oral curcumin+resveratrol !!!!!!

Atermon

Member
kapa είπε:
την σταματησα την κουρκουμινη για να δωσω χώρο σε αλλα συμπληρωματα.
κατα 99% απετυχε σε εμενα

Πόσο καιρό την έπαιρνες; Απ' ότι ξέρω η κουρκουμίνη είναι αντιφλεγμονώδης και τα φυτικά αντιφλεγμονώδη θέλουν πάρα πολλούς μήνες για να δείξουν κάτι.
Σκέφτομαι να αγοράσω κουρκουμά από το supermarket, όχι τόσο για το μαλλί (καλοδεχούμενο αν κάνει κάτι κι εκεί), αλλά για κάτι πόνους στο γόνατο. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Μιας και αναφερουμε το θεμα ινσουλινοαντισταση κ φλεγμονες,θα ηθελα να αναφερω πως εδω κ περιπου ενα μηνα καταναλωνω καθημερινα,το βραδυ,ενα ποτηρι νερο με κουρκουμινη σε σκονη,το ανακατευω κ το πινω..
απαισιο μεν καταπληκτικο δε,φλεγμονες σε αγκωνα ωμο παρελθον πλεον,ειδικα στν αγκωνα που ειναι κ φρεσκια,περασε χωρις να σταματησω τα βαρη!!!!
το επισης σημαντικο ειναι πως ενω παχαινω ευκολα πολυ,αν και εχω χασει 10 κιλα πλεον με δυσκολια,κατα τν μηνα που πινω κουρκουμινη κ ενω γυμναζομαι ελαχιστα κ τρωω αρκετα παλι,βλεπω οτι δν παχαινω.αν μου διαλυσει κ μια ακομη,που ηδη την εχει μειώσει κατα 50 τα εκατο τοτε θα του αναψω κ λαμπαδα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Atermon είπε:
Πόσο καιρό την έπαιρνες; Απ' ότι ξέρω η κουρκουμίνη είναι αντιφλεγμονώδης και τα φυτικά αντιφλεγμονώδη θέλουν πάρα πολλούς μήνες για να δείξουν κάτι.
Σκέφτομαι να αγοράσω κουρκουμά από το supermarket, όχι τόσο για το μαλλί (καλοδεχούμενο αν κάνει κάτι κι εκεί), αλλά για κάτι πόνους στο γόνατο. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

4 μηνες χωρις καμια μεταβολη στο μαλλι,ουτε και στην τριχοπτωση.
απλα δεν με επιασε
 

pithikas

Well-Known Member
Πολυ δυνατο αντιανδρογονο θεωρητικα η κουρκουμινη.Aλλα εγω τοπικα μονο πιστευω θα δουλεψει, εαν.
Υπαρχει μια εταιρια στην Αμερικη που δοκιμαζε ενα παραγωγο της το ascj9 αλλα δε το προχωρησε. Νομιζω και το sm παραγωγο της κουρκουμινης ειναι.
@Γιωργοςbioherbal, εχεις να προτεινεις καποιο ελαιο η τροπο παρασκευης;
 
Πολυ δυνατο αντιανδρογονο θεωρητικα η κουρκουμινη.Aλλα εγω τοπικα μονο πιστευω θα δουλεψει, εαν.
Υπαρχει μια εταιρια στην Αμερικη που δοκιμαζε ενα παραγωγο της το ascj9 αλλα δε το προχωρησε. Νομιζω και το sm παραγωγο της κουρκουμινης ειναι.
@Γιωργοςbioherbal, εχεις να προτεινεις καποιο ελαιο η τροπο παρασκευης;
Πολυ δυνατο αντιανδρογονο θεωρητικα η κουρκουμινη.Aλλα εγω τοπικα μονο πιστευω θα δουλεψει, εαν.
Υπαρχει μια εταιρια στην Αμερικη που δοκιμαζε ενα παραγωγο της το ascj9 αλλα δε το προχωρησε. Νομιζω και το sm παραγωγο της κουρκουμινης ειναι.
@Γιωργοςbioherbal, εχεις να προτεινεις καποιο ελαιο η τροπο παρασκευης;
Πολυ δυνατο αντιανδρογονο θεωρητικα η κουρκουμινη.Aλλα εγω τοπικα μονο πιστευω θα δουλεψει, εαν.
Υπαρχει μια εταιρια στην Αμερικη που δοκιμαζε ενα παραγωγο της το ascj9 αλλα δε το προχωρησε. Νομιζω και το sm παραγωγο της κουρκουμινης ειναι.
@Γιωργοςbioherbal, εχεις να προτεινεις καποιο ελαιο η τροπο παρασκευης;
Η κουρκουμινη ειναι πολυ καλος pgd2 blocker(καμια σχεση με αντιαδρογονο).
Πολυ καλη ειναι σε oral μορφη, προπαντως απο novasol που πολυ βιο-διαθεσιμη(λογω μικυλιωσης).
Βεβαια εχω σχεδιασει κ εγω μια απλη μεθοδο για να την κανω μικιλιο κ μετα τοπικό. Το δε τοπικο θα ειναι πολυ δραστικό blocker pgd2.

Εχει πολυ μεγαλη σημασια το μικιλιο γιατι αλλιως ειναι αδιαλυτη κ δεν απορροφαται.

Το msm ειναι κιαυτο pgd2 blocker.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα