Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω απλα αυτο που θα ηθελα να δω απ τον συγκεκριμενο αφου λοιπον ειναι τρομερός και φοβερος ενα περιστατικό του δυσκολότερο απ του Πάνου γιατι ενα 3αρι ειναι «ευκολακι» και οτι καλυτερο για να διαφημιστεί ατο φόρουμ. Το να μου στριμώχνει 5000γρκραφτς σε τοσο μικρη έκταση και με μαμισια μαλλια ...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το αποτελεσμα του Πάνου θα ναι τρομερό αλλα δεν μου λεει κ πολλα αυτο...δεν δειχνει γιατι τον θεωρειτε κορυφαίο...οταν πιασει ενα κεφαλι σαν το δικο μου που μαι 6αρης να δω το ταλεντο του ....
Υ.γ:ειδα κ τον περιβόητο Βέλγο τι συνέβη ...πιθανον αν κ ειναι νωρις ακομα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Για να πιασει το δικο σου κεφαλι ενας κορυφαιος γιατρος θα πρεπει να τον επισκεφθεις.
Αν θες να δεις γιατι ενας γιατρος αυτου του επιπεδου θεωρειται τοπ αρκει να δεις στο
Youtube και σε ξενα forum δεκαδες, μη σου πω 100νταδες περιστατικα του και θα καταλαβεις
γιατι ειναι πολυ καλος. Προσωπικα τα εχω δει σχεδον ολα και στο hairlossexpirience και στο
bellicapelli αλλα κια αλλου.

Επειτα το να μπορεις να στριμωξεις 5000graft σε μια μικρη εκταση, οπως μονος σου το αναφερεις,
αυτο απο μονο του λεει πολλα. Αυτο κανει την μμ ακομα πιο δυσκολη και ενω υπαρχουν και μαμα
μαλλια. Αρα σε αυτα που γραφεις αυτοαναιρεισαι, φασκεις και αντιφασκεις, απο την μια αναφαρεις μονος
σου για τα ''5000graft σε τοσο μικρη περιοχη'' και απο την αλλη λες '' δε μου λεει και τιποτα''.


..δεν δειχνει γιατι τον θεωρειτε κορυφαίο...οταν πιασει ενα κεφαλι σαν το δικο μου που μαι 6αρης να δω το ταλεντο του ....
Υ.γ:ειδα κ τον περιβόητο Βέλγο τι συνέβη ...πιθανον αν κ ειναι νωρις ακομα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ Γεώργιε, νομίζω ότι αποπνέεις μια αρνητικότητα. Για να κρίνουμε τον Erdo δεν χρειαζόμαστε τον Πάνο, ούτε αν η μμ του Πάνου είναι επιτυχημένη σημαίνει ότι όλοι πρέπει σαν "πρόβατα" να πάμε εκεί από ένα παράδειγμα και μόνο, όπως συνέβει με αντίστοιχη περίπτωση από Ελληνική κλινική. Το έχω πει πολλάκις και δεν θα κουραστώ να το επαναλαμβάνω: η γνώση σώζει και όση περισσότερη αποκτάς σε οδηγεί σε σωστότερες αποφάσεις.

Ο Erdo έχει ιστορία στις μμ, υπάρχουν πολλά κεφάλια στον internet, κριτικές, και τέλος υπάρχουν πολλά μέλη που έχουν κάνει και δεν έχουν δημοσιεύσει (κάποια τα έχω δει και εγώ από κοντά). Απλά ο Πάνος σαν μέλος του φόρουμ αλλά και ο Άγγελος όπως και ο Stripar (εφόσον παρεβρέθηκε στην επέμβαση), μπορούν να μας δώσουν πολύ περισσότερες πληροφορίες, να εκτιμήσουμε καλύτερα τον Erdo και να δωθεί περισσότερη γνώση στο φόρουμ.

Κριτική εννοείται ότι μπορεί να υπάρξει, αλλά να είναι του the point, για να είναι επικοδομητική. Πρώτος ανέδειξα το φαινόμενο του splitting (με παράδειγμα τον Erdo) πριν 2 χρόνια για να κατανοήσουμε καλύτερα τον τρόπο που δουλεύει, να αντιληφθούμε τους κινδύνους και τα οφέλη και μετά να αποφασίσουμε αν μας κάνει ή όχι.

Τέλος ακόμα και αν ο Panos δεν είναι 6αρι, το παραδειγμά του έχει να προσφέρει πολλά. Το πως θα είναι η δοτριά του μετά από 5000g, αν υπάρξει η όχι σοκλος στην λήπτρια με αυτό το dense packing, το είδος της φύτρωσης στα temples, φυσικότητα, κλπ. Το φόρουμ χρειάζεται τέτοια παραδείγματα για να ανοίξουν τα μάτια πολλών και να καταριφθούν κλισέ που έχουν καλλιεργηθεί για χρόνια. Η FUE είναι μια διαρκώς εξελισσόμενη μέθοδος, γι' αυτό και η επαφή με τα κέντρα των εξελίξεων είναι επιτακτική.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
οχι κανεις λαθος.... δεν αυτοαναιρουμε....θελω να δω ενα αποτελεσμα του πανω σε καποιον με μεγαλυτερο nw τοσο απλα..και μου λες να δω απ το ιντερνετ?τι ακριβωςνα δω?δλδ τι περιμενεις να δημοσιοποιησουν?τις αποτυχημενες μμ?εγω κρινω απο δω...στο φορουμ...και τωρα που μιλαμε 2-3 παρουσιασαν ωραια αποτελεσματα που εκαναν στην ελλαδα μμ και προς το παρον απο εναν γνωστο ευτωπαιο δεν δειχνει να πηγαινει καλα...και προσεξε..μεγαλο nw....
 

PROF

Active Member
Αγαπητέ Panos1982 καλή επιτυχία και συγχαρητήρια για τις πραγματικά εξαιρετικές επιλογές σου τόσο στην πρώτη όσο και στη δεύτερη επέμβαση σου. Ο σχεδιασμός από τον Koray νεανικός, οριακά επιθετικός και ανάλογος με την ηλικία και το πρόβλημά σου, η τοποθέτηση πυκνότατη, η δε εικόνα στη δότρια άριστη. Θεού θέλοντος και με την κατάλληλη προσοχή το αποτέλεσμά σου θα είναι εκπληκτικό.
O Koray ήταν και για μένα μία από τις πρώτες επιλογές μου μαζί με Lorenzo, Couto, Heinicke, Freitas και Hairline Clinic, δεδομένου ότι δεν ήθελα να έχω τομή με strip οπότε και αποκλείστηκαν οι Hasson and Wong, Hattingen Hair και Konior. Τελικά λαμβάνοντας υπόψη το μεγάλο μου πρόβλημά (ΝW6) την ηλικία μου (τώρα 42 τότε 41) και το γεγονός ότι έπρεπε να χρησιμοποιηθούν αρκετά grafts from beards και να εξαχθεί ο μέγιστος αριθμός τριχών, για να υπάρχει μια πλήρη κάλυψη (βλέπε ΝW6), κατέληξα στην κλινική Hairline και στον γιατρό αυτής Dr Kaan Pekiner (η κλινική έχει 5 χειρουργούς) από τον οποίο είχα δει στο Ιταλικό και Γερμανικό forum μερικά εξαιρετικά αποτελέσματα με συνδυασμό head and beards grafts. Επίσης το πρωτόκολλο της κλινικής μου ταίριαζε (manual fue, ο κάθε γιατρός αναλαμβάνει και την εξαγωγή και την τοποθέτηση, μέγιστη συνεδρία ανά ημέρα 1500 grafts, ανά 750 grafts εξαγωγής γίνεται τοποθέτηση για την ελαχιστοποίηση του χρόνου διατήρησης των μοσχευμάτων εκτός του οργανισμού, κλπ.).
Έτσι το Φθινόπωρο του 2016 έκανα την πρώτη μου επέμβαση 4532 grafts (4016 head grafts και 516 beard grafts) για τα μπροστά δύο τρίτα του κεφαλιού από hairline μέχρι middle και τον Αύγουστο του 2017 έκανα στην κλινική του Dr Kaan που εν τω μεταξύ άνοιξε τη δική του κλινική δεύτερη επέμβαση για το crown και ένα touch up με 3006 grafts (2062 head grafts και 944 beard grafts). Πιθανώς να ανοίξω κάποια στιγμή ένα νήμα.

Καλή επιτυχία και πάλι!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
μα δεν διαφωνω σε οσα λες.....απλα η γνωμη μου ειναι οτι ο πανος ειναι ενα περιστατικο που ολες οι κλινικες θα "παρακαλουσαν" να εχουν και να διαφιμηστουν...αυτο λεω..και ειναι τοσο κακο που ειμαι περιεργος να τον δω σ ενα πραγματικα μεγαλο περιστατικο?θεωρω οτι αν ειναι ο κορυφαιος πρεπει να ανταπεξερχεται σε ολα τα περιστατικα....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
μα δεν διαφωνω σε οσα λες.....απλα η γνωμη μου ειναι οτι ο πανος ειναι ενα περιστατικο που ολες οι κλινικες θα "παρακαλουσαν" να εχουν και να διαφιμηστουν...αυτο λεω..και ειναι τοσο κακο που ειμαι περιεργος να τον δω σ ενα πραγματικα μεγαλο περιστατικο?θεωρω οτι αν ειναι ο κορυφαιος πρεπει να ανταπεξερχεται σε ολα τα περιστατικα....

Παρακαλούσαν να έχουν? Γεώργιε σύνελθε. Αν ο Πάνος εμφανιζόταν στην ημεδαπή, θα συζητούσαν μόνο για το πόσο καλά φαίνεται και ότι δεν έχει καμμιά ανάγκη πέραν του crown. Δεν έχεις αντιληφθεί ότι η λέξη "πύκνωση" είναι απαγορευμένη αν και την έχει ανάγκη η πλειοψηφία αυτών που θέλει να κάνει μμ είτε στην hairline είτε σε κατακερματισμένες περιοχές που τις αφήνουν "απάτητες" υπο το φόβο του σοκλος.

Αν ο Πάνος έχει φύτρωση 100% και το dense packing που έκανε είναι επίσης επιτυχημένο τι παραπάνω χρειάζεσαι να δεις, δηλαδή τι θα γίνει σε ένα μεγάλο περιστατικό, τι άλλο περιμένεις να σου αποδείξει? Για πες για να το καταλάβω. Από τεχνικής πλευράς μιλάω, μην μου πεις για εντυπώσεις και το πως θα φανεί.
 

tasos33

Well-Known Member
Φυσικά και αυτοαναιρεισαι, αναφέρεις για τα 5000graft που τοποθετήθηκαν σε μικρή περιοχή ενώ ταυτόχρονα γράφεις πώς δεν είναι και τίποτα δύσκολο.

Η dhi για να βάλει 5500 graft σε περιστατικό μπορεί να χρειαστεί ο ασθενής μέχρι και τρεις μμ.

Εσύ θες να δεις εδώ μέσα μεγάλα nw?Σου είπα αν θες να δεις μεγάλα nw θα ψάξεις στο ίντερνετ, εδώ στο φόρουμ δεν έχουμε τέτοια περιστατικά ακόμα. Του cvial την μμ την έχεις δει? 5αρι ήταν.

Δείξε αποτέλεσμα ελληνικής κλινικής καλύτερο από του cvial, σε προκαλώ, ψάξε και βρες. Γιατί το θέμα το πας σε σύγκριση Ελλάδας εξωτερικού.

Και είμαστε και off topic.



οχι κανεις λαθος.... δεν αυτοαναιρουμε....θελω να δω ενα αποτελεσμα του πανω σε καποιον με μεγαλυτερο nw τοσο απλα..και μου λες να δω απ το ιντερνετ?τι ακριβωςνα δω?δλδ τι περιμενεις να δημοσιοποιησουν?τις αποτυχημενες μμ?εγω κρινω απο δω...στο φορουμ...και τωρα που μιλαμε 2-3 παρουσιασαν ωραια αποτελεσματα που εκαναν στην ελλαδα μμ και προς το παρον απο εναν γνωστο ευτωπαιο δεν δειχνει να πηγαινει καλα...και προσεξε..μεγαλο nw....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
μα σου πα..τωρα τρεχουν δυο ωραιατα αποτελεσματα που τους δινατε συγχαρητηρια και οντως ηταν εντυπωσιακα και κοντρα στην κατακραυγη των ελληνικων κλινικων...εσυ ο ιδιος μοιραζες συγχαρητηρια....και παλι ασχολεισαι με την dhi?ανεφερα καποια συγκεκριμενη κλινικη? και ναι..ενα 3αρι με ωραια χαρακτηριστικα για μμ δεν μου φανερωνει το τι πραγματικα ικανοτητες εχει...δεν θα μπω φυσικα να συγκρινω βαζοντας μεσα και το παραγοντα λεφτα η το κατα ποσο τα νουμερα αυτα με τα γκραφτσ ισχυουν....μου φαινεται τρελλο νουμερο απλα επειδη δεν εχω τις γνωσεις και την εμπειρια μενω μονο στο τι nw εχει αναλαβει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
μα σου πα..τωρα τρεχουν δυο ωραιατα αποτελεσματα που τους δινατε συγχαρητηρια και οντως ηταν εντυπωσιακα και κοντρα στην κατακραυγη των ελληνικων κλινικων...εσυ ο ιδιος μοιραζες συγχαρητηρια....και παλι ασχολεισαι με την dhi?ανεφερα καποια συγκεκριμενη κλινικη?

Ποιά είναι αυτά; Φυσικά και την ανέφερες όταν λες ΌΛΕΣ οι κλινικές θα ήθελαν να έχουν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
να σου πω....πιστευω καταρχην οτι σε ενα μεγαλο περιστατικο θελοντας και μη θα αναφερει τον αλθινο αριθμο των γκραφτσ..με την εννοια του οτι δεν υπαρχει αυτος ο "συνωστισμος" με τα μαμα μαλλια για να φουσκωνουμε το νουμερο...και κατα δευτερον θελω να δω πως θα διαχειρειστει μια αδεια περιοχη...και την δοτρια και την ληπτρια...ειναι παραλογο αυτο που λεω?
 

Stripar

Established Member
@Flosk
Η hairline ειναι μια low budget κλινική,
Προφανώς ο φίλος οδηγειθηκε εκεί δεδομένου το σύνολο των graft και το budget που θα χρειαζόταν...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
να σου πω....πιστευω καταρχην οτι σε ενα μεγαλο περιστατικο θελοντας και μη θα αναφερει τον αλθινο αριθμο των γκραφτσ..με την εννοια του οτι δεν υπαρχει αυτος ο "συνωστισμος" με τα μαμα μαλλια για να φουσκωνουμε το νουμερο...και κατα δευτερον θελω να δω πως θα διαχειρειστει μια αδεια περιοχη...και την δοτρια και την ληπτρια...ειναι παραλογο αυτο που λεω?

Γεώργιε, όχι, παράλογο δεν είναι αλλά δεν είναι και αποκαλυπτικό. Το να θες να το δεις είναι δικαιωμά σου. Είναι γνωστό όμως ότι οι άδειες περιοχές είναι σαφώς ευνοικότερες ως προς τις μισοάδειες όσον αφορά την επιβίωση του συνόλου των graft.

Επίσης τι εννοείς "θα αναφέρει τον αληθινό αριθμό των graft". Ο Erdo έχει μια φιλοσοφία και την έχει αναλύσει από το Α στο Ω. Της ομογενοποίησης και της εκτεταμένης αποψίλωσης της δότριας σε μεγαλύτερο ποσοστό από άλλες κλινικές με βασική αιχμή το splitting για να μπορέσει να το κάνει με ασφάλεια. Αν αποδέχεσαι το concept πας σε αυτόν, αν το θεωρείς τολμηρό πας αλλού. Απλά τα πράγματα. Ούτε το έκρυψε, τουναντίον το διαφημίζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

PROF

Active Member
Αγαπητέ Stripar η Hairline είναι μια αρκετά σοβαρή κλινική με ιδιαίτερα αυστηρό πρωτόκολλο, αν και ο λόγος
που εγώ έκανα εκεί την πρώτη μου επέμβαση είναι διότι όπως προείπα μου άρεσαν ιδιαίτερα τα αποτελέσματα
του Dr Kaan που τότε χειρουργούσε εκεί, στην κλινική του οποίου έκανα και τη δεύτερη μου επέμβαση. Ο Dr Kaan ήταν
μαθητευόμενος του Keser. Και οι δύο κλινικές βρίσκονται στην Άγκυρα, τις τιμές δε μόνο φτηνές δεν τις λες, της Hairline κυμαίνονται στα 2,50 με 3€/graft (head graft ή beard graft) ενώ του Dr Kaan επειδή μόλις άνοιξε είναι περίπου στα 2,25 με 2,5€ ανά graft. Βέβαια θεωρώ ότι βάση αποτελέσματος, αλλά και όλων των υπηρεσιών που προσφέρουν τα αξίζουν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
PROF άνοιξε θέμα και θα μεταφέρω τα σχόλια, αλλιώς θα τα σβήσω είναι εντελώς εκτός θέματος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα