Mogan, dhi fue, ευαγγελάτος, ~2500grafts, 25-26/09/2017

Giorgos-3

Well-Known Member
εγω τωρα σαν νεος και ασχετος θα προσπερασω ολους αυτους τους χαρακτηρισμους και απ τις δυο μεριες γιατι τις θεωρω ανουσιες και παιδιαστικες και θα μπω στο ψητο ρωτωντας κατι......γιατι δεν βλεπουμε καποιες παρουσιασεις απ τους παγκοσμιους σταρ στο φορουμ?τι διαολο?οσοι κανουμε ελλαδα μονο τυχαινει και θελουμε να παρουσιασουμε και αυτοι που πανε εξω οχι?και κατι αλλο...γιατι οσοι πανε εξωτερικο και μονο που θα πανε ειναι στανταρ οτι θα κανουν καλη μμ χωρις καν να δουμε οντως αν εγινε καλη...ενω οποιοσ κανει ελλαδα ειναι στανταρ μαπα παρ ολο που εχουμε δει εστω και λιγα καλα αποτελεσματα....?εχουμε δει ομως!!!το τονιζω....γιατι τα ξενα βιντακια που μου παρουσιαζετε απ τους ξενους απ τα σαιτ τους να τα δω στο τι κανουν (θαυματα) και οτι βλεπω αντιστοιχα απο ελληνες ειναι μουφα βιντεακια?δεν ξερω....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

twilight

Member
εγω τωρα σαν νεος και ασχετος θα προσπερασω ολους αυτους τους χαρακτηρισμους και απ τις δυο μεριες γιατι τις θεωρω ανουσιες και παιδιαστικες και θα μπω στο ψητο ρωτωντας κατι......γιατι δεν βλεπουμε καποιες παρουσιασεις απ τους παγκοσμιους σταρ στο φορουμ?τι διαολο?οσοι κανουμε ελλαδα μονο τυχαινει και θελουμε να παρουσιασουμε και αυτοι που πανε εξω οχι?και κατι αλλο...γιατι οσοι πανε εξωτερικο και μονο που θα πανε ειναι στανταρ οτι θα κανουν καλη μμ χωρις καν να δουμε οντως αν εγινε καλη...ενω οποιοσ κανει ελλαδα ειναι στανταρ μαπα παρ ολο που εχουμε δει εστω και λιγα καλα αποτελεσματα....?εχουμε δει ομως!!!το τονιζω....γιατι τα ξενα βιντακια που μου παρουσιαζετε απ τους ξενους απ τα σαιτ τους να τα δω στο τι κανουν (θαυματα) και οτι βλεπω αντιστοιχα απο ελληνες ειναι μουφα βιντεακια?δεν ξερω....
Γιώργο όλοι προσπαθουνε να κάνουνε στην σημερινή εποχή μτχ στην Ελλάδα λόγου οικονομικού. Αν και από ότι γράψανε πρόσφατα πολλά παιδιά τελικά η Ελλάδα δεν ειναι και τόσο φτηνή.περα ομως το οικονομικό και χωρίς να έχω ιδιαίτερη έμπειρια ,θεωρώ ότι το επίπεδο ειναι χαωτικο.
Στου Βεκρή έκανα consultation με μια γκομενα που φορούσε τακούνι , δίχτιοτο καλτσών και μίνι φούστα λες και βγήκε από τα μπουζούκια ,στην dhi μου πήρε ιατρικό ιστορικό μια γιατρός που όταν μπήκε μέσα βρόμουσε Τσιγαριλα , ακόμα και το δάκτυλο που έγραφε είχε στάμπα νικοτίνης
Τι να λεμε
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από εδώ και πέρα θα αρχίσουν τα ban. Δυστυχώς δεν σέβεστε κανέναν κανόνα. Έχω κάνει ήδη 2 παρακλήσεις να σταματήσετε.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ σταματησα cvial μόλις σταμάτησε και ο stripar..ο twilight συνέχισε.οπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται να μην απαντηθεί τέτοιου είδους σχόλιο που εκανε..anyway τέλος ,σταματαω
 

twilight

Member
Civil οκ
Αλλά 4 χρόνια διαβάζω λόγια του αέρα από τον αεράτοςς. Δες πος γυρνάει συνέχεια τα γραφόμενα και τα δικά μου και του στριφτά για να βγει αυτός λάδι.
Ότι και αν έγραψα δεν τον πρόσβαλα , αν προσέξεις ομως αυτός ο τρόπος του ειναι τελείως απαξιοτικος.

Δεν το συνεχίζω αλλά θα θέλαμε και λίγο λογοκρισία και από εσείς στο περιεχόμενο της γραφής του καθενός στην ορθότητα κ ουσία της γραφής τους.
Αλλιώς αερατοι και κάθε αεράτος θα ευδοκιμούν και τα παλιά και αξιόπιστα μέλη που έγραψε και ο κροσφιρε θα κουραστούν και θα την κάνουν , και να δούμε μετά από ποιον θα ζητάμε φωτογραφίες , απόψεις , γνώσεις
Σίγουρα όχι από τον αεράτος μιας και από ότι είπε δεν έχει διάθεση προσφοράς στο φόρουμ , περισυ πήγε Αμερική όπως λέει και χρειάστηκε να τον Τσίγλισει ο στριπαρ για να γράψει μισή πρόταση φέτος!
Οκ νομίζω αρκετό αέρα μας πούλησε

Σορού κ πάλι αν θες μπαναρε με , καταλαβαινω
 

Stripar

Established Member
Twilight μην ασχολείσαι , δέν αξίζει.
Αυτά που με ρωτας στα πμ θα χρειαστώ ημέρες να στα απαντήσω

Πάρε τηλ

;)
 

Mogan

Active Member
Καλησπερα σας.

Στελνω ενα update μηνος.

Γενικα εχουν πεσει και πεφτουν αρκετες τριχες. Νιωθω σαν να εχει πεσει το 30% των εμφυτευμενων. Δεν το ξερω αυτο απο καπου. Προσωπικη μου αισθηση απλα. Γενικα ειμαι σε αυτην την αβολη φαση που αρχιζεις να ζεις για δευτερη φορα το μαρτυριο της αραιωσης. Ευελπιστω σε 2-3 μηνες να αρχιζουν ολες μια μια να γυρνανε πισω.

Ολες αυτες τις μερες η ρουτινα ειναι η γνωστη. Λουσιμο με το mild shampoo της dhi με χαλαρες μαλαξεις. ΟΚ οι μαλαξεις πλεον δεν ειναι τοσο απαλες. Ειναι σχεδον κανονικες.

Γενικα το μουδιασμα παραμενει αλλα σταδιακα υποχωρει. Το ιδιο και η κοκκινιλα. Ειναι εδω μαζι μου. Ελαχιστα λιγοτερη βδομαδα με βδομαδα. Φαινεται οτι θα παρει μηνες να φυγει.

Γενικα παιζει φαγουρα ακομα. Παντου. Σε ολο το τριχωτο. Επισης εβγαλα λιγα μπιμπικια σε ολο το τριχωτο και γενικα ειχα ερεθισμους (ενας φαινεται αρκετα και σε μια φωτο προφιλ). Αυτο με ανησυχησε κ ετσι πηγα μια βολτα απο την κλινικη. Σκεψη ηταν πως το σαμπουαν μου εκανε καποιο ερεθισμο. Πιστευα και εγω οτι δεν ειναι κατι απο την επεμβαση, μιας και τα μπιμπικια και οι ερεθισμοι ηταν διασπαρτοι κ οχι μονο σε δοτρια ληπτρια. Στην κλινικη μου ειπαν πως ειναι απο το ξυρισμα. Το βρηκα λογικο. Δεν το ψαξα παρακατω. Το παρακολουθω ομως κ βλεπουμε. Αλλωστε μου ειπαν πως ισα ισα αυτο το mild ειναι οτι πιο ηπιο παιζει (mild γαρ).

Δεν εχω παρει κατι σε regaine.
Για την ακριβεια, δεν εχω βαλει. Γιατι regaine foam εχω παρει, αλλα λογο των ερεθισμων δεν το εχω ανοιξει καν.

Ακομη, πλεον στη δοτρια εχω παιξει ενα κουρεμα πριν 5 μερες. Στη μηχανη μου Philips εβαλα τη σκαλα 13 και δεν τα πηρε. Η 11 τα πηρε λιγο. Εφτασα μεχρι κ την σκαλα 7 τελικα.
Νομιζω οτι σε καμια 10αρια μερες θα ξαναπαρω τη δοτρια/πλαινα. Οι φωτο ειναι προ κουρεματος.

Στο μηνα με ελαφρως νωπα μαλλια μετα το λουσιμο σε κλειστο χωρο:
IMG_4759.JPG IMG_4760.JPG IMG_4761.JPG


Στο μηνα με στεγνα μαλλια σε ανοιχτο χωρο:
IMG_4785.JPG IMG_4775.JPG IMG_4776.JPG
IMG_4779.JPG IMG_4781.JPG
 

Zob

Active Member
Καλησπέρα Μogan,
Δεν ξέρω εάν είναι η ιδέα μου, αλλά μου φαίνεται πως έχεις κρατήσει παρά πολλά μοσχεύματα.Μην έχεις παράπονο...
Καλή συνέχεια να χεις!
 

Mogan

Active Member
Καλησπερα @Zob.

Λογικο δεν ειναι στο μηνα να ειχαν μεινει τοσα;

Και λεω ειχαν, γιατι καθε μερα ειναι και λιγοτερα. Δλδ σημερα που μιλαμε, σχεδον μια βδομαδα μετα απο τοτε που τραβηχτηκαν αυτες οι φωτο, ηδη υπαρχει και επιπλεον πτωση/αραιωση.

Για να καταλαβεις, στη φαση που φαινεται πανω, σε ηπιες ή και κακες συνθηκες φωτισμου (και οχι υπερεκθεση φωτος οπως στις φωτο πανω), η αραιωση φαινοταν ελαχιστα. Πλεον ακομη και το βραδυ φαινεται εντονα η αραιωση και αυτη συνεχιζει.

Εχει ξεκινησει η περιοδος του Μεγαλου Στοιχηματος. Τι θα μεινει.. Τι θα πεσει.. Τι θα ξανα φυτρωσει..
 

Mogan

Active Member
Καλησπερα σε ολους.

Ανεβαζω εδω ενα update 2 μηνες μετά την μμ. Επισης, με ενημερωσαν και απο την κλινικη πως πρεπει να παω να παω για τον ελεγχο Διμηνου, οποτε ενδεχομενως να εχω και απο εκει καποια νεοτερα να τα μοιραστω μαζι σας τις επομενες μερες.

60 μερες μετα καποια απο τα δεδομενα εχουν ως εξης:
- την ληπτρια δεν την εχω κουρεψει ποτε μετα την επεμβαση.
- τη δοτρια την εχω κουρεψει 3-4 φορες.
- εξακολουθω να μην βαζω regain
- εξακολουθω να λουζομαι μια φορα τη μερα με το σαμπουαν της κλινικης
- εκτιμω οτι εχουν πεσει περιπου το 80% των μοσχευματων

Οπως ειπα και στο update μηνος, διανυω τωρα την αχαρη περιοδο οπου βιωνω για ακομη μια φορα το φαινομενο της τριχοπτωσης.

Πλεον στο 2μηνο η απωλεια τριχων στο λουσιμο ειναι μικροτερη απο οτι ηταν πριν ενα μηνα. Δλδ τοτε εβλεπα περιπου 4-5 τριχες στα χερια μου. Πλεον βλεπω 0-1 τριχα. Επισημανω οτι αναφερομαι στις ποσες βλεπω, οχι στις ποσες χανω. Αλλα κι αυτο ειναι μια ποιοτικη/ποσοτικη ενδειξη των λιγοτερων τριχων στο κεφαλι μου.

Αυτα εν συντομια.
Αναμενω τυχον σχολια ή ερωτησεις σας.
 

Συνημμένα

  • IMG_5253.JPG
    IMG_5253.JPG
    817.6 KB · Προβολές: 951
  • IMG_5254.JPG
    IMG_5254.JPG
    894.1 KB · Προβολές: 922
  • IMG_5256.JPG
    IMG_5256.JPG
    760.6 KB · Προβολές: 911
  • IMG_5257.JPG
    IMG_5257.JPG
    950.9 KB · Προβολές: 959

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spass

Active Member
Καλή συνέχεια στο αποτέλεσμα σου, εύχομαι να αγγιξεις το 100 % στη φύτρωση σου και νομίζω βλέποντας τις φώτο ότι θα τα πας καλά
 

Τζόνι

Member
Καλά αποτελέσματα να έχεις φίλε, πόσο σου στοίχησε αν επιτρέπεται?
 

Mogan

Active Member
@Flosk , αυτες ειναι τριχες που δεν εχουν πεσει. Δεν εχω αρχισει ακομη να βγαζω τριχες.

@Τζόνι , χονδρικα πες οτι η τιμη ηταν κατω απο 1,00€/τριχα. Αυτη ειναι η τιμη καταλογου, αλλα εγινε καλυτερη τιμη.
 

Flosk

Well-Known Member
Εμειναν πολλες ρε συ, αραγε θα συνεχισεις να τις εχεις ή θα καθυστερησουν να πεσουν και θα καθυστερησεις και στη φυτρωση;;;
 

Mogan

Active Member
@Flosk , αναλογικα εννοεις οτι εμειναν πολλες ή αριθμητικα;

Εγω, εντελως μπακαλιστικα, θεωρω οτι αυτη τη στιγμη εχει μεινει περιπου το 20-30% των μοσχευματων.

Αυτο σημαινει πως εμειναν περιπου 500-700grafts, απο τα συνολικα 2450grafts.

Θεωρω πως για κανα μηνα ακομη θα συνεχιστει η πτωση μεχρι να αρχισει η φυτρωση (ευελπιστω οτι σε ενα μηνα θα αρχισει η φυτρωση) και θα μεινω με πολυ λιγοτερες, εντεινοντας την αισθηση της φαλακρας.

Το προβλημα αυτην την περιοδο ειναι οτι μετα την εμφυτευση καλυφθηκε με τριχες μεγαλυτερη επιφανεια απο οτι ηταν πριν καλυμμενη με τριχες. Ετσι η περιοχη με αραιωση, ειναι μεγαλυτερη απο οτι πριν, κανοντας το προβλημα της αραιωσης ακομη πιο αισθητο απο πριν.

Δεν ξερω μηπως στην εικονα θα βοηθουσε να ξανα ξυριζα το κεφαλι μου, ωστε να μην ειναι τοσο εντονη η αντιθεση με το υπολοιπο τριχωτο.
 

Mogan

Active Member
Καλησπερα και χρονια πολλα!

Αυτες τις γιορτινες μερες ολοκληρωνεται και το πρωτο 3μηνο απο την ημερα της επεμβασης.

Σε αυτους τους τρεις μηνες δεν εχουν αλλαξει και πολλα στα των διαδικασιων. Δλδ :
- ληπτρια ακουρευτη
- δοτρια κουρεμενη πλεον πολλακις
- regaine πλεον δυο τρεις φορες μεσα σε αυτες τις 90 ημερες (μιας και το πηρα οποτε το θυμαμαι το βαζω). Θεωρω πως οοοοταν τελειωσει δε θα ξαναπαρω, μιας κ δεν ειμαι επιμελης με αυτο. Για αυτο αλλωστε εκανα και την επεμβαση ωστε μια και καλη να απαλλαγω απο καθημερινες υποχρεωσεις.

Επισης, στο 2μηνο και κατι ψιλα περιπου εκανα μια επαναλληπτικη (επιπονη) PRP στην κλινικη. Μου ειπαν σε δυο τρεις μηνες να κανω μια ακομη.

Επισυναπτω φωτογραφιες σε κλειστο χωρο με τεχνητο φωτισμο μετα απο λουσιμο με σχετικα στεγνα μαλλια ομως.

Το feeling ειναι πως σε αυτη τη φαση ειμαι περιπου στο 40% της φυτρωσης (δλδ κατι λιγοτερο απο 1000grafts). Τονιζω δεν ειναι επισημο στοιχειο, απλα δικη μου αισθηση.
Μεχρι τωρα ειμαι κουλ, γιατι γενικα ηξερα πως μεχρι το τριμηνο δεν πρεπει να περιμενω κατι και στην ουσια να ελπιζω να μην πεσουν ολα τα μοσχευματα. Ομως τωρα βαδιζοντας προς το 4μηνο καθε μερα μετραει. Τωρα θα δουμε ποσο καλα πραγματικα πηγε η επεμβαση μου!

Ελπιζουμε στα καλυτερα και πιασουμε ενα 95% φυτρωση για να ειμαστε ολοι happy.




IMG_5418.JPG IMG_5420.JPG IMG_5424.JPG IMG_5426.JPG IMG_5428.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα