P70, fue, 2021 grafts, 13/7/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Πως γίνονται κάθε φορά όλα τα νήματα μπουρδέλο δεν μπορώ να καταλάβω...

P70 σίγουρα δεν σε υποχρεώνει κανείς να βάλεις φώτο ,ούτε συμβόλαιο υπέγραψες ούτε τίποτα...
Αλλά ίσως θα ήταν προτιμότερο απ την στιγμή που είχες σκοπό να κινηθείς έτσι να μην άνοιγες το νήμα πριν την μεταμόσχευση αλλά μία και καλή στο τέλος.
Έτσι κι αλλιώς απ την στιγμή που δεν θα υπάρχουν ενημερώσεις κάλλιστα θα μπορεί να σου πει κάποιος μετά πως είσαι στημένος (ειδικά αν σε δούμε με καμιά κοτσίδα).
Άποψη μου βάλε μερικές φώτο στην αρχή και μετά κάνε ενημέρωση ανά μήνα και τέλος.Ας σου ζητάει ο καθένας ότι θέλει.
 

P70

Active Member
Μα το προβλημα μου δεν ειναι να ανεβαζω τις φωτο... Αλλα όλο αυτο που ακολουθει. Οπως και να χει, ευτυχως ή δυστυχως, ετσι νιωθω ανετα να το κανω. Αν δεν εξυπηρετει κανεναν απο τα 7-8 ατομα που παρακολουθουν το θρεντ, δεν ανεβαζω. Φυτευτος πως να ειμαι, αφου ηδη εχω ανεβασει φωτο απο την αρχη;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ο cvial ειναι moderator εδω και ασχολειται με αλλο μερακι

P70, και πριν να γίνω moderator τα ίδια έκανα ως προς την ενημέρωση. Η επιλογή σου είναι σεβαστή και κανείς δεν θα σε υποχρεώσει να ανεβάσεις αν δεν θέλεις. Να ξέρεις πάντως ότι έχει πολύ μεγαλύτερη αξία για το φόρουμ η online ενημέρωση και ιδιαίτερα για νέες κλινικές έτσι ώστε να επισημαίνονται τα λάθη τους. Με το ίδιο σκεπτικό αν κανένας του Β. δεν θα είχε δημοσιεύσει φώτο παρά μόνο μετά το τέλος της μμ θα είχε χαθεί 1 χρόνος και έτσι δεν θα είχαν αναδειχθεί για τους επόμενους που πήγαν εκεί και μας διαβάζουν μια σειρά από σοβαρά θέματα της κλινικής όπως τα "τετράγωνα", οι κουκουρούκου πυκνώσεις (Άκης), κλπ.
 

koumparos

Well-Known Member
Κανονικα τετοια νηματα θα πρεπει να κλειδωνονται και εφοσων δεν συμορφωθει ο χρηστης που το ανοιξε και επομενως εχει την αποκλειστικη ευθύνη να ενημερωνει τακτικα οπως κανουν ολλοι να διαγραφονται.Επισης καποιοι που δεν ανεβαζουν κατατοπιστικες και καθαρες φωτο οπως επανελειμενως εχουμε ζητησει σε συγκεκριμενο νημα που εκανε μμ στην κυπρο πρεπει επισης να ενημερωνονται απο την διαχειριση και να συμμορφώνονται αλλιως κλειδωμα και σε αυτα!!!
Δεν μπορει να τους παρακαλαμε να βαλουν μια κατατοπιστικη φωτο οπως ειναι η πανοραμικη που δειχνει ακριβως τι πετυχε η μμ και που δειχνει σε μεγαλο βαθμο που εφτασε η πραγματικη πυκνοτητα και να περναει ετσι αυτο!!Απο τη στιγμη που ανοιγεις νημα εισαι υποχρεωμενος να ενημερωνεις τακτικα και με ρεαλιστικες φωτο για να μπορουν να βγαινουν ρεαλιστικα συμπερασματα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

