P70, fue, 2021 grafts, 13/7/2016

Flosk

Well-Known Member
Εγω απαντησα στο Stripar που βλεπει pluggy την μμ σου... δεν προσεξα οτι εισαι 6μηνο. Μου προκαλει κ´ εντυπωση που απαντας σε μενα και οχι στο αρχικο σχολιο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Έχω απαντησει ακριβως απο κατω στον stripar φιλε μου, σε οτι αφορα το pluggy. Σε εσένα απάντησα στο θεμα πυκνότητας, που είναι λάθος να κρίνουμε αποτέλεσμα στο μισο χρόνο.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν σε κρίνει σαν τελικό αποτέλεσμα ο flosk ρε p70.πολύ σωστά είπε πως η εικόνα που περιέγραψε ο stripar ,οφείλεται καθαρά στην μη μεγάλη πυκνότητα..και αυτο δεν ειναι δικαιολογια,πραγματικοτητα ειναι.αν είχες βάλει αλλα τόσα grafts ,δεν θα ακουγόταν καν η λέξη pluggy..που για μένα δεν είναι βέβαια..συμφωνω με ότι είπε ο flosk..ούτε πολυτριχα έχεις μπροστά,ούτε τίποτα..μία χαρά είσαι..απλά περισσότερα grafts ήθελες..και τεράστια διαφορά δεν θα δεις από εδώ και πέρα νομίζω..μακάρι βέβαια,αλλά νομίζω να έχεις ακόμα ένα 10-20%
 

tasos33

Well-Known Member
Σωστα, αν κανεις zoom στις φωτο φαινονται νεες τριχες να φυτρωνουν, σιγουρα θα διαφοροποιηθει προς το καλυτερο η πυκνοτητα αλλα αυτα τα διτριχα στην πρωτη σειρα της βιτρινας θα δειχνουν καπως
Έχω απαντησει ακριβως απο κατω στον stripar φιλε μου, σε οτι αφορα το pluggy. Σε εσένα απάντησα στο θεμα πυκνότητας, που είναι λάθος να κρίνουμε αποτέλεσμα στο μισο χρόνο.
 

tasos33

Well-Known Member
και για του λογου το αληθες
 

Συνημμένα

  • 111111.jpeg
    111111.jpeg
    539.2 KB · Προβολές: 437

Flosk

Well-Known Member
Αν απαντωντας στον Stripar λες οτι ειναι λογικο να φαινεται το κεφαλι σου pluggy απο χιλιομετρα και σε ενοχλει το δικο μου σχολειο τοτε πραγματικα με προσπερνα η οξυτητα της κρισης σου. Καλη συνεχεια, ευχομαι να ειναι αναλογη η συνεχεια στην μμ σου.
 

P70

Active Member
Αν απαντωντας στον Stripar λες οτι ειναι λογικο να φαινεται το κεφαλι σου pluggy απο χιλιομετρα και σε ενοχλει το δικο μου σχολειο τοτε πραγματικα με προσπερνα η οξυτητα της κρισης σου. Καλη συνεχεια, ευχομαι να ειναι αναλογη η συνεχεια στην μμ σου.

Δεν ειπα οτι ειναι λογικο, μαλλον δεν διαβαζεις καθολου τι γραφουμε στο νημα και απλα τα λες για να τρωγομαστε ανευ λογου. Ειπα οτι βαζω ολες τις φωτο, ακομα και τις πιο μη κολακευτικες και οτι εμεις που ειμαστε γνωστες του αθληματος, παρατηρουμε τετοια πραγματα, στο ματι του απλου κοσμακη αυτα δεν υπαρχουν για κανεναν λογο, δεν θα τα δουν ποτε.
Τον 7ο μηνα μπορω ανετα να βγαλω φωτο μονο κολακευτικες, για να δεις ποσο ευκολο ειναι να το κρυψεις υπο τις καταλληλες γωνιες και φωτισμους, αλλα αυτο δεν ειναι το ζητουμενο μου. Σαν εικονα για τα λεφτα που εδωσα ειμαι μια χαρα ικανοποιημενος, οτι θα εχει τα ψεγαδια της η επεμβαση, θα τα εχει.
Φιλικα παντα
 

Flosk

Well-Known Member
Προφανώς δεν κατάλαβες τι σου είπε ο Stripar. Ο άνθρωπος δεν αναφερόταν στις φωτό που βάζεις απλά έκανε ενα αρνητικό σχόλιο για αυτό που βλέπει και γω προσπάθησα σε ενα βαθμό να το αντικρούσω γιατι σε ενα βαθμό διαφωνούσα. Όπως δεν κατάλαβες τι ήθελε να πει ο Stripar έτσι δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω και γω. Δεν ξέρω γιατι δεν καταλαβαινομαστε. Μονο ο aeratos καταβε τι έπαιξε .. anyway..
 

Stripar

Established Member
Όπως δεν κατάλαβες τι ήθελε να πει ο Stripar έτσι δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω και γω. Δεν ξέρω γιατι δεν καταλαβαινομαστε. Μονο ο aeratos καταβε τι έπαιξε .. anyway..
Σέβομαι την άποψή σου και μέχρι ένα σημείο έχει βάση...

Όπως είπε όμως και ο Τάσος,
άσχετα την τωρινή ή την μελλοντική πυκνότητα που μπορεί να αποκτήσει...κάποια δίτριχα και όχι μόνο θα υποδηλώνουν την παρουσία μτχ!
Και εκεί εστιάστηκε το αρχικό σχόλιό μου...
 

P70

Active Member
Προφανώς δεν κατάλαβες τι σου είπε ο Stripar. Ο άνθρωπος δεν αναφερόταν στις φωτό που βάζεις απλά έκανε ενα αρνητικό σχόλιο για αυτό που βλέπει και γω προσπάθησα σε ενα βαθμό να το αντικρούσω γιατι σε ενα βαθμό διαφωνούσα. Όπως δεν κατάλαβες τι ήθελε να πει ο Stripar έτσι δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω και γω. Δεν ξέρω γιατι δεν καταλαβαινομαστε. Μονο ο aeratos καταβε τι έπαιξε .. anyway..

Αν καταλαβα καλα, το μπαμ το κανει οτι αντι να χωσουν τερμα μονοτριχα με υψηλη πυκνοτητα σε γκραφτ μπροστα, εβαλαν 2τριχα + για να πιασουν καλη πυκνοτητα με λιγοτερα γκραφτ. Σωστα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μερικά δίτριχα μπροστά είναι ανεκτά σε συνδυασμό με πολλά μονότριχα. Τα πολλά δίτριχα μπροστά είναι θέμα. Εννοείται ότι βάζουν δίτριχα για λόγους πυκνότητας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Flosk

Well-Known Member
Ακριβως P70. Οπως το περιεγραψες. Απλα εγω εχω στο μυαλο μου ως pluggy τις παλιες (προ δεκαετιας) μμ τυπου Γκ...α που απο καθε μοσχευμα της hairline βγαινουν τετρατριχα, οχι διτριχα. Ενδεχομενως να εχει δικιο ο Stripar και να ειναι pluggy και απλα τα πολλα διτριχα μπροστα στη hairline, δεν ξερω. Παντως ο Cvial το διαλευκανει λιγο περισσοτερο το πραμα με το σχολιο του.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειναι πολλά, ειδικά στην πρώτη σειρά, η φωτο του Τάσου είναι διαφωτιστική. Αυτά βέβαια για τους μυημένους, ο περισσότερος κόσμος θα δει μόνο την πυκνότητα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelgeo134

New Member
Καλησπέρα κ καλά αποτελέσματα , τα οποία πάντα βέβαια εξαρτώνται κ από τις προσδοκίες που έχουμε από την μμ .
Εύχομαι πάνω από όλα να αισθανθείς εσύ ικανοποιημένος , καθώς μετά από την προσωπική μου εμπειρία κατάλαβα ότι οι φωτογραφίες πριν κ μετά , πολλές φορές αποτελούν 'οφθαλμαπάτη' . Καλη συνέχεια
 

P70

Active Member
Pluggy ξε-pluggy θα βάλεις λίγο τοππικ και θα εισαι τελειος!

Να σου πω την αληθεια, ενω ειναι πειρασμος, γιατι το εχω δοκιμασει και το μαλλι μου φαινεται οπως οταν ημουν 20 χρονων, στην καθημερινοτητα μου δεν θελω να το εισαγω το τοπικ. Σε κανα γαμο, κανα event κτλ ισως, αλλα φαντασου οτι κινουμαι με μηχανη (που σημαινει κρανος) και σε συνδιασμο με την λαδιλα του regain τα μαλλια μου μεσ στην ημερα φαινονται αραια. Ομως στην τελικη το ηξερα οτι δεν παω να γινω τζοβενο, απλα να αποκτησω μια αξιοπρεπη εικονα η οποία οντως ηρθε. Κοιταζω φωτο απο πριν και ειναι μεγαλη η διαφορα (στα ματια μου, που ξερω ακριβως που ημουν).
 

P70

Active Member
Το μαλλι αν ειναι να το εχεις, το χεις. Εμας μας εκατσε ολους αναποδα η φαση και κανουμε οτι μπορουμε για να το αποτρεψουμε. Θυμαμαι θεμα του John που εβγαζε ποσο κοστιζουν ολα αυτα που κανουμε. Βαλε μονο μινοξ και τοπικ καθε μηνα και θα δεις τελικα οτι σε καποια χρονια η μεταμοσχευση δεν θα σου φαινεται ακριβη. Ασχετο, χτες δοκιμασα μαλακτικη κρεμα και τα μεταμοσχευμενα που ακομα ειναι θεοσκληρα μαλακωσαν αρκετα. Κανει κακο να τα περναω 2 φορες την βδομαδα μηπως ισιωσουν πιο γρηγορα;
 
Μπλουζα