Mogan, dhi fue, ευαγγελάτος, ~2500grafts, 25-26/09/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

minoxidilis

Active Member
Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα αλλα εχω μια ερωτηση φιλε μου,γιατι prp απο την στιγμη που εκανες μμ,για ποιο λογο δεν περιμενεις να δεις καθαρα το αποτελεσμα της μμ και μετα να προβεις σε περεταιρω ενεργειες.στο λεω απο την αποψη πως σε πολλα αποτελεσματα μερικα ατομα περνουν ταυτοχρονα φινα,και το θεωρω γιαλαντζη μμ.ο γιατρος που κανει καλα μμ δεν χρειαζετε να παρακινει τον ασθενη σε εξτρα θεραπειες.Δεν λεω πως υπηρχε δολος γιατι πραγματικα θελω να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα για να μεινω και εγω ελλαδα να κανω,απλα το 2012 οταν ειχα μαζεψει καποια λεφτα και εστειλα φωτο στον ερντο μου ειπε πως πρεπει να ξεκινησω φινα,και εκει φυσικα τελειωσε το θεμα για μενα.Βεβαια τωρα στην σελιδα του ερντο εχει αποτελεσματα ατοφια χωρις φινα κλπ αλλα και με θεραπεια φινα,και αυτο με κερδισε ξανα στο θεμα της ειλικρινειας της κλινικης, δλδ στο να εχει τα μπαλακια να δειχνει σταρατα τα αποτελεσματα χωρις φινα φινους κλπ.Και παλι φιλαρακι σου ευχομαι την καλυτερη φραντζα να αποκτησεις.
 

Mogan

Active Member
Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα αλλα εχω μια ερωτηση φιλε μου,γιατι prp απο την στιγμη που εκανες μμ,για ποιο λογο δεν περιμενεις να δεις καθαρα το αποτελεσμα της μμ και μετα να προβεις σε περεταιρω ενεργειες.στο λεω απο την αποψη πως σε πολλα αποτελεσματα μερικα ατομα περνουν ταυτοχρονα φινα,και το θεωρω γιαλαντζη μμ.ο γιατρος που κανει καλα μμ δεν χρειαζετε να παρακινει τον ασθενη σε εξτρα θεραπειες.Δεν λεω πως υπηρχε δολος γιατι πραγματικα θελω να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα για να μεινω και εγω ελλαδα να κανω,απλα το 2012 οταν ειχα μαζεψει καποια λεφτα και εστειλα φωτο στον ερντο μου ειπε πως πρεπει να ξεκινησω φινα,και εκει φυσικα τελειωσε το θεμα για μενα.Βεβαια τωρα στην σελιδα του ερντο εχει αποτελεσματα ατοφια χωρις φινα κλπ αλλα και με θεραπεια φινα,και αυτο με κερδισε ξανα στο θεμα της ειλικρινειας της κλινικης, δλδ στο να εχει τα μπαλακια να δειχνει σταρατα τα αποτελεσματα χωρις φινα φινους κλπ.Και παλι φιλαρακι σου ευχομαι την καλυτερη φραντζα να αποκτησεις.

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Συμφωνα με την κλινικη η prp μπορει να βοηθησει στην καλυτερη φυτρωση και επισης στην καλυτερη συντηρηση του υπολοιπου τριχωτου εκει που δεν εγινε μμ, για την παραμονη των υπαρχοντων τριχων.

Γενικα μου προτειναν την PRP ως μια εναλλακτικη στο regaine και τη φινα, μιας και εγω δεν ειμαι τακτικος ωστε το regaine να εχει αποτελεσματα σοβαρα σε εμενα και απο την αλλη ειμαι κατα της Φινα λογω των πιθανων επιπτωσεων σε αλλους τομεις.

