Pes, fue, 2692 grafts, 29/1/2018

crossfire

Well-Known Member
Παιδιά δεν υπάρχει τοπικ.
Τα μεταμοσχευμενα έχουν ζελέ ή λακ με αποτέλεσμα αυτο το wet look να τα κάνει πιο σκούρα.
Επίσης τα μεταμοσχευμενα δείχνουν πιο σκούρα γιατί είναι δυνατά και υγιή επειδή έχουν παρθεί από την υγιή δοτρια.
Τα πίσω είναι αδύναμα, έτοιμα να πέσουν και πάντα τα μαλλιά που είναι προγραμματισμένα να πέσουν , ψιλοανοιγει το χρώμα τους και αδυνατίζουν .
.
Αν βάλει ο φίλος φωτογραφία από τη δοτρια πισω , θα δείτε ότι η δοτρια είναι πιο μαύρη από τα πανω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pes

Active Member
Κατα 99% ο φιλος εχει βαλει τοπικ.

Και φυσικα, αν ισχυει κατι τετοιο, ειναι κριμα να γινεται παραπλανηση, ειδικα των νεων και απειρων μελων του forum.

Δικαιωμα του να βαζει τοπικ και καλα κανει, για να βελτιωσει την εικονα του μαλλιου του. Και εγω προσωπικα το ιδιο θα εκανα.

Ομως απο τη στιγμη που επελεξε να κανει παρουσιασει της μμ του στο forum, ειναι μαλλον αδικο να ανεβαζει παραπλανητικες φωτογραφιες.

Δεν μπορει να κατηγορουμε π.χ. τον κ. Αναστασακη που ανεβαζει φωτογραφιες πελατων με τοπικ και εδω να σωπαινουμε.

Η δουλεια του κ. Γεωργιου θα πρεπει να κριθει με βαση το πραγματικο/φυσικο αποτελεσμα και οχι με υποβοηθητικες παραμετρους, οπως η χρηση τοπικ.

Υ.Γ. Επειδη τη στιγμη που ανεβασα το σχολιο, περασαν δευτερες σκεψεις απο το μυαλο μου (μηπως κανω λαθος εκτιμηση και δεν ισχυουν οσα εγραψα), εκανα μια αναδρομη στο νημα του φιλου απο την αρχη. Διαπιστωσα, λοιπον, οτι εντελως παραξενα/αφυσικα τα μαλλια του σχεδον σε ολες τις φωτογραφιες εχουν παραξενο χρωμα. Ακομη και αυτες που τραβηχθηκαν κατα τη μμ και τις επομενες ημερες. Κατεληξα στο συμπερασμα οτι θα ηταν εντελως παραλογο να χρησιμοποιει τοπικ σε τετοιες φασεις της μμ.

Επομενως μπορει να κανω λαθος στις αρχικες μου εκτιμησεις. Ισως αλλα μελη με μεγαλυτερη εμπειρια στη χρηση τοπικ, να μπορουν να μας διαφωτισουν καλυτερα.

Προσωπικα, επειδη εκτιμω οτι μαλλον παρασυρθηκα απο το αφυσικο χρωμα των μαλλιων του φιλου μας, θελησα να διαγραψω το αρχικο μου σχολιο. Ομως δεν ξερω με ποιο τροπο γινεται διαγραφη σχολιων και γι' αυτο θεωρησα δικαιο, τουλαχιστον, να γραψω εκ των υστερων το Υ.Γ.
Γεια σου φίλε μου....οποιοδήποτε μέρα της εβδομάδας θα ήταν μεγάλη μ χαρά να συναντηθούμε Αθήνα...να με δεις από κοντά.Δε έχω βάλει ποτέ στη ζωή μου δε ξέρω κάν να το χρησιμοποιώ...η πρόταση μου ισχύει
 

leas

Well-Known Member
Στο μπροστινό μέρος έγινε δουλίτσα και μέχρι να στρώσει η τρίχα θα είναι ακόμη καλύτερα..
Όσον αφορά το πίσω έχετε κάνει κάποιον υπολογισμό με τον γιατρό για το πώς θα προχωρήσετε ; Και αν η δοτρια θα μπορεί να τα δώσει η θα χρειαστεί πχ από μούσι..
Όπως και να χει μπράβο για το μέχρι τώρα αποτέλεσμα και μακάρι να καθαρίσεις με ακόμη μια γιατί έχεις ήδη ταλαιπωρηθει..
Σου ευχομαι τα καλύτερα ..
 
