Pes, fue, 2692 grafts, 29/1/2018

Pes

Active Member
Καλημερα σε ολα τα μελη.Μια συντομη περιγραφη για εμενα 32 χρονων με ιστορικο δυο μεταμοσχευσεων,μια στριπ μονο hair line στην L..ZER L..N CL.. TO 2006,και μια fue στη DHI για να φτιαξουμε ξανα hair line και ελαχιστα Α ΖΟΝΕ.Η αραιωση να επισημανω ξεκινησε σε ηλικια 17 ετων.Τωρα στο θεμα μας...εγιναν δυο επαφες με τον Γιατρο.Εκτιμησε με μετρησεις δοτρια και ληπτρια (πολλες ορολογιες δε ξερω ειμαι λιγο αδιαβαστος)παντως εγινε σχολαστικη εκτιμηση.Κανονισαμε τα grafts σε σχεση με την εκταση και το τι μπορει να δωσει η δοτρια καθοτι δεν ειναι παρθενα,και ειπαμε για 2500 Α λιγο β και με επιθυμια δικη μου να φτιαχτει η hair line επιτελους.Κλεισαμε για 29 ιανουαριου 2018.τωρα ειναι γνωστα πανω κατω τιμες κτλ...μεσα ειναι αεροπορικα και διαμονη.28 Πεταγα για κυπρο εκει με περιμενε συνεργατης της κλινικης αμεσως μου πηρε βαλιτσες και μπηκα για πρωτη φορα σε λιμουζινα(ασχετο με το θεμα μας) μεσα ειχε νερακι να πιω πραγμα που εκανε εντυπωση θετικη και μετα ξενοδοχειο το οποιο ηταν πολυ καλο.Το πρωι 7 kai 30 ηρθε νοσοκομα της κλινικης και παρελαβε στην κλινικη με υποδεχτηκε η γραμματεας προσχαρη και με ανελαβαν τα"κοριτσια" 3 σε αριθμο.Εβγαλα ρουχα και μου εβαλαν ειδικες χειρουργικες στολες και καλτσες.Φωτογραφιες λουσιματα...πιεση και αλλες ιατρικες μετρησεις.Ηρθε ο Γιατρος εξετασε τις αιματολογικες καναμε ξανα πλανο και ειμαστα ετοιμοι να ξεκινησουμε.Να κανω μια παρενθεση εδω να πω για την καθαριοτητα και την αυστηρη τηρηση υγειινης μεσα και εξω του χειρουργειου....ολοι μασκες και συνεχη αλλαγη γαντιων.Τωρα παμε στην διαδικασια...τοπικες αναισθησιες και αρχισε ο Γιατρος την δουλεια του...το κλιμα ευχαριστο αλλα κυριως επαγγελματικο.Δυο ημερες χρειαστηκαν οπου τελικα βγαλαμε οχι 2500 οπως ειχαμεπει αλλα 2700 ,τωρα δε θυμαμαι την καθε μερα ποσα θα ζητησω απο την κλινικη.Τα 200 παραπανω ως οφειλα ειπα στο γιατρο τι παραπανω χρωσταω και εκεινος χαμογελασε και μου ειπε ουτε να το σκεφτεσαι...(εννοωντας οτι δε τα χρεωνει).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pes

Active Member
ετσι καλυψαμε αυτα που ειχαμε πει και σε επομενη θα δουμε αναλογα με το τι εχει να δωσει η δοτρια.Τωρα φωτο παραθετω προς το παρον δικες μου μεχρι να στειλει η κλινικη της πρωτης ημερας τις φωτο διοτι την δευτερη ημερα εγινε ενα ατυχημα απο δικης μου πλευρας εσπρωξα την φωτογραφικη μηχανη και πεφτοντας εγινε ζημεια οπου ξεκαθαριζω φταιω εγω και οχι η κλινικη.Μου ειπαν να περιμενω ωστε να φερουν αλλη μηχανη αλλα ημουν τοσο κουρασμενος και εξαντημενος που δε μπορουσα λεπτο ηθελα να παω να ξεκουραστω διοτι πεταγα παρα πολυ πρωι.ετσι πηρα εγω την ευθυνη.παραθετω φωτο.και οσο μπορω θα σας κραταω ενημερους λογω φορτου εργασιας δε μου επιτρεπει να αφιερωνω πολυ χρονο.
 

Συνημμένα

  • IMG_1688.JPG
    IMG_1688.JPG
    477.2 KB · Προβολές: 1,924

Pes

Active Member
Πρώτη ημερα
 

Συνημμένα

  • IMG_4804.JPG
    IMG_4804.JPG
    300 KB · Προβολές: 1,887
  • IMG_4806.JPG
    IMG_4806.JPG
    326.3 KB · Προβολές: 1,841
  • IMG_4808.JPG
    IMG_4808.JPG
    318 KB · Προβολές: 1,885

Pes

Active Member
Δευτερη ημερα
 

Συνημμένα

  • IMG_4818.JPG
    IMG_4818.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 1,749
  • IMG_4820.JPG
    IMG_4820.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 1,799
  • IMG_4835.JPG
    IMG_4835.JPG
    437.9 KB · Προβολές: 1,828
  • IMG_4837.JPG
    IMG_4837.JPG
    519.6 KB · Προβολές: 1,823
  • IMG_4847.JPG
    IMG_4847.JPG
    465.3 KB · Προβολές: 1,815

kolias

Active Member
χαραξες τον δρομο σου πριν κατι χρονια οποτε τωρα χορευεις αναλογως , σωστα επραξες
καλη φυτρωση φιλε
 
  • Like
Reactions: Pes

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλή επιτυχία παιχταρά μου. Τελικά την έκανες, σε θυμάμαι από τα ραντεβού. Ολόκαρδα σου εύχομαι καλή επιτυχία γιατί είσαι ταλαιπωρημένος αλλά και πολύ καλός άνθρωπος και αξίζεις ότι καλύτερο. Είσαι δύσκολη περίπτωση αλλά έχω δει απείρως χειρότερες με επιτυχία, αν πρώτα ο θεός όλα πάνω καλά, θα έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα και σου μένει άλλη μια να καθαρίσεις όσο μπορείς περισσότερο. Επιτέλους έχουμε και μια παρουσίαση από Μιχάλη, κρίμα που δεν έχει δει το φόρουμ και άλλα feedback. Τουλάχιστον 10 άτομα από φόρουμ έχουν κάνει τα τελευταία 2 χρόνια, μερικοί γραμμένοι, άλλοι όχι, αλλά κανείς δεν ήθελε να παρουσιάσει και είναι σεβαστό γιατί πολλοί δεν θέλουν να παρουσιάσουν για διάφορους λόγους και είναι σεβαστό. Θα έχουμε και άλλη παρουσίαση στο επόμενο τρίμηνο από γνωστό του @Panos1982 μάλιστα!!


Καλή επιτυχία και πάλι και κράτα μας ενήμερους!!
 

Pes

Active Member
Σας ευχαριστω θερμα ολους έναν προς έναν για τις ευχές σας.θα ενημερώνω την πορεία της επέμβασης μου τουλαχιστον κάθε μηνα λόγω υποχρεώσεων.σας ευχαριστω και παλι
 

Harris_G

Well-Known Member
@danceworld_2001 όσον αφορά ότι πολλοί δε παρουσιάζουν τις μεταμοσχεύσεις τους, παραθέτω ένα απόσπασμα από τον φίλο @paulo ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ:
"Θα ήταν εκ μέρους μου αγένεια να μην παρουσιάσω την μεταμόσχευση στο φόρουμ που μου έδωσε σημαντικές και χρήσιμες πληροφορίες για να μπορέσω να βοηθήσω και γω με την σειρά μου τα μέλη που δεν έχουν αποφασίσει η τα νέα που θα έρθουν σε αυτή την κοινότητα."

Είναι όχι αγένεια αλλά καγκουριά και νεοελληνιά να παίρνεις τόσα πολλά και να μη δίνεις. Αυτό το forum άσχετα με την ιντριγκα τα τσιράκια και άλλα πολλά, σου ανοίγει τα μάτια και σου διαμορφώνει μια άποψη βασιζόμενος στην οποία, νιώθεις ότι βλέπεις το σωστό και το λάθος (αν έχεις ένα τυπικό IQ και δεν είσαι το απόλυτο κωθώνι). ΠΡΕΠΕΙ κάθε μέλος να παρουσιάζει την ΜΜ του. Αλλά ξεχνάτε διάφοροι το πόσο πολύ σας βοήθησαν οι παρουσιάσεις που είδανε εδώ μέσα. Τώρα αν υπάρχουν τπτ τσοπαναραίοι (γιατί μου το χει πει κάποιος ότι δε παρουσιάζει για αυτό το λόγο) που πιστεύουν στο "κακό το μάτι" και το "φάγωμα" και φοβούνται να παρουσιάσουν για αυτό το λόγο, R.I.P. ανθρωπότητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Επιτέλους έχουμε και μια παρουσίαση από Μιχάλη, κρίμα που δεν έχει δει το φόρουμ και άλλα feedback. Θα έχουμε και άλλη παρουσίαση στο επόμενο τρίμηνο από γνωστό του @Panos1982 μάλιστα!!

Δεν ηξερα οτι θα την παρουσιασει και στο φορουμ,
Η μηπως το κανεις εσυ dance ?
Γιατι ο κωστας δε νομίζω να ασχοληθει....
Παντος αν παρουσιαστει η περιπτωση του θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα μιας κ εχει ενα κεφαλι πολλα υποσχομενο κατ εμε και αν ολα πανε καλα τοτε θα μιλαμε για ενα απ τα καλυτερα αποτελεσματα κ θα φανουν και οι δυνατοτητες του γιατρου σε dense pack και δεσιμο υπαρχοντων με μμ μαλλια οπως και τις δυνατοτητες του οσων αφορα τον σχεδιασμο και δημιουργια μιας φυσικης hairline
Υ.Γ ) δε ξερω αν σε εχει ενημερωσει αλλα σχεδιάζει να τα αφησει μακρυα στο μελλον οποτε θα ειναι ενα καλο κ ενδιαφερον transformation γενικοτερα... ^^
 
Τελευταία επεξεργασία:

danceworld_2001

Well-Known Member
Μας ειπε οτι θα παρουσιασει!! Λες να το ειπε στο ετσι; Τα ξερω τα πλανα του μην ανησυχεις!! Δεν θα παρουσιασω εγω για αυτον.
 

Pes

Active Member
Καλημερα σε όλα τα μέλη.Σημερα κλείνω 1 βδομάδα απο την επέμβαση.Εχω συχνή επαφή με την κλινική και τον ιατρό για τυχόν απορίες μου-ανησυχίες.Ακομα να τονίσω προσέχω πολυ κατα την διάρκεια του ύπνου και την έκθεση στο ήλιο.παραθετω κάποιες φωτο με βρεγμένο μαλλί και κοντα στο παραθυρο με έντονη ηλιοφάνεια.
 

Συνημμένα

  • IMG_4948.JPG
    IMG_4948.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 1,698
  • IMG_4949.JPG
    IMG_4949.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 1,665
  • IMG_4950.JPG
    IMG_4950.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 1,637
  • IMG_4952.JPG
    IMG_4952.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 1,698
  • IMG_4953.JPG
    IMG_4953.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 1,540
  • IMG_4954.JPG
    IMG_4954.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 1,498

aeratos28

Just aeratos
Αυτές οι φωτό δεν λένε κάτι,άνευ σημασίας.το μόνο που δεν μου φαίνεται καλά είναι οι ενώσεις της hairline στο σημείο που πάνε να ξεκινήσουν τα temples ,αν μπορείς βάλε κάποιες φωτό που να δείχνουν αυτά τα σημεία.
 

Pes

Active Member
Αυτές οι φωτό δεν λένε κάτι,άνευ σημασίας.το μόνο που δεν μου φαίνεται καλά είναι οι ενώσεις της hairline στο σημείο που πάνε να ξεκινήσουν τα temples ,αν μπορείς βάλε κάποιες φωτό που να δείχνουν αυτά τα σημεία.
 

Συνημμένα

  • IMG_4931.JPG
    IMG_4931.JPG
    469.2 KB · Προβολές: 1,589
  • IMG_4934.JPG
    IMG_4934.JPG
    592.9 KB · Προβολές: 1,518
  • IMG_4935.JPG
    IMG_4935.JPG
    584.6 KB · Προβολές: 1,516
Μπλουζα