1. Αυτό το site χρησιμοποιεί cookies. Learn More.

Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κλινικές εξωτερικού' που ξεκίνησε από το μέλος Panos1982, στις 30 Οκτωβρίου 2017.

1. Panos1982

Panos1982 Well-Known Member

Οπως λεει κ ο τιτλος το θεμα αφορα την 2η μμ μου που θα γινει τις επομενες μερες στην τουρκια στην κλινικη ASMED.

Η πρωτη εγινε το 2009 (strip )και μπηκαν 3200 θυλακια στο μπροστινο 1/3 του κεφαλιου αναμεσα σε υπαρχοντα μαλλια για πυκνωση αλλα και για επαναδημιουργια της hairline.

Η δευτερη που θα γινει τωρα ( fue) θα γινει για να γεμισει το crown (2000 θυλακες), για ενισχυση του middle (1000 θυλακες)
    και για ελαφρυ κατεβασμα / κλεισιμο hairline - κροταφων + ενα μικρο touch up εντος του μπροστινου 1/3
    (1500-2000 θυλακες) οπου ειχε γινει η προηγουμενη γιατι εχουν χαθει αρκετα φυσικα απο το 2009 που ειχα κανει την πρωτη.

Θα ακολουθησουν μερικες φωτο με την τωρινη μου κατασταση με στεγνα και βρεγμενα μαλλια που μου εβγαλαν απ την κλινικη.

John_John1 έχει κάνει like σε συτό.
  2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. Stripar

Stripar Established Member

Με το καλό , αφάνας πάλι!...

Panos1982 έχει κάνει like σε συτό.
  4. konakihotel

konakihotel Member

καλή επιτυχία εύχομαι...

5. Panos1982

ΟΚ εδω βαζω τις φωτο απ την κλινικη με στεγνο και βρεγμενο μαλλι σαν ζευγαρια για να φαινεται και η διαφορα του προβληματος κατω απο ολες τις συνθηκες.
    Σε καποιες φωτο φαινεται και ο σχεδιασμος που θα γινει περιπου της νεας hairline.
    crown στεγνο.JPG crown βρεγμενο.JPG crown πισω στεγνο.JPG crown πισω βρεγμενο.JPG πανω οψη στεγνο.JPG πανω οψη βρεγμενο-πιασμενο.JPG πλαγια οψη στεγνο.JPG πλαγια οψη βρεγμενο.JPG δεξια οψη - σχεδιασμος hairline.JPG αριστερη οψη - σχεδιασμος hairline.JPG

aeratos28, piros75, hairlosscursed και 2 others έχουν κάνει like σε αυτό.
  6. Panos1982

Τελος σε αυτη τη φωτο περιγραφω πως θα κατανεμηθουν περιπου τα μοσχευματα ...

Attached Files:

piros75 και nikolakis έχουν κάνει like σε αυτό.
  7. nikolakis

nikolakis Active Member

Πανο με το καλο κ κάθε επιτυχία, την πρώτη μπορείς να μου θυμίσεις που την ειχες κανει;

Panos1982 και Νικολας νικ έχουν κάνει like σε αυτό.
  8. leas

leas Active Member

hasson & wong

nikolakis έχει κάνει like σε συτό.
  9. ANAR

ANAR Well-Known Member

Φιλαράκι εύχομαι το καλύτερο.

10. koumparos

koumparos Well-Known Member

Πολυ επιθετικη προσεγγιση!!!Καλη επιτυχια!!!!!

11. Gekal

Gekal New Member

Καλή επιτυχία αδερφέ.

12. CVIAL

CVIAL Moderator Μέλος Προσωπικού

All the best! Με αυτό το μαλλί καλύτερα να κινηθείς στην hairline προς τα 2000 εις βάρος του crown.

Tsek, Panos1982 και Flosk έχουν κάνει like σε αυτό.
  13. makis25

makis25 Member

με τη νεα hairline που σχεδιασε , 19 χρονων θα γινει . ευχομαι να μεγαλωσει κ το τελευταιο graft .

Tsek και Panos1982 έχουν κάνει like σε αυτό.
  14. RENGAR

RENGAR Member

kali tixi aderfee poso tha sou kostisi i 2 an epitrepete

15. Flosk

Flosk Well-Known Member

Man καλή επιτυχία. Συνεχίζεις να πηγαίνεις στους τοπ και να το παλεύεις. Πολλα μπράβο! Ελπίζω να πάνε όλα καλα. Δεν ειναι όμως πολλα 4500-5000 grafts ρε Πανο;

16. hairlosscursed

hairlosscursed Active Member

Πανο εμένα θα με αφήσεις εδώ;;; :)
    Σαν εχθές μου φαίνεται που ειμασταν Καναδά με τις μπαντάνες στο κεφάλι!!!καλή επιτυχία φίλε !!!!

Flosk, anargiros88 και Panos1982 έχουν κάνει like σε αυτό.
  17. Panos1982

Για να μην κανω quote σε καθε εναν ξεχωριστα και γεμισει η σελιδα , σας ευχαριστω πολυ ολους !!!
    Ελπιζω να πιασει καθε ευχη ξεχωριστα και να παμε καλα !!!

