Pilotaki, fue, 4500 grafts, 26-27/11/2015

dimitris50423

Well-Known Member
υπαρχει δυνατοτητα απο τη φωτογραφια της τοποθετησης να μετρησει καποιος με σχετικη ακριβεια τα μοσχευματα που εχουν τοποθετηθει? οι μονες καλης ποιοτητας ειναι της κλινικης που ανεβασα.. στην αρχη δεν ειχα κινητο με καλη καμερα δυστυχως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bruno1989

Active Member
Πιστεύω ότι πρέπει να επιληφθεί ο mod και να κλειδώσει η να διαγράψει το νήμα εφόσον υπάρχουν στοιχεία παραπλάνησης και μπορεί να παρασυρθούν κάποια μέλη .
Κρίμα
 

LARIOSO

Active Member
Λοιπόν κύριοι, πρέπει να δούμε τα πράγματα σοβαρά αλλά και νηφάλια. Έχω τονίσει εδώ και αρκετό καιρό ότι το προφίλ της κλινικής του Β. (και μιλάω γι αυτή μόνο γιατί είναι καινούργια) είχε όλες τις προυποθέσεις έτσι ώστε να παρουσιαστούν τέτοια φαινόμενα. Άρα είναι κάτι που δεν μας (με) ξάφνιασε. Αποδείξεις δεν είχαμε, ενδείξεις είχαμε πολλές.

Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα εξηγήσεων από την πλευρά της κλινικής. Το πράγμα είναι καραμπινάτο και οι πιθανές εξηγήσεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι συνήθως δικαιολογίες του τύπου "δεν είχαμε ιδέα", ή το "είναι ευθύνη του μέλους για τις πληροφορίες που δίνει" και αποπροσανατολίζουν από την ουσία του θέματος.