  • Like
Reactions: Pes

Harris_G

Well-Known Member
Γεια σου φίλε μου....οποιοδήποτε μέρα της εβδομάδας θα ήταν μεγάλη μ χαρά να συναντηθούμε Αθήνα...να με δεις από κοντά.Δε έχω βάλει ποτέ στη ζωή μου δε ξέρω κάν να το χρησιμοποιώ...η πρόταση μου ισχύει
Καλημερα παιδες. Εμενα μου φαινεται οτι δε φοραει παντως.
 

Pes

Active Member
Στο μπροστινό μέρος έγινε δουλίτσα και μέχρι να στρώσει η τρίχα θα είναι ακόμη καλύτερα..
Όσον αφορά το πίσω έχετε κάνει κάποιον υπολογισμό με τον γιατρό για το πώς θα προχωρήσετε ; Και αν η δοτρια θα μπορεί να τα δώσει η θα χρειαστεί πχ από μούσι..
Όπως και να χει μπράβο για το μέχρι τώρα αποτέλεσμα και μακάρι να καθαρίσεις με ακόμη μια γιατί έχεις ήδη ταλαιπωρηθει..
Σου ευχομαι τα καλύτερα ..
2000 για πίσω δε έχει πολλά η δότρια ...έτσι και αλλιώς έχω χαμηλές απαιτήσεις λόγω λεπτής τρίχας και χαμηλού λόγου....παρά ταύτα δε θα το βάλω κατω
 

Pes

Active Member
Καλημερα παιδες. Εμενα μου φαινεται οτι δε φοραει παντως.
Είμαστε μεγάλα παιδιά και ο λόγος μας πρέπει να είναι συμβόλαιο...να ξεκαθαρίσω ουδέποτε έχω βάλει στη ζωή μου και σκοπός τ νήματος είναι να βοηθήσω όπως με βοήθησε το φορούμ και όχι να ξεγελασω.Παλαια μέλη ο με ξέρουν πολύ καλά και στη προσωπική μ ζωή μπορούν να το επιβεβαιώσουν .Οταν θα έρθει ο γιατρός για συμβουλευτικά θα πάω να με δει ,με μεγάλη μ χαρά να με δείτε και από κοντά.Απο βδομάδα θα ανεβάσω με βρεγμένα μαλλιά και ότι άλλο θέλετε ...καλό μήνα λεβέντες...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Και πάλι μπράβο φίλε pes για το αποτέλεσμα, ήσουν μια πολύ δύσκολη περίπτωση με πολύ αραιό μαλλί και μεγάλο κίνδυνο για shock loss στα υφιστάμενα, όπως και επιφυλάξεις για μειωμένη φύτρωση λόγω δουλεμένης περιοχής απο παλαιά μμ. Και όμως πήγε περίφημα με κορυφαία φύτρωση και τώρα θες άλλη μια να καθαρίσεις. Συχνά συμβαίνει τα μεταμοσχευμένα να έχουν πιο σκούρο χρώμα λόγω δότριας (το μαλλί πάνω με τον ήλιο κτλ ανοίγει με τα χρόνια σε σχέση με τα πλαινά) και εμένα είχε συμβεί το ίδιο, σκούρινε πολύ το μπροστά (το είχα γράψει και στο νήμα μου πως είχα σοκαριστεί με την αλλαγή). Όσο για το τόπικ απορώ πως με τόσο σιγουριά ο φίλος tol και με 99% βεβαιότητα το ισχυρίζεται. Έλα στα επόμενα τα ραντεβού του γιατρού να σε δούν όσοι δεν το πιστεύουν απο κοντά.
 
  • Like
Reactions: Pes

tol

Well-Known Member
Όσο για το τόπικ απορώ πως με τόσο σιγουριά ο φίλος tol και με 99% βεβαιότητα το ισχυρίζεται.

Φιλε dance, αν διαβασεις ολο το σχολιο που εκανα, θα διαπιστωσεις οτι εκ των υστερων ειχα πολλες αμφιβολιες για την αρχικη εκτιμηση που εκανα.

Ηθελα να διαγραψω το σχολιο μου, οταν διαπιστωσα οτι σχεδον σε ολες τις φωτογραφιες (οχι μονο στις προσφατες) τα μαλλια του φιλου pes εχουν μια διχρωμια.

Και επειδη δε βρηκα τροπο διαγραφης του σχολιου, εγραψα ενα Υ.Γ. στο οποιο τονιζα τις αμφιβολιες μου για την αρχικη εκτιμηση χρησης τοπικ.
 

Pes

Active Member
Και πάλι μπράβο φίλε pes για το αποτέλεσμα, ήσουν μια πολύ δύσκολη περίπτωση με πολύ αραιό μαλλί και μεγάλο κίνδυνο για shock loss στα υφιστάμενα, όπως και επιφυλάξεις για μειωμένη φύτρωση λόγω δουλεμένης περιοχής απο παλαιά μμ. Και όμως πήγε περίφημα με κορυφαία φύτρωση και τώρα θες άλλη μια να καθαρίσεις. Συχνά συμβαίνει τα μεταμοσχευμένα να έχουν πιο σκούρο χρώμα λόγω δότριας (το μαλλί πάνω με τον ήλιο κτλ ανοίγει με τα χρόνια σε σχέση με τα πλαινά) και εμένα είχε συμβεί το ίδιο, σκούρινε πολύ το μπροστά (το είχα γράψει και στο νήμα μου πως είχα σοκαριστεί με την αλλαγή). Όσο για το τόπικ απορώ πως με τόσο σιγουριά ο φίλος tol και με 99% βεβαιότητα το ισχυρίζεται. Έλα στα επόμενα τα ραντεβού του γιατρού να σε δούν όσοι δεν το πιστεύουν απο κοντά.
Εκεί θα είμαι να κεράσει καφέ ο γιατρός....χασα
 

Pes

Active Member
Φιλε dance, αν διαβασεις ολο το σχολιο που εκανα, θα διαπιστωσεις οτι εκ των υστερων ειχα πολλες αμφιβολιες για την αρχικη εκτιμηση που εκανα.

Ηθελα να διαγραψω το σχολιο μου, οταν διαπιστωσα οτι σχεδον σε ολες τις φωτογραφιες (οχι μονο στις προσφατες) τα μαλλια του φιλου pes εχουν μια διχρωμια.

Και επειδη δε βρηκα τροπο διαγραφης του σχολιου, εγραψα ενα Υ.Γ. στο οποιο τονιζα τις αμφιβολιες μου για την αρχικη εκτιμηση χρησης τοπικ.
Έληξε ήδη φίλε μου ...πάσα άποψη δεκτή...
 

tasos33

Well-Known Member
Παρατηρώντας σχολαστηκα τις φώτο κατά 99% δεν υπάρχει τοπικ, υπάρχουν κάποια ύποπτα σημεία μεν αλλά είναι παιχνίδια του φακού πιστεύω.

Από.την στιγμή βέβαια όπου σε consultation μπορεί κάποιος να δει τον pes από κοντά αλλά και με τις αναμενόμενες φώτο που υποσχέθηκε το ενδεχόμενο να υπάρχει τοπικ ειναο μηδαμινο.

Οσο αφορά την διαφορά στο χρώμα δεν είναι επιληψιμο, συνηθίζεται σε πολλούς, ακόμα κ σε μένα τα μπροστά μμ μαλλιά είναι πιο μαύρα από τα πίσω που έχουν ψοφήσει. Αυτο φαίνεται ιδιαίτερα και σε μικροκαμερα όπου εκεί η διαφορα κάνει Παρτυ.



Φιλε dance, αν διαβασεις ολο το σχολιο που εκανα, θα διαπιστωσεις οτι εκ των υστερων ειχα πολλες αμφιβολιες για την αρχικη εκτιμηση που εκανα.

Ηθελα να διαγραψω το σχολιο μου, οταν διαπιστωσα οτι σχεδον σε ολες τις φωτογραφιες (οχι μονο στις προσφατες) τα μαλλια του φιλου pes εχουν μια διχρωμια.

Και επειδη δε βρηκα τροπο διαγραφης του σχολιου, εγραψα ενα Υ.Γ. στο οποιο τονιζα τις αμφιβολιες μου για την αρχικη εκτιμηση χρησης τοπικ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Εντάξει όλα καλά!! Δεν διάβασα το ΥΓ σου. Ο pes είναι άριστος χαρακτήρας και τίμιο παιδί ποτέ δεν θα έκανε τέτοια ξεφτιλίκια.


Φιλε dance, αν διαβασεις ολο το σχολιο που εκανα, θα διαπιστωσεις οτι εκ των υστερων ειχα πολλες αμφιβολιες για την αρχικη εκτιμηση που εκανα.

Ηθελα να διαγραψω το σχολιο μου, οταν διαπιστωσα οτι σχεδον σε ολες τις φωτογραφιες (οχι μονο στις προσφατες) τα μαλλια του φιλου pes εχουν μια διχρωμια.

Και επειδη δε βρηκα τροπο διαγραφης του σχολιου, εγραψα ενα Υ.Γ. στο οποιο τονιζα τις αμφιβολιες μου για την αρχικη εκτιμηση χρησης τοπικ.
 

koumparos

Well-Known Member
Από μούσια κοίτα να δεις τι μπορείς να πάρεις.Εαν σύνολο δοτρια ,μούσια πάρεις ένα 4 χιλιαρο ελυσες το πρόβλημα σου για πάντα.Ριξε τα 2 της δοτριας β ζώνη και κάνε και μια τρίτη με μούσια γ ζώνη και καθάρισες.Εγω έτσι θα έκανα.Μπροστα είσαι άψογος!!!!
 

Pes

Active Member
Από μούσια κοίτα να δεις τι μπορείς να πάρεις.Εαν σύνολο δοτρια ,μούσια πάρεις ένα 4 χιλιαρο ελυσες το πρόβλημα σου για πάντα.Ριξε τα 2 της δοτριας β ζώνη και κάνε και μια τρίτη με μούσια γ ζώνη και καθάρισες.Εγω έτσι θα έκανα.Μπροστα είσαι άψογος!!!!
Όταν βρω λίγο χρόνο και έχεις κ εσυ το συζητάμε ... θέλω αποψεις
 

Pes

Active Member
οπως Υποσχέθηκα.εχω και βίντεο αλλά δε μ το ανεβάζει ...το στέλνω σε όποιον θέλει μέσω email
 

Συνημμένα

  • 42F7219A-8908-40D3-BD21-56913015842A.jpeg
    42F7219A-8908-40D3-BD21-56913015842A.jpeg
    228.9 KB · Προβολές: 509
  • 7175E418-53FC-430E-9029-E874C4E83329.jpeg
    7175E418-53FC-430E-9029-E874C4E83329.jpeg
    346.6 KB · Προβολές: 497
  • 7454BCBA-0031-40B3-81C1-521AFE0E815E.jpeg
    7454BCBA-0031-40B3-81C1-521AFE0E815E.jpeg
    303.3 KB · Προβολές: 499

Pes

Active Member

Pes

Active Member

Συνημμένα

  • A5C9DEC4-4145-46D2-824F-5D827D214F07.jpeg
    A5C9DEC4-4145-46D2-824F-5D827D214F07.jpeg
    188.4 KB · Προβολές: 437
  • F889A3F9-2920-40B8-8F1E-917B55B04303.jpeg
    F889A3F9-2920-40B8-8F1E-917B55B04303.jpeg
    178.2 KB · Προβολές: 416
  • C863123A-24DA-4BA9-B363-C08B169B9308.jpeg
    C863123A-24DA-4BA9-B363-C08B169B9308.jpeg
    178.6 KB · Προβολές: 427
  • 174D9078-EDFB-4B4C-B106-3D35B855FCDD.jpeg
    174D9078-EDFB-4B4C-B106-3D35B855FCDD.jpeg
    227.1 KB · Προβολές: 448

koumparos

Well-Known Member
Βλέποντας αυτές τις φωτό το πλάνο είναι απλό.Αν έχεις γενια ξεζουμιζεις δοτρια και την πετάς β ζώνη.Μουσια γ ζώνη και εάν σε πάει καλά από φυτρωση όπως αυτή θα μιλάμε για απίστευτο recover.Στη χειρότερη λίγο τοπικ στο αδηφάγο crown και συνεχίζεις ήρεμος τη ζωουλα σου.2 χρονακια υπομονή και νικησες.
 
Μπλουζα