P70

Active Member
Δεκτα ολα αυτα και καταλαβαινω οτι φυσικα θα ηταν καλυτερο να τα ανεβαζω τωρα, ομως δεν θελω να μπω στην διαδικασια να σχολιαζονται τα παντα και να μπαινω σε πειρασμο να τους παιρνω τηλ καθε τρεις και λιγο και να λεω "αυτο γιατι ειναι ετσι;" "εδω γιατι εχει γινει αυτο;" κτλ. Για εμενα οι κλινικες κρινονται απ το αποτελεσμα. Το σχολιο του κουμπαρου περι συμμορφωσης δεν το καταλαβαινω. Να συμμορφωθω με τι; αν 10 ατομα εχουν απαντησει στο θρεντ, οι 9 εχουν ηδη κανει μ.μ και δεν περιμενουν εμενα για να δουν που θα πανε. Φυσικα λεω και παλι οτι αν κρινεται ακυρο αυτο που κανω, κλεινει το θεμα και σβηνεται, και ανοιγω αλλο οταν ερθει η ωρα. Cvial ακομα κι ας εκανες πιο αναλυτικες περιγραφες πριν γινεις mod, δυσκολα θα βρεις ανθρωπο να κανει παρουσιαση που θα φτιαχνει τετραγωνικο εκατοστο με χαρτι για να μετραει γκραφτς, το χεις μερακι τι να λεμε!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το θέμα δεν είναι αυτοί που απαντάνε αλλά αυτοί που διαβάζουν μόνο, αυτοί μπορεί να είναι δεκάδες και σε αυτούς αναφέρομαι. Εξάλλου η τοποθετησή μου είναι επί της αρχής, τι θα συνέβαινε αν όλοι κάναμε το ίδιο.
 

koumparos

Well-Known Member
P70 μην το παιρνεις επι προσωπικου.Δεν αναφερομαι στην προσωπικοτητα σου την οποια δεν γνωριζω αλλα σεβομαι απεριοριστα.Προφανως εχεις ενημερωθει για τις μμ πρωτου κανεις και εσυ ο ιδιος και γνωριζεις απο πρωτο χερι ποσο σημαντικο ειναι να ενημερωνονται τα μελη αλλα και οι αμετρητοι επισκεπτες σχετικα με την πορεια της καθε μμ καθε μηνα με καθαρες φωτο.Το ηξερες απο την αρχη οτι ησουν "υποχρεωμενος" να ενημερωνεις λεπτομερεστατα μεχρι τον 12 μηνα οπως κανουν σχεδον ολλα τα μελη που εκαναν μμ και πηραν την ευθυνη να ανοιξουν θεμα δημοσια στο φορουμ.Προφανως εχεις σοβαρες αμφιβολιες για το αποτελεσμα και προσπαθεις να αποφυγεις την ψυχολογικη φθορα μεχρι την τελικη καταληξη.Το κατανοω και το σεβομαι αλλα πρεπει και εσυ να σκεφτεις λιγο ποιο ομαδικα και απο την στιγμη που πηρες την μεγαλη αποφαση να κανεις μμ και να παρουσιασεις δημοσια την διαδικασια πρεπει να σκεφτεις και τα υπολοιπα μελη,επισκεπτες που προσπαθουν να αποκτησουν μια καλυτερη αποψη για την κλινικη πρωτου παρουν και αυτοι τις δικες τους αποφασεις.Καλο καλοκαιρι και καλη επιτυχια-τυχη σου ευχομαι!!!!!
 

mikegad

Well-Known Member
Παιδιά "υποχρεωμένος" δεν είναι κανείς...μην λέμε ότι θέλουμε.
Τώρα ότι με τον τρόπο που γίνεται αυτό δίνει την αίσθηση "πήρα ότι πληροφορίες ήθελα και τώρα σας γράφω στα @ρχίδι@ μου" είναι άλλο πράγμα
 

tasos33

Well-Known Member
υποχρεωμενος δεν ειναι κανεις ,οπως υποχρεωμενοι δεν ειμαστε ουτε εμεις που γραφουμε την αποψη μας ,η αποψη αυτη δε, μας ζηταται απο τον καθε p70 που την ζηταει, αλλα την δινουμε απλοχερα και οσο αναλυτικα μπορουμε.

απο την στιγμη λοιπον που καποιος ζηταει βοηθεια για το προβλημα του και εμεις ολοι σπευδουμε να την δωσουμε ωστε ο καθεις να νκανει την βελτιστη επιλογη,ειναι ΗΘΙΚΑ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ λοιπον να συμβαδιζει με καποιους αγραφους και γραμμενους κανονες,για το καλο ολων μας
 

P70

Active Member
Δεν ειναι θεμα αμφιβολιων. Ειναι θεμα του να εχεις το κεφαλι σου ησυχο μεχρι να αρχισει να δειχνει αποτελεσμα. Με φανταζομαι τωρα σε σχολια: η δοτρια ειναι οργωμενη χαλια, εκει υπαρχει σοκ λος και αραιωσες, την εφτιαξαν ψηλα, χαμηλα την hairline σου, κτλ. Οποτε οκ να μου ζητας βοηθεια να σου δειχνω την πορεια μου, ομως αν ειναι να μου πεσουνκαι τα υπολοιπα απο αυτα που ακουω χεστο. Υποχρεωση δεν υπαρχει, τι ειναι το σαιτ κερδοσκοπικη επιχειρηση και εχω δεσμευση απεναντι του; Η υποχρεωση ειναι ηθικη και εχω σκοπο να την πραξω ετσι οπως ειπα που θεωρω οτι θα ειναι μια χαρα, μπορει οχι το ιδιο με το να γινοταν λαιβ, αλλα εξισου ποιοτικα. Αγραφοι κανονες λες φιλε μου αλλα καλο θα ηταν το φορουμ να εχει και γραπτους, τοσα ατομα γραφουν εμπρηστικα και πολλες φορες υβριστικα σχολια και ακομα τους επιτρεπουν να γραφουν. Οσο για την βοηθεια, οταν ανοιξα θεμα, το 50% των απαντησεων ηταν: ψαξε το φορουμ τα χουμε πει χιλιες φορες. Εγω δεν εχω την ορεξη βρε αρχηγε μου να βλεπω πχ να πλακωνονται για τις κλινικες στα μισα θεματα. Δεν με βοηθαει να διαβασω 20 σελιδες για 2 γραμμες απαντηση που ψαχνω. Υπαρχουν ατομα που με βοηθησαν παραπανω και τους οποιους ενημερωνω επι προσωπικου. Μακαρι ολο το φορουμ να ειχε τετοια νοοτροπια, και οχι αρνητικη και ευχαριστως να το εκανα λαιβ το update.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Γιαυτο το εβαλα σε εισαγωγικα με σκοπο να τονισω οτι προς σεβασμο για τα υπολοιπα μελη που ενημερωνουν αναλυτικα πρεπει να ενημερωνει καποιος που ανοιγει νημα.Αλιως ας μην το ανοιξει καθολου.Και ναι πρεπει να υπαρχουν κανονες στο νημα των μμ που στην ουσια προσφερουν δωρεαν διαφήμιση πολλες φορες αλλα και αποτελουν προιοντα εξαπατησης!!Αρα ναι υπαρχει ηθική υποχρεωση για τακτικη ενημερωση με ρεαλιστικες φωτο
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
. Υπαρχουν ατομα που με βοηθησαν παραπανω και τους οποιους ενημερωνω επι προσωπικου.

Απ οσα εγραψες κραταω μονο αυτο και ο νοων νοειτω...αν καποιοι εδω σε ενημερωνουν και τους ενημερωνεις επι του προσωπικου θα ελεγα ειναι λιγο περιεργο και σαν παλιο μελος θα ζητουσα να μας βγαλεις δημοσιως ποιοι σε ενημερωνουν επι του προσωπικου και οχι επι του δημοσιου

Απο κει και περα οταν μπαινεις σε δημοσια συζητηση αυτα συμβαινουν,ο καθενας εκθετει την αποψη του και απο κει και περα οποια θες κρατας και οποια δε θελεις απορριπτεις, αυτη ειναι και η εννοια του φορουμ, ο διαλογος και η ανταλλαγη αποψεων ακομα και με διαμαχες δυστυχως, αν δεν εισαι σε θεση να δεχτεις την αποψη και την γνωμη αυτων απο τους οποιους ζητας ,απορω γιατι εισαι εδω

Επειδη εισαι νεος εδω να σου γωωστοποιησω πως ουκ ολιγοι εχουν μπαναριστει μονιμως για την οποια συμπεριφορα τους.
 

