P70, fue, 2021 grafts, 13/7/2016

P70

Active Member
Η απόφαση ελήφθη λοιπόν. Θα μπω 13 Ιουλίου για μ.μ στην AHC.
Το πλάνο είναι για 2000 grafts (+ότι παραπάνω βγει σε μία μέρα).
Η τριχόπτωση μου είναι σε εξέλιξη ακόμα, οπότε δεν κάνω υπερβολές, νομίζω από δότρια είμαι καλά
για να καλύψω και κάποια μελλοντική ανάγκη. Βάζω 4 φωτό (crown, hairline, πανοραμική και δότρια) με έντονο φωτισμό από κοντά, με φρεσκολουσμένο μαλλί. Φυσικά δεν φαίνεται αυτό το χάλι σε φυσιολογικές συνθήκες, αλλά για την πιο καθαρή εικόνα νομίζω ότι είναι κάλο.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
με το καλό p70 και ότι καλύτερο εύχομαι..πως θα κινηθειτε φίλε?εννοώ που θα μπουν και ποσα έχετε μιλήσει καθόλου μεμτον doctor?
 

P70

Active Member
Κυριος στόχος ειναι το crown και η hairline. Απο κει και πέρα μου είπανε πως με 2000 μπορούμε να επέμβουμε και στις αραιώσεις στη Β ζωνη.
 

aeratos28

Just aeratos
ναι κάτι λίγα τα θες εκεί σίγουρα..αν έβγαιναν γύρω στα 2500grafts μία χαρά θα ήταν.;) θέλει προσοχή λίγο όμως έτσι?είσαι επίφοβος λόγο του ότι έχεις αρκετό μαλλί εκεί και hairline και β ζώνη..καταρχήν ποιος θα την κάνει και από χρήμα τι σου ζήτησαν?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η δοτρια σου φαινεται πολυ καλη. Στο crown ειναι καθαρη περιοχη και θα μπουν αρκετα μαλλον. Με μια ωραια hairline αν φτιαξετε και πιασεις καλη φυτρωση θα εισαι μια χαρα. Και μενει και δοτρια αν χρειαστεις μελλοντικα.
 

aeratos28

Just aeratos
το crown δεν είναι καθαρή περιοχή δημητρη,έχει κάποια μαλλιά και ειδικά β ζώνη και hairline υπάρχει (πολύ) μαλλί.εγώ επιμενω είναι πολύ επίφοβο το θέμα σου..μην το παίρνετε χαλαρά.και εγώ καλά θέλω να πάει προς θεού.άλλα να ακούσει και ο άνθρωπος ότι είναι 50-50 για shock loss..ειδικά αν δεν κάνει θεραπεία βαρβατη και γίνει κάτι στην επέμβαση..το να του πούμε μία χαρά θα πας και ότι φτάνουν αυτά τα grafts για μένα δεν λέει απολύτως τίποτα..προσοχή αδερφέ
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αερατε δεν μιλαω για β ζωνη που εχει μαλλι. Παντα θελει προσοχη αναμεσα σε μαλλια και υπαρχει κινδυνος. Εγω φανταζομαι οτι θα βαλουν λιγα εκει στα κενα. Πιο πολλα μαλλον θα μπουν κορυφη να κλεισει και διορθωση hairline. Εχει καποιες αδυναμες τριχουλες περιμετρικα της αραιωσης στην κορυφη.
 

aeratos28

Just aeratos
δημητρη το αν θα μπουν λίγα ή πολλά δεν λέει απολύτως τίποτα.από τη στιγμή που θα τρυπήσουν,τι 500 grafts μπουν,τι 1500 είναι το ίδιο πράγμα..όσο για πίσω αυτές τις αδύναμες τριχουλες νομίζω ότι θα πρέπει δυστυχώς να τις ξεχάσει..οπότε μην τις υπολογίζει ο φιλος
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω νομιζα οτι παιζει ρολο το ποσα θα μπουν αναμεσα σε μαμα μαλλια σκεπτομενος οτι το καθε τρυπημα ειναι εξτρα τραυματισμος. Εστω μικρος. Πχ το παιδι που κερδισε τη μμ στη dhi ειδες οτι μπηκαν αρκετα αναμεσα στα μαλλια που ειχε; αυτο οταν το ειδα λιγο με ανησυχησε. Λογικα θα ξερει καλυτερα ο γιατρος που τον εκανε
 

P70

Active Member
ναι κάτι λίγα τα θες εκεί σίγουρα..αν έβγαιναν γύρω στα 2500grafts μία χαρά θα ήταν.;) θέλει προσοχή λίγο όμως έτσι?είσαι επίφοβος λόγο του ότι έχεις αρκετό μαλλί εκεί και hairline και β ζώνη..καταρχήν ποιος θα την κάνει και από χρήμα τι σου ζήτησαν?

Ακόμα δεν έχουμε μιλήσει για γιατρό, ξέρω ότι θα είναι παρουσία και καθοδήγηση Βεκρή, επειδή το έχω κλείσει ένα μήνα πριν ουσιαστικά, δεν μου έχουν πει όνομα. Θα ρωτήσω να μάθω και θα πω.
3000 είναι το κόστος.
Σε ότι αφορά την παρέμβαση στην β ζώνη, από την πανοραμική θα είδες ότι έχω λωριδούλα κενή στη μέση. Υποθέτω οτι εκει θα παρέμβουν και όχι πολύ κοντά στα υπάρχοντα.
Θα τα πάρω όλα buzz cut να τους δώσω την ελευθερία και άνεση για το καλύτερο αποτέλεσμα.
Έχω δει απίστευτα πιο ζόρικες περιπτώσεις, ευελπιστώ να είμαι ευκολότερη.
Σε ότι αφορά το shock loss, μέσω prp μειώνουν τον κίνδυνο.
Αναμονή λοιπόν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
ο μόνος είναι ο φίλος που κέρδισε τη μεταμοσχευση ρε συ δημητρη που πάνε και βαζουν ανάμεσα?!andy.k akishellas matteo που έβαλαν αυτά τα παιδιά ανάμεσα δεν σε ανησύχησε ρε man?εμένα με ανησυχει πάντα αυτό το πράγμα..αν (μακαρι να μην γίνει) ο νικητής της dhi πάθει κάνα shockloss θα του πουν ήταν να πέσουν αυτά, έλα να κάνουμε και τη δεύτερη τώρα που αυτήν θα την πληρωσεις..;) μπορεις να αποκλίσεις το shockloss??όχι.! και πως να το κάνεις άλλωστε?? p70 όσον αφορά το prp ρε παιδιά τα έχουμε πει 1000 φορές,όσοι μιλάνε για prp πια,απλά γελαω!είναι ένα τεράστιο μηδενικό το όλο θέμα ..κοροϊδία μεγάλη!απορω με όσους το πιστεύουν που τους το λένε οι γιατροί..έτσι και τραυματιστεί τριχοθυλλακιο κατά τη διαδικασια της μεταμόσχευσης δεν το σωζεις..ας κανείς 3 φορές τη μέρα prp για χρόνια.
 

koumparos

Well-Known Member
Φιλε μου καλη επιτυχια αλλα θεωρω οτι τα 2000 ειναι λιγα γιαυτο που θες να κανεις.Μονο 1000 θες πισω για καλη καλυψη
Προσωπικη εκτιμηση θες τουλαχιστον 3000 grafts για ενα πολυ καλο αποτελεσμα.Καλη επιτυχια να εχεις.
 

aeratos28

Just aeratos
koumpare αν έτσι όπως το λες σου φαίνεται ότι θέλει 1000 πίσω,τα αλλά 2000 που λες ,στο σύνολο από τα 3000 πιστεύεις ότι τα θέλει μπροστά δηλαδή?μήπως το ανάποδο θες να πεις?
 

koumparos

Well-Known Member
Οχι καλα τα ειπα φιλε αερατε.Θεωρω 1000 πισω(στο περιπου μπορει να ειναι και 900 η 1200 αναλογα το μεγεθος της περιοχης και τι προσδοκιες εχει ο γιατρος και ο φιλος ) και τα υπολοιπα να τα ριξει μπροστα.Βεβαια εχει ρισκο για sock loss o φιλος και φανταζομαι οτι το ξερει εφοσων αποφασισε να κανει μεταμοσχευση.
 

aeratos28

Just aeratos
εγώ πιστεύω για καλή κάλυψη 1500 τα θελει σίγουρα..τώρα για μπροστά αλλά 1000 σίγουρα.όσο για το shockloss τα είπα και εγώ πιο πάνω,αλλά του είπαν από την κλινική ότι θα κάνει prp και θα είναι οκ.!:confused:
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Βεβαια η τριχοπτωση του ειναι σε εξελιξη αρα καλως παει συντηρητικα.Καποιος ομως που εχει υψηλες προσδοκιες δεν θα του εφταναν τα 2000 με τιμημα βεβαια βαρια θεραπεια και τα αναλογα ρισκα.
 

aeratos28

Just aeratos
αν σε πάει αργά φίλε η τριχοπτωση τότε δεν χρειάζεται να κάνεις θεραπείες.βασικά δεν χρειάζεται να κάνεις καμιά θεραπεία(προσωπική πάντα άποψη)..τώρα αυτό για υψηλές προσδοκίες ,εννοείται ότι έχει υψηλές προσδοκίες και ο p70 και σχεδόν όλοι.υψηλές προσδοκίες δεν μπορεί να έχει ένας norwood 6-7..ο φίλος εδώ έχει υψηλές προσδοκίες και λέει πως αν χρειαστει αργοτερα,θα ξανακάνει..και δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να κάνεις θεραπεία βαριά.για μένα αν κάνεις εμφύτευση,την κανείς για να μην κάνεις πια θεραπεία.είναι μεγάλη κουβέντα άλλοι συμφωνούν άλλοι διαφωνούν.
 

P70

Active Member
Καλημερα παιδια. Ειμαι 33 και χρηστης μινοξ επι 7 χρονια. Τωρα σε οτι αφορα το prp, αυτοι ειναι επαγγελματιες, αυτοι εχουν την ευθυνη, οποτε κατι θα ξερουν. Για τα ενδιαμεσα (ζωνη β), απο οτι καταλαβαινω, θα προσθεσουν σε κατι κενα που εχω, δεν θα κανουν παπαδες. Δεν πιστευω να ρισκαρουν shock loss για να κανουν υπερβολη. Γνωριζουν οτι ολη η δουλεια θα δημοσιευεται εδω, οποτε θεωρω οτι θα υπαρχει η δεουσα προσοχη. Δεν υπαρχει ενδεχομενο να μου πουν α ηταν να σου πεσουν, μιας και εχω τριχοπτωση απο τα 21 και παει αργα, δεν γινεται σε 3 μηνες που λεει ο λογος να γινει αδειασμα στη β ζωνη.
 
Μπλουζα