Οποτε, δεδομενου οτι η PRP δεν προκαλει αλλες αρνητικες επιπτωσεις οπουδηποτε αλλου (διορθωστε με αν κανω λαθος παρακαλω), και επισης τα οποια αποτελεσματα μπορει να σου δωσει στα δινει αν κανεις μια επαναληπτικη καθε εξι μηνες, θεωρησα οτι ειναι η ιδανικη ενναλακτικη για εμενα (δεν εχει επιπτωσεις, δεν απαιτει καθημερινη επαναληψη), ωστε να βοηθησω λιγο και την φυτρωση και τη συντηρηση του υπολοιπου τριχωτου.

Να τονισω πως τη δευτερη PRP εγω ζητησα απο την κλινικη να μου την κανουν, μιας και μου το ειχαν πει. Αλλα στο διμηνο ελεγχο εκεινοι δεν μου το ανεφεραν απο μονοι τους. Το θεωρω καπως ως ενδειξη πως η κλινικη δεν την θεωρει προαπαιτουμενο για μια καλη φυτρωση στο 90% +, ουτε υπαρχει σαν ορος στο συμφωνητικο για τις μεταεγχειρητικες διαδικασιες.

Αυτοι ειναι οι λογοι που το εκανα και παρακαλω αν τυχον καποιες γνωριζει για οποιες αρνητικες συνεπειες απο την prp να με/μας ενημερωσει ή να με/μας παραπεμψει στο αντιστοιχο νημα αν τυχον υπαρχει.
 

John1924

Active Member
H διαφορα του PRP με μινοξ και φινα ειναι οτι το πρωτο ΔΕΝ εχει κλινικά αποδεδειγμένα αποτελεσματα στη θεραπεία της τριχοπτωσης. Αντιθετα μινοξ και φινα ειναι εγκεκριμένα σκευασματα με αποδεδειγμενα κλινικά αποτελέσματα. Μπορει στο μελλον το PRP να αποδειχθει η μαγική θεραπεια. Επι του παρόντος παντως παραμένει μια αγωγη με υποθετική θεραπευτική δράση. Αν καποιος έχει περισσευμα χρηματων, ας το δοκιμασει, δεν εχει να χασει κάτι πέρα απο τα λεφτά του. Με τα ιδια χρηματα πάντως μπορει να ξεκινησει αγωγη μινοξ και φινα με σιγουρα αποτελεσματα (μικρότερα ή μεγαλύτερα).
 

minoxidilis

Active Member
Ποιο prp τωρα??Bρειτε μια σοβαρη κλινικη στην ευρωπη που να χρησιμοποιει αυτη την μεθοδο.Η εστω καποιον που να εσωσε τα μαλια του.Ενας κουτοπονηρος τροπος για αρμεγμα ειναι.
Σωστος,τα βυζια μας σε λιγο θα φτασουν πατωμα απο το αρμεγμα που τρωμε,αν εχεις τον διαολο στο δερμα σου ειναι δυσκολη η ζωη,π...να τριχοπτωση
 

minoxidilis

Active Member
Καλησπερα και χρονια πολλα.

Συμφωνα με την κλινικη η prp μπορει να βοηθησει στην καλυτερη φυτρωση και επισης στην καλυτερη συντηρηση του υπολοιπου τριχωτου εκει που δεν εγινε μμ, για την παραμονη των υπαρχοντων τριχων.

Γενικα μου προτειναν την PRP ως μια εναλλακτικη στο regaine και τη φινα, μιας και εγω δεν ειμαι τακτικος ωστε το regaine να εχει αποτελεσματα σοβαρα σε εμενα και απο την αλλη ειμαι κατα της Φινα λογω των πιθανων επιπτωσεων σε αλλους τομεις.

Οποτε, δεδομενου οτι η PRP δεν προκαλει αλλες αρνητικες επιπτωσεις οπουδηποτε αλλου (διορθωστε με αν κανω λαθος παρακαλω), και επισης τα οποια αποτελεσματα μπορει να σου δωσει στα δινει αν κανεις μια επαναληπτικη καθε εξι μηνες, θεωρησα οτι ειναι η ιδανικη ενναλακτικη για εμενα (δεν εχει επιπτωσεις, δεν απαιτει καθημερινη επαναληψη), ωστε να βοηθησω λιγο και την φυτρωση και τη συντηρηση του υπολοιπου τριχωτου.

