Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

aeratos28

Just aeratos
Εγώ συμφωνω και επαυξανω cvial..ας μιλανε καθαρά με grafts καταρχήν και όχι με τρίχες γιατί είναι μεγάλη κοροϊδία όλο αυτό,ας βγάλουν αποτελέσματα με τουλάχιστον 50-55 grafts σε πυκνότητα σε μία συνέδρια ας εχουν ενα στανταρ κοστολογιο στους πελατες γιατι παει ο ενας αλλα του λενε,παει ο αλλος, παλι αλλα του λενε και μετά ας το παιξουν επιστήμονες η ότι άλλο θέλουν..σε εμένα δεν χρειάζεται να το πεις ,τα λέω και μόνος μου αυτά αλλά και πάλι τσιρακι με λένε ορισμένοι..
. Από την άλλη όμως δεν μου αρέσει και η τακτική του "αντίπαλου δέους", της πολύ επιστημοσύνης και του "φαίνεσθε" χωρίς ουσιαστικό, πρακτικό αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Update 18ος μήνας και μερικούς μήνες πριν μπω για να φτιάξω την κορυφή και να αυξήσω λίγο την πυκνότητα μπροστά (Ανυπομονώ!!! αλλά θα ακούσω την πλειοψηφία και θα μπω προς Οκτώβριο μεριά).
side.jpg f sk.jpg f.jpg back.jpg
 

Συνημμένα

  • f.jpg
    f.jpg
    475.6 KB · Προβολές: 682

makis25

Well-Known Member
τι ποσοστο απο τα μοσχευματα που μπηκαν αισθανεσαι πως μεγαλωσαν ; απο υφη οι τριχες φαινονται πως πλεον εχουν ωριμάσει πληρως .
 

aeratos28

Just aeratos
Piros75 είσαι στους 18 μήνες και βλέπω ότι hairline ακόμα φαίνονται τριχακια να πετάγονται...και αρκετα νομιζω.εγω δεν μπορώ να δώσω καμία εξήγηση σε αυτό..πραγματικά μου κάνει εντύπωση και δεν έχω πειστεί ότι έχεις μείνει σε μια επέμβαση ..δεν το λέω ούτε για να σου την πω,ούτε για κανένα άλλο λόγο πραγματικά..μετά από 18 μήνες και να έχεις σχετικά αρκετή φυτρωση από ότι φαίνεται ακομα,δεν παίζει με τίποτα να είναι απο την επεμβαση με τα 1400grafts
 

dimitris50423

Well-Known Member
Piros75 είσαι στους 18 μήνες και βλέπω ότι hairline ακόμα φαίνονται τριχακια να πετάγονται...και αρκετα νομιζω.εγω δεν μπορώ να δώσω καμία εξήγηση σε αυτό..πραγματικά μου κάνει εντύπωση και δεν έχω πειστεί ότι έχεις μείνει σε μια επέμβαση ..δεν το λέω ούτε για να σου την πω,ούτε για κανένα άλλο λόγο πραγματικά..μετά από 18 μήνες και να έχεις σχετικά αρκετή φυτρωση από ότι φαίνεται ακομα,δεν παίζει με τίποτα να είναι απο την επεμβαση με τα 1400grafts

Συμφωνω. Απο μονος μου δεν θα εμπαινα στη διαδικασια να θιξω ξανα το θεμα αλλα πιστευω οτι ο piros ξαναμπηκε για διορθωτικη λογω πολυ αδυναμου αποτελεσματoς της πρωτης. Ουτε στο 10μηνο γινεται απο τα 1400 μοσχευματα να εχουν σκασει ταυτοχρονα τα 350 στη hairline οπως φαινοταν απο τη φωτο που εβαλε τοτε.
Ηταν αρκετα ξεκαθαρο και τοτε. Δυσκολα μπορει να επιβεβαιωθει αυτο αλλα αν ισχυει υπαρχει παραπλανηση.
Και εγω διακρινω και τωρα μετα απο 18 μηνες grafts στις φωτο.
 

Tsek

Well-Known Member
Piros 75 είδα προσεκτικά τις φωτογραφίες απο πριν και τώρα. Φαίνεται πως σε κάποια φάση πήγες ξανά στην κλινική (το τι υπόθηκε απο άποψη χρέωσης το ξέρεις εσύ) και έκανες μιά μικρή συμπληρωματική μπροστά. Και πάλι όμως δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν είναι καλό. Η μιά πλευρά είναι αραιή και το όλο σύνολο δεν φαίνεται φυσικό. Δεν έχει νόημα ούτε να δουλεύεις εμάς ούτε τον εαυτό σου γιατί τα γκραφς που σπατάλησαν μπροστά και δεν βγήκαν τα έχασες και τώρα που χρειάζεσαι πίσω θα το καταλάβεις.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ολη η hairline ειναι αραιη αλλα με το μεγαλο μηκος του μαλλιου και το χτενισμα ολα δεξια κρυβεται ολη η hairline εκτος απο εκει που ξεκιναει.
Δεν ειναι κακο να σου εκαναν διορθωτικη κακο ειναι που υποστηριζεις οτι ειναι αποτελεσμα μιας μμ.
Οσοι εχουμε εμπειρια στις μμ μαλλιων ξερουμε οτι δεν γινεται στο 10μηνο να σκασουν ταυτοχρονα 300-350 μοσχευματα απο τα 1400 ολα στη hairline και να εχουν το ιδιο μηκος ολα.
Παρα ολα αυτα η πυκνοτητα παραμενει χαμηλη και θα πρεπει να ασχοληθουν παλι μπροστα εκτος αν εσενα σε καλυπτει.
Βαλε καμια φωτο χτενισμενα πισω χωρις να τα πατας με το χερι ωστε να φανει η hairline.
 

koumparos

Well-Known Member
Εαν δεν βαλει μια με χτενισμενα τα μαλια ολλα προς τα πισω δεν μπορουμε με σιγουρια να πουμε τιποτα.Παντως πισω θελει πολλααααααααα grafts για να αποκτησει μια αξιοπρεπη πυκνοτητα ωστε να μην βγαινει στον ηλιο και να φωτιζει ολλο το κραουν.
Το διχιλιαρο πιστευω το θελει για πλακα.
 

piros75

Well-Known Member
Δεν θα επανέλθω στο θέμα δεύτερη φορά, το ξετινάξαμε πριν από κάποιο διάστημα και δεν μπορώ να πείσω κανέναν που δεν πείθεται, στο μόνο που θα σταθώ είναι ότι όντως πίσω η περιοχή έχει ανοίξει επικίνδυνα και σύμφωνα με την κλινική και μπροστά έχασα όλο αυτό το διάστημα και άλλα μαμά μαλλιά. Δηλαδή, ό,τι έχω πλέον μπροστά είναι τα μεταμοσχευμένα. Ο στόχος μου παραμένει ίδιος, άλλη μία προς τα τέλη Οκτωβρίου για να βάλω όσα περισσότερα γίνεται πίσω (δεν το βλέπω για διχίλιαρο πάντως αν και ίσως να χρειαζόταν) και να πετάξω και και περί τα 600-800 μπροστά. Όσο για το χτένισμα προς τα πίσω, επειδή είναι μακριές οι τρίχες δεν δείχνει χειρότερο, μάλλον καλύτερο δείχνει, θα προσπαθήσω να βγάλω και άλλες φωτογραφίες και να τις ποστάρω.
 

Tsek

Well-Known Member
Άλλη μία περιπτωση που κάποιος λέει ολοφάνερα ψέματα και για να μην του χαλάσουμε την καρδιά πρέπει να σκύψουμε το κεφάλι και να του πούμε ναι.
Ένα μεγάλο συγνώμη απο όλους μας λοιπόν Πύρο, εφόσον λες πως δεν έκανες 2ερη μμ , δεχόμαστε τον λόγο σου ως απόδειξη και όλα καλά. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
piro βαλε καμια φωτο με χτενισμενα πανω τα μαλλια. με αυτο το χτενισμα πρωτον δεν δειχνει ωραιο και δευτερον καλυπτει ολη τη hairline και δεν φαινεται και τιποτα απο τη φυτρωση εκτος απο τον αριστερο κροταφο.

επισης για τη διορθωτικη που λεμε οτι σου εκαναν αν δεν σου εκαναν οπως λες βαλε φωτο πριν απο αυτη του 10μηνου που σκανε σταδιακα τα μοσχευματα. δεν γινεται στους 10 μηνες να ξυπνησουν 300 μοσχευματα απο τα 1400 ολα στη hairline οσο και να θελουμε να το πιστεψουμε.
απλα ειναι απροσεχτοι στη dh* και δεν ειδαν οτι εκανε μπαμ η διορθωτικη.
 

athenian

Well-Known Member
Εχεις μεγαλο ανοιγμα στην κορυφη πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να κοβεις κοντα τα πλαινα και τα πισω μαλλια.Θα ελεγα στα 3χιλ. για να μην κανει τοσο αντιθεση με το κενο επανω.
 

piros75

Well-Known Member
Δεν ξύπνησαν τον 10ο αλλά τον 7 προς 8ο και δεν ξύπνησαν 300 μοσχεύματα, από τα 1400, ζήτημα να βγήκαν ανάμεσα σε τρίχες που ήδη είχαν βγει, άλλες 100-150 τρίχες εκεί γύρω στον 7-8 μήνα. Όλες οι διαθέσιμες φωτογραφίες υπάρχουν στις προηγούμενες σελίδες. Όσο για το αν συνεχίζεται η φύτρωση, αυτό είναι αστείο. Το ότι υπάρχει ένα τριχάκι εδώ και ένα πιο πέρα που πετάει είναι απολύτως φυσικό, εδώ και πριν την μεταμόσχευση όταν τραβούσα φωτογραφίες για την κατάστασή μου και τις έστελνα σε κλινικές, υπήρχαν τριχάκια που πεταγόντουσαν, μην ξεχνάμε ότι οι τρίχες κάνουν τον κύκλο τους και πάντα θα υπάρχουν μερικές που σε φάση αναγέννησης μοιάζουν με μικρά χνούδια ή/και τρίχες που βγαίνουν.

ΥΓ. Παρότι πάω πάλι να πέσω στη λούμπα, αν και έλεγα να μην απαντήσω, φράσεις όπως: "ολοφάνερα ψέματα" κτλ, παρακαλώ να κρατηθούν μέσα σας, το τι λέει και τι κάνει ο καθένας εδώ μέσα δεν το ξέρετε ντε και καλά, όπως και πολλοί από εδώ δεν ξέρουν τον ρόλο που βαράτε εσείς (κάποιοι βεβαίως, τον ξέρουν και ας κάνουν(με) την πάπια). Αυτό το ΥΓ δεν πάει στον Αεράτο, που όσο και εξτρίμ να είναι ως μέλος, έχει αποδείξει (για μένα) το ότι είναι απολύτως ουδέτερος και δίκαιος (ασχέτως αν εδώ κάνει λάθος). Ξέρουν πολύ καλά αυτοί που τους αφορά, και ξέρουν για τι πράγμα μιλάω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Ενταξει καλα κανεις και μας τα λες αυτα αλλα σου λεμε να μας βαλεις μερικες φωτο με μαλι σηκωμενο οπως και μια με μαλι χτενισμενο προς τα πισω να δουμε την δουλεια της dhi αλλα δεν το κανεις.Μετα φταιμε εμεις που αμφιβαλουμε για τις πυκνοτητες της κλινικης?
 

aeratos28

Just aeratos
Piros75 το λάθος πάντα υπάρχει,δεν το συζητάμε αυτό..όμως εδώ στις τελευταίες σου φωτό δεν μιλαμε για μια τριχα εδώ μια εκεί..υπάρχει μεγάλη κινητικότητα ..φαίνονται πάρα πολλές τρίχες να σκάνε μύτη κάτι το οποίο δεν μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς..η αριστερή σου μεριά,δεξιά όπως βλέπουμε εμείς εκεί που κάνεις την χωριστρα,ανάμεσα στις μακριές τρίχες είναι γεμάτο με grafts που βγάζουν τριχακια..φαινεται το σημείο γεμάτο με τέτοια μαυρακια.αυτα τώρα βγήκαν δηλαδή?και αν ναι είσαι το μόνο περιστατικό που έχει τέτοια φυτρωση στους 18 μήνες παγκοσμίως.δεν έχω δει ποτέ πάλι τέτοιο περιστατικό..και έχω δει αρκετά μπορώ να πω
 

Tsek

Well-Known Member
Δεν ξύπνησαν τον 10ο αλλά τον 7 προς 8ο και δεν ξύπνησαν 300 μοσχεύματα, από τα 1400, ζήτημα να βγήκαν ανάμεσα σε τρίχες που ήδη είχαν βγει, άλλες 100-150 τρίχες εκεί γύρω στον 7-8 μήνα. Όλες οι διαθέσιμες φωτογραφίες υπάρχουν στις προηγούμενες σελίδες. Όσο για το αν συνεχίζεται η φύτρωση, αυτό είναι αστείο. Το ότι υπάρχει ένα τριχάκι εδώ και ένα πιο πέρα που πετάει είναι απολύτως φυσικό, εδώ και πριν την μεταμόσχευση όταν τραβούσα φωτογραφίες για την κατάστασή μου και τις έστελνα σε κλινικές, υπήρχαν τριχάκια που πεταγόντουσαν, μην ξεχνάμε ότι οι τρίχες κάνουν τον κύκλο τους και πάντα θα υπάρχουν μερικές που σε φάση αναγέννησης μοιάζουν με μικρά χνούδια ή/και τρίχες που βγαίνουν.

ΥΓ. Παρότι πάω πάλι να πέσω στη λούμπα, αν και έλεγα να μην απαντήσω, φράσεις όπως: "ολοφάνερα ψέματα" κτλ, παρακαλώ να κρατηθούν μέσα σας, το τι λέει και τι κάνει ο καθένας εδώ μέσα δεν το ξέρετε ντε και καλά, όπως και πολλοί από εδώ δεν ξέρουν τον ρόλο που βαράτε εσείς (κάποιοι βεβαίως, τον ξέρουν και ας κάνουν(με) την πάπια). Αυτό το ΥΓ δεν πάει στον Αεράτο, που όσο και εξτρίμ να είναι ως μέλος, έχει αποδείξει (για μένα) το ότι είναι απολύτως ουδέτερος και δίκαιος (ασχέτως αν εδώ κάνει λάθος). Ξέρουν πολύ καλά αυτοί που τους αφορά, και ξέρουν για τι πράγμα μιλάω.
Επειδή δεν έχω να μοιράσω ούτε να χωρίσω τίποτα μαζί σου καθώς είμαι στην ίδια πλευρά (πελάτης) με εσένα σταματάω εδώ. Θα θεωρούσα πιό τίμιο όμως απο μέρους σου να έλεγες εξ αρχής ότι για τον Α-Β λόγο αποφάσισες να κάνεις κάτι συμπληρωματικά. Δεν είναι ούτε μεμπτό ούτε κακό να το πεις. Τέλος πάντων καλή συνέχεια.
 

piros75

Well-Known Member
Μα δεν έκανα.
φώτο με σηκωμένα παρακάτω (αν παρατηρήσετε δεν υπάρχουν νέες τρίχες πλην ελαχίστων και βεβαίως πλην κάποιων που είναι δίτριχες και σκάει η δεύτερη κ.ο.κ.) θεωρώ ότι με άλλα 700-800 μοσχεύματα μπροστά θα είμαι όπως θέλω:
back all.jpg
 

piros75

Well-Known Member
Piros75 το λάθος πάντα υπάρχει,δεν το συζητάμε αυτό..όμως εδώ στις τελευταίες σου φωτό δεν μιλαμε για μια τριχα εδώ μια εκεί..υπάρχει μεγάλη κινητικότητα ..φαίνονται πάρα πολλές τρίχες να σκάνε μύτη κάτι το οποίο δεν μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς..η αριστερή σου μεριά,δεξιά όπως βλέπουμε εμείς εκεί που κάνεις την χωριστρα,ανάμεσα στις μακριές τρίχες είναι γεμάτο με grafts που βγάζουν τριχακια..φαινεται το σημείο γεμάτο με τέτοια μαυρακια.αυτα τώρα βγήκαν δηλαδή?και αν ναι είσαι το μόνο περιστατικό που έχει τέτοια φυτρωση στους 18 μήνες παγκοσμίως.δεν έχω δει ποτέ πάλι τέτοιο περιστατικό..και έχω δει αρκετά μπορώ να πω

φίλε Αεράτε, σε ξεγελά η φώτο, την ξαναείδα και εγώ και όντως μπορεί κάποιος να μπερδευτεί, δεν πρόκειται όμως για τριχάκια. Δες την παραπάνω που ανέβασα και θα καταλάβεις.
 
Μπλουζα