nanoxidil

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

κι αυτο..... μεταφρασμενο στα ελληνικα


Το Spectral.DNC-N είναι το τελευταίο επίτευγμα των Εργαστηρίων DS Laboratories και έχει σχεδιαστεί να υπερβαίνει τους περιορισμούς της θεραπείας με μινοξιδίλη. Είναι το πρώτο προϊόν που ενσωματώνει το Nanoxidil™ (νανοξιδίλη), μία ένωση η οποία αποτελεί ένα σύνθετο πλέγμα που ανοίγει τους διαύλους ιόντων στα κύτταρα και δρα με πολλαπλούς μηχανισμούς, για την αντιμετώπιση πολυάριθμων αιτιών της τριχόπτωσης.

Tο Nanoxidil™, mια πραγματική καινοτομία, αυξάνει εντυπωσιακά την πυκνότητα των μαλλιών και προάγει τη συνολική υγεία του δέρματος της κεφαλής. Συνδυάζεται στην πλούσια σύνθεση του Spectral.DNC-N με πολλούς άλλους βοηθητικούς παράγοντες, προσφέροντας μια μοναδική πολύπλευρη θεραπεία. Το μόριο που είναι υπεύθυνο για το άνοιγμα των διαύλων ιόντων έχει μικρότερο μοριακό βάρος από τη μινοξίδίλη και προσφέρει αρκετά σημαντικά πλεονεκτήματα σε σύγκριση με την ένωση με μινοξιδίλη.
Το προϊόν αυτό χρησιμοποιεί επίσης την πιο πρόσφατη τεχνολογία ενθυλάκωσης νανοσωμάτων, ώστε να επιτρέπει τη στοχευμένη απορρόφησή του στη βάση του τριχοθυλάκιου.

Πλεονεκτήματα:

Μοναδική καινοτομία με 5% Nanoxidil™
Εξαιρετικά υλικά προηγμένης έρευνας
Τελευταία τεχνολογία ενθυλάκωσης
Σχεδιασμένο να υπερβαίνει την αποτελεσματικότητα της θεραπείας minoxidil
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: nanoxidil

show_palmettos είπε:
κι αυτο..... μεταφρασμενο στα ελληνικα


Το Spectral.DNC-N είναι το τελευταίο επίτευγμα των Εργαστηρίων DS Laboratories και έχει σχεδιαστεί να υπερβαίνει τους περιορισμούς της θεραπείας με μινοξιδίλη. Είναι το πρώτο προϊόν που ενσωματώνει το Nanoxidil™ (νανοξιδίλη), μία ένωση η οποία αποτελεί ένα σύνθετο πλέγμα που ανοίγει τους διαύλους ιόντων στα κύτταρα και δρα με πολλαπλούς μηχανισμούς, για την αντιμετώπιση πολυάριθμων αιτιών της τριχόπτωσης.
με πολλαπλους μηχανισμους ε? μαλιστα!!! ε εδω μας κοροιδευουν λιγο ;D
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: nanoxidil

Απο σημερα ξεκιναω κι εγω dnc n καθε πρωι θα βαζω 10 ψεκασμους
εβαλα σημερα πρωτη φορα καμια σχεση με το f7, ενα καφετη χρωμα σα μυξα με περιεργη μυρωδια ισα που εβγαινε απο το ψεκαστηρα και κολαει και το μαλλι :down
εσεις που το χρησιμοπποιητε ετσι ειναι η μου δωσαν κανα χαλασμενο ;D ;D
θελω να δω αν θα βγαλει τις παρενεργιες της μινοξιδιλης (πρηξιμο στο προσωπο) την οποια απο τοτε που εκοψα ειμαι μια χαρα
αν μου βγαλει παρενεργιες θα το σταματησω
 

dim74

Member
Απ: nanoxidil

ειναι ετσι οπως το λες...το εβαλα ενα μηνα και το σταματησα(εχω αλλα δυο μουκαλακια αγορασει) επειδη εκανα μεταμοσχευση και βαζω τωρα μονο την μινοξιδιλη της ds laboratories.
 

brad7

New Member
Απ: nanoxidil

παιδια για πειτε αποτελεσματα...αν έχει κοντινά με μινοξ χωρις το πρήξιμο τοτε είναι σωτήριο. γιατι δεν ασχολειται κανεις με αυτο; ειναι τόσο καινούριο;
μολις αγορασα 6 μηνες μινοξ και απο την πρωτη εβδομαδα το προσωπό μου έχει φουσκώσει, μαύροι κύκλοι, ρυτιδες, σακούλες κλπ.
ειχα σταματήσει 1 χρόνο και τώρα που ξανάρχισα τα ίδια. Μήπως πρέπει να δούμε λίγο καλύτερα το νανοξ. Αν το είχα παρει χαμπάρι
νωρίτερα δεν θα ειχα αγοράσει την μινοξ.
 

John Black

New Member
Απ: nanoxidil

Γειας παιδια.Σας ευχαριστώ για όλα αυτά που έχω μάθει εδώ.
Χρησιμοποιώ το DS Laboratories SPECTRAL DNC-N 1 μήνα, 5 το πρώι 5 το βράδυ,μαζι με 2 φορες την εβδομαδα fungoral 3 φορες το frezyderm hair force shampoo και 1-2 φορες την frezyderm hair force mask .Φαντάζομαι οτι ειναι νωρίς να δώ αποτελέσματα αλλά δεν έχω καμια απτις παρενεργεις που αναφέρετε.Και ναι εχει καφετι χρωμα.Θα το χρησιμοποιήσω ενα τριμηνο και αν δεν έχει αποτελεσματα θα δώ τι θα κάνω :)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: nanoxidil

John Black είπε:
Γειας παιδια.Σας ευχαριστώ για όλα αυτά που έχω μάθει εδώ.
Χρησιμοποιώ το DS Laboratories SPECTRAL DNC-N 1 μήνα, 5 το πρώι 5 το βράδυ,μαζι με 2 φορες την εβδομαδα fungoral 3 φορες το frezyderm hair force shampoo και 1-2 φορες την frezyderm hair force mask .Φαντάζομαι οτι ειναι νωρίς να δώ αποτελέσματα αλλά δεν έχω καμια απτις παρενεργεις που αναφέρετε.Και ναι εχει καφετι χρωμα.Θα το χρησιμοποιήσω ενα τριμηνο και αν δεν έχει αποτελεσματα θα δώ τι θα κάνω :)

:welc: καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια!!!

Χρησιμοποιούσες μινοξιδίλη πριν? Αν όχι, και πήγες κατευθείαν στο nanoxidil τότε είσαι ο κατάλληλος άνθρωπος να μας πεις αν δουλεύει. Επίσης τράβα και φωτό τώρα και αργότερα για να είσαι σίγουρος όταν κάνεις την σύγκριση.
 

John Black

New Member
Απ: nanoxidil

Οχι.Στά 22 μου κατά τη διάρκεια της στρατιωτικης θητειας χρησιμοποίησα Regain.Tώρα είμαι 34 και δεν έχω βάλει τίποτα για 12 χρόνια.Ναι θα το κάνω για 3 μηνες και θα σας ενημερώνω :)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: nanoxidil

John Black είπε:
Οχι.Στά 22 μου κατά τη διάρκεια της στρατιωτικης θητειας χρησιμοποίησα Regain.Tώρα είμαι 34 και δεν έχω βάλει τίποτα για 12 χρόνια.Ναι θα το κάνω για 3 μηνες και θα σας ενημερώνω :)

Α οκ, δεν πειράζει, έχει περάσει πολύς καιρός!!! Ευχαριστούμε, κράτα μας ενήμερους αν δεις κάτι θετικό, και οι φωτό είναι πολύ σημαντικές, το μάτι ξεγελάει εύκολα.
 

John Black

New Member
Λοιπον.Μετά από δυο μήνες με DS Laboratories SPECTRAL DNC-N μαζί με τα frezyderm hair force shampoo και frezyderm hair force mask συν το Spectral F7 (ένα μήνα) νομίζω οτι κάπου εδώ το σταματαω.Αύτο γιατί το μόνο που είδα είναι αραίωση και τίποτα άλλο,οι μικρες ξανθιες τριχες που εβγαλα τις πρώτες μέρες ,μετα απο δυο μήνες ειναι ακόμα ..μικρες ξανθιες τριχες,τα μαλλιά ειναι ακόμα λεπτά όπως ήταν και γενικά δεν ειδα καμια διαφορα.Επίσης οτι σχόλια και να έχω διαβάσει στο internet το 90% είναι αρνητικά,ακόμα και το site τις ds laboratories γράφει MORE INFO COMING SOON...Οπότε λέω να δοκιμάσω minoxidil και airol.Και ότι γίνει :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anime

Member
παίδες καλημέρα. Χρησιμοποιώ minox(kirkland)-skinoren(δε βλέπω αποτέλεσμα ή έχει φθήνει με τα χρόνια ή η skinoren σε αντίθεση με την airol που δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω είναι για πέταμα..) . Σήμερα λέω να παραγγείλω spectral απο beautypaths. Να πάω για spectral-dnc(το χω ξαναπάρει δεν είναι κακό)? spectral-dnc-n ή spectral f7? Η κάποιο συνδυασμό. Γενικά λέω για spectral γιατί μου αρέσουν τα extra συστατικά του και το όχημα απορρόφησης. Πιστεύω είναι όπως και να χει καλύτερο από απλή μινοξ
 

Georgex6

Well-Known Member
Δε ξερω για αποτελεσματα δε περιμενω πολλα απο μινοξιδιλες γενικα, αλλα απο sides (πρησμενο προσωπο κλπ) ειδα τα λιγοτερα οποτε θα το συνεχισω μονο γιαυτο συν οτι η καινουργια του φορμουλα εχει και αλλα πραγματα μεσα απο μια απλη μινοξιδιλη
deionised water
propylene glycol
nanoxidil 5%
peg-40 hydrogenated castor oil
glycerin
adenosine
lactic acid
2,4daimino pyramidine-3 oxide ( aminexil )
phospholipids ( nanosomes )
lecithin
retinol
dextran
hydroxypropyl guar hydroxypropyl trimonium chloride
proycanidin b2
sophora flavescens
butylene glycol
malus domestica fruit cell culture stem cells
acetyl tetrapeptide-3
polysorbate-60
prezatide copper acetate ( copper peptide )
biotinoyl tripeptide-1
trifolium pratense flower extract
xantham gum
myristol pentapeptide-17
thymosin-b4
phenoxyethanol
caprylyl glycol
 

John Black

New Member
Αυτή ειναι καινουργία φόρμουλα ή αυτή?

DEIONIZED WATER, HYDROLYZED LUPINE PROTEIN, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, NANOXIDIL (5%), ADENOSINE, BUTYLENE GLYCOL, AMINEXIL, ARGININE, PHOSPHOLIPIDS (NANOSOMES), ACETYL TYROSINE, PPG-26-BUTETH-26, ARCTIUM MAJUS ROOT EXTRACT, HYDROLYZED SOY PROTEIN, PROCYANIDIN B2, POLYQUATERNIUM-11, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PEG 12 DIMETHICONE, CETRIMONIUM CHLORIDE, CALCIUM PANTOTHENATE, APIGENIN, ETHANOL, ISOLAURETH-6, ZINC GLUCONATE, TAURINE, PREZATIDE COPPER ACETATE (COPPER PEPTIDE), NIACINAMIDE, OLEANOLIC ACID, ORNITHINE HCL, CITRULLINE, RETINOL, GLUCOSAMINE HCL, PROPYLENE GLYCOL, PEG-8 DIMETHICONE, T-FLAVANONE, BIOTINOYL TRIPEPTIDE, BIOTIN, DIMETHICONOL, SILICONE QUATERNIUM-2 PANTHENOL SUCCINATECONE QUATERNIUM-2 PANTHENOL SUCCINATE.
 

Georgex6

Well-Known Member
αυτη που γραφω ειναι η καινουργια που περιεχει και thymosin b4


ειμαι και χαζος ξεχασα να αναφερω οτι η νεα συνθεση περιεχει και capixyl (acetyl tetrapeptide-3)
ουσιαστικα εβγαλαν καποια πιο παλια να πω συστατικα οπως panax ginseng,oleanolic acid και προσθεσαν καποια νεα οπως το tb4 και το capixyl
η πλακα ειναι οτι ελεγα να παρω να δοκιμασω το capixyl ενω το χρησιμοποιω ηδη lol
 

John Black

New Member
Χμ.Τότε κάτι δεν πάει καλά μιας και τα 2 κουτία που έχω γράφουν απέξω τα συστατικά που λές εσύ όμως τα μπουκαλάκια άλλα.Το πρώτο που πήρα δεν έλεγε τίποτα το δευτερο εγραφε πάνω του τα συστατικά που λεω εγώ.
 

Georgex6

Well-Known Member
τι να σου πω εγω απο beautypaths το χω παρει το μπουκαλακι λεει καποια συστατικα αλλα για full ingrendients λεει να κοιταξεις στο κουτι
η ουσια ειναι αυτη που σου λεω παραπανω η καινουργια συνθεση ειναι με capixyl και tb4
 

John Black

New Member
Απο beautypaths και τα 2 επισης.Το πρώτο όπως το περιγραφεις,το αλλο αλλα λεει το κουτι αλλα το μπουκαλακι.θα παω αυριο να ρωτησω
 

anime

Member
παρήγγειλα μια τριάδα nano.. να την παίρνω σκέτη να δω τι αποτέλεσμα θα δώσει μόνη της ή να την συνδυάσω με μινοξ ή κάτι άλλο, ξέρω γω πρωί μινοξ βράδυ νανοξ? Επίσης υποθέτω για ποσότητα θα λέει το σκεύασμα αλλά έχουμε κάποια συνιστώμενη δόση διαφορετική από το 1 μλ της μινοξ?
 
Μπλουζα