Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Panos1982

Well-Known Member
Ρε συ πανο, τα μαλλιά προ μεταμοσχευσης, στις φωτό της πρώτης σελίδας, τα είχες βαμμένα;
Γιατί πολύ άσπρη τρίχα βλέπω τώρα.
Μία χαρά πάει πάντως.

Η τα ειχα βαμμενα ή μου ασπρισαν απ το αγχος το τελευταιο διμηνο...μαντεψε τι απ τα δυο... ;)


Πανο τελειος εισαι μια χαρα!!!!το πραγμα οχι απλα δειχνει να πηγαινει καλα,αλλα πιστευω θα ειναι παρα μα παρα πολυ ικανοποιητικο και το αξιζεις γιατι εχεις κανει προσεγμενα βηματα...χαρηκα πολυ γιατι σε ειχα στο μυαλο μου αυτες τις μερες και σκεφτομουν μηπως εχει χειροτερεψει πολυ το σοκλος!

Γιαννακη χρονια πολλα κιολας γτ μια με το ενα μια με το αλλο σε ξεχασα αδερφε 1000 συγνωμη !!!!!
Παει αρκετα καλα, οσων αφορα τη δοτρια που μπορω να κρινω ειναι μια χαρα η διαχειριση το σοκλοςς κτλπ ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
Τωρα αν κρινω και απ την επανεκφυση που ηδη αρχιζει να αχνοφενεται στη ληπτρια πιστευω οτι ναι θα παω καλα αυτη την εντυπωση εχω αυτη τη στιγμη !!!
Γενικα εχει γινει πιο εμπεριστατωμενη δουλεια σε σχεση με χασσον αλλα ηταν κ το προβλημα πιο εντονο.
Η γνωμη μου αυτη τη στιγμη κ πριν ακομα δω το αποτελεσμα ειναι οτι ο ερντο αυτη τη περιοδο τουλαχιστον ειναι παγκοσμιος μεσα στις πιο τοπ επιλογες παιζει πολυ δυνατα σε ολα τα επιπεδα.
ΔΕ ξερω τι θα κανει σε 3 και 5 χρονια αλλα τωρα ειναι σιγουρα δυνατος.
Οποιος το σκεφτεται δλδ να παει με κλειστα ματια δεν εχει να φοβαται κατι....δε μπορω να βρω κατι αρνητικο πραγματικα περαν του ταττου της ουλης που δε βγηκε πολυ καλο.


μου αρέσει πολύ φίλε η δουλεία στα temporal points. Αυτή η απόφαση ήταν όλα τα λεφτά, το κάνει να φαίνεται πολύ πιο φυσικό και σου έχει καδράρει το πρόσωπο πολύ όμορφα.

Φιλε εχεις πολυ δικιο ισχυει πολυ αυτο που λες οντως και ειδικα το δικο μου κεφαλι το χρειαζονταν επειγοντως για να δειχνει πιο φυσικο απ οτι ηταν. Κανει καλη διαφορα σε καδραρισμα και σε πιο φυσικη εικονα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Πανο ετσι πληροφοριακά, αν πούμε πως κάποιος κλείνει ραντεβού με ερντο κ συμφωνούν να γίνει η μμ κτλ, μετα απο τι διάστημα μπορεί να σε βάλει χειρουργείο;
 

twilight

Member
Εμένα μου έδωσαν πριν λίγες ημέρες ως πρώτη διαθέσιμη την 19 Ιουνίου....

Μέσα στο κατακαλόκαιρο που δεν μπορώ να κουνήσω μάλλον με βλέπω για φθινοπωρο αν τελικά καταλήξω εκεί αν και δεν βλέπω άλλη αξιόλογη λυση
 

Panos1982

Well-Known Member
Πανο ετσι πληροφοριακά, αν πούμε πως κάποιος κλείνει ραντεβού με ερντο κ συμφωνούν να γίνει η μμ κτλ, μετα απο τι διάστημα μπορεί να σε βάλει χειρουργείο;

Αυτο δε μπορω να το ξερω , θα στο πουν οι ιδιοι.
ΓΕνικα οι μμ γινονται τους χειμερινους μηνες. το καλοκαιρι ολες οι κλινικες δεν εχουν πολυ δουλεια. κανεις δε το προτιμαει αυτη τη περιοδο
Γι αυτο αν θες να κλεισεις χειμερινους μηνες χειρουργειο φροντισε να το κανεις απ το καλοκαιρι που θα υπαρχουν διαθεσιμες ημερομηνιες. Εγω ας πουμε το εκλεισα τον μαιο η τον ιουνιο με προκαταβολη 1000 ευρω, για να το κανω τον νοεμβρη. δλδ το εκλεισα 5 μηνες πριν κ ειχε αρκετες διαθεσιμες...αν τους το ελεγα 1-2 μηνες πριν σιγουρα θα ειχε ειτε λιγοτερες διαθεσιμες ειτε καθολου...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλη επιτυχια αγορινα!! Θα πας μπομπα σιγουρα!! Νωρις ακομη αλλα υπαρχουν θετικα σημαδια και πολυ καλο που συνηλθες απο το σοκ!!
 

Panos1982

Well-Known Member
Καλη επιτυχια αγορινα!! Θα πας μπομπα σιγουρα!! Νωρις ακομη αλλα υπαρχουν θετικα σημαδια και πολυ καλο που συνηλθες απο το σοκ!!

Ευχαριστω αρχηγε μου, το ελπιζω !!!


εγω ειμαι σιγουρος οτι θα γινει μπομπα αυτο που θελω να δω ειναι το τελικο χτενισμα

Νομιζω το μαλλι θα το εχω οπως το ειχα κ πριν δε θα αλλαξω κατι...
 

Panos1982

Well-Known Member
2 1/2 Μηνες

Σημερα κουρεψα ολο το μαλλι στα πλαγια στα 5 χιλιοστα.
το εκανα για να ελεγξω τη κατασταση της δοτριας σε κοντυτερο κουρεμα τι καλυψη δινει αν και συνηθως το κοβω στα 9 χιλιοστα.
Υπαρχουν και 2 φωτο που ειναι οχι για να δειξουν την εξελιξη στη ληπτρια αλλα τη κατασταση της δοτριας και το ταττου σε αυτο το μηκος.

Παρατηρησεις :

Το μαλλι σε αυτο το μηκος δειχνει τελειο απο κοντα ( απ τις φωτο ισως οχι τοσο γτ οι ασπρες τριχες φαινονται και σαν κενο στις φωτο κ ειναι δυσκολος ο διαχωρισμος ασπρων τριχων ή κενου απο καποιον παρατηρητη) Θα ανεβασω παλι φωτο της δοτριας σε αυτο το μηκος τον αλλο μηνα με το μαλλι βαμμενο μαυρο.Δε θελω να το βαψω ακομα γτ το δερμα ειναι ακομα σε επουλωση μη το επιβαρυνω.
Η κατασταση της δοτριας βελτιωνεται συνεχως και ειναι ηδη απροσδοκητα πολυ καλη.
Η κατασταση της τον 1ο μηνα απο αποψη πυκνοτητας ηταν στα ματια μου τοσο χαλια που δε περιμενα ποτε οτι θα βελτιωθει τοσο πολυ ουτε καν ενα χρονο μετα...ποσο μαλλον στους 2μησι μηνες...

Ευχαριστη αυτη η εξελιξη μιας και η εικονα της δοτριας τελικα ειναι εξ ισου σημαντικη με τη ληπτρια και το συνειδητοποιησα τωρα αυτο !!!

Ηταν ενα ρισκο το να αφαιρεθουν +5100 θυλακες μονομιας αλλα ευτυχως αυτο το κομματι ηδη εχει κλεισει επιτυχως...δοτρια its ok finally :)
Τωρα περιμενω απο δω κ στο εξης το αποτελεσμα στην ληπτρια ( να κλεισει κι αυτο επιτυχως να τελειωνουμε :) )

Η δυσαρεστη ομως εξελιξη ειναι το ταττου στην ουλη που δεν κανει την δουλεια που περιμενα....
σε αυτο το μηκος (5χιλ ) φαινεται μια μαυρη λωριδα κ ειναι προς το παρων τουλαχιστον απαγορευτικο το να κοψω σε αυτο το μηκος το μαλλι αν και θα το ηθελα γιατι μου παει πολυ....ισως στο μελλον με την περαιτερω βελτιωση της δοτριας κι αν βαψω το μαλλι μαυρο να ειναι μικροτερο το contrast και να μου επιτρεπεται αλλα σε αυτη τη φαση που οι ασπρες τριχες ειναι πανω απ το μαυρο μελανι κανουν το ταττου να φαινεται κ το κοντραστ τους δε βοηθαει...οταν βαφτει το μαλλι θα το κουρεψω παλι στα 5χιλ να δω αν κρυβεται η μαυρη γραμμη του ταττου.

Υ.Γ ) Aυτα που γραφω δε τα γραφω μονο για τα μελη του φορουμ...τα γραφω και για μενα,
ειναι σαν ενα ειδος προσωπικου ημερολογιου για να μπορω να θυμαμαι και στο μελλον τα σταδια εξελιξης και τι συναντουσα και τι εικονα ειχα σε καθε δεδομενη στιγμη.
Γιατι πιθανως στο μελλον να ξαναμπω χειρουργειο και θελω αυτα τωρα να τα εχω σαν οδηγο και αρχειο.
Ως γνωστον τα γραπτα μενουν , οπως και οι εικονες.
οποτε πολλες φορες μπορει να ανεβαζω και για προσωπικη χρηση κ συγκριση φωτο κτλπ να τις εχω εδω σαν ειδος αποθηκης και να τσεκαρω την εξελιξη βημα βημα...


5mm.jpg
5mm ..jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

PROF

Active Member
Αγαπητέ Πάνο καλημέρα!
Η κατάσταση στη δότρια έχει αλλάξει πραγματικά προς το πολύ καλύτερο, θα έλεγα ότι
έχει επανέλθει πλήρως!
Βέβαια έχοντας δει στα διεθνή φόρουμ εκατοντάδες παρουσιάσεις με επεμβέσεις στον Koray που αφορούσαν
Dense Packing δε βρήκα σχεδόν ούτε μία που να μην είχε άριστο αποτέλεσμα τόσο σε δότρια
όσο και σε λήπτρια, οπότε υπομονή λίγους μήνες και με λίγο βάψιμο στο μαλλί θα δείχνεις εικοσάρης!
Όσον αφορά το τατού στην ουλή όντως χτυπάει άσχημα (δεν το περίμενα, αλλά βέβαια δεν είχα ψαχτεί
ποτέ και ιδιαίτερα στο τατού), άσε που δεν είναι και μόνιμο,
οπότε αν σου αρέσει το κοντό πιστεύω στο μέλλον μια γρήγορη αποκατάσταση με χρήση πιθανώς και beards
μπορεί να τη σκεφτείς.
Όλα άψογα, καλή συνέχεια!
 

Harris_G

Well-Known Member
Πάνο άψογος. Και ερωτώ και πάλι γιατί με 2,5ε/graft να μη πάω ASMED και να πάω κάπου αλλού? Μια απάντηση της προκοπής θ'ελω οχι "Δε δεινο τα λεφτα μου σαι Τουρκηκα χερυα".
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν υπάρχει απάντηση άλλη αφενός, αφετέρου αν κάποιος επιθυμεί για χψ λόγους να μη δώσει λεφτά στην τουρκική οικονομία δικαιώματα του είναι δεν είναι παράλογο, λόγοι υπάρχουν πολλοί και δεν είναι μόνο σικεκριμςνως ο λωγως. Ακόμα και γω που είμαιι άκρα τοπικιστης δε βλέπω τον λόγο να μην πάει κάποιος.

Εν κατακλείδι στα 2.5 ευρώ ο ερντο είναι μονόδρομος και δεν υπάρχει σύγκριση με τις κυπριακές των 2.5 η των 2 ευρώ.


