Norain, fue, 2294 grafts, 4/5/2018

dimitris50423

Well-Known Member
Τώρα που βλέπω καλύτερα τις φωτογραφίες χρειάζεσαι μια καλή hairline και όχι να μπεις στα υπάρχοντα μαλλάκια μέσα.

Αυτο ειναι το σωστο.δεν θα μπεις ανάμεσα στα μαμα μαλλια. Θα φτιαξεις μια hairline απο κροταφους εως μπροστα. Τα υπολοιπα με μινοξιδιλη η φινα θα παρουν λιγο τα πανω τους ειδικα αν δεν εχεις χρησιμοποιησει εως τωρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν χρειάζεται πιστεύω φίνα και μινοξ. Στεγνά είναι μια χαρά ούτε δέρμα δε θα φαίνεται. Και αν φαίνεται ας ρίχνει μια δόση από Toppik. Τώρα αν εννοείς για να κρατήσει τα υπόλοιπα μαλλιά οκ άλλα είναι και 35 ετών.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Για τα υπολοιπα λεω. Θα μπορουσε να βαλει εως τους 5 μηνες μινοξιδιλη στα μεταμοσχευμενα και στη σύνδεση με τα μαμα. Μετα η συνεχίζει 1 τη μερα η το σταματαει.
 

NoRain

Member
οι πρωτες φωτογραφιες του νηματος ειναι απο το 2016. Οι τελευταιες που εβαλα ειναι προσφατες με βρεγμενα μαλλια και πιο κοντα. τωρα ισως να εχει προχωρησει λιγο το αραιωμα αλλα μετα απο 1.5 χρονο δεν μπορω κ εγω να το καταλαβω ευκολα.

Για τα μαμα μαλλια το topik το απορριπτω. Προφανως θα ακολουθησει μια θεραπεια οπως μου ειπαν και απο την κλινικη.

Το βασικο προβλημα παντως ειναι το κατεβασμα τις hairline. Δεν ξερω κατα ποσο αυτο μπορει να φανει στις φωτο για αυτο ανεβαζω ακομα μια δικη μου με μια προχειρη hairline που ειχα σχεδιασει πριν καιρο.

Αυτη ειναι η επιφανεια που πρεπει να γεμισει.

Η κλινικη εχει αποφασιστει μετα απο τεραστια μελετη. (πρεπει να διαβασα τα παντα. Χρονια ειχα να μελετησω κατι τοσο εντονα).

Ξερω τους κινδυνους, ευελπιστω για το καλυτερο και ομολογω οτι ενα αγχος το εχω , τοσο για τη μετεγχειρητικη περιοδο (πριξημο - κοκκινηλες ) οσο και για το τελικο αποτελεσμα.

Γιατι κ εκει που ειχα σχεδον σιγουρη την πυκνοτητα-φυτρωση, να σου ο Akishellas3 https://www.hairlossgr.com/threads/akishellas3-fue-2500-grafts-2-3-2016.10651/ να μας κλονισει , και ο CVIAL να μας υπενθυμισει οτι γι αυτο πρεπει να κανουμε σωστη διαχειριση δοτριας, γιατι επεμβαση ειναι μπορει για καποιους λογους να μην πετυχει και θα πρεπει να την διορθωσουμε.
 

Συνημμένα

  • 3.jpg
    3.jpg
    88.4 KB · Προβολές: 376

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ έτσι και πας και φτιάξεις αυτό,θα το μετανιωσεις..θα κάνεις καραμπαμ ότι εγινε μεταμόσχευση να ξέρεις..και θα φαίνεται άσχημο..όσο και πρόχειρα να το έκανες,γνώμη μου είναι πως πρέπει να το βγάλεις από το μυαλό σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Tην hairline σου θα την ξεκινήσεις από εκεί που ξεκινούσε και η παλιά.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εννοείται οτι δεν θα κατεβει τοσο η hairline. Εμπιστεψου τον σχεδιασμο που θα σου κανουν αυτοι που βλεπουν τοσα κεφαλια και κανε μικροδιορθωσεις. Η δες καμια παλια φωτο που ηταν η hairline σου και πλησιασε σε αυτο. Τιποτα καλυτερο απο τη hairline που ειχες κάποτε .;)
 

NoRain

Member
Η γραμμη που τραβηξα ειναι 1 cm πανω απο τις ρυτιδες που κανει το μετωπο μου οταν σηκωνω τα φρυδια μου. μισο ποντο πιο πανω εχει ξεμεινει και μια τριχα που στεκει εκει αγερωχη.
Δεν ξερω πως φαινεται στη φωτο μπορει να ξεγελαει και η γωνια
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ σημάδεψε και φτιάξε τη γραμμή μισό πόντο πάνω από τη την τρίχα που λες..θα είναι άσχημο φίλε.σχεδον μια ευθεία γραμμή έχεις φτιάξει..θα σε κοιτάνε όλοι ακριβώς εκεί και θα νιώθεις άσχημα μετά..εντελώς αφύσικο αυτό που έχεις σχεδιάσει..θα τρέχεις για διορθώσεις μετα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoRain

Member
καλα η ευθεια ειναι τελειως προχειρη. ολο αυτο εγινε για εμβαδομετρηση και για να εχω μια εικονα στο περιπου.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτή η πρόχειρη ευθεία η τόσο έντονη όμως είναι λάθος..καταρχήν χάνεις το μπουσουλα.αν μετρήσεις σε αυτό το σχεδιασμό,ανεβαίνουν πολύ οι αριθμοί..μόνο για hairline τόσο κατέβασμα που σχεδιάζετε θες + περίπου 1000 grafts ..20-25 τετραγωνικά εκατοστά παραπάνω από ότι χρειάζεσαι πραγματικα..οπότε μην υπολογίζεις τόσο χαμηλη hairline φιλε NoRain
 

piros75

Well-Known Member
χοντρικά, βάλε τα 4 δάχτυλα του χεριού σου ακριβώς πάνω από τα φρύδια. Εκεί που τελειώνει το 4ο αν ξεκινάει η χερλαιν σου θα είσαι μια χαρά.
 
Μπλουζα