Pamal, fue, 4700 grafts, 28-29/1/2016

pamal

New Member
Συμπάσχοντες καλημέρα.,
Διαβάζω εδώ και περίπου δύο χρόνια το forum. Μετά σπο τρία χρόνια αναζήτησης
κατέληξα στη Ad******* Ha** Cl**** για τη μεταμόσχευσή μου. Ο κύριος λόγος ήταν οι τελευταιες δύο μεταμοσχεύσεις που παρακολόυθησα εδώ. Ο πρώτος γιατρός που είδα ήταν ο Γκ****ς και ευτυχώς μου ανοίξατε τα μάτια, στη συνέχεια είδα τον Φι***η από H*C και συνέχεια κάποιους χασάπηδες που δεν αξίζει τον κόπο καν να αναφέρω.
Τελευταίες και αφου πήρα απόφαση ότι έπρεπε να το προχωρήσω είδα την Ad******* H*** Cl**** και την D*I.
Η πρώτη μου έκανε αισθητά καλύτερη εντύπωση και δυό μέρες αργότερα έκλεισα το ραντεβού. Σε αυτό το σημείο να πω ότι η απόφαση να το κάνω ήταν πολύ δυσκολότερη από το να διαλέξω κλινική.

Στα της μεταμόσχευσης:
Πήγα το πρωί στις 28 Ιανουαρίου όπου έγινε το ξύρισμα και ξεκινήσαμε γύρω στις 11 την αφαίρεση. Περίπου στις 13.30 τελειώσαμε και έγινε το διάλειμμα για επεξεργασία των τριχοθυλακίων και για να φάω κάτι και περίπου στις 14.30 ξεκίνησε η τοποθέτηση στη Α' ζώνη αλλά πριν και αφού μου πήραν αίμα έγινε και PRP. Να σημειώσω ότι βγήκαν περίπου 2.300 grafts απο τα οποία μόνο τα 150 ήταν μονότριχα. Γενικά έιχα πολύ καλή δότρια με πολλά διτριχα, τρίτριχα μέχρι και εξατριχα. Μου είπαν ότι σαν τρίχες ήταν πάνω από 6.000 χιλίαδες. Τελειώσαμε περίπου στις 19.00.
Δεύτερη μέρα:
Μου είπαν να πάω λίγο νωρίτερα για τελειώσουμε και νωρίτερα. Αρχίσαμε γύρω στις 10.00 την εξαγωγή, πλέον από το πλάι. Γύρω στις 13.00 τελειώσαμε την εξαγωγή και έγινε το διάλειμμα. Τα grafts της δεύτερης μέρας ήταν περίπου 2.400. Κατά τις 14.00 ξεκινήσαμε την τοποθέτηση ζώνη Β' και Γ'. Οι τρίχες στην ίδια αναλογία. Περίπου στις 18.15 τελειώσαμε. Πήγαμε στο δωμάτιο για τις οδηγίες και επιστροφη στο σπίτι.
Χθες Σάββατο πήγα για το πρώτο λούσιμο και αύριο Δευτέρα πάω για το δεύτερο.

Σε αυτό το σημείο θέλω να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τα κορίτσια που μου έκαναν τη μεταμόσχευση Λίνα και Έλενα οι οποιες εκτός του ότι μου δημιούργησαν σιγουριά για τις ικανότητές τους ήταν και εξαιρετικά ευχάριστη παρέα.

Φωτογραφίες θα ανεβάσω από αύριο που θα πάρω αυτές τις κλινικής για να είναι υψηλής ευκρίνειας και θεωρώ πιο επαγγελματικές από αυτές που μπορώ να βγάλω εγώ.

Τέλος να πω ότι πρέπει να καταλάβουμε ότι το κάνουμε είναι για τον εαυτό μας και παρά τις αμφιβολίες που είχα αυτή τη στιγμή η ψυχολογία μου είναι στα ύψη.

Με φιλικούς και αγωνιστικούς χαιρετισμούς,

ΠΜ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε μου...αλλα το να συνιστας τις κοπελες που σου εκαναν την μεταμοσχευση επειδη απλα σου εμπεουν εμπιστοσυνη ,χωρις ακομα αποτελεσματα και με μηδεν ολοκληρομενο feedback στο forum ειναι καπως περιεργο
 

Tasmania

Active Member
καλη επιτυχια ολα να σου πανε καλα ! περιμενουμε τις φωτο μαν ! * "ηταν ευχαριστη παρεα" ... αυτο δεν χρειαζοταν ... πας για μ/μ ουτε για γνωριμιες με κοπελλες ουτε για παρεα
 

pamal

New Member
Φίλε μου έχεισ δίκιο, δεν το διατύπωσα σωστά. Εννοόυσα ότι ψυχολογικά ήταν πολύ σημαντικό να σου δίνουν την αίσθηση ότι ξέρουν τι κάνουν, ως προς το αποτέλεσμα δεν μπορώ να έχω σαφή εικόνα ακόμα. Αν και σε αυτή τη φάση με τις τριχούλες να εξέχουν έχω εξτασιαστεί:):)
 

Tasmania

Active Member
δεκτον απλα χωρις negative or positive feedback πως συνιστας ανεπιφυλακτα σε νεα ενδιαφερομενα μελη ή επισκεπτες τη Λίνα & Ελενα ? Θελει προσοχη σε οτι λεμε γιατι τα γραπτα μενουν .
 

pamal

New Member
καλη επιτυχια ολα να σου πανε καλα ! περιμενουμε τις φωτο μαν ! * "ηταν ευχαριστη παρεα" ... αυτο δεν χρειαζοταν ... πας για μ/μ ουτε για γνωριμιες με κοπελλες ουτε για παρεα

Φίλε μου σε ευχαριστώ! γενικά δεν είμαι εύκολος στις παρέες μου. Το να περνάς τόσες ώρες όμως με δύο ανθρώπους άντρες οι γυναίκες και να επεξεργάζονται το κεφάλι σου σου δημιουργεί μια αίσθηση δεσίματος. Δεν ειναι τυχαίο ότι οι κομμώτριες και οι νυχούδες ξέρουν όλα τα κουτσομπολιά..;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
και συνέχεια κάποιους χασάπηδες που δεν αξίζει τον κόπο καν να αναφέρω

Καλή επιτυχία και από μένα. Τι εννοείς χασάπηδες? Πως το κατάλαβες? Ανάλυσε το μας λίγο. Επίσης τι έκανες? FUE ή FUT?
 
Τελευταία επεξεργασία:

pamal

New Member
Καλή επιτχυία και από μένα. Τι εννοείς χασάπηδες? Πως το κατάλαβες? Ανάλυσε το μας λίγο. Επίσης τι έκανες? FUE ή FUT?
Εννοώ φάση εγω χειρουργώ συνέχεια στην Αγγλία και δεν έχω άδεια στην Ελλάδα. Θα κάνουμε την επέμβαση στο ιατρειο ενος φιλου μου... ένα οδοντιατρέιο στη γλυφάδα
Η μεταμόσχευση μου έγινε με μέθοδο FUE.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολλά graft για FUE, σε ενα session, περιμένουμε φωτο, εχει ενδιαφέρον η περιπτωση σου...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

andy.k

Active member
Ποιες ακριβώς 2 μμ παρακολούθησες εδώ φιλέ από την κλινική? Του Δήμητρη οκ οκ έχει ολοκληρωθεί...αλλά κανενός άλλου δεν έχει δώσει τελικο αποτέλεσμα ακόμα...Καλή επιτυχία να εχεις...οπότε μπορέσεις βάλε και καμία φωτό το πριν να δούμε και ποσό θέμα ειχες, γτ εσύ εβαλες πιο πολλά gts και από τον Πιλότο. Επίσης τιμή δεν ειπες νομίζω...αν και κάπου στο 5,5-6 χιλιαρο θα είναι λογικά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pamal

New Member
Καλη τυχη..περιμενουμε τις φωτο..
Σε ευχαριστω poseidona! θα ανεβάσω σύντομα γιατί σε περιπτωση που έχω καλό αποτέλεσμα θα πρέπει να εμπνέυσουμε και άλλους, όπως εγώ από τον Δημήτρη και το pilotaki.