P70

Active Member
Απ οσα εγραψες κραταω μονο αυτο και ο νοων νοειτω...αν καποιοι εδω σε ενημερωνουν και τους ενημερωνεις επι του προσωπικου θα ελεγα ειναι λιγο περιεργο και σαν παλιο μελος θα ζητουσα να μας βγαλεις δημοσιως ποιοι σε ενημερωνουν επι του προσωπικου και οχι επι του δημοσιου

Απο κει και περα οταν μπαινεις σε δημοσια συζητηση αυτα συμβαινουν,ο καθενας εκθετει την αποψη του και απο κει και περα οποια θες κρατας και οποια δε θελεις απορριπτεις, αυτη ειναι και η εννοια του φορουμ, ο διαλογος και η ανταλλαγη αποψεων ακομα και με διαμαχες δυστυχως, αν δεν εισαι σε θεση να δεχτεις την αποψη και την γνωμη αυτων απο τους οποιους ζητας ,απορω γιατι εισαι εδω

Επειδη εισαι νεος εδω να σου γωωστοποιησω πως ουκ ολιγοι εχουν μπαναριστει μονιμως για την οποια συμπεριφορα τους.
Ειμαι σε 10 φορουμ διαφορετικου περιεχομενου, αυτη την κοντρα οπως εδω, δεν την εχω ξαναδει. Οσο για το αλλο ειπα ΕΓΩ ενημερωνω, δεν με ενημερωνουν αλλοι για κατι. Ο λογος ειναι οτι κανουν διαλογο και οχι κριτικη. Αν σου φαινεται υποπτο λυπαμαι
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ok, P70 τουλάχιστον μπορείς να μας γράψεις πόσα graft έβαλες έτσι ώστε να ενημερωθεί ο τίτλος σωστά?
 
Τελευταία επεξεργασία:

P70

Active Member
Αριθμός τριχοθυλακίων 2021



222single hair follicles

874 double hair follicles

707 triple hair follicles

204 four hair follicles

11 five hair follicles

1 six hair follicle


Total 2021, 4976hair
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλη φυτρωση ευχομαι. ο λογος τριχων ανα τριχοθυλακιο ειναι 2,46 σαν αριθμος τριχων πιστευω οτι ειναι καλα για το θεμα που εχεις..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πιο ισορροπημένα όμως σε σχέση με άλλα του Β. Κάτω από 2.5 για 1η μμ αν είναι η δότρια είναι καλή είναι ΟΚ. Το νήμα θα κλειδώσει αύριο και θα ανοίξει ξανά όταν ο P70 θα θελήσει να ενημερώσει με φώτο, κλπ.
 

P70

Active Member
Πιο ισορροπημένα όμως σε σχέση με άλλα του Β. Κάτω από 2.5 για 1η μμ αν είναι η δότρια είναι καλή είναι ΟΚ. Το νήμα θα κλειδώσει αύριο και θα ανοίξει ξανά όταν ο P70 θα θελήσει να ενημερώσει με φώτο, κλπ.

Αν κοιταξεις στις φωτο που εχω βαλει θα δεις οτι ψηλα η δοτρια ειναι πιο αδυνατισμενη. Εμενα πηραν μοσχευματα 2 ποντους κατω απο εκει για να ειναι safe. Η εικονα του τετραγωνου υπηρχε, τωρα εχει αρχιζει και γεμιζει, αλλα δεν εχω κουρευτει ακομα να το φερω σε καλο επιπεδο. Ευχαριστω πολυ.
 
Μπλουζα