P70, fue, 2021 grafts, 13/7/2016

P70

Active Member
Οι φωτο ειναι τραβηγμενες κυριολεκτικα με φως στη μουρη, ειναι παρα πολυ εντονο και σκοπο εχω να δειξω ξεκαθαρα τι εδωσε η επεμβαση. Απο πιο μακρυα και με πιο νορμαλ φωτισμο τα πραγματα ειναι σουπερ.
Για την δοτρια που γινεται ολος ο πανικος, τους πρωτους μηνες ειδικα απο οτι βλεπετε ηταν πολυ κακη κατασταση.
Με την παροδο του χρονου εχει ερθει σε καλα επιπεδα (οταν ειναι πολυ κοντο κουρεμενο φαινεται και σε καμια βδομαδα που θα παω για κουρεμα θα ανεβασω φωτο να δειτε) και η τελευταια φωτο, θα πω ενδεικτικα οτι δεν «πιανεται» το μαλλι με το χερι για να τραβηχτει, ειναι ακομα σε φαση 1,5 ποντο και δεν φαινεται απολυτως τιποτα.
Συνολικα, περιμενω ακομα να παχυνουν καποιες τριχες που ειναι λεπτες ακομα, βλεπω και νεες να σκανε μεχρι και σημερα, περιμενω να ισιωσουν γιατι ακομα ειναι σαν μπαντανοβουρτσα, κανω λιγο υπομονη για το crown που θελει λιγο παραπανω χρονο απο οσο ξερω και..... θετικο προσημο απο μενα. Η εικονα μου ηδη εχει αλλαξει πολυ και μου το λενε.
Τωρα αν θα πηγαινα να ξαναεκανα εκει... αυτο δεν το γνωριζω. Προς το παρον με μινοξ συνεχιζω σταθερα (1 φορα τη μερα πλεον απο τον 5ο μηνα) για να σωσω την Β ζωνη οσο μπορω, με σκοπο να μην ξανακανω αλλη επεμβαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Και εμενα μου αρεσει το αποτελεσμα σου στην hairline και πιστευω πας πολυ καλα απο φυτρωση
αλλα οπως καταλαβαινεις αυτα που εβαλες στο crown ηταν πολυ λιγα και θα χρειαστεις να επεμβεις αλλη μια φορα για να ολοκληρωσεις αισθητικα το αποτελεσμα σου.Επισης ισως χρειαστεις και μια μικρη ενισχυση στην μπροστινη γραμμη αλλα θα τοποθετηθω σε 2 μηνες με σιγουρια.Να χαιρεσαι το νεο σου λουκ :)
 
  • Like
Reactions: P70

billaros

Active Member
Φιλαρακι πας πολυ δυνατα.αψογο αποτελεσμα αλλαξε ολη η εικονα σου.τωρα για την δοτρια βελτιωθηκε αρκετα.αλλα κ παλι ατομα σαν κ μας τα προσεχουμε αυτα οποτε μην κολλας
 
  • Like
Reactions: P70

Adriano

Well-Known Member
Πολύ καλό το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής. Πόσο κόστισε αν επιτρέπεις P70; Επίσης αν κουρέψεις τα μαλλιά στη δότρια κοντά , θα φαίνεται το λεγόμενο "παράθυρο";
 

P70

Active Member
Πολύ καλό το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής. Πόσο κόστισε αν επιτρέπεις P70; Επίσης αν κουρέψεις τα μαλλιά στη δότρια κοντά , θα φαίνεται το λεγόμενο "παράθυρο";

Να σαι καλα φιλε μου.
3000 κοστισε και ναι, οταν το μαλλι ειναι πολυ κοντο, φαινεται. Οπως ειπα, εντος εβδομαδος θα παω για κουρεμα και θα τα παρω κοντα πισω και πλαι, οποτε θα δειτε τι φαινεται ακριβως.
 

imouthis

Active Member
Πραγματικά πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Από ότι βλέπω δεν επηρεάστηκαν τα υφισταμενα σου μαλλιά.