Ποιες ακριβώς 2 μμ παρακολούθησες εδώ φιλέ από την κλινική? Του Δήμητρη οκ οκ έχει ολοκληρωθεί...αλλά κανενός άλλου δεν έχει δώσει τελικο αποτέλεσμα ακόμα...Καλή επιτυχία να εχεις...οπότε μπορέσεις βάλε και καμία φωτό το πριν να δούμε και ποσό θέμα ειχες, γτ εσύ εβαλες πιο πολλά gts και από τον Πιλότο. Επίσης τιμή δεν ειπες νομίζω...αν και κάπου στο 5,5-6 χιλιαρο θα είναι λογικά...

Φίλε μου σε ευχαριστώ θα ανεβάσω φώτο ελπίζω αυριο. Η αλήθεια είναι ότι το έιχα παρατήσει καιρό το θέμα και είχα απογοητευτεί. Η τιμή μου από 6.000 έπεσε στις 5.000 ευρώ για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που λογικα είχαν χειρουργείο άδειο.

Κάτι άλλο που θέλω να πω είναι ότι ενω θεωρούσα ότι θα έιχα θέμα να βγαίνω έξω δεν με νοιάζει καθόλου και είμαι μια χαρά με το πως με βλέπουν οι άλλοι
 

poseidonas77

Well-Known Member
Αμα δεν ανεβασεις φωτο θα φας απο μενα μεγαλο κραξιμο...στο λεω χωρις παρεξηγηση..και ασε τα περι εμπνευσης ...την αποφαση την πηρες μονος σου..εχεις και την ευθηνη
 

pamal

New Member
Αμα δεν ανεβασεις φωτο θα φας απο μενα μεγαλο κραξιμο...στο λεω χωρις παρεξηγηση..και ασε τα περι εμπνευσης ...την αποφαση την πηρες μονος σου..εχεις και την ευθηνη

Φίλε μου έχω δει το κράξιμο εδω μέσα.. εννοείται ότι θα ανεβάσω και αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που ξεκίνησα να γράφω.
Σαφέστατα η τελική απόφαση όπως και η ευθύνη είναι δική μου
 

pamal

New Member
Οταν ανεβασεις φωτο θα σου ζητησω συγνωμη...και θα στο εξηγησω ..
Δεκτή απο τώρα. καταλαβαίνω τον τρόπο που το λες, έχω φάει πάρα πολλες ώρες στο φορουν διαβάζοντας και βλέποντας πως εξαφανίζονται άλλοι συμπάσχοντες ...
 

Tasmania

Active Member
Σε ευχαριστω poseidona! θα ανεβάσω σύντομα γιατί σε περιπτωση που έχω καλό αποτέλεσμα θα πρέπει να εμπνέυσουμε και άλλους, όπως εγώ από τον Δημήτρη και το pilotaki.

"θα πρέπει να εμπνέυσουμε και άλλους"... αδελφε προσεχε τι γραφεις γιατι θα παρεξηγηθεις απο πολλα μελη στο φορουμ... το εκαστοτε αποτελεσμα μ/μ ή καλυτερα η πληθωρα θετικων ποντων σε μια κλινικη θα ωθησει ενα νεο μελος ή ενδιαφερομενο για μ/μ να κανει την δικη του επιλογη.. Οσοι απο εμας ανοιξαμε νηματα παρουσιασης ειναι 1ον) για δικο μας οφελος να ακουσουμε συμβουλες, θετικα & αρνητικα της εικονας μας 2ον) να παρει μια γευση ο ενδιαφερομενος για το τί αποτελεσμα μπορει να προσδοκά ... Το φορουμ δεν λειτουργει σαν πυραμιδα (worldventures type).
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλη φυτρωση pamal. περιμενουμε και τις φωτο σου.. οταν λες για εμπνευση φανταζομαι μιλας για την πορεια της μεταμοσχευσης μας. μην εχουμε παρεξηγησεις μιας και μαζι δεν ειχαμε μιλησει πριν παρεις την αποφαση σου.
καλη συνεχεια.
 
Μπλουζα