Nasos13, fue, 2800 grafts,24-25/01/2019

Veron

Well-Known Member
Ετσι θελω να πιστευω και εγω Pes. Εχω γίνει εσώκλεστος για τον πρώτο μηνα και αλλάζει αρκετά τη ρουτίνα.
Απο σήμερα θα ξεκινήσω λίγο κανένα τρέξιμο να έχω να ξεσπάω καπου. Μπορεί η αιμάτωση να βοηθήσει και την ανάπλαση στο κεφάλι :)

Στη θεση σου θα καθυστερουσα λιγο την μινοξιδιλη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

VKG

New Member
Ακολουθω τις οδηγιες του γιατρού κατα γράμμα μεχρι τώρα. Αν δω επιδεινωση σιγουρα θα επικοινωνησω μαζι του ξανα.
Πως πάει η κατάσταση με τισ κοκκινίλες? Υποχώρησαν καθόλου? Σου έδωσε κάποια θεραπεία/λοσιόν ο γιατρός?
 

Nasos13

New Member
Σημερα παρατήρησα πως δεν ήταν το ίδιο έντονη με πριν. Ίσως εχει αρχίσει να υποχωρεί με αργούς ρυθμούς αλλα ίσως και πάλι οι τρίχες που φεύγουν απο τη περιοχή να το κάνουν λιγότερο σκόυρο στην όψη.
Θεραπεία για τη κοκκινίλα δεν ακολουθώ, όχι.
Σε κανένα 10ήμερο σκέφτομαι να τα κουρέψω όλα πολύ κοντά αν και ίσως το αποφύγω αν έχει μόνο μια γραμμή κοκκινη σαν πέταλο στο μέτωπο.
 

Nasos13

New Member
Update 3 μηνες (+5 μερες)

Εχουν αρχίσει να ξεπετάγονται τριχάκια αλλα λίγα και αδύναμα προς το παρόν. Η κοκκινίλα υπο συγκεκριμένες γωνίες είναι ακόμα παρατηρήσιμη δυστυχως. Υπάρχει ενα κομμάτι πάνω απο τον δεξί κροταφο που δε δείχνει σημεία ζωής προς το παρόν και θα είναι υπο παρακολούθηση, αλλα σίγουρα ειναι υπερβολικά νωρις ακόμα για το οτιδήποτε.
Απο αγωγή βάζω μινοξιδίλη 5% πρωί βραδυ αν και έχουν υπάρξει φορες που μπορεί να μην είμαι σπιτι και να χάσω την εφαρμογή.
Η δότρια ακόμα δεν έχει επανέλθει πλήρως αλλα δεν είναι και κάτι που με χαλάει αισθητικά τουλάχιστον. Σίγουρα κάποιος που ξέρει μπορεί να παρατηρήσει την παρέμβαση.

Απο εδώ και πέρα υπομονή και ελπίδα.
 

Συνημμένα

  • AR1_8255.jpg
    AR1_8255.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 743
  • AR1_8254.jpg
    AR1_8254.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 733
  • AR1_8252.jpg
    AR1_8252.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 688
  • AR1_8257.jpg
    AR1_8257.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 615
  • AR1_8258.jpg
    AR1_8258.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 647
  • AR1_8251.jpg
    AR1_8251.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 830

Tsek

Well-Known Member
Σχετικά λίγα μοσχεύματα για να είναι έτσι η δότρια.
Υπομονή αλλους 2 μήνες για μπροστά
 

Nasos13

New Member
Σχετικά λίγα μοσχεύματα για να είναι έτσι η δότρια.
Υπομονή αλλους 2 μήνες για μπροστά

Υπομονή και μονο. Όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος και έχουμε δρόμο ακόμα.
Όλες οι φωτογραφίες είναι με έντονο φλάς και τα μαλλιά είναι κοντοκουρεμένα οπότε όλα εκτίθενται σίγουρα περισσότερο. Προτιμώ όμως να παρακολουθώ την εξέλιξη στις ακραίες συνθηκες για να έχω καλύτερη αίσθηση της πορείας. Ο επόμενος μήνας ίσως έχει περισσότερο ενδιαφέρον :)
 

Nasos13

New Member
Update 5 μηνες

Έχει ξεκινήσει η φύτρωση αλλα σίγουρα όχι όσο θα περίμενα ή θα ήλπιζα. Παρατηρώ πολύ μεγάλη διαφορά ανάμεσα στο αριστερό κομμάτι και το δεξί το οποίο εύχομαι να ισορροπήσει γρήγορα. Σίγουρα υπήρχαν και περισσότερα μαμά μαλλιά στην αριστερή πλευρά που βοηθάει στο να δέσει καλύτερα. Όταν κάνω ζουμ στις φωτογραφίες παρατηρώ κάποια νέα τριχάκια στη hairline αλλα δέ μπορω να πώ οτι βλέπω τεράστια κινητικότητα πιο πίσω.
Η δότρια δείχνει κάποια κενά ακομα με κοντό κούρεμα.
 

Συνημμένα

  • AR1_2998.jpg
    AR1_2998.jpg
    522.6 KB · Προβολές: 730
  • AR1_2994.jpg
    AR1_2994.jpg
    629.2 KB · Προβολές: 725
  • AR1_2992.jpg
    AR1_2992.jpg
    746.8 KB · Προβολές: 669
  • AR1_2991.jpg
    AR1_2991.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 682
  • AR1_2987.jpg
    AR1_2987.jpg
    670.9 KB · Προβολές: 650

koumparos

Well-Known Member
Οι φωτογραφίες μετά τις αναβαθμίσεις δεν μου ανοίγουν σωστά.Πολυ ζουμ και δεν μπορώ να τις δω σωστά.@Λιγα πράγματα για 5 μηνες μακάρι να βελτιωθεί η κατάσταση.
 
  • Like
Reactions: tol

gerassis

Well-Known Member
Αυτό με τη διαφορετική φύτρωση ανα πλέυρα συμβαίνει και σε μένα. Εγώ έκανα μμ στις 5 Ίαν. Fue δλδ είμαι 5 μήνες και 20 μερες. Στο δυνατό φως φαίνονται αραιωτερα. Θα κάνεις υπομονή να δεις το τελικό αποτέλεσμα. Κάποια τριχοθυλακια δίνουν στους 3 μήνες αλλα στους 6 και άλλα στους 8 η και παραπάνω. Στους περισσότερους ολοκληρώνεται στους 12 μήνες και σε άλλους στους 18 μήνες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Αυτό με τη διαφορετική φύτρωση ανα πλέυρα συμβαίνει και σε μένα. Εγώ έκανα μμ στις 5 Ίαν. Fue δλδ είμαι 5 μήνες και 20 μερες. Στο δυνατό φως φαίνονται αραιωτερα. Θα κάνεις υπομονή να δεις το τελικό αποτέλεσμα. Κάποια τριχοθυλακια δίνουν στους 3 μήνες αλλα στους 6 και άλλα στους 8 η και παραπάνω. Στους περισσότερους ολοκληρώνεται στους 12 μήνες και σε άλλους στους 18 μήνες

@gerassis Κανε μια παρουσιαση της μ.μ σου ,μην πετας random σε thread την ιδια φωτογραφια
 

gerassis

Well-Known Member
Δεν είναι η ίδια φώτο. Ποτέ δε βάζω την ίδια. Θα κάνω παρουσίαση όταν αυτή ολοκληρωθεί
 

Georgie

Well-Known Member
πίστευε και μή ερεύνα
Είναι και αλλά νήματα από τη κλινική που έχουν διακόψει .
Δε ξέρω τι παίζει με τα παιδιά .
Ελπίζωόπως όλοι, να έχουν πάει καλά , αλλά από τη στιγμή που ανοίγεις το νήμα τι στο καλό σε κάνει να σταματήσεις την ενημέρωση ?
Δεν είναι καλλιστεία οι παρουσιάσεις .
Δυνατότητες κοιτάμε όλοι, και παίρνουμε γνώση .
Και καλα να μη παει, δεν ειναι δίκη σου ευθύνη .
 
Μπλουζα