Επειδή μας ενδιαφέρει η ενημέρωση αλλά πρωτίστως η "σωστή", όλα τα νήματα που ανοίγονται στην AHC από εδώ και πέρα θα περνούν από αυστηρό έλεγχο με κριτήρια τα οποία θα ποστάρω σήμερα βράδυ ή το αργότερο αύριο. Με λίγα λόγια, όποιος ενδιαφερόμενος θέλει να ποστάρει θα πρέπει να έρθει πρώτα σε επικοινωνία μαζί μου. Οι παρουσιάσεις θα πρέπει να πληρούν κάποιες προδιαγραφές αλλιώς δεν θα ξεκινούν ή αν ξεκινήσουν και εντός εύλογου χρονικού διαστήματος δεν τις τηρήσουν (τις προδιαγραφές) οι παρουσίασεις θα διαγράφονται. Τα υπάρχοντα νήματα θα εξεταστούν διεξοδικά και όποια δεν πληρούν τις μίνιμουμ προδιαγραφές θα σβηστούν. Το μέτρο πιθανώς να γενικευτεί μελλοντικά.
Το οτι θα εξεταστουν ολα τα νηματα του Βεκρη σωστο το οτι θα γενικευτει μελλοντικα και οχι τωρα λαθος μεγα,εξαλου αν δεν το βγαζα εγω στο φορουμ δεν θα γνωριζατε καν οτι συμβαινει κατι τετοιο ,επισης ενδειξεις υπαρχουν και για dhi και συγκεκριμα να για τον piro οτι εκανε και 2η μμ και την απεκρυψε απο το φορουμ γιατι να μην ψαχτουν και εκει τα νηματα ?Παιδια εγω δεν πολυασχολουμε με το φορουμ αλλα βλεπω οτι εχει χαθει η μπαλα γενικοτερα και χρειαζεται οργανωση και υπευθυνοτητα γιατι ειστε 10 που γραφετε και 1000 που διαβαζουν και μπορει με το κλιμα που υπαρχει να παρετε πολυ κοσμο στο λαιμο σας .Ο pilotakis εκανε μια μεγαλη μ@λ@κια αλλα απο τον 6ο νομιζω μηνα και μετα δεν ξανασχοληθηκε με το φορουμ αλλα το νημα του υπηρχε. Απο εκει και περα την ΕΥΘΥΝΗ την εχει εξ ολοκληρου το φορουμ που κρατουσε το νημα ανοικτο ενω οπως λεει και οπως ο mod υπηρχαν οι ενδειξεις παραπλανησης δεν το εψαξε-ασχοληθηκε οπως θα ηταν πρεπον ωστε να προστατευτουν τα νεα μελη.Καλο θα ηταν να υπαρχει με καποιον τροπο ελενχος οταν υπαρχουν ενδειξεις και να μην περναει καιρος και διαβαζει ο κοσμος ενα "αρρωστο" νημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Καλά larioso μην τρελενεσαι και εσύ..δεν μας έφερες το φως το αληθινό..θα το βλέπαμε και εμείς στο site του βεκρή αργά ή γρήγορα.συμφωνω και για το θέμα του piros..φαίνεται άκρως παραπλανητικό ,έχει απίστευτη φυτρωση για 8ο μήνα ,που τέτοια φυτρωση σε αυτό τον μήνα δεν θεωρώ ότι μπορεί να έχει κάποιος.δεν έχω ξαναδεί ποτέ..να ερευνηθεί και αυτός όπως πρέπει..η μπάλα λοιπόν δεν έχει χαθεί από εμάς τα μέλη ουτε ευθύνη έχουμε όπως εύκολα ειπες ..ευθύνη έχουν όλα αυτά τα αληταριά που μπαίνουν αλεξιπτωτιστές και ανήγουν νήμα με ψεύτικα στοιχεία..αυτοί παραπλανούν τον κόσμο που απλά διαβάζει το νήμα..και δεν πρέπει να κλειδώνεται τέτοιο νήμα σε καμία περίπτωση..πρέπει να είναι ανοιχτά τέτοια νήματα,να κραζουμε όλοι,ώστε να τα βλέπουν και κάποιοι που δεν συμμετέχουν ,απλά παρακολουθουν το φόρουμ και να καταλαβαίνουν τις π@#στιες που παίζονται..να μην πιστεύουν έτσι απλά από 5 φωτό..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε ευχαριστούμε Larioso για την παρατηρητικότητα σου και για την συνεισφορά σου. Όπως αντιλαμβάνεσαι δεν είμαστε ντετέκτιβ, ούτε έχουμε τον χρόνο να ψάχνουμε φαντάσματα για αυτό και προτρέπουμε τα μέλη να καταγγέλλουν κάθε τι ύποπτο. Αυτή είναι και η αρχή κάθε φόρουμ. Η συλλογική προσπάθεια.

Διαφωνώ κάθετα στο να σβήνονται νήματα και ειδικά τέτοια. Προτιμώ να υπάρχουν σαν απτά παραδείγματα εξαπάτησης με τα ανάλογα σχόλια και παρατηρήσεις φυσικά έτσι ώστε να καταλαβαίνει ο καθένας το τι γίνεται. Αυτή είναι και η τιμωρία για την κλινική. Η διαχρονική απόδειξη της απάτης. Όσο περισσότερα τέτοια νήματα υπάρχουν τόσο καλύτερα. Αν σβηστούν αυτά τα νήματα εξαφανίζεται η απάτη και πλέον μένουν μόνο τα "καθαρά", άρα ένα νέο μέλος έχει χάσει "επεισόδια". Η κλινική φυσικά θα προτιμούσε να σβηστούν. Είναι δεδομένο.

Αυτό που λες ότι μπορούμε να πάρουμε κόσμο στο λαιμό μας μπορείς να το εξειδικεύσεις? Γιατί ακούγεται κάπως περίεργο. Πριν το σχολιάσω θα ήθελα να μου το αναλύσεις.
 

giodion

Member
Παιδια καλο θα ειναι τα αυστηρα κριτηρια να υπαρχουν για ολα τα νηματα ανεξαρτητου κλινικης απο εδω και περα...
Ειναι μια καλη ευκαιρια με την συγκεκριμενη αφορμη...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδια καλο θα ειναι τα αυστηρα κριτηρια να υπαρχουν για ολα τα νηματα ανεξαρτητου κλινικης απο εδω και περα...
Ειναι μια καλη ευκαιρια με την συγκεκριμενη αφορμη...

Όπως προείπα θα εξεταστεί σοβαρά η επέκτασή του και σε άλλες κλινικές και το εννοώ.
 

LARIOSO

Active Member
Σε ευχαριστούμε Larioso για την παρατηρητικότητα σου και για την συνεισφορά σου. Όπως αντιλαμβάνεσαι δεν είμαστε ντετέκτιβ, ούτε έχουμε τον χρόνο να ψάχνουμε φαντάσματα για αυτό και προτρέπουμε τα μέλη να καταγγέλλουν κάθε τι ύποπτο. Αυτή είναι και η αρχή κάθε φόρουμ. Η συλλογική προσπάθεια.

Διαφωνώ κάθετα στο να σβήνονται νήματα και ειδικά τέτοια. Προτιμώ να υπάρχουν σαν απτά παραδείγματα εξαπάτησης με τα ανάλογα σχόλια και παρατηρήσεις φυσικά έτσι ώστε να καταλαβαίνει ο καθένας το τι γίνεται. Αυτή είναι και η τιμωρία για την κλινική. Η διαχρονική απόδειξη της απάτης. Όσο περισσότερα τέτοια νήματα υπάρχουν τόσο καλύτερα. Αν σβηστούν αυτά τα νήματα εξαφανίζεται η απάτη και πλέον μένουν μόνο τα "καθαρά", άρα ένα νέο μέλος έχει χάσει "επεισόδια". Η κλινική φυσικά θα προτιμούσε να σβηστούν. Είναι δεδομένο.

Αυτό που λες ότι μπορούμε να πάρουμε κόσμο στο λαιμό μας μπορείς να το εξειδικεύσεις? Γιατί ακούγεται κάπως περίεργο. Πριν το σχολιάσω θα ήθελα να μου το αναλύσεις.
Γιατι μιλας για νηματα στη συγκεκριμενη κλινικη και οχι σε νημα ?υπαρχουν και αλλα ? εξηγησε γιατι δεν το καταλαβα σε παρακαλω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι όταν κάνεις μια γενική αναφορά σε ένα φαινόμενο σχεδόν πάντα εκφράζεσαι στον πληθυντικό. Εξάλλου δεν συνδύασα σε καμία πρόταση μου τη λέξη "νήματα" με τις λέξεις "συγκεκριμένη κλινική". Ως εκ τούτου το συμπέρασμα σου είναι αυθαίρετο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

LARIOSO

Active Member
Νομίζω ότι όταν κάνεις μια γενική αναφορά σε ένα φαινόμενο σχεδόν πάντα εκφράζεσαι στον πληθυντικό. Εξάλλου δεν συνδύασα σε καμία πρόταση μου τη λέξη "νήματα" με τις λέξεις "συγκεκριμένη κλινική". Ως εκ τούτου το συμπέρασμα σου είναι αυθαίρετο.
Ε αφου νομιζεις αυτο εχεις δικιο...εσυ εχεις τα γενεια εσυ τα χτενια
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ σου έδωσα μια εξήγηση, εσύ θα μου εξηγήσεις αυτό που σε ρώτησα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Καλά larioso μην τρελενεσαι και εσύ..δεν μας έφερες το φως το αληθινό..θα το βλέπαμε και εμείς στο site του βεκρή αργά ή γρήγορα.συμφωνω και για το θέμα του piros..φαίνεται άκρως παραπλανητικό ,έχει απίστευτη φυτρωση για 8ο μήνα ,που τέτοια φυτρωση σε αυτό τον μήνα δεν θεωρώ ότι μπορεί να έχει κάποιος.δεν έχω ξαναδεί ποτέ..να ερευνηθεί και αυτός όπως πρέπει..η μπάλα λοιπόν δεν έχει χαθεί από εμάς τα μέλη ουτε ευθύνη έχουμε όπως εύκολα ειπες ..ευθύνη έχουν όλα αυτά τα αληταριά που μπαίνουν αλεξιπτωτιστές και ανήγουν νήμα με ψεύτικα στοιχεία..αυτοί παραπλανούν τον κόσμο που απλά διαβάζει το νήμα..και δεν πρέπει να κλειδώνεται τέτοιο νήμα σε καμία περίπτωση..πρέπει να είναι ανοιχτά τέτοια νήματα,να κραζουμε όλοι,ώστε να τα βλέπουν και κάποιοι που δεν συμμετέχουν ,απλά παρακολουθουν το φόρουμ και να καταλαβαίνουν τις π@#στιες που παίζονται..να μην πιστεύουν έτσι απλά από 5 φωτό..

ο piros στις φωτογραφιες που ειναι φουλ στη φυτρωση ειναι στους 10 μηνες οχι στους 8. και ειναι τιγκα στο μοσχευμα σε ολη την εκταση της hairline. επισης ειναι ολα στο ιδιο μηκος. ισως επειδη στο εξαμηνο του λεγαμε οτι ειναι αραιο κτλ του ειπαν ελα για συμπληρωμα.

δεν ξεφευγω απο το θεμα του pilotaki που πρεπει να δουμε τι παιζει αλλα και με τον piro ειδα οτι δεν ασχοληθηκαμε και πολυ αν και φαινοταν οτι κατι δεν κολλαει.
 

aeratos28

Just aeratos
Δημητρη εσύ προσωπικά μην ψαχνεις ευκαιρία από το πουθενά να δικαιολογησεις το λάθος που κανείς παντα..το να μην κατηγορεις ποτε δηλαδη ,και να τα βλεπεις ολα ροδινα..το είπαμε όλοι ότι παίζει σίγουρα κάτι με τον piros,όλοι..και όλοι λεμε για 2η μεταμόσχευση..το δύσκολο στον piros είναι να το αποδείξεις όμως αν ισχύει η οχι..και η 2 φυτρωση οπως λεει ο piros ξεκινησε απο τους 8μηνες..10 μηνες ειναι τωρα αν δεν κάνω λαθος..είπε και ο piros πως αν νομίζουμε κάτι τέτοιο ας σβηστεί το νήμα του..κανεις δεν τον δικαιολογει..και αν ειναι γεγονος η 2η μεταμοσχευση τοτε μιλαμε για βρωμια πραγματικη και θα θελει τρελο κραξιμο ακομα..το θέμα είναι πως είναι εικασιες που κάνουμε όλοι(εύλογες όμως)αλλά παραμένουν εικασιες ..εκεί τα ειπες όλα αυτά..τα λες και τωρα ,ενώ εδώ που αποδείχτηκε η κοροιδια κλινικης-pilotaki δεν λες κάτι,το μόνο που λες είναι να ξεκαθαριστεί το θέμα,να μας πει η κλινική κτλ,μήπως του είπαν λιγότερα και του έβαλαν περισσότερα κτλ..καταλαβες ποια είναι η διαφορα??και δεν είπε κανείς και κάτι τρελό για τον pilotaki..αλλά εσύ ακάθεκτος στο να μην λες ποτέ κουβέντα.ακόμα και τωρα
 

aeratos28

Just aeratos
Επίσης βλέπω λες εύκολα ότι μπορεί στο 6μηνο επειδή του λέγαμε ότι ήταν αραιός να τον κάλεσε η κλινική και να έκαναν συμπληρωματική..αυτό δεν το ανέφερες όμως καν για τον pilotaki..που αυτό έχει γίνει 100% κιόλας και φαίνεται από φωτό που είναι κατακοκκινο το κεφάλι πριν την και καλά την 1η του βεκρή με τα υποτιθέμενα 4500grafts..δεν είδα να ειπες έτσι εύκολα το ίδιο εκεί..
ο piros στις φωτογραφιες που ειναι φουλ στη φυτρωση ειναι στους 10 μηνες οχι στους 8. και ειναι τιγκα στο μοσχευμα σε ολη την εκταση της hairline. επισης ειναι ολα στο ιδιο μηκος. ισως επειδη στο εξαμηνο του λεγαμε οτι ειναι αραιο κτλ του ειπαν ελα για συμπληρωμα.

δεν ξεφευγω απο το θεμα του pilotaki που πρεπει να δουμε τι παιζει αλλα και με τον piro ειδα οτι δεν ασχοληθηκαμε και πολυ αν και φαινοταν οτι κατι δεν κολλαει.
 

dimitris50423

Well-Known Member
αυτό δεν το ανέφερε όμως καν για τον pilotaki..που αυτό έχει γίνει 100% κιόλας και φαίνεται από φωτό που είναι κατακοκκινο το κεφάλι πριν την και καλά 1η του βεκρή με τα υποτιθέμενα 4500grafts..

πες μου που ειναι η φωτογραφια να τη δω.
 

LARIOSO

Active Member
Εγώ σου έδωσα μια εξήγηση, εσύ θα μου εξηγήσεις αυτό που σε ρώτησα?
Κοιταξε Cvial λες οτι δεν ειστε ντετεκτιβ και δεν εχετε χρονο για φαντασματα συμφωνω μα οταν ειχες ενδειξεις οπως ο ιδιος ανεφερες απο μελος οτι κατι παει στραβα και δεν το εξετασες ειναι μεπτο και πιστευω οτι μεχρι να ξεσκεπαστει το καθε αποπλανητικό νημα το κακο θα εχει συμβει και τα σχολια και οι παρατηρησεις οπως βλεπεις γινονται κατοπιν εορτης εχουν μεν νοημα αλλα το κακο εχει γινει εκει πλεον υπαρχει ευθυνη .........
 

dimitris50423

Well-Known Member
Κοιταξε Cvial λες οτι δεν ειστε ντετεκτιβ και δεν εχετε χρονο για φαντασματα συμφωνω μα οταν ειχες ενδειξεις οπως ο ιδιος ανεφερες απο μελος οτι κατι παει στραβα και δεν το εξετασες ειναι μεπτο και πιστευω οτι μεχρι να ξεσκεπαστει το καθε αποπλανητικό νημα το κακο θα εχει συμβει και τα σχολια και οι παρατηρησεις οπως βλεπεις γινονται κατοπιν εορτης εχουν μεν νοημα αλλα το κακο εχει γινει εκει πλεον υπαρχει ευθυνη

laroiso δεν βαζεις και καμια φωτο να δουμε τι εγινε με το αποτελεσμα σου τελικα. ποσος καιρος περασε.

αερατε θα το δω κ θα σου πω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κοιταξε Cvial λες οτι δεν ειστε ντετεκτιβ και δεν εχετε χρονο για φαντασματα συμφωνω μα οταν ειχες ενδειξεις οπως ο ιδιος ανεφερες απο μελος οτι κατι παει στραβα και δεν το εξετασες ειναι μεπτο και πιστευω οτι μεχρι να ξεσκεπαστει το καθε αποπλανητικό νημα το κακο θα εχει συμβει και τα σχολια και οι παρατηρησεις οπως βλεπεις γινονται κατοπιν εορτης εχουν μεν νοημα αλλα το κακο εχει γινει εκει πλεον υπαρχει ευθυνη .........

Για μένα το νήμα του Pilotaki δεν έχει κάνει κανένα κακό σε μέλη. Από τον 6ο μήνα που σταμάτησε το ποστάρισμα έχει φάει του κόσμου τις κριτικές από πολλούς και για το μήκος της τρίχας και για την εξαφάνισή του. Άρα είναι σαφές σε κάθε νοήμων μέλος ότι κάτι δεν πάει καλά και ως εκ τούτου δεν παρασύρεται κανείς. Το νήμα παρέμεινε ανοικτό (όπως και άλλα) με έντονη κριτική περιμένοντας την απάντηση από το Pilotaki. Αν είχε κλείσει ή είχε διαγραφεί (όπως μάλλον προτείνεις) δεν θα είχαν βγει όλα αυτά στην επιφάνεια. Στο είπα και θα στο ξαναπώ: Δεν θα κλείνει κανένα νήμα, αλλά όλα θα κριτικάρονται έτσι ώστε αυτοί που διαβάζουν να βγάζουν μόνοι τα συμπεράσματά τους. Αυτή είναι η αρχή μου. Αυτά για τα οποία υπάρχει απόδειξη και όχι ένδειξη θα χαρακτηρίζονται fake και θα παραμένουν επίσης. Μην ξεχνάς ότι ήμουν ο πρώτος που άνοιξε το θέμα του Pirou με σχόλιό μου αλλά ακόμα και για αυτόν δεν έχουμε αποδείξεις αλλά σοβαρές ενδείξεις.
 