Η επεμβαση θα κοστισει 2.5 ευρω το θυλακιο, οποτε στα 5000 θυλακια ειμαστε στα 12500 ευρω
    στα 4500 θυλακια ειμαστε στα 11250 οποτε χοντρικα θα παιξουμε απο 11.500 - 12.500 χιλιαρικα.
    Θα κανω και smp στην ουλη κατα πασα πιθανοτητα που θα κοστισει περιπου αλλα 300 ευρω.
    Περισσοτερες λεπτομερειες για αριθμο θυλακιων και τιμες μετα την επεμβαση...

@Flosk το παλευω μονο με μεταμοσχευσεις ομως και χωρις την παραμικρη θεραπεια.
    Το αν ειναι πολλα ειναι σχετικο, επειδη εχουμε συνηθισει να βλεπουμε να βαζουν 5-6κ θυλακια σε Α Β και Γ ζωνη μαζι
    δε σημαινει οτι αυτο ειναι κανονας, σημαινει οτι γινεται για λογους οικονομιας (θυλακιων και χρηματων), μιας και σπανια καποιος χρησιμοποιει κ τις 2 τεχνικες εξαγωγης.
    Εκει υπηρχαν πανω απο 20.000 θυλακια και βαζουμε μονο 6-7κ αρα ειναι πολυ λιγα συνολικα αυτα που συνηθως βαζουμε...
    Εγω βαζω απλα παντου εναν καλο αριθμο πυκνοτητας για να εχω ενα συμπαγες ομοιομορφο αποτελεσμα δυνατο κατω απο καθε συνθηκη ηλιου-φως-βρεγμενου κτλπ.
    Απο κει κ περα , αν βαλω 4500 θα εχω αλλα 3000 με φυε διαθεσιμα συν αλλα 2500 με στριπ.
    Χρησιμοποιω και τις 2 τεχνικες για μεγιστη εξαγωγη θυλακιων απ τη δοτρια και δεν θεωρω οτι θα βγω εκτος στοχου με το πλανο που εχω.
    Θα εχω ριξει περιπου 8κ σε Α,Β και Γ ζωνη με αλλα 5κ διαθεσιμα για ενισχυση Β και Γ οποτε χρειαστει μιας και η Α θα ειναι κομπλε εφ ορου ζωης απο δω και περα.
    Συνολικα δλδ ενα πλανο του τυπου 5000 στην Α ζωνη και 8000 σε Β και Γ ζωνη πιστευω ειμαι καλα.

Last edited: 31 Οκτωβρίου 2017
    TheSlayer, RENGAR, Tsek και 1 άλλο μέλος έχουν κάνει like σε αυτό.
  18. Eltherion

Eltherion Member

Εχεις πολυ καλη δοτρια,μικρη αραιωση και πας σε κορυφαιο γιατρο(σε βαθος χρονου βεβαια,ειναι λιγο ρισκο το οτι δν κανεις καποια θεραπεια)...ευχομαι οτι καλυτερο αδερφε!

19. piros75

piros75 Active Member

Από αυτά που βλέπω και ακούω για τον Ερτογαν, πιστεύω ότι θα γίνεις σουπερ. Αντε με το καλό.

20. John_John1

John_John1 Well-Known Member

Καποιοι το βλεπουν σαν υπερβολη,εγω δεν το βλεπω καθολου.
    Οσο πιο πολλα μπορεις να βαλεις τοσο το καλυτερο εφοσον εχεις και δοτρια,και φραγκα και καταλληλη ηλικια.
    Εαν ειχα τα φραγκα το ιδιο θα εκανα.
    Θα φουλαρα καθε γωνια του κεφαλιου μου για να παρω οσο πιο μεγιστο αποτελεσμα μπορω.
    Καλή συνεχεία καλη επιτυχία.!

21. Stripar

Stripar Established Member

Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη και θα προσθέσω επίσης ότι,
    ξενίζει κάπως σε κάποιους η προσέγγιση του Πάνου,
    δεδομένου ότι έχουμε συνηθίσει απο τις Ελληνικές κλινικές να τοποθετούνται 1500-2000 grafts (μικρά νούμερα) σε 2-3 περιοχές.

Το ότι δέν μπορούν οι εγχώριες κλινικές να τοποθετήσουν μεγαλύτερα νούμερα ή
    δεδομένου της οικονομικής κατάστασης στην Ελλάδα τα περισσότερα μέλη προσπαθούν να την βγάλουν όσο γίνεται οικονομικότερα,
    δέν σημαίνει ότι είναι και η καλύτερη προσέγγιση.

Πόσο μάλλον όταν πληρούνται όλες οι προϋποθέσεις που ανέφερε και ο Γιάννης.
    Δότρια / budget / ηλικία / αυτογνωσία

Panos1982, TheSlayer και hippys έχουν κάνει like σε αυτό.

Μοιραστείτε τη σελίδα