Επίσης μου άρεσε που είχες κλειδώσει το νήμα σου και προστάτεψες τον εαυτό σου από όλα αυτά που γίνονται τελευταία.

Σίγουρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τους χρόνους... αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα και αναμένουμε από τους διαχειριστές να θέσουν όρους για τον τρόπο παρουσίασης των μεταμοσχευσεων.

Μια λύση ίσως θα ήταν να βγάζουν φωτογραφία με εφημερίδα.... :)
 
  • Like
Reactions: P70

P70

Active Member
Πραγματικά πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Από ότι βλέπω δεν επηρεάστηκαν τα υφισταμενα σου μαλλιά.

Επίσης μου άρεσε που είχες κλειδώσει το νήμα σου και προστάτεψες τον εαυτό σου από όλα αυτά που γίνονται τελευταία.

Σίγουρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τους χρόνους... αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα και αναμένουμε από τους διαχειριστές να θέσουν όρους για τον τρόπο παρουσίασης των μεταμοσχευσεων.

Μια λύση ίσως θα ήταν να βγάζουν φωτογραφία με εφημερίδα.... :)

Ειναι λογικο αυτο που λες, απλα φαντασου να προσπαθεις να βγαλεις καθαρη φωτο με σωστο φωτισμο και να κρατας εφημεριδα και να φαινεται κιολας τι ειναι και στην εφημεριδα! (δυσκολο)
Με ειχαν δει 2 παιδια απο το φορουμ απο κοντα, οσο αποδειξη μπορει να ειναι αυτο.
Μου αρεσει να κραταω το λογο μου και ειχα πει οτι θα υπαρξει αναλυτικοτατο feedback οποτε πιστευω οτι τωρα το εδωσα.
Λεπτομερεια την οποια δεν ανεφερα που ειναι επισης φαουλ της κλινικης: δεν φορουσε μασκα η κοπελα που εκανε την επεμβαση.... και ανα διαστηματα και οι αλλες.
 

Adriano

Well-Known Member
Να σαι καλα φιλε μου.
3000 κοστισε και ναι, οταν το μαλλι ειναι πολυ κοντο, φαινεται. Οπως ειπα, εντος εβδομαδος θα παω για κουρεμα και θα τα παρω κοντα πισω και πλαι, οποτε θα δειτε τι φαινεται ακριβως.

Ξαναβλέπω την φωτογραφία στους 5 μήνες και προβληματίζομαι. Η δότρια φαίνεται άσχημα. Δηλαδή κάνεις fue για να έχεις την επιλογή να έχεις κοντά τα μαλλιά σου και δεν μπορείς; Καλά τα μαλλάκια πάνω , αλλά νομίζω ότι η δότρια είναι σε άσχημη κατάσταση αυτή τη στιγμή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Ουτε εγω θεωρω οτι ειναι σε καλη κατασταση και θα ηθελα να κανω κοντοκουρεματα, οπως και θα κανω, γιατι γενικα σε ατομα που δεν ξερουν, δεν φαινεται τοσο πολυ, εμενα δλδ δεν εχει γυρισει να μου πει καποιος κατι. Συνοπτικα, οποιος θελει να εχει μακρυ μαλλι καο δεν τον νοιαζει αλλη μ.μ. στο μελλον, δεν τον ενδιαφερει.
 

P70

Active Member
P70 πόσα grafts μπήκαν μπροστά και πόσα στο crown?συγνώμη αν το έχεις γράψει πάλι αλλά δεν το είδα ρε φιλε

Δεν το εχω γραψει, γιατι το ζητησα και δεν μου το ειπαν. Οταν παω για να με δουν θα το ρωτησω ξανα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
p70 βλεπω οτι προχωρησε καλα το αποτελεσμα σου απο τον 3ο μηνα που σε ειχα δει Αθηνα και σε θυμαμαι οπως στις φωτο που εβαλες για τον 3ο.
οι φωτογραφιες σου ειναι πολυ καλες με καλο φωτισμο και με ζουμ βλεπεις και λεπτομερειες.
το καλο ειναι οτι δεν φαινεται να επηρεαστηκαν τα μαμα μαλλια και υπαρχει καλη συνδεση με τα μεταμοσχευμενα.
η δοτρια σου στις φωτο του 4ου μηνα δειχνει καλη. στον 5 φαινονται κενα αρκετα. και στον 6 μηνα δειχνει παλι καλη.
σιγουρα τους επομενους μηνες θα εχεις καλυτερη εικονα και στη δοτρια.
συνοπτικα για αποτελεσμα εξαμηνου απο θεμα φυτρωσης και σχεδιασμου για 2000 grafts πηγαινεις πολυ καλα.
το επομενο εξαμηνο μεχρι την ολοκληρωση θα δεις αρκετες διαφορες με αυτο που βλεπεις τωρα.
καλη συνεχεια ;)
 

piros75

Well-Known Member
Εμένα αγαπητέ, μου αρέσει πολύ αυτό που βλέπω στις φωτογραφίες. Σε γενικές γραμμές πρόκειται για μια πετυχημένη μμ.
 
  • Like
Reactions: P70

P70

Active Member
Και για διπλα διπλα συγκριση

0a46ba9e_o.jpeg


c93b2a98_o.jpeg
 

P70

Active Member
Σημερα έγινε κατι το πραγματικα ξεκαρδιστικο, αξιζει ολοι που παρακολουθειτε το φορουμ να διαβασετε, πιστευω.
Μου λεει ενας συναδελφος στην δουλεια: σταματα ρε να αγχωνεσαι για την δουλεια, σου εχουν πεσει τα μαλλια! Του λεω σοβαρα ρε; χειροτερα απο οταν ηρθα εδω; (ειμαι 1 χρονο εκει) ΝΑΙ μου λεει!!! :D
Μετα του δειχνω φωτο, γιατι δεν ηξερε οτι ειχα κανει Μ.Μ. και επαθε πλακα.
Συμπερασμα: Καλα και ομορφα οσα λεμε περι σωστων και λαθων της καθε κλινικης, το τι γινεται με την δοτρια και αν φαινεται παραθυρο ή αν ειναι λιγο στραβος ο ενας κροταφος κτλ...αλλα.... η αληθεια ειναι οτι οπως ΜΟΝΟ για εμας και μονο κανουμε την επεμβαση και χαιρομαστε ενα καλο αποτελεσμα (οπως πχ το δικο μου) ΜΟΝΟ και μονο εμεις βλεπουμε την κααααααθε λεπτομερεια και την κανουμε θεμα.
Μην πλακωνεστε να πειτε, κι αν θες να κανεις και αλλη μμ κτλ... αν θελω(που δυσκολο το κοβω), θα δω τι εχει μεινει απο την δοτρια και θα πραξω αναλογα, ομως εγω το μαλλι το ξυρισα σχεδον και απο καποιες γωνιες δεν φαινεται καν το παραθυρο (σε αλλες βγαζει ματι) αλλα ειλικρινα απο αισθητικης αποψης (δεν μπορω να τονισω περισοτερο το ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ) δεν με απασχολει.
Τελος για να μην παρεξηγηθω οτι στελνω κοσμο να κανει καπου επεμβαση, σαν δευτερο παραδειγμα δινω το παλικαρι που κερδισε διαγωνισμο στην DHI και εχωντας ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα, η εικονα του φορουμ ηταν: ανυπαρκτη hairline. Αν του αρεσει του παλικαριου και χαιρεται με αυτο που βλεπει στον καθρεφτη, ολα τα αλλα περισσευουν.

Υ.Γ: Επισης καταλαβα ποσο μα ποσο ευκολο ειναι να παραπλανησεις με φωτο, καθως μπορω να ποσταρω τετοιες ωστε να μην φαινονται ψεγαδια, οποτε οποιον δεν εχετε δει απο κοντα, κρατατε μικρο καλαθι.
:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα