nanoxidil

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkok

Member
Απ: nanoxidil

show_palmettos είπε:
στο συγκεκριμενο σαιτ (ενα ολλανδικο σαιτ) παρατηρησα οτι δεν εχει shipping για ΕΛΛΑΔΑ..
οποιος ομοιοπαθης ;D μου βρει σαιτ που να στελνει το ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ της ds laboratories δηλαδη το spectral dnc-n με τη νανοξιδιλη 5% που χει μεσα...παρακαλω πολυ ας το ποσταρει εδω για να μπορεσω να κανω την παραγγελια..αλλιως θα αγορασω το spectral dnc-l
Αγόρασε από εδώ : http://www.biovea.com/us/product_detail.aspx?NAME=SPECTRAL-DNC-N-Nanoxidil-5-1-Month-Supply&PID=3229&OS=204
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

μα στο σαιτ που εδωσε ο δημος το δινει 26 δολλαρια ενω στο σαιτ που μου δινεις εσυ φιλε το δινει 38 δολλαρια
τελικα ποιο στελνει ΕλλαδΑ? απο που να παραγγειλω ? δε με νοιαζει αν αργησει ή οχι...αλλα να ειναι το πιο φτηνο κ να κανει αποστολη στη χωρα μας
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: nanoxidil

Από agestop.net είχα παραγγείλει παλιότερα και μου τα έστειλαν κανονικά. Το μόνο "λάθος" που έγινε ήταν ότι στο πακέτο απ'έξω δεν έγγαφε το ονοματεπώνυμο, αλλά μόνο το μικρό μου όνομα και τα λοιπά στοιχεία. Από λάθος έγινε σίγουρα γιατί όταν έκανα την παραγγελεία είχα γράψει και το επώνυμο.
Για το συγκεκριμένο προιόν, κοιτάχτε μήπως στο site λέει ότι είναι restricted σε κάποιες χώρες ή όχι όπως με πολλά προιόντα ή στείλτε ενα mail στο [email protected] και ρωτήστε τους.
 

gkok

Member
Απ: nanoxidil

show_palmettos είπε:
μα στο σαιτ που εδωσε ο δημος το δινει 26 δολλαρια ενω στο σαιτ που μου δινεις εσυ φιλε το δινει 38 δολλαρια
τελικα ποιο στελνει ΕλλαδΑ? απο που να παραγγειλω ? δε με νοιαζει αν αργησει ή οχι...αλλα να ειναι το πιο φτηνο κ να κανει αποστολη στη χωρα μας
Συγγνώμη φίλε μου δεν το είχα δει το site που έγραψε ο Δήμος.Αν στέλνει Ελλάδα παρτό από κει.Αλλά νομίζω οι τιμές είναι σε λίρες και όχι σε ευρώ.
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

gkok είπε:
Συγγνώμη φίλε μου δεν το είχα δει το site που έγραψε ο Δήμος.Αν στέλνει Ελλάδα παρτό από κει.Αλλά νομίζω οι τιμές είναι σε λίρες και όχι σε ευρώ.
σε λιρες ειναι ? α κ νομιζα σε δολλαρια....τελικα σε ποιο απο τα 2 σαιτ ειναι φτηνοτερο ? ::)
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

Fenimore είπε:
Από agestop.net είχα παραγγείλει παλιότερα και μου τα έστειλαν κανονικά. Το μόνο "λάθος" που έγινε ήταν ότι στο πακέτο απ'έξω δεν έγγαφε το ονοματεπώνυμο, αλλά μόνο το μικρό μου όνομα και τα λοιπά στοιχεία. Από λάθος έγινε σίγουρα γιατί όταν έκανα την παραγγελεία είχα γράψει και το επώνυμο.
Για το συγκεκριμένο προιόν, κοιτάχτε μήπως στο site λέει ότι είναι restricted σε κάποιες χώρες ή όχι όπως με πολλά προιόντα ή στείλτε ενα mail στο [email protected] και ρωτήστε τους.
βοηθησε με λιγο...που ακριβως πρεπει να κοιταξω στο σαιτ για να δω αν ειναι restricted...σορρυ αλλα δεν τα ξερω κ πολυ καλα σχετικα με παραγγελιες απο σαιτ ξενα !
 

LOK

Member
Απ: nanoxidil

Μου αρέσει γενικά η νανοτεχνολογία, αν και δεν ξέρω πολλά πράγματα γι'αυτή.
Πριν λίγο ήμουν έτοιμος να αγοράσω Rogaine foam, αλλά μόλις έιδα το SPECTRAL DNC-Ν αποφάσησα να το αγοράσω κι εγώ. Πες μου απο ποιό site θα παραγγείλεις τελικά, για να τα παραγγείλουμε μαζί.
Δέχεται paypal?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: nanoxidil

show_palmettos είπε:
βοηθησε με λιγο...που ακριβως πρεπει να κοιταξω στο σαιτ για να δω αν ειναι restricted...σορρυ αλλα δεν τα ξερω κ πολυ καλα σχετικα με παραγγελιες απο σαιτ ξενα !

Δεν έχουν σε όλα τα site restricted προιόντα, απλά το είπα επειδεί αναφέρθηκε αν το στέλνουν στην Ελλάδα ή όχι. Κοίταξα στο agestop και δεν αναφέρει κάποιο περιορισμό στο πακέτο, οπότε λογικά θα το στέλνουν εδώ. Πάντως εγώ καλού - κακού θα τους έστελνα ενα mail στο [email protected] και θα τους ρώταγα.


show_palmettos είπε:
σε λιρες ειναι ? α κ νομιζα σε δολλαρια....τελικα σε ποιο απο τα 2 σαιτ ειναι φτηνοτερο ? ::)

Οι τιμές του agestop από λίρες σε ευρώ είναι:

1 πακέτο £25.60 (29,8 ευρώ)
2 πακέτα £48.64 (56.7 ευρώ)
3 πακέτα £70.65 (82.4 ευρώ)
6 πακέτα £135.18 (157.8 ευρώ)
12 πακέτα £261.12 (304.8 ευρώ)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

LOK είπε:
Μου αρέσει γενικά η νανοτεχνολογία, αν και δεν ξέρω πολλά πράγματα γι'αυτή.
Πριν λίγο ήμουν έτοιμος να αγοράσω Rogaine foam, αλλά μόλις έιδα το SPECTRAL DNC-Ν αποφάσησα να το αγοράσω κι εγώ. Πες μου απο ποιό site θα παραγγείλεις τελικά, για να τα παραγγείλουμε μαζί.
Δέχεται paypal?
Το ειχα γραψει κ πιο πανω....η αδερφη μου που μενει σε διαφορετικο σπιτι απο μενα μπηκε στο σαιτ για να το παραγγειλει με την πιστωτικη της καρτα..γιατι εγω δεν εχω πιστωτικη καρτα....κ ουτε ξερω κ τοσο καλα αγγλικα ωστε να στελνω ιμειλς κ να επικοινωνω με εταιρειες απο το εξωτερικο...
χτες της ειπα να παραγγειλει απο καπου το dnc-n...κ μολις εψαξε στο γκουγκλ..την εβγαλε σε ενα ολλανδικο σαιτ..δηλαδη ειχε καταληξη nl (neatherland)
εκανα μετα απο το πισι μετα αναζητηση κ βρηκα σε ποιο ειχε μπει για να κλεισει την παραγγελια αλλα ειδα οτι στο shipping δεν αναφερει την Ελλαδα...κ σπαστηκα...κ ετσι...της ειπα τοτε αστο..αν ειναι θα παρω το dnc-l κι ας μην εχει νανοξιδιλη ! μιας κ το dnc-l ειναι σε εταιρεια εδω στην ελλαδα κ στο φερνει σπιτι ακομα κ αν δεν εχεις πιστωτικη καρτα (ετσι ειχα κανει παλια τουλαχιστον που ειχα παραγγειλει)
απλα την ρωτησα την αδερφη μου κ της εδειχνε οτι χρεωσε 4 ευρω...ισως επειδη δεν παει ελλαδα..κ γιαυτο την χρεωσανε 4 αντι για 42 που κανει το προιον...αλλα κ τα 4 ευρω αυτα μπορει να ειναι εικονικα ..δεν ξερω !
τελοςπαντων....γιαυτο ρωτησα εσας εδω στο φορουμ..μπας κ βρω το σωστο σαιτ να της πω της αδερφης μου να μπει σε αυτο να κανει την παραγγελια ! :)
 

LOK

Member
Απ: nanoxidil

Απο την άλλη πάλι σκέφτομαι οτι αυτή η Spectral το έχει παρακάνει με αυτά τα καινούργια προιόντα της... Δηλαδή ποιά είναι η πατέντα της και η λύση στην τριχόπτωση...? Αντί να πλασάρει ένα επαναστατικό προιόν, έχει βγάλει καμια 10αριά... Στην τελική είναι σαν να έχεις ένα big3 μαζί με airol....
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

εχει βγαλει dnc , dncl,dncn και spectralf7
το καλυτερο απο οτι φαινεται ειναι το dnc-n
μιας κ θεωρω οτι η αστρεσσινη βητα εκτος του οτι την εχουν μονο για regrowth δε θα κανει στην ουσια ουτε το υποσχομενο regrowth..αυτη την αισθηση εχω
τωρα αν η νανοξιδιλη κανει οσα υποσχεται τοτε σαφως κ υπερτερει το dncn απο το dncl ...αλλιως γυρναμε παλι στο dncl
το σκετο dnc θα ειναι το τελευταιο σε πωλησεις κ λογικο αφου μονο τη μινοξιδιλη εχει,εννοω δεν εχει καποιο antidht ή αντι-sebum συστατικο οποτε δεν το βαζω καθολου στη συγκριση με τα dncn και dncl
ναι το big 3 εχει φιναστεριδη η οποια ομως εχει σοβαρες παρενεργειες....την οποια θα την συγκρινουμε με το ολεανολικο οξυ
εχει τη μινοξιδιλη την οποια θα τη συγκρινουμε ειτε με τη μινοξιδιλη των dnc ή dncl ειτε με τη νανοξιδιλη του dncn
εχει και την κετοκοναζολη η οποια μειωνει το σμηγμα κ θα την συγκρινουμε με την ρετινολη
η αιρολ που ειναι το επιπλεον θα συγκριθει με το μηχανισμο μεταδοσης των ουσιων μεσω νανομοριων που διαθετει το dncl κ το dncn
αλλα η διαφορα ειναι οτι στα dncl κ dncn ειναι ολα σε ενα πακετο δηλαδη σε ενα μπουκαλι μεσα!
οποιος θελει να ειναι ολα μεσα σε ενα κουτι στρεφεται πως το dncn κατα τη γνωμη μου
οποιος ομως θελει να εφαρμοζει ξεχωριστα το καθενα τοτε χρησιμοποιει το κλασσικο big 3 κ την κρεμα αιρολ
 

dimos18

Member
Απ: nanoxidil

διαβαζα το αντιστοιχο θεμα στο hairlosstalk και υπαρχουν 3 ατομα τα οποια χρησιμοποιουν τη nanoxidil ενα μηνα στο περιπου και εχουν ηδη αρχισει να βλεπουν νεες τριχες
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

χωρις να το εχω διαβασει αυτο που λες ...και χωρις να εχω χρησιμοποιησει το νεο προιον dncn..΄πιστευω οτι θα κανει παρα πολυ καλη δουλεια
δεν ειναι μονο η καινοτομια της νανοξιδιλης..αλλα εχω κ εμπειρια προηγουμενη απο το dnc-l
 

LOK

Member
Απ: nanoxidil

Κι εγώ μαζί σας.., θα ήθελα ένα προιόν που να τα έχει όλα, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις έχουμε πεί πολλές φορές ότι simple is best, δηλαδή καλύτερα να χρησιμοποιούμε το κάθε ένα για την δουλειά του, παρά όλα μαζί... Το μόνο που βλέπω καλύτερο απο το big3 είναι η nanoxidil...
Απο την άλλη νομίζω οτι δεν συμφέρει κι απο θέμα τιμής... Ένα big3 με kirkland minox και airol, είναι πολύ πιο φθηνό απο το dnc-n...
"Πως έρχονται έτσι τα πράγματα και κάνω τον συνήγορο του διαβόλου..." ;D :evil:
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

απο το agestop κανει 29 ευρω !
αλλα τελικα το παρηγγειλα απο το ολλανδικο που ειναι πιο ακριβο
την επομενη απο το agestop θα το παρω!
 

dimos18

Member
Απ: nanoxidil

LOK είπε:
Κι εγώ μαζί σας.., θα ήθελα ένα προιόν που να τα έχει όλα, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις έχουμε πεί πολλές φορές ότι simple is best, δηλαδή καλύτερα να χρησιμοποιούμε το κάθε ένα για την δουλειά του, παρά όλα μαζί... Το μόνο που βλέπω καλύτερο απο το big3 είναι η nanoxidil...
Απο την άλλη νομίζω οτι δεν συμφέρει κι απο θέμα τιμής... Ένα big3 με kirkland minox και airol, είναι πολύ πιο φθηνό απο το dnc-n...
"Πως έρχονται έτσι τα πράγματα και κάνω τον συνήγορο του διαβόλου..." ;D :evil:

ας κανει δουλεια και χαλαλι τα λεφτα του...
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

Dimo? στο hairlosstalk εκει που εχουν ανοιξει 16 σελιδες για το nanoxidil προιον λες οτι εχουν γραψει καποια ατομα οτι ειδαν επανεκφυση ?
 
Μπλουζα