Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Panos1982

Well-Known Member
Την χρησιμοποιουσα και εγω αυτη, μονο για κροταφους, αλλα ειναι δυσχρηστο για εμενα γιατι πρεπει να το σπαω σε δοσεις ενω αυτο ειναι φτιαγμενο για μια χρηση.

Ετσι μενω στο wella sp αν και δε με ικανοποιει.

Τασο, ειναι φτιαγμενο για 1 χρηση εφ οσων ανακατεψεις κ ερθει σε επαφη το ζελε με το μαλλακτικο. αν τα εχεις χωριστα δεν εχουν θεμα...και μπορεις απλα να περνεις μικροποσοτητες απ το ενα κ απ το αλλο να τα ανακατευεις να φτιαχνεις βαφη μικρης ποσοτητας και να κανεις τους κροταφους σου. κ αναλογα τις ποσοτητες που χρησιμοποιεις να βγαλεις πολλες εφαρμογες κ οχι μονο μια.... ηδη εγω που βαφω μαλιστα ολο το κεφαλι χρησιμοποιω το μισο απο καθε ενα και μου ειναι αρκετη η ποσοτητα για να το περασω και 2ο κ 3ο χερι αν θελω. και οι υπολοιπες ποσοτητες απο καθε μπουκαλι παραμενουν χωριστες και δεν παθαινουν κατι κ τις χρισημοποιω στην επομενη εφαρμογη...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Απο πλευρας φυσικοτητας οχι δεν εχω καποιο θεμα ειναι ολα οκ., και γενικοτερα δεν εχω να παρατηρησω κατι περιεργο. Πιο εννοεις οτι ειναι too much και που να εχει αντικτυπο δεν καταλαβα τι εννοεις ?
Αν εχεις στο μυαλο σου κατι πιο συγκεκριμενο πες μου τι εννοεις να απαντησω πανω σε αυτο.



Ευχαριστω,
δεν εχω το λουκ των φωτογραφιων αυτων, απλα εξηγησα και σε προηγουμενο ποστ οτι αν αφησω τα μαλλια στεγνα απλα δε θα βλεπετε τιποτα....
στην καθημερινοτητα αφηνω να μακρυνει λιγο το πανω μαλλι κ κοβω κοντο το πλαινο και τα εχω στεγνα και ελαφρα γυρισμενα προς το κεντρο εκτος απο τα μπροστινα που αντι για κεντρο τα γερνω ολα λιγο δεξια , κι ενα αλλο ειναι να τα εχω ολα κατω και να εχω μερικα μυτακια παλι στο κεντρο. Αυτα τα δυο συνηθως εχω γτ μου αρεσουν κ κατασταλαξα εκει απο αρκετα χρονια πριν....δε θα ελεγα οτι με σαμποταρω γτ πραγματικα μου αρεσει αυτο που βλεπω :)
Το μαλλι βεβαια ακομα ειναι ανομοιομορφο στο μηκος και καποιες τριχες στη δεξια ειδικα πλευρα ειναι ακομα κοντες κ δε τα κουρεψα οπως θελω γτ δεν εβγαινε και η αληθεια ειναι οτι θελω κανα δυο κουρεματα ακομα για να ερθει ετσι οπως το θελω.



Δημητρη φαινεται καλυτερο βαμμενο αλλα ακου ενα tip, ειχα καιρο να βαψω το μαλλι και το ξεχασα . τωρα εκανα μιξη 70+80 εξ αρχης αλλα πριν δε το εκανα ετσι.
Ο τροπος που το εκανα ειναι να το περναω πρωτα ενα χερι με σκετο 70 και μετα στο 2ο χερι να προσθετω και 80 να γινει η μιξη και να το ξανακανω, ετσι μου εβγαινε τελειο....τωρα ξεχαστηκα και εκανα μιξη απ την αρχη κ δε το πετυχα οπως παλια π ηταν το απολυτο για μενα...
Το περναω παντα 2 χερια και τωρα ειναι λιγο πιο σκουρο απ οτι θα θελα ενω με 1ο χερι 70 και 2ο μιξη μου εβγαινε αυτο που θελω. Στο λεω γιατι μπορει να σε βοηθησει αν η μιξη εξ αρχης σου φανει πιο σκουρα απ οτι το θες ( οπως εμενα τωρα)



Ευχαριστω, οι Ελληνικες κλινικες δε βαζουν κ τοσα πολλα grafts οποτε λογικο να μην το βλεπεις αν και ειναι κ ενα σωρο παραγοντες ακομα που πρεπει να βελτιωσουν οι ελληνικες κλινικες για να δεις ωραια πραγματα.....



Το πιο εντυπωσιακο για μενα ειναι οντως η κατασταση της δοτριας. Ειναι πολυ σημαντικο να εχεις βγαλει 8500 θυλακες και η δοτρια σου να δειχνει κανονικη. ΔΕ θεωρουσα τη δοτρια τοσο υψιστης σημασιας μεχρι που ειχε φρικαρει λιγο ειδικα τον 1ο μηνα της επεμβασης και συνειδητοποιησα ποσο σημαντικη ειναι τελικα η εικονα της. Θεωρω οτι εχω διαχειριστει την δοτρια μου πολυ καλα εγω κ οι γιατροι που εχω επιλεξει κ το αποτελεσμα δειχνει πολυ καλο. ( βαζω κ τον εαυτο μου στην διαχειριση γτ περαν των γιατρων , εγω εχω επιλεξει συνειδητα να συνδιασω στριπ κ φυε ).
Απο κει και περα εχουν βγει 8500 θυλακες με ομορφο τροπο χωρις να αφησουν πισω τους ζημιες και εχουν μπει σε περιοχη με ΑΑ και θα μεινουν πλεον "για παντα" εκει να δινουν φυσικο μαλλι....
οποτε θεωρω οτι παμε καλα κ εχω κατι οτι καλυτερο μπορω με τα σημερινα δεδομενα....

Η αληθεια ειναι οτι το θελω λιγο πιο ανοιχτο το χρωμα. Ισως βαλω το 70αρι αρχικα να δω πως θα βγει και μετα απο κανα μηνα μπορει να το σκουρυνω λιγο με το 80αρι. Δοκιμες θελει να δεις τι σου ταιριαζει μαλλον.
 

kolias

Active Member
το too much εχει να πει οτι ειναι παρα πολυ καλη δουλεια σχεδον τελεια καλυψε αψογα το μισο κεφαλι με το 1/4 των τριχων πως γινεται αυτο ειναι μαγος?
 

Panos1982

Well-Known Member
το too much εχει να πει οτι ειναι παρα πολυ καλη δουλεια σχεδον τελεια καλυψε αψογα το μισο κεφαλι με το 1/4 των τριχων πως γινεται αυτο ειναι μαγος?

Αν εψαχνα μαγο θα πηγαινα στον David Coperfield οχι στον ερντο... :D

Οχι κανεις δεν ειναι μαγος απλα εχω βαλει εναν πολυ μεγαλο αριθμο θυλακιων 8500 grafts κυριως σε μπροστινη ζωνη και κροουν... και πολυ λιγα στο middle γιατι εκει εχω και φυσικα μαλλια ακομα... οποτε βγαινει το αποτελεσμα που βλεπεις...
και εννοειται οτι εχει παει και πολυ καλα η φυτρωση....
ο Cvial ας πουμε που εχει βαλει σε ολο το κεφαλι μαλλι εχει βαλει 5200 θυλακες περιπου... κ εχει το αποτελεσμα που βλεπουμε...εγω εχω βαλει 3200 θυλακες παραπανω....οποτε πιο μαγικο μοιαζει το δικο του αποτελεσμα συγκριτικα με αυτα που εβαλε παρα το δικο μου....
 

kolias

Active Member
o cvial πηγε συντηρητικα σε συντηριτικο γιατρο και εσυ πηγες επιθετικα σε επιθετικο γιατρο το ιδιο αποτελεσμα εχετε και οι 2 εκαστος στο ειδος του , ποσα πολυτιχα πεσαν εσενα στο κροουνφανταζεσαι να πεφταν αλλου τι θα γινοταν?θα γινοσουν αφρο στο τελος , και μην ξεχνας οτι κρινουμε στην ουσια το αισθητικο αποτελασμα ετσι αυτο ειναι το ζητουμενο αλλωστε η κανω λαθος? του cvial εχει το μαγικο οτι βλεπεις αλλον ανθρωπο και ειμαι σιγουρος οτι οσοι τον ξερουν και το ειδαν του ειπαν οτι μπραβο χαλαλι και τα λεφτα και η ταλαιπωρια εσωσες την εικονα σου, εσυ πανο περνας την ταξη ακομα και με τα ξυρισμενα της μεταμοσχευσης σαφως καλυτερος βεβαια τωρα αλλα ακομα και με ξυρισμενο δεν ειχες θεμα εικονας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panos1982

Well-Known Member
Δεν αντιλεγω οτι το ζητουμενο ειναι το αισθητικο αποτελεσμα, φυσικα κι αυτο ειναι .
Μη ξεχνας ομως οτι στις φωτο που με ειδες με ξυρισμενο
1ον) πισω εχω ουλη οποτε δε μπορω να το διατηρω και 2ον) εβλεπες μεταμοσχευμενα μαλλια της 1ης μου μεταμοσχευσης κ μαυριζε και σου φαινοταν ωραιο .
Επισης εγω δεν αφησα να πεσουν τελειως τα μαλλια οπως π.χ ο cvial για να δεις αποτομα το transformation αλλα ξεκινησα να βαζω μαλλια πριν αδειασω τελειως κ συμπληρωνα οποτε χρειαζοταν.
Αν Δεν ειχα βαλει κι εγω τπτ σημερα θα ημουν nw4 με ενα τελειως αδειο μπροστινο μερος... κι ενα σχεδον αδειο crown και μονο λιγα μαλλια στο middle... αν κρινεις αυτο που σου περιγραφω με το πως ειμαι σημερα ειναι επισης τεραστιο το transformation κι αν δεν ειχα κανει τπτ θα ειχα τεραστιο προβλημα και δε θα περναγα την ταξη δυστηχως....
γιατι αλλο το ξυρισμενο λουκ με μαλλι ( που μαυριζει ) και αλλο το ξυρισμενο με καραφλα ( που φωταει )
δινουν ενα τελειως διαφορετικο αισθητικο αποτελεσμα.
Επισης να πω οτι ο ερντο ειναι οντως πιο επιθετικος απ τον λορεντζο κ πολλους αλλους αλλα εγω δε κινηθηκα επιθετικα
εκανα αυτα που επρεπε να κανω χωρις να ξεφυγω απ τα ορια των δυνατοτητων μου.
Το μονο ρισκο για μενα ηταν το οτι εβγαλα πολλα θυλακια μαζεμενα και σε περιπτωση στραβης η μη καλης φυτρωσης θα ειχα σοβαρο προβλημα μετα γιατι η δοτρια μου θα ειχε περιορισμενες δυνατοτητες πλεον και οι διορθωσεις θα ηταν απο δυσκολες εως αδυνατες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Σε αλλα νεα, Ελληνας ιατρος MM προσπαθει μεσω των μεσων κοινωνικης δικτυωσης να μειωσει τον Dr.Erdogan, το ειδαμε και αυτο. Δεν ειναι λεει οπως νομιζετε, οπως θελει τα παρουσιαζει στο site του. Εδω απλα βλεπουμε τον Pano να πεταει φωτιες απο 4ο κιολας μηνα. Ολα καλα παιδια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε αλλα νεα, Ελληνας ιατρος MM προσπαθει μεσω των μεσων κοινωνικης δικτυωσης να μειωσει τον Dr.Erdogan, το ειδαμε και αυτο. Δεν ειναι λεει οπως νομιζετε, οπως θελει τα παρουσιαζει στο site του. Εδω απλα βλεπουμε τον Pano να πεταει φωτιες απο 4ο κιολας μηνα. Ολα καλα παιδια.

Link?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

makis25

Well-Known Member
κανω λιγο hijack το νημα , αλλα μιας και αφορα τον erdogan , επιβεβαιωσα κατι που ισως αρκετοι έμπειροι θα το ξερατε ηδη , πως οντως χρησιμοποιει και ATPv . Και χαρηκα , εχω κανει ποστ παλαιοτερα για αυτο . Για αυτους που δεν ξερουν βοηθα στην επιβιωση , στην καλυτερη επουλωση , παντου . Ειναι κατι αλλο αυτο , περα απο hypothermosol.
 

makis25

Well-Known Member
με συγχωρεις ρε dance , το ειδα ολο το βιντεο , δε λεει τιποτα για ερντογαν, ουτε υπονοεί κατι για τη δουλεια του ερντογαν . Κατα βαση εχει δικιο σε οσα ειπε . Και απο οσα ξερω ο ερντογαν ασχολειται με το σχεδιασμο πριν , επιβλεπει , και κανει τα σλιτς μονο . Η εξαγωγη και τοποθετηση γινεται απο τις εκπαιδευμενες νοσηλευτριες . Το βιντεο δεν εχει λασπη .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Δεν ειναι χαζος για να πεταξει λασπη στον Ερντογαν,πεταει λασπη γενικως κι οποιον παρει,αλλα αφηνει κι ενα παραθυρο οτι στο 2% τον επεμβασεων χειρουργουν γιατροι κι ετσι ειναι καλυμμενος απο παντου.
 

Harris_G

Well-Known Member
με συγχωρεις ρε dance , το ειδα ολο το βιντεο , δε λεει τιποτα για ερντογαν, ουτε υπονοεί κατι για τη δουλεια του ερντογαν . Κατα βαση εχει δικιο σε οσα ειπε . Και απο οσα ξερω ο ερντογαν ασχολειται με το σχεδιασμο πριν , επιβλεπει , και κανει τα σλιτς μονο . Η εξαγωγη και τοποθετηση γινεται απο τις εκπαιδευμενες νοσηλευτριες . Το βιντεο δεν εχει λασπη .

Στο fb στο προφιλ του εχει αναρτησει το ιδιο βιντεο. Δες στα σχολια, εκει λεει.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σφάζει με το μαχαίρι, διαβάζουν άψογα το φόρουμ και τους πονάει που χάνουν κόσμο προς Τουρκία. Εννοείτε δεν λέει εκεί τίποτα για τον γιατρό, και εννοείτε έχει ένα δίκιο που κράζει την Τουρκία ευρύτερα, όμως βάζει τους πάντες στο ίδιο καζάνι και περνάει το μήνυμα στου αδαείς. Στο προφίλ στο fb μιλάει με ονόματα και στάζει μέλι γερό.
 

makis25

Well-Known Member
ειλικρινα ρε συ ντανς , δε καταλαβαινω που εχει αδικο . το ειδα δυο φορες το βιντεο . Τωρα αν στα σχολια ονοματιζει , ειναι κατι αλλο αυτο.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Πρέπει να δεις το πακέτο όλο, ποσταρίστηκε fb και έχει άλλο στήσιμο εκεί, ο χάρης πχ καταλαβαίνει τι εννοώ γιατι το έχει δει, πίστεψε με στοχοποιημένο ειναι 100%. Δεν έχω κάτι υπερ του έρντο η κατά του αναστ... αλλά ειναι ξεκάθαρο πως τους τσούζει η απώλεια πελατών προς Τουρκία.
 

Harris_G

Well-Known Member
Τελοσπαντων παιδια το νημα ειναι του Panou ας μη το συνεχισουμε και γω κακως το εγραψα εδω απλα ηθελα να εξαρω το αξιοπιστο δειγμα που εχουμε απο Erdogan μερια. Εμεις ολοι εδω δε περιμενουμε να δουμε τι αποτελεσματα ανεβαζει ο καθε γιατρος στο site του, εχουμε τις παρουσιασεις και δε τρωμε προλογο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όποιος διαβάσει αυτά που γράφει στο Fb θα καταλάβει, εκεί στα σχόλια επιτιθεται ευθέως στον Erdo. Το αστείο και η υποκρισία όμως είναι ότι δεν λέει κουβέντα για AHC και τον φίλο του τον Β. που χρησιμοποιεί τις νοσηλεύτριες με το τσουβάλι και μάλιστα τον καλόσωριζει και στην ISHRS η οποία εκδίωξε (!) τον Erdo γιατί χρησιμοποιεί νοσηλεύτριες. Η λάσπη στον ανεμιστήρα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Του απαντησα πως ο ερντο ειναι εξαιρεση και αρχισε να λεει για ishrs οτι δεν ειναιει μελος, οτι τον εχουν αποβαλλει, οτι χειρουργουν νοσηλευτριες κτλ. Τα δικα του μεν αλλα μπηκαν κια αλλοι στις απαντησεις και την εκανε με ελαφρα
Δεν εχω facebook χαρη , γραφει στα σχολια για τον ερντογαν?
 
Μπλουζα