Να τονισω πως τη δευτερη PRP εγω ζητησα απο την κλινικη να μου την κανουν, μιας και μου το ειχαν πει. Αλλα στο διμηνο ελεγχο εκεινοι δεν μου το ανεφεραν απο μονοι τους. Το θεωρω καπως ως ενδειξη πως η κλινικη δεν την θεωρει προαπαιτουμενο για μια καλη φυτρωση στο 90% +, ουτε υπαρχει σαν ορος στο συμφωνητικο για τις μεταεγχειρητικες διαδικασιες.

Αυτοι ειναι οι λογοι που το εκανα και παρακαλω αν τυχον καποιες γνωριζει για οποιες αρνητικες συνεπειες απο την prp να με/μας ενημερωσει ή να με/μας παραπεμψει στο αντιστοιχο νημα αν τυχον υπαρχει.
Βαρα regain καθε μερα,τουλαχιστον τα πρωτα χρονια θα δεις διαφορα,μετα ξεφουσκονει ειναι σαν της γκομενες,οσο για το φινα θα παρεις και τα ρισκα μαζι οταν το παρεις,απλα το φινα για μενα στο παρελθον εκανε τρελα πραγματα στην επανεκφυση οτι καλυτερο εχω παρει,κριμα που δεν ανηκω στην ομαδα με το greek reductase side effects resistant gene για να συνεχιζα να το περνα ακομα.
 

Dimis90

Active Member
Βαρα regain καθε μερα,τουλαχιστον τα πρωτα χρονια θα δεις διαφορα,μετα ξεφουσκονει ειναι σαν της γκομενες,οσο για το φινα θα παρεις και τα ρισκα μαζι οταν το παρεις,απλα το φινα για μενα στο παρελθον εκανε τρελα πραγματα στην επανεκφυση οτι καλυτερο εχω παρει,κριμα που δεν ανηκω στην ομαδα με το greek reductase side effects resistant gene για να συνεχιζα να το περνα ακομα.
Τι ακριβώςβ σημαίνει
Βαρα regain καθε μερα,τουλαχιστον τα πρωτα χρονια θα δεις διαφορα,μετα ξεφουσκονει ειναι σαν της γκομενες,οσο για το φινα θα παρεις και τα ρισκα μαζι οταν το παρεις,απλα το φινα για μενα στο παρελθον εκανε τρελα πραγματα στην επανεκφυση οτι καλυτερο εχω παρει,κριμα που δεν ανηκω στην ομαδα με το greek reductase side effects resistant gene για να συνεχιζα να το περνα ακομα.
Αυτό το τελευταίο τι ακριβώς σημαίνει; Γιατί ψάχνομαι να ξεκινήσω
 

minoxidilis

Active Member
Τι ακριβώςβ σημαίνει

Αυτό το τελευταίο τι ακριβώς σημαίνει; Γιατί ψάχνομαι να ξεκινήσω
Ειναι καποιοι ελληνες που δεν εχουν ουτε μια παρενεργια οταν περνουν φινα,δλδ διαφορετικη βιολογια και διαφορετικο ενδοκρινολογικο συστημα σε σχεση με αλλους.
 

Dimis90

Active Member
Ειναι καποιοι ελληνες που δεν εχουν ουτε μια παρενεργια οταν περνουν φινα,δλδ διαφορετικη βιολογια και διαφορετικο ενδοκρινολογικο συστημα σε σχεση με αλλους.
Αυτό δηλαδή πως μπορώ να το ανακαλυψω; υπάρχει επιστημονική ορολογία πάνω σε αυτό;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

minoxidilis

Active Member
Και τι σχέση έχει με το αν είναι Έλληνας ή όχι,παντού στον κόσμο υπάρχουν άτομα με ή χωρίς παρενέργειες.
Πλακα κανω,φυσικα και δεν εχει σχεση η εθνικοτητα,ηταν ειρωνικο το μηνυμα,απλα μεχι και καποια χρονια πριν καποιοι κοκορευοντουσαν πως δεν παθενεις κανενα side με fina και αυτους τους ειχα ονομασει ετσι.
 

Mogan

Active Member
Καλημέρα σε όλους.

Στελνω ενα update στο κλεισιμο του μηνα.
Τα δεδομένα παραμένουν σταθερα:

- Ακουρευτη ληπτρια
- Κουρεμενη δοτρια
- Μη-χρήση Regaine

Το feeling μου δυστυχώς παραμενει πως η φυτρωση δεν εχει ξεκινησει, και απλα εχουν μακρυνει οι τριχες που μεινανε μετα τη μμ. Πλέον όμως ειμαι ξεκάθαρα μεσα στους δυναμικους μηνες κ περιμενω να βλέπω-βρίσκω νεα τριχουλες να σκανε, που όμως ακόμα δεν τις εχω δει. Επίσης εγω είχα πολλα 3τριχα, 4τριχα ακομη κ 5τριχα, οπου επισης δεν εχω δει να ξεφυτρώνουν.

Οτι καλοπροαιρετο σχολιο κ αποριες καλοδεχουμενες.

20180126_091904.jpg
 
  • Like
Reactions: Zob

Mogan

Active Member
Επειδη αλλαξα κινητο και οι φωτογραφιες είναι μεγαλυτερου μεγέθους, οταν προσπαθω να τις ανεβασω εδώ μου γραφει the image is too large. Cannot be uploaded.
Τι μπορω να κανω για να τις ανεβάσω;
Αν ριξω τι μεγεθος θα χαθει το πλεονεκτημα της υψηλης αναλυσης. Υπαρχει καποια αλλη εναλλακτικη;
 

tasos33

Well-Known Member
Αν μπορείς βάλε μια φώτο μηνός να δούμε τι έμεινε από τα μμ μαλλιά.

Δύσκολο Να είχες κρατήσει τόσα πολλά, έχεις πολύ δρόμο, ειδικα αν έχει βάλει πολλά 3τριχα και 4τριχα, από τα οποία περιμένεις να δώσουν το κάτι παραπάνω σε πυκνότητα,.

Ένα τρίτριχο θα βγάζει σταδιακα τις τρίχες του. Θυμάσαι τι λόγο είχες?

Τα άστρα πάντως είναι ευνοϊκά στην περίπτωση σου. Έχεις τα χαρακτηριστικά που πρέπει για ένα καλό illusion τουλαχιστον


Καλημέρα σε όλους.

Στελνω ενα update στο κλεισιμο του μηνα.
Τα δεδομένα παραμένουν σταθερα:

- Ακουρευτη ληπτρια
- Κουρεμενη δοτρια
- Μη-χρήση Regaine

Το feeling μου δυστυχώς παραμενει πως η φυτρωση δεν εχει ξεκινησει, και απλα εχουν μακρυνει οι τριχες που μεινανε μετα τη μμ. Πλέον όμως ειμαι ξεκάθαρα μεσα στους δυναμικους μηνες κ περιμενω να βλέπω-βρίσκω νεα τριχουλες να σκανε, που όμως ακόμα δεν τις εχω δει. Επίσης εγω είχα πολλα 3τριχα, 4τριχα ακομη κ 5τριχα, οπου επισης δεν εχω δει να ξεφυτρώνουν.

Οτι καλοπροαιρετο σχολιο κ αποριες καλοδεχουμενες.

Προβολή συνημμένου 16565
 

tasos33

Well-Known Member
Είναι προφανές ότι έχουν φυτρώσει πολλά, πέραν αυτών που κράτησες.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2018-01-26-12-53-21-752_com.android.chrome.png
    Screenshot_2018-01-26-12-53-21-752_com.android.chrome.png
    1 MB · Προβολές: 384
Μπλουζα