Το μόνο κako είναι ότι αν θες να βάλεις 3000graft και κάτω δύσκολα θα σε αναλάβει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PROF

Active Member
Προφανώς και ο Koray είναι μια εξαιρετική επιλογή, αν και προσωπικά θα τον επέλεγα μόνο εάν ήταν να κάνω Dense Packing, στην οποία πραγματικά τα σπάει. Από εκεί και πέρα όσον αφορά το κόστος το οποίο προφανώς και είναι μια σημαντική παράμετρος όπως έχει ειπωθεί ξανά στον Koray λόγω spliting μάλλον είναι παραπάνω από 2,5€/graft.

Επίσης όπως έχω πει και στο παρελθόν άποψη μου είναι ότι δεν είναι όλοι οι γιατροί για όλα. Για παράδειγμα εγώ είχα απόλυτη ανάγκη τα σχεδόν 1500grafts από beards. Δεν είχα περιθώριο ούτε για 1% transection αφού χρειαζόμουν πραγματικά όλα τα grafts. ¨Έπρεπε η εξαγωγή να είναι για σεμινάριο, αφού θα αφαιρούσα συνολικά 6000 πραγματικά grafts και επομένως το πως θα έμενε η δότρια ήταν κεφαλαιώδους σημασίας,. Συνεπώς ήταν αναγκαίο η εξαγωγή να πραγματοποιηθεί όχι μόνο manual, άλλά με ηρεμία, υψηλή τεχνική και απίστευτη προσοχή και αφιερώνοντας ο γιατρός πολλές ημέρες και όχι λίγες ώρες για μένα.Επίσης καθότι NW6 το αποτέλεσμα δε θα μπορούσε να ενισχυθεί από καμμία φαρμακευτική αγωγή.

Λαμβάνοντας υπόψη όλα τα παραπάνω σε συνδυασμό με τη μέγιστη φύτρωση, αλλά και τη φυσικότητα που ήταν de facto ζητούμενα, θεωρώ ότι έκανα τη βέλτιστη για μένα επιλογή εκεί που πήγα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
 

tasos33

Well-Known Member
Προφανώς και ο Koray είναι μια εξαιρετική επιλογή, αν και προσωπικά θα τον επέλεγα μόνο εάν ήταν να κάνω Dense Packing, στην οποία πραγματικά τα σπάει. Από εκεί και πέρα όσον αφορά το κόστος το οποίο προφανώς και είναι μια σημαντική παράμετρος όπως έχει ειπωθεί ξανά στον Koray λόγω spliting μάλλον είναι παραπάνω από 2,5€/graft.

Επίσης όπως έχω πει και στο παρελθόν άποψη μου είναι ότι δεν είναι όλοι οι γιατροί για όλα. Για παράδειγμα εγώ είχα απόλυτη ανάγκη τα σχεδόν 1500grafts από beards. Δεν είχα περιθώριο ούτε για 1% transection αφού χρειαζόμουν πραγματικά όλα τα grafts. ¨Έπρεπε η εξαγωγή να είναι για σεμινάριο, αφού θα αφαιρούσα συνολικά 6000 πραγματικά grafts και επομένως το πως θα έμενε η δότρια ήταν κεφαλαιώδους σημασίας,. Συνεπώς ήταν αναγκαίο η εξαγωγή να πραγματοποιηθεί όχι μόνο manual, άλλά με ηρεμία, υψηλή τεχνική και απίστευτη προσοχή και αφιερώνοντας ο γιατρός πολλές ημέρες και όχι λίγες ώρες για μένα.Επίσης καθότι NW6 το αποτέλεσμα δε θα μπορούσε να ενισχυθεί από καμμία φαρμακευτική αγωγή.