LARIOSO

Active Member
Για μένα το νήμα του Pilotaki δεν έχει κάνει κανένα κακό σε μέλη. Από τον 6ο μήνα που σταμάτησε το ποστάρισμα έχει φάει του κόσμου τις κριτικές από πολλούς και για το μήκος της τρίχας και για την εξαφάνισή του. Άρα είναι σαφές σε κάθε νοήμων μέλος ότι κάτι δεν πάει καλά και ως εκ τούτου δεν παρασύρεται κανείς. Το νήμα παρέμεινε ανοικτό (όπως και άλλα) με έντονη κριτική περιμένοντας την απάντηση από το Pilotaki. Αν είχε κλείσει ή είχε διαγραφεί (όπως μάλλον προτείνεις) δεν θα είχαν βγει όλα αυτά στην επιφάνεια. Στο είπα και θα στο ξαναπώ: Δεν θα κλείνει κανένα νήμα, αλλά όλα θα κριτικάρονται έτσι ώστε αυτοί που διαβάζουν να βγάζουν μόνοι τα συμπεράσματά τους. Αυτή είναι η αρχή μου. Αυτά για τα οποία υπάρχει απόδειξη και όχι ένδειξη θα χαρακτηρίζονται fake και θα παραμένουν επίσης. Μην ξεχνάς ότι ήμουν ο πρώτος που άνοιξε το θέμα του Pirou με σχόλιό μου αλλά ακόμα και για αυτόν δεν έχουμε αποδείξεις αλλά σοβαρές ενδείξεις.
Για μένα το νήμα του Pilotaki δεν έχει κάνει κανένα κακό σε μέλη. Από τον 6ο μήνα που σταμάτησε το ποστάρισμα έχει φάει του κόσμου τις κριτικές από πολλούς και για το μήκος της τρίχας και για την εξαφάνισή του. Άρα είναι σαφές σε κάθε νοήμων μέλος ότι κάτι δεν πάει καλά και ως εκ τούτου δεν παρασύρεται κανείς. Το νήμα παρέμεινε ανοικτό (όπως και άλλα) με έντονη κριτική περιμένοντας την απάντηση από το Pilotaki. Αν είχε κλείσει ή είχε διαγραφεί (όπως μάλλον προτείνεις) δεν θα είχαν βγει όλα αυτά στην επιφάνεια. Στο είπα και θα στο ξαναπώ: Δεν θα κλείνει κανένα νήμα, αλλά όλα θα κριτικάρονται έτσι ώστε αυτοί που διαβάζουν να βγάζουν μόνοι τα συμπεράσματά τους. Αυτή είναι η αρχή μου. Αυτά για τα οποία υπάρχει απόδειξη και όχι ένδειξη θα χαρακτηρίζονται fake και θα παραμένουν επίσης. Μην ξεχνάς ότι ήμουν ο πρώτος που άνοιξε το θέμα του Pirou με σχόλιό μου αλλά ακόμα και για αυτόν δεν έχουμε αποδείξεις αλλά σοβαρές ενδείξεις.
Εσυ ξερεις καλιτερα cvial και σε καμια περιπτωση δεν υποθαλπτω το εργο σου στο φορουμ και αυτο το στο εχω δειξει ειμαι σιγουρος οτι εχεις την γνωση στο θεμα ,εγω μια επισυμανση εκανα ελπιζω να ειναι για καλο .
 
Μπλουζα