήν να δηλώσω ότι σε αυτό που έχω αντίρρηση είναι η απόλυτη θέση: "έκανε 2η επέμβαση". Δεν είναι σίγουρο. Αν παρατηρήσεις Δημήτρη η 3η εικόνα (εκεί που φαίνονται τα πολλά μαυράκια) έχει τα χαρακτηριστικά της φώτο που ξεγελάει (όπως αναλυτικά έχω γράψει στο προηγούμενο σχολίου μου). Οι 2 πρώτες και ιδιάτερα η 2η όχι. Σίγουρα η 3 φώτο εγείρει υποψίες, αλλά όχι και τέτοια βεβαιότητα...

Τέλος αν κάποιος θέλει να ξεγελάσει γιατί να βάλει τέτοιες φωτό όταν ξέρει ότι σίγουρα κάποιος θα το παρατηρήσει. Κάπου δεν κολλάει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εδω κάποιοι έβγαιναν με toppik παλαιότερα cvial.Τόσο θράσος παίζει, οπότε όλα να τα περιμένεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστό και αυτό: μερικές φορές η ηλιθιότητα είναι ανίκητη...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

piros75

Well-Known Member
Παίδες το θέμα μου είναι να πάρω από εσάς γνώμες για τη δεύτερη ΜΜ που θα κάνω τέλη Οκτώβρη και όχι να διαφωνώ με κάποιους οι οποίοι θέλουν να διαφωνούν. Αν μπορείτε να βοηθήσετε καλώς, αν κάποιοι το μόνο που θέλουν είναι απλά να γίνεται τζέρτζελος πάνω από το κεφάλι μου ΟΚ σεβαστό, αλλά εγώ δεν θέλω να συνεχίσω. Εννοείται πως χρειάζεται ενίσχυση η χερλαιν μου, αλλά το σημαντικότερο για εμένα είναι να δω τι θα κάνω με το μπιφτέκι στην κορυφή το οποίο συνεχώς αραιώνει (όπως έχω πει εξ αρχής δεν θέλω να πάρω φίνα). Όπως θα θυμάστε ήταν επιλογή μου να μπω με σχετικά αραιή τοποθέτηση στην πρώτη μου ΜΜ και να επανέλθω για να αυξήσω την πυκνότητα κατά τη δεύτερη. Εγώ νομίζω ότι μπροστά χρειάζομαι από 600-800 μοσχεύματα ακόμα (και όχι δεν θα γίνω τούμπανο με αυτά, αλλά θα έχω το ελάχιστο της εικόνας που ψάχνω, οπότε είμαι ΟΚ) το θέμα είναι, πίσω τι γίνεται; Πόσα άραγε θα χρειαστώ, έλεγα για περίπου 1000 αλλά έτσι όπως με βλέπω και σύμφωνα με αυτά που έχουν γράψει κάποιοι μάλλον χρειάζομαι περισσότερα από 2000. Είναι και αυτό το αναθεματισμένο το illusion που συνεχώς σκάει μπροστά μου ως θέμα για τα πίσω....
 

makis25

Well-Known Member
Παίδες το θέμα μου είναι να πάρω από εσάς γνώμες για τη δεύτερη ΜΜ που θα κάνω τέλη Οκτώβρη και όχι να διαφωνώ με κάποιους οι οποίοι θέλουν να διαφωνούν. Αν μπορείτε να βοηθήσετε καλώς, αν κάποιοι το μόνο που θέλουν είναι απλά να γίνεται τζέρτζελος πάνω από το κεφάλι μου ΟΚ σεβαστό, αλλά εγώ δεν θέλω να συνεχίσω. Εννοείται πως χρειάζεται ενίσχυση η χερλαιν μου, αλλά το σημαντικότερο για εμένα είναι να δω τι θα κάνω με το μπιφτέκι στην κορυφή το οποίο συνεχώς αραιώνει (όπως έχω πει εξ αρχής δεν θέλω να πάρω φίνα). Όπως θα θυμάστε ήταν επιλογή μου να μπω με σχετικά αραιή τοποθέτηση στην πρώτη μου ΜΜ και να επανέλθω για να αυξήσω την πυκνότητα κατά τη δεύτερη. Εγώ νομίζω ότι μπροστά χρειάζομαι από 600-800 μοσχεύματα ακόμα (και όχι δεν θα γίνω τούμπανο με αυτά, αλλά θα έχω το ελάχιστο της εικόνας που ψάχνω, οπότε είμαι ΟΚ) το θέμα είναι, πίσω τι γίνεται; Πόσα άραγε θα χρειαστώ, έλεγα για περίπου 1000 αλλά έτσι όπως με βλέπω και σύμφωνα με αυτά που έχουν γράψει κάποιοι μάλλον χρειάζομαι περισσότερα από 2000. Είναι και αυτό το αναθεματισμένο το illusion που συνεχώς σκάει μπροστά μου ως θέμα για τα πίσω....
Piros δε θυμαμαι απο οσα διαβασα , χρησιμοποιεις θεραπειες; ρεγκειν τπτ? ισως με θεραπειες τα πισω να ειχαν βελτιωση αρκετη
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καταρχήν να δηλώσω ότι σε αυτό που έχω αντίρρηση είναι η απόλυτη θέση: "έκανε 2η επέμβαση". Δεν είναι σίγουρο. Αν παρατηρήσεις Δημήτρη η 3η εικόνα (εκεί που φαίνονται τα πολλά μαυράκια) έχει τα χαρακτηριστικά της φώτο που ξεγελάει (όπως αναλυτικά έχω γράψει στο προηγούμενο σχολίου μου). Οι 2 πρώτες και ιδιάτερα η 2η όχι. Σίγουρα η 3 φώτο εγείρει υποψίες, αλλά όχι και τέτοια βεβαιότητα...

Τέλος αν κάποιος θέλει να ξεγελάσει γιατί να βάλει τέτοιες φωτό όταν ξέρει ότι σίγουρα κάποιος θα το παρατηρήσει. Κάπου δεν κολλάει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvial επειδη αναφερθηκες σε εμενα η 3η φωτο δεν ξεγελαει καθολου. Αν ηταν μονη της και δεν ξεραμε την κατασταση τους προηγουμενους μηνες να αναρρωτιομασταν.
Στους 7 και 7,5 μηνες δεν υπαρχει κανενας ερεθισμος και ερυθροτητα σε ολη την περιοχη ουτε φυτρωση και στους 10 μηνες ειναι σαν να ειναι στο διμηνο μετα απο μμ.
Στην περιπτωση του pirou δεν υπηρχε περιπτωση να ασχοληθει καποιος. 1400 μοσχευματα εβαλε οτι αποτελεσμα και να ειχε σε ενα βαθμο θα ηταν αποδεκτο.

Piro αν θες να δεις τζερτζελο μπες στο νημα μου να δεις τι πανηγυρι γινοταν.
Εφοσον υπηρχε αυτη η αμφιβολια απο καποιους επρεπε να βαλεις προηγουμενες φωτο με τη σταδιακη φυτρωση των μοσχευματων και να ξεκαθαρισεις την κατασταση.
Οποτε υπηρχαν αμφιβολιες για το αποτελεσμα μου ξερεις τι ενανα; εβαζα φωτογραφιες.
Εσυ μας πηγες απο μια τελειωμενη φυτρωση στους 7,5 μηνες που ειναι κ φυσιολογικο απευθειας στους 10 μηνες με ερεθισμενο κεφαλι και φουλ γκραφτς να σκανε.
Και μετα μας αφησες παλι για καποιους μηνες.
Δεν θα συνεχισει ο τζερτζελος οπως λες αλλα αν εχεις φωτο πριν το 10μηνο βαλε να δουμε τη σταδιακη φυτρωση και ξεκαθαρισε το. Απο το να το προσπερασεις ειναι καλυτερο.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Και για να σου απαντησω και στα επομενα σχεδια σου εφοσον πισω συνεχιζεις να χανεις μαλλι και αραιωνεις οπως λες εγω θα σου ελεγα να κανεις υπομονη κανα δυο χρονια γιατι εχεις αρκετες τριχες στο μπιφτεκι και αν φυγουν σε μεγαλο ποσοστο παλι αδειο θα φαινεται. Ριχνε λιγο τοπικ που πισω δεν χτυπαει στο ματι και θα εισαι κομπλε.
Ειμαι της αποψης οτι μεταξυ των μμ καλο ειναι να περιμενεις 3-4 χρονια ωστε στην επομενη να διορθωσεις και τυχον ανοιγματα αλλου.
Δοτρια εχεις παντως. Και τωρα να κανεις 2η με 1500 μοσχευματα στο μελλον θα εχεις κ για 3η αν θα το ηθελες
 

koumparos

Well-Known Member
Το μπιφτεκι θελει φινα και μετα μμ.Ειναι κριμα να σπαταλησεις μοσχευματα να ρισκαρεις για shockloss και στο τελος να χρειαστεις παλι επεμβαση.Πολεμησετο με μινοξ και τα επομενα χρονια βλεπεις.Βαλε και το τοπικ στο παιχνιδι ειναι καλη λυση και θα κερδισεις χρονο.
 
Μπλουζα