Λαμβάνοντας υπόψη όλα τα παραπάνω σε συνδυασμό με τη μέγιστη φύτρωση, αλλά και τη φυσικότητα που ήταν de facto ζητούμενα, θεωρώ ότι έκανα τη βέλτιστη για μένα επιλογή εκεί που πήγα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
Πραγματικα θα ήθελα να δω πολύ την περίπτωση σου. Κάνε μια παρουσίαση.
 

koumparos

Well-Known Member
E ναι καλα ακουγονται ολλα αυτα αλλα θα θελαμε να δουμε και τη δουλεια που εκανες με τον συγκεκριμενο γιατρο.Νομιζω η περιπτωση ενος 6αριου και το restoration εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον απο ενα 3αρι πχ λογο της δυσκολιας του.
 

ziggy

Active Member
Η δυσαρεστη ομως εξελιξη ειναι το ταττου στην ουλη που δεν κανει την δουλεια που περιμενα....
σε αυτο το μηκος (5χιλ ) φαινεται μια μαυρη λωριδα κ ειναι προς το παρων τουλαχιστον απαγορευτικο το να κοψω σε αυτο το μηκος το μαλλι αν και θα το ηθελα γιατι μου παει πολυ....ισως στο μελλον με την περαιτερω βελτιωση της δοτριας κι αν βαψω το μαλλι μαυρο να ειναι μικροτερο το contrast και να μου επιτρεπεται αλλα σε αυτη τη φαση που οι ασπρες τριχες ειναι πανω απ το μαυρο μελανι κανουν το ταττου να φαινεται κ το κοντραστ τους δε βοηθαει...οταν βαφτει το μαλλι θα το κουρεψω παλι στα 5χιλ να δω αν κρυβεται η μαυρη γραμμη του ταττου.

Δεν θα ηταν δυνατον ενα τατου να ειναι μη ανιχνευσιμο και με ασπρο και με βαμμενο μαλλι.
Η επιλογη που εκανες στο χρωμα σε δεσμευει μελλοντικα σην βαφη.
Δειχνει οτι δεν θα φαινεται καθολου σε αυτην την περιπτωση και ισως αναθεωρησεις,πραγμα που το ευχομαι.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Μια χαρα η δοτρια! Ουτε στον παπα...με 5 χιλ μαλλι νεοσυλεκτου, για το μελανι μην ανησυχεις, ουτως η αλλως δεν ειναι μονιμη λυση, αν σε ενοχλει τοσο πολυ η τομη, διορθωνεται
 

leas

Well-Known Member
Τα καλυτερα ερχονται για τον φιλο μας..Ελπιζω να δει το αποτελεσμα που ηθελε και ακομα καλυτερο..

Μια ερωτηση ρε παιδια, εχω ακουσει και στο παρελθον πως ο Ερντογαν δεν αναλαμβανει περιπτωσεις με λιγα grafts..Αν θυμαμαι καλα ο stripar ειχε αναφερθει στους λογους πχ. (πολυαριθμο προσωπικο και εξοδα της κλινικης που δεν τους συμφερει για περιπτωσης της ταξεως των 1000 g )
Αν ενας υποψηφιος ομως θελει να βαλει γυρω στα 2500 και ας μπορει εκει να μπαινουν και 3500 απλα θελει να κινηθει συντηριτικα δεν μπορει.?Δεν θα σε αναλαβει..Και αναφερω 2500 γιατι εχω την εντυπωση πως μεσα σε μια μερα μεχρι τοσα μοσχευματα μπορει να βγαλει.
 

tasos33

Well-Known Member
ο erdo ειναι απο τους γιατρους που θα χαραξει αυτος την στρατηγικη στο κεφαλι σου και οχι ο ασθενης σε αυτον οπως συχνα ακουμε.

Εχει καποια στανταρ και αυτα δε τα αλλαζει, αν δει οτι για την περιπτωση σου πρπει να σου βαλει 3500graft και συ διαφωνεις ,η θα στα βαλει η θα πας αλλου να βαλεις 2500.

Σαφως και παιζει ρολο και πολυεξοδο της κλινικης του και εμενει στα 3000+ αλλα θελει να παραγει και υψηλου επιπεδου αποτελεσματα. Δες την περιπτωση του Πανου που του εβαλε 5000, θα μπορουσε να παει πιο συντηριτικα και να βαλει 3500.
 
